قوانین دیوار شهر کتاب

قوانین فعالیت در دیوار شهر کتاب

 

«دیوار شهر کتاب»، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک در حوزه فرهنگ و هر نوع نوشته یا مطلبی که خلاف قوانین باشد و مطابق بند‌های زیر جای گیرد، پذیرفته نیست و حذف می‌شود. 

 

الف-  اعضاء مجاز به انتشار مطالبی خارج از حوزه فرهنگ، اطلاعات محرمانه، مطالب نفرت‌آمیز، توهین به قومیت‌ها، بی‌حرمتی به مقدسات فرهنگی و مذهبی، غیر اخلاقی و غیر قانونی برروی «دیوار شهر کتاب» نیستند.

 

ب- مدیریت «دیوار شهر کتاب» خود را در نگهداری اطلاعات شخصی کاربران، همچون نشانی پست الکترونیکی و ...، پایبند می‌داند. اطلاعات اعضاء به غیر از آن قسمت از اطلاعات که بطور معمول در پروفایل کاربر در «دیوار شهر کتاب» قابل دیدن می‌باشد، محرمانه نگهداری می‌شود. لطفا در انتشار اطلاعات خود در پست‌ها دقت لازم را به عمل آورید. کاربران نباید اطلاعاتی را که فکر می کنند حساس هستند برروی «دیوار شهر کتاب» قرار دهند. مدیریت «دیوار شهر کتاب» مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات را نمی‌پذیرد.

ج-. «دیوار شهرکتاب» خود را مجاز به کنترل مطالبی که به صورت عمومی بر روی «دیوار شهر کتاب» قرار داده شوند می‌داند ولی خود را ملزم به این مسئله نمی‌داند. مسئولیت کلی مطالب قرارداده شده روی «دیوار شهر کتاب» به عهده عضو قرار دهنده اطلاعات است و اشخاص نباید مطالب نامناسب را برروی «دیوار شهر کتاب» قرار دهند. در صورتی که نویسنده، قوانین «دیوار شهر کتاب» یا کشور را نادیده بگیرد درصورت نیاز، اطلاعات وی در اختیار مراجع ذیصلاح قرار می‌گیرد.

 

د - عکس‌هایی که برای پروفایل و یا پست‌های دیوار استفاده می‌شود، در صورت قرار گرفتن جزء هر یک از موارد زیر، حذف می شود: 

1. غیراخلاقی

2. پوشش‌کم و نامناسب

3. عکس دیگران (تصویر پروفایل)

4. نامرتبط با موضوعات فرهنگی

5. ترسناک و دلهره آور

6. توهین آمیز

 

کاربرانی که نسبت به قوانین «دیوار شهر کتاب» بی‌توجهی نمایند ، از طرف مدیریت «دیوار شهر کتاب» مسدود خواهند شد.

 

کاربران محترم «دیوار شهر کتاب» از بحث و تذکر مواردی که ناسازگار با قوانین و یا نامناسب محیط تشخیص می‌دهند، خودداری نموده و مطلب را با دکمه "گزارش" پای نوشته‌ها که ویژه این‌کار دیده شده است و نام گزارش‌دهنده را نیز فاش نمی‌نماید به آگاهی مدیر «دیوار شهر کتاب»  می‌رسانند.