دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
این کتاب فوق العاده بود بعضی جاهاش خیلی ترسناک بود مخصوصا قسمت هایی که اون گربه حضور داشت بعضی جاهاش واقعا می ترسیدم خیلی هیجان انگیز بود.
از نظر فیلسوفان و عارفان، مباحث مبدأ و معاد روبنایی بوده و مبتنی بر مبانی خاصی هستند. بسیاری از مباحث دینی نیز همین‌گونه هستند. آن مبانی و مبادی به منزله پایه‌های اصلی معارف دینی بوده و به همین دلیل شناخت آنها برای فهم دیدگاه‌های فیلسوفان و عارفان در باب موضوعات دینی لازم و ضروری است.

یکی از مبانی مهم در فلسفه و عرفان اسلامی، نظریه اصالت وجود و وحدت آن است. می‌توان گفت این دو نظریه نقشی کلیدی در همه مسائل اعتقادی بازی می‌کنند. در فلسفه ملاصدرا و عرفان ابن‌عربی نیز این مطلب به اوج خود می‌رسد. ملاصدرا و پیروان او، ابن‌عربی و مریدان او، این دو نظریه را در همه مباحث دینی به‌ویژه مباحث خداشناسی اصل و اساس قرار داده و فروعات و ثمرات مهمی را بر آنها مترتب کرده‌اند.

اهمیت ... دیدن ادامه » این دو نظریه درمباحث خداشناسی منحصر نمی‌شود. آنان بر این باورند که این نظریات در باب نبوت و امامت نیز ثمربخش هستند؛ زیرا نبی و امام به‌ عنوان انسان کامل نتیجه ضروری وحدت وجود به‌شمار می‌آیند. همچنین مباحث مربوط به معاد و قیامت نیز در این نگاه‌های فلسفی و عرفانی به‌گونه‌ای تفسیر می‌شود که با وحدت وجود ناسازگار واقع نشوند.

علاوه بر این اثرگذاری در حوره مباحث نظری، این دو نظریه در مباحث عملی و اخلاقی نیز بی‌تاثیر نیستند. در عرفان با توجه به این نظریات مباحث اخلاقی خاصی سامان‌دهی شده است که با مباحث اخلاقی متعارف چه بسا متفاوت است.

این موارد نشان می‌دهد که در فضای دین‌پژوهی و دین‌شناسی، بازشناسی و ژرف‌نگری در نظریه اصالت و وحدت وجود کاملا ضرورت دارد. این کتاب نیز چنین قصد و غرضی دارد. نویسنده کتاب که خود از منتقدان فلسفه و عرفان است، مدعی است که با نگاهی تحقیقی و با استفاده از سخنان بنیان‌گذاران و مدافعان این دو نظریه، به کنکاش در پیرامون آنها پرداخته است. او به دنبال این است که ادله این نظریات را با موازین عقلی و نقلی و عقلایی بسنجد و با نظری صرفا علمی مسأله را مورد بحث و فحص قرار دهد. برای این منظور کتاب را پس از یک مقدمه کوتاه به سه بخش تقسیم کرده است که به ترتیب عبارتند از: ۱- اصالت وجود، ۲- توحید از منظر آیات و روایات، ۳- وحدت وجود.

در بخش اول به طرح نظریه اصالت وجود می‌پردازد. ابتدا معنا و مبانی آن را توضیح می‌دهد. پس از این، ادله آن را مطرح کرده و در پایان همه این موارد را نقد می‌کند. در بخش دوم، آیات و روایاتی را که به خداشناسی پرداخته‌اند، مورد بررسی قرار می‌دهد. شبهاتی را که به این‌گونه آیات و روایات وارد کرده‌اند پاسخ می‌دهد و نتیجه‌ای که از این بررسی‌ها می‌گیرد این است که خداشناسی آیات و روایات به هیچ وجه با نظریه اصالت وجود سازگار نیست. بخش سوم مفصل‌ترین بخش کتاب است و تقریبا هشتاد درصد کتاب را تشکیل می‌دهد. در این بخش نیز به همان سبک و سیاق بخش اول، نظریه وحدت وجود مورد نقد و بررسی جدی قرار می‌گیرد. نتیجه پایانی نیز این است که مباحث خداشناسی آیات و روایات ابدا با وحدت وجود قابل سازش نیست. قسمت پایانی کتاب نیز نقل سخنانی از فقیهان شیعه است که وحدت وجود را نظریه باطلی قلمداد کرده‌اند.

کسانی که منتقد فلسفه و عرفان اسلامی هستند و این‌گونه مباحث را نمی‌پسندند، می‌توانند مطالب مورد علاقه و مورد نیاز خودشان را در این کتاب مفصل و مطول بیابند.

http://www.alef.ir/book
فاطمه حبیبی این را خواند
میم امیری این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم «کمی باران‌تر»، که در بردارندۀ کلمه‌های اشعار دفتر غزل کمی باران‌تر با صدای شاعر است، روز ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ بر روی سایت وزین بیپ تیونز قرار داده شد. در این صفحه می‌توانید بخشی از تراک‌های این آلبوم را گوش کنید و در صورت تمایل آنها را دانلود کنید.
برای شنیدن و دانلود شعرکلمه‌های این اثر می توانید با کلیک بر نشانی زیر به این صفحه ... دیدن ادامه » بروید.
http://beeptunes.com/album/52929912
۱۳ مرداد ۱۳۹۴
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
لینک کتاب کمی باران تر در سایت فروشگاه اینترنتی شهرکتاب:

http://shahreketabonline.com/products/200/133323
۱۳ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نیمه تاریک وجود آن بخشی از شخصیّت ماست که روابط ما را به بن بست میکشاند ومانع از تحقق رؤیاهایمان میشود ، این بخش را کارل یونگ سایه می نامد .و آن شامل همه آن ویژگی های شخصیّتی ماست که سعی می کنیم پنهان و یا نفی کنیم.

بدبینی و خوش بینی ، اهلی و اهریمنی بودن ، بی باکی و ترس ، همگی ویژگی های خفته در درون ما هستند . بسیاری از ما از هر دو بخش تاریک و روشن وجودمان هراس داریم . بسیاری از ما می ترسیم به درون خود بنگریم و این ترس ، ما را وادار کرده است چنان دیوارهای قطوری بنا کنیم که دیگر به یاد نمی آوریم ، در اصل چه کسی هستیم .

برای ... دیدن ادامه » بیرون آوردن روشنایی باید به درون تاریکی رفت . هر گاه احساس یا میلی را سرکوب می کنیم ، قطب مخالف آن را نیز سرکوب می نماییم . با نفی زشتی های خود ، از زیبایی هایمان می کاهیم ، با نفی ترس خود ، از شجاعتمان کم می کنیم و با نفی حرص و آز خود ، بخشندگی مان را کاهش می دهیم .
هر آنچه که نمی توانید باشید ، مانع از بودن شما می شود . برای آزاد و مستقل بودن باید بتوانید (( باشید )) و دستیابی به این مهم مستلزم آن است که از داوری خود دست بکشید . ما هنگامی که خود را مورد قضاوت قرار میدهیم ، خود به خود نسبت به دیگران نیز پیش داوری روا می داریم و آنچه به دیگران می کنیم ، به خود نیز می کنیم . جهان ، آینه ای برای بازتاب درون ماست . هنگامی که بتوانیم خود را بپذیریم و ببخشیم ، خود به خود می توانیم دیگران را نیز بپذیریم و ببخشیم .
سایه ، چهره های گوناگونی دارد : ترسو ، زیاده خواه ، خشمگین ، کینه توز ، پلید ، خودخواه ، فریبکار ، تنبل ، سلطه جو ، متخاصم ، زشت ، نالایق ، بی ارزش ، ناتوان ، عیبجو ، موشکاف ..
این فهرست را پایانی نیست ، نیمه تاریک وجود ما مخزنی برای همه جنبه های ناپذیرفتنی مان است ؛ همه آنچه که موجب شرمندگی ماست و وانمود می کنیم نیستیم ؛ چهره هایی که نمی خواهیم به دیگران نشان دهیم . ما برای خود نقاب های گوناگونی میسازیم ، ما گمان میکنیم که نقابهایمان ، شخصیت درونی مان را پنهان می دارد ، اما آنچه که در وجود خود نمی پذیریم ، در نا منتظره ترین لحظات سر بر می آورد و خود را نشان می دهد..
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به خود بگویید عالی هستید تا عالی شوید
و به خاطر داشته باشید که هرچه بگویید همان میشود . . .
ضمیر شما بدن شما را میسازد و بدن شما ضمیر شما را . . .
یک ... دیدن ادامه » اندیشه ی زیبا و مثبت یک بهشت را در زندگی می سازد و یک اندیشه منفی و یاس آور جهنمی را در دنیای انسان خلق می کند . . .

انسانها آنچه را بیاندیشند خلق می کنند . . .
افرادی که انرژی مثبت دارند اغلب مهربان و با عاطفه هستند . . .
به زمین و زمان مهربانی میکنند . . .
غصه دارند اما آن را قصه نمیکنند تا خُلق مردم را تنگ نکنند ، اغلب افرادی خوش سیما و خوش خُلقند و دنبال نقاط مثبت هستند . . .
در برابر ناملایمات خم به ابرو نمیاورند . . .

این افراد در بلند مدت نیرویی بدست میاورند که از همه لحاظ مورد قبول اطرافیان است و بقول روانشناسان "کاریزما" دارند . .
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
تفاوت آدمها و انسان ها:
آدم ها زنده هستند
انسان ها زندگی می‌کنند !
آدم ... دیدن ادامه » ها می‌شنوند
انسان ها گوش می‌دهند
آدم ها می‌بینند
انسان ها عاشقانه نگاه میکنند!
آدم ها در فکر خودشان هستند
انسان ها به دیگران هم فکر می‌کنند !
آدم ها میخواهند شاد باشند
انسان ها می‌خواهند شاد کنند!
آدم ها، اسم اشرف مخلوقات را دارند
انسان ها، اعمال اشرف مخلوقات را انجام می
‌دهند
آدم ها٬ آدم بدنیا آمده اند و انتخاب کرده اند که آدم بمانند...
انسان ها تغییر کردن را پذیرفته اند تا انسان شوند
آدم ها وانسان ها هردو انتخاب میکنند....
اینکه آدم باشند یا انسان انتخاب با خودشان است...

«نیازی نیست انسان بزرگی باشیم...
انسان بودن خود نهایت بزرگی‌ست...! »‍
"من پیش از تو " داستان ِ غم انگیزی ست.. کتاب غمگینی ست..کتاب های غمگین را باید صبورانه و آرام بخوانی

شاید بخاطر اینکه مدت زمان بیشتری شریک دردِ آدم هایی باشی که توی داستان نفس می کشند !

هر ... دیدن ادامه » چقدر غمشان عمیق تر باشد تو باید صبورانه تر کنارشان بمانی و آرام تر ورق بزنی ..

کنارشان بنشینی و ساعت ها از گوشه ی پنجره ی اتاقشان به بیرون خیره شوی و دنبال همان خاطره ی دور و دست نیافتنی که نگاهشان را به دور دست ها میخکوب کرده بگردی..

اصلا مهم نیست که دلتنگی و تنهائیشان به تو هم سرایت کند ..آدم های تنها را باید دوست داشت

باید به تنهائی هایشان فکر کرد ..

باید فهمیدشان ..

وقتی از اوج ِ هیجان و عشق و شادی به قعر یکنواختی و تنهایی و سکوت پرتاب می شوند.. و به مرگ فکر میکنند!

یا وقتی با دست هایی مهربان و بی رمق از دنیای امنشان بیرون کشیده می شوند و رها می شوند تا زندگی را بیاموزند .. تا خوب زندگی کردن را یاد بگیرند..

تا زندگی کنند..
بسیار دوست داشتم این کتاب را.. و دلتنگش خواهم شد و حتما بارها و بارها به سراغش خواهم رفت.
کتابخوانان محترم

با سلام و احترام

لطفا ... دیدن ادامه » در صورتی که کتابی رو مطالعه کردید و دیگه با اون کاری ندارید به جای آرشیو کردنش در منزل، به یکی از کتابخانه های عمومی نزدیک محل سکونت خودتون اهداش کنید. وضعیت کتابخانه های عمومی خوب نیست و گویا بودجه مناسبی برای خرید کتاب بهشون تخصیص داده نمیشه. اینجوری کتابخونه محله تون رو مطابق با سلیقه اهالی محل شکل میدید و فرصت مطالعه رو به بقیه میدید، علاوه بر اون محلی میشه برای گرد هم اومدن کتابخوانهای محله.
به چشم یک کار خیریه بهش نگاه کنید.
در ضمن گویا کتابخانه های عمومی امکان نگهداری از کتب قدیمی رو ندارن. بهتره این کتب رو به کتابخانه ملی که در هر استان شعبه داره، اهدا کنید.
با تشکر
کار فوق العاده خوب و قابل تحسینی هست
ولی دروغ چرا من به شخصه نمیتونم
یعنی حاضرم پول بدم کتابخونه کتاب بخرن ولی کتابی که خوندم رو ندم
۱۳ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پنجره ای روبرویمان نشسته است
و خیره به ما می نگرد
چه از ما طبب خواهد کرد ؟؟!
بوسه ... دیدن ادامه » ای برای جاودانگی
یا توری مسخره ای برای محافظت از خویشتن

پنجره ای روبرویمان
حرف می زند
اما ،
در ذهن مشوش من
فریاد می کشد
نعره می زند
طلب می کند بوسه ای را
که سال هاست برای تماشایش
اینجا نشسته .

بوسه ای برای جاودانگی عشقمان .
۱۲ مرداد ۱۳۹۴
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ببخشید این کتاب چاپ سال 90 هست ولی چرا قیمتش به سال 94 خورده ؟
مصلح احمدی و مجید حاج حسینی این را دوست دارند
کتاب هایی هم که من از جاهای دیگه خریدم چاپ سال های قبل بودن ولی به قیمت روز فروختن
۱۱ مرداد ۱۳۹۴
کاربر گرامی جناب آقای امیر عربلو

کتاب های موجود در سایت فروشگاه اینترنتی شهرکتاب، به قیمت پشت جلد کتاب عرضه می گردد. با تشکر
۱۳ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نشریه الکترونیک ماهنامه نیستان، متن ۳۱ شماره از ماهنامه نیستان است که در دهه هفتاد به چاپ می رسیده است. سردبیر و مدیر مسئول این نشریه سید مهدی شجاعی بود که در اسفند ماه سال ۱۳۷۶ تصمیم به عدم چاپ این ماهنامه در آینده گرفتند.

این ماهنامه که برای عده ی زیادی خاطره سازی کرده است، آرشیو جالب توجهی از تفکر غالب جامعه در آن دوران را ارائه می دهد و گاهی به نقد این دیدگاه می پردازد.

در ... دیدن ادامه » ماهنامه نیستان می توان ترجمه ی آثار برجسته ادبیات جهان، داستان ها، مقالات اجتماعی ،بخش طنز ،بخش شعر،متون مذهبی ،گزارشات و ... را مطالعه کرد و با فضای فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی آن دوران تجدید خاطره نمود.

این مجموعه میتواند برای پژوهشگران ، دانشجویان و همچنین علاقه مندان به مطالعه مناسب باشد. نشریه الکترونیک با قابلیت جستجوی ترکیبی در عناوین، قالب ها و اشخاص مرتبط با هر مطلب ، امکان دستیابی آسانتر را برای مطالعه موردی فراهم می کند.

همچنین در این مجموعه انتشارات نیستان و سید مهدی شجاعی معرفی شده اند تا مخاطبان با تفکر آقای شجاعی و چگونگی تولد نشریه بیشتر آشنا شوند. در این ماهنامه مقاله هایی از چهره‌های شاخص حوزه ی فرهنگ و ادب مثل دکتر نبوی ، محسن چینی فروشان ، محمد مهدی رسولی، محمد نوری زاده، چیستا یثربی ،حسین شیر خانی و... به چشم می خورد.

در آخرین سرمقاله ی این نشریه به قلم آقای شجاعی می‌خوانیم:
باید محترمانه و شجاعانه گفت:ببخشید،نشد و کنار نشست.همه ی قرائن و شواهد و اوضاع و شرایط ،مجله را به این سمت سوق می دهند. پاسخ من این بود که اگر نیستان، نیستان بماند و تعطیل شود ،بهتر از این است که مثل خیلی از چیز های دیگر استحاله گردد.

مبنای نیستان از ابتدا به این بوده است که زیر علم هیچ جناحی جز حقیقت، سینه نزند اما متاسفانه یکی از اصول اولیه جناح های نابالغ جامعه ما این است که:هرکسی با ما نیست ، پس قطعا بر ماست.

حرف خوبی زده است عزیز دلسوخته مان رضا برجی که <اگر نی را بشکنند، حنجره باقی ست.> و ما چند صباحی ست که فکر صفحه بندی حنجره هایمان افتاده ایم.

http://www.alef.ir/book
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
عاشق جنایی نویسانی همانند ریموند چندلر و دشیل همت بود، نه آنقدر که تنها در داستان‌نویسی از آثار آنها تاثیر بگیرد؛ بلکه در شکل زندگی هم از آنها و قهرمانان تلخ اندیش و کلبی‌مسلک آثارشان تأسی جسته بود. دود کردن روزی سه پاکت سیگار، بی توجهی به سلامت بدن، چسبیدن به کار، نوشتن، نوشتن و نوشتن ... تا ذسیدن روزی که قلبش ایستاد، بی آنکه خیال راه افتادن دوباره داشته باشد.

عمرش کوتاه بود و شانس رسیدن به پیری نداشت؛ یا به قول همان سنخ قهرمانهای محبوبش شانس داشت که به پیری نرسید! سال ۲۰۰۴ بود، پنجاه ساله شده بود و هنوز یکسال مانده بود که درهای موفقیت به رویش گشوده شده و به یکی از معروف ترین چهره های ادبیات و در عین حال پولسازترین‌ نویسنده های محبوب جهان بدل شود.

با ... دیدن ادامه » اینکه استیگ لارسون شب و روز می نوشت، چند رمان آماده چاپ داشت تا زمان مرگ هنوز هیچ کتابی از او منتشر نشده بود. تنها به عنوان روزنامه نگار و فعال حقوق بشری که با نئونازی ها هم درگیری هایی داشت شناخته می شد.

او طرح نوشتن ده رمان را در ذهن داشت که وقتی سه تای آن‌ها (که به سه گانه هزاره معروف‌اند) آماده شدند، برای ناشری که به انتشار آثار پرفروش شهرت داشت فرستاد. از بخت بد ارزیابهای آن ناشر، نوشته های او را رد کردند. وقتی دوست استیگ لارسون نوشته های او را برای سپردن به ناشری دیگر تحویل گرفت؛ دریافت بسته نوشته های او باز نشده و احتمالا ارزیابها چبه دلیل نخواندن آن نوشته ها نین اشتباه بزرگی را مرتکب شده بودند. چرا که وقتی نخستین رمان او با عنوان دختری خالکوبی اژدها منتشر شد. آنها که خواندن رمان را آغاز می کردند، دست از سرش برنمی‌داشتند و از هر فرصتی برای خواندن ادامه داستان استفاده می‌کردند. چنین خوانندگانی تعدادشان کم نبود؛ چنان که فروشی میلیونی برای او رقم خورد.

فروش میلیونی این کتاب شهرتی افسانه‌ای برای استیگ لارسون به همراه داشت که به سرعت از زادگاهش سوئد گذشت، اروپا را در نوردید، آمریکا را فرا گرفت و به اقصی نقاط جهان رسید و حالا به ایران نیز آمده است. رمان «دختری که رازی کهنه را آشکار کرد» در واقع همان «دختری با خالکوبی اژدها» (The Girl with the Dragon Tattoo) که نشر قطره برای آن این نام را در نظر گرفته است.

البته این ناشر دو رمان «دختری که با آتش بازی کرد» و «دختری که با تبهکارها درافتاد» {دختری که به لانه زنبور لگد زد} که بخشهای دوم و سوم سه گانه هزاره هستند کمی پیش از کتاب حاضر به بازار فرستاده بود و حالا این سه گانه به طور کامل و با ترجمه ای قابل قبول در اختیار علاقمندان رمانهای پلیسی و جاسوسی مدرن قرار گرفته است. این سه گانه در مجموع نزدیک به صد میلیون نسخه فروش داشته و جالب اینکه رکورد فروش کتابهای الکترونیکی را هم در اختیار دارد.

شخصیت‌های اصلی داستان در هر سه رمان دو نفرند. یک مرد روزنامه‌نگار میانسال و ماجراجو به نام که روزنامه‌ای به نام "هزاره" را منتشر می‌کند و یک دختر جوان که با وجود لج خلقی‌های رفتاری و ناسازگاری هایش با دیگران شخصیت جالبی او خوره کامپیوتر و هکری‌ست فوق العاده است که فراز و نشیب‌های زندگی‌اش در گذشته روی روح و روانش سایه انداخته است.

در رمان «دختری که رازی کهنه را فاش کرد» این دو شخصیت طی ماجراهایی به دلیل مهارت‌هایی که دارند در کنار یکدیگر قرار گرفته و با کمک هم می کوشند یکسری مفاسد دولتی و یا خلافکاری های شرکتهای بزرگ را آشکار کنند.

رمان از طرحی پیچیده و ساختاری محکم برخوردار است و با ضرب‌آهنگی تند و پرکشش روایت می شود. شخصیت پردازی‌ها قوی و فضاها به شکلی زنده ترسیم شده اند. اتمسفر حاکم بر رمان تیره و دلالت بر فضای توام با فساد و بی عدالتی دنیای مدرن دارد. آشنایی اینگ لارسون با قواعد ژانر پلیسی جنایی و استفاده هوشمندانه او از این قواعد گاه با آشنایی‌زدایی و بازی با قواعد این ژانر برخوردار است که همگی دست به دست داده اند که رمانی فراموش نشدنی خلق شود. هر چند فاصله محسوسی میان بخش های مختلف این سه گانه وجود ندارد. اما جذابیت و ظرافت‌های داستانی رمان حاضر که شخصیت های اصلی در آن معرفی و پرورش می یابند تا اندازه ای بیشتر از بخش های دوم و سوم این رمان به نظر می رسد.

دیوید فینچر نیز براساس این رمان فیلم موفقی با عنوان دختری با خالکوبی اژدها ساخته است که تریلر پلیسی و جناییِ پیچیده و جذابی از کار در آمده است.

http://www.alef.ir/book
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
حتماً نباید کسی پدرت را کشته باشد تا تو از او بیزار باشی ،
آدمهایی یافت می شوند که راه رفتنشان، گفتنشان، نگاهشان و حتی لبخندشان در تو بیزاری می رویاند !
محمود دولت آبادی
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به لطف یکی از دوستانم که در سینما فعالیت می‌کند، در جشن افتتاح فیلمِ «meet Joe Black» شرکت داشتم. انبوه جمعیتی که پس از تماشای فیلم به بیرون سرازیر شد مرا به عقب و نزدیکِ «جنیفر آنیستون»، ستاره‌ی سریالِ «f.r.i.e.n.d.s» و چهره‌ی روی جلد هزاران مجله، هُل داد (همسر او، «براد پیت»، در سمت چپ، در جای امنی پشت طناب بود و به طرز خارق‌العاده‌ای خوشتیپ ... دیدن ادامه » به‌نظر می‌رسید). به یکدیگر لبخند زدیم و من به او گفتم که در واقع جزو اهالی سینما نیستم و فیلسوف هستم. او یکی از لبخندهای مشهورش را نثارم کرد و با سرزندگی گفت: «اوه، فیلسوف محبوب شما کیست؟» در حالی‌که حدس می‌زدم باید در کالج واحد فلسفه‌ای گذرانده باشد و تا حدی از این موضوع سررشته داشته باشد جواب دادم: «احتمالاً برتراند راسل.» اندکی دمغ شد و گفت: «اسمش را نشنیده‌ام.» احساس کردم باید فیلسوف معروف‌تری را نام ببرم، پس گفتم: «کانت هم فیلسوف محبوبم است.» به‌طرز مایوس‌کننده‌ای جواب داد: «اسمش را نشنیده‌ام.» اوضاع خوب نبود، پس شتاب‌زده گفتم: «افلاطون چطور؟» او با خوشحالی پاسخ داد: «اوه، آره، افلاطون را می‌شناسم.» تشویق شدم، می‌خواستم نشان دهم که سواد او بیش‌تر از اینهاست و نه من استاد خرده‌گیری هستم و نه او دانشجوی اهمال‌کاری است. بنابراین گفتم: «و البته همیشه به دکارت هم علاقه داشته‌ام.» پس از تامل زیادی زیر لب گفت: «اسمش را نشنیده‌ام.» مایوسانه گفتم: «خب، شما در f.r.i.e.n.d.s معرکه‌اید!» و او گفت: «متشکرم» و خندید. ولی خرابی به بار آمده بود. نمی‌دانم کدامیک از ما شرمنده‌تر بود. مودبانه از او خداحافظی کردم و او به زحمت به طرف گروه برادِ جذاب رفت. بعداً فکر کردم احتمالاً منظورش فلسفه‌ی شرق بوده، موضوعی که آقای پیت به آن علاقه دارد -و من از آن سر در نمی‌آوردم، درست به همان اندازه‌ای که او از فلسفه‌ی غرب سررشته ندارد.
باید این نکته را بیفزایم که، به عقیده‌ی من، شرم‌آور نبود که او اسم چند فیلسوف دیگر را نمی‌دانست -هرچه باشد او بازیگر است نه دانش‌پژوه. در واقع، در طول مکالمه‌ی کوتاهمان مودب و خوش‌برخورد بود، درحالی‌که اصلاً مرا نمی‌شناخت. فقط ای‌کاش دکارت را می‌شناخت، فقط همین -این امر از خجالت هر دوی ما می‌کاست. هالیوود و فلسفه‌ی تحلیلی خیلی با یکدیگر ملاقات نمی‌کنند، و ای‌کاش این ملاقات به خوبی و خوشی بیشتری می‌گذشت.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است .
۱۰ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام .میشه منو راهنمایی کنید ، من کتابی میخوام در خصوص اصول بایگانی و یا روش های بایگانی .
باتشکر
۱۰ مرداد ۱۳۹۴
کاربر گرامی سرکار خانم سمانه پیرمحمدی

شما می توانید در قسمت کتاب های عمومی برحسب موضوع، عنوان کتاب موردنظر خود را جستجو نمائید. باتشکر
۱۴ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پشت سر وینستون، صدایی که از صفحه سخنگو پخش می شد همچنان مشغول پرحرفی درباره چدن خام و موفقیت کامل برنامه سه ساله نهم بود.صفحه سخنگو نوعی دستگاه فرستنده و گیرنده بود که صدای وینستون را، حتی وقتی که زمزمه ای بسیار آهسته بود،بلافاصله دریافت می کرد.خلاصه، تا زمانی که وینستون در محدوده دید صفحه سخنگو قرار داشت، هم تصویر و هم صدایش دریافت ... دیدن ادامه » می شد.البته هیچ راهی وجود نداشت که بفهمی در فلان لحظه خاص آیا زیر نظر قرار داشته ای یا نه.همچنین هرگز نمی نمی توانستی سر در بیاوری که پلیس افکار، چند بار و از چه طریقی، به تفتیش عقاید تو پرداخته است.حتی اگر می گفتند همه مردم را تمام وقت کنترل می کنند، چندان دور از ذهن نبود.یعنی آنها هر زمان که اراده می کردند می توانستند، همه رفتار و کردارت را زیرنظر بگیرند.مردم از روی عادتی که تبدیل غریزه شده بود، همواره باید با این تصور زندگی می کردند که هر حرفی که می زنند شنیده می شود و هر حرکتی که انجام می دهند - به جز در تاریکی - زیرنظر است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کارنامه‌اش چنان وزنی داشت که سال‌ها بود انتظار داشتیم نوبل ادبیات را بدستش بدهند. هر چه می‌گذشت این انتظار بیشتر می‌شد، به خصوص بعد از آن که ماریو بارگاس یوسا نیز نوبل گرفت، اگر چه می دانستیم بعید است به سرعت یک اسپانیولی زبان دیگر جایزه را بگیرد، اما این مانع از آن نبود که بگوییم: نوبتی هم که باشد دیگر نوبت اوست! اما این اتفاق نیفتاد اگرچه کارلوس فوئنتس بارها تا مرز نوبل ادبیات پیش رفت.

با نوبل یا بی نوبل، جایگاهش در ادبیات جهان آنقدر مستحکم بود که بی نیاز به نوبل یا هر جایزه دیگری، در تاریخ ادبیات ماندگار شود. ایستاده بر تارک ادبیات اسپانیایی زبان به همراه دوستانش گابریل گارسیا مارکز و ماریو بارگاس یوسا. براین اساس نابجا نیست اگر گفته شود این نوبل بود که بخت آن را نداشت تا به کارلوس فوئنتس برسد! بگذریم از اینکه فرانسویان با دادن مدال لژیون دونور (۱۹۹۲) از فعالیت های ادبی او قدردانی کردند و در سال ۱۹۸۷نیز مهم ترین جایزه ادبی در جهان اسپانیایی «جایزه سروانتس» به او اهداشد.

کارلوس ... دیدن ادامه » فوئنتس در میانه دهه شصت به مخاطبان ایرانی معرفی شد، با رمان آسوده خاطر ترجمه محمد امینی لاهیجی که توسط نشر تندر به بازار آمد. ناشری که کمی بعد با انتشار معروف ترین رمان او «آئورا» با ترجمه بسیار خوب عبدالله کوثری و همچنین رمان ارزشمندی چون «مرگ آرتیمو کروز» با ترجمه مهدی سحابی او را به چهره‌ای محبوب مبدل ساخت. (۱) از آن روزگار تا امروز آثار بسیاری از فوئنتس به فارسی ترجمه شده و جملگی نیز با اقبال مخاطبان جدی و حرفه‌ای ادبیات داستانی روبه‌رو شده اند؛ هرچند هنوز چند اثر بسیار مهم کارنامه او باقی مانده است.

کارلوس فوئنتس چندین بار به این نکته اشاره کرده که رمان ایده‌آلش جایی بین اولیس (جیمز جویس) و کنت مونت کریستو (الکساندر دوما) قرار دارد. یکی پیچیده با زبانی دشوار و آمیخته با رمزها و نمادهای اسطوره ای و دیگری داستانگو و سرگرم کننده با زبانی ساده بدون پیچیدگی های ساختاری اما برخوردار از مضمونی غنی و پرملات به لحاظ داستانی.

ایستادن در این میانه چنان دشوار می‌نماید که کمتر نویسنده ای توانسته نقطه اعتدال را بیابد. با این معیار فوئنتس نیز در داستان‌هایی که می نوشت بیشتر به سمت اولیس متمایل بود تا کنت مونت کریستو. (۲) به همین خاطر اغلب آثار او جزو داستانهای دشوارخوان ادبیات امریکای لاتین محسوب می شدند؛ آمیخته با رگه‌های پررنگی از تاریخ و اسطوره‌های آن سرزمین. مهمتر از همه اینکه در عین برخورداری از خصلت های بارز بومی آثاری خلق کرده است که تاثیر بسیاری از فرهنگ جهانی گرفته‌اند؛‌ چرا که نوع زندگی او از کودکی تا مرگ و زیستن در سرزمین های مختلف با فرهنگ های گوناگون، حجم وسیعی از دانش فرهنگ‌های دیگر و نیز فرهنگی جهانی برایش به ارمغان آورده بود که بازتاب آن در آثارش به خوبی هویداست.

سرهیدرا در میان آثار کارلوس فوئنتس یک استثناست. اثری بسیار متفاوت با آن حال و هوا و ویژگی‌هایی که از نوشته‌های او می توان انتظار داشت. سرهیدرا رمانی است برخوردار از حال و هوای جاسوسی، انتخاب این ژانر از سوی نویسنده ای چون فوئنتس آنقدر عجیب هست که می‌توان پیش بینی کرد که او با این ژانر یک بازی و شوخی ترتیب بدهد. در واقع او به جای یک رمان جدی جاسوسی که مبتنی بر قواعد ژانر باشد، پارودی یک رمان جاسوسی را نوشته است و خود فوئنتس مترجم کتاب معتقد است: «سر هیدرا نخستین و احتمالا یگانه رمان جاسوسی در ادبیات مکزیک است. چنان که خود فوئنتس می‌گوید‌، قصد داشته از سر تفنن یک پارودی جاسوسی بنویسد‌، روایت یک جیمز باند جهان سومی را. اما به رغم نیت اولیه‌، این اثر به تلخ‌اندیشی در باب بی‌اخلاقی‌، منفی‌بافی و پلیدی در عرصه سیاست بدل شده است. قهرمان رمان‌، فلیکس مالدونادو‌، شخصیتی شبیه «یوزف کا»ی کافکاست‌، با این تفاوت که نه درگیر محاکمه است و نه تلاش می‌کند بی‌گناهی‌اش را به اثبات برساند‌، زیرا محاکمه‌اش به پایان رسیده و جرمش اثبات شده.»

با این او صاف می‌توان گفت در این رمان، کارلوس فوئنتس برخلاف دیگر آثارش که به اولیس نزدیک بودند،به سمت کنت مونت کریستو حرکت کرده و اثری داستانگو را نوشته است. در رمان سرهیدرا فوئنتس سیمای نویسنده‌ای را از خود به نمایش گذاشته که قدرت چشاندن لذت خوانش رمانی سرگرم کننده را به مخاطب دارد؛ رمانی که در عین حال از جنبه های غنی محتوایی و ادبی نیز برخوردار است.

نثر فوئنتس نثری زیباست که گاه به شعر پهلو می زند و در عین حال ابزاری‌ست برای روایت. کاوه میرعباسی این رمان را مستقیما از اسپانولی به فارسی برگردانده و در عین حال از زبان انگلیسی نیز برای درک نقاط دشوار و مبهم آن بهره گرفته و برگردان مقبول او به فارسی نیز به شایستگی توسط نشر ماهی به مخاطبان عرضه شده است.

پی نوشت:
1- متاسفانه نشر تندر با وجود آثار ارزنده ای که منتشر کرد چندان دراز نبود.
2- البته این یک مثال کلی اعتباری ست که دو گونه متفاوت از ادبیات را نمایندگی می کند و پیداست غرض نزدیکی جزئی نگرانه و انطباق سبکی نیست.

http://www.alef.ir/book
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد خواهرم به من میگفت: فکر می کنی از پسش برآی؟ و من میگفتم: معلومه، کلاهت رو سفت بچسب.

و کلاهت
... دیدن ادامه » حالا بیست سال است
بر باد رفته است!
غاز ها و اردک ها تمام زمستان روی رود پرواز می کردند و با اینکه آن طرف ها اصلا گرگ پیدا نمی شد اما صاحب گوسفند ها به او و چوپان های دیگر یک عالمه گلوله وینچستر 44:40 داده بود که گرگ ها را بزنند، آن قدر که آدم توی خواب هم نمی دید. صاحب گوسفندها از فکر اینکه گرگ به گله اش بزند زهره اش آب می شد. مسخره بود که با آن همه فشنگ 44:40 که او به چوپان هایش داده ... دیدن ادامه » بود، هیچ کاری نکنی!
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
خیلی خوب میشد اگر این ماهنامه کار تخصصی خودش یعنی معرفی کتاب رو داشته باشه یعنی هر ماه در موضوعات مختلف کتاب هایی رو معرفی کنه بخشی از کتاب رو بیاره ، نقدی هم بهش داشته باشه
چیز نایابی که میشه گفت وجود نداره و اگر اینطور باشه ماهنامه خیلی مفیدی میشه در غیر این صورت فکر نمیکنم ماهنامه کارآمدی باشه

خیلی ... دیدن ادامه » خوب میشه اگر تو هر شماره ۵۰ تا کتاب رو کامل معرفی کنه و مخاطب بدونه دقیقا چی رو بنا هست بخونه وقتی بدونه قطعا باعث بهتر شدن مطالعه در کشور میشه
در حال حاضر فقط یک برنامه در شبکه ۴ به اسم کاغذ رنگی همچین ساختاری داره که متاسفانه خیلی ها اصلا از وجودش خبر ندارن خیلی ها هم مثل خودم بخاطر مشغله زیاد یادم میره ببینم
ولی اگر یک هفته نامه یا ماهنامه با این ساختار وجود داشته باشه میشه خریدش و سر فرصت مطالعش کرد و کتاب مورد نظر رو هم انتخاب

امیدوارم این ماهنامه به این سمت بره برای من یکی که خیلی عالی هست
خسته هم نباشن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
رازهای زیادی دارد این کتابخانه ی کوچک من
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا فهرست مطالب کتاب رو قرار نمی دید که حداقل مخاطب بدونه با چه چیزی قراره روبرو بشه.

خیلی از افراد نام کتاب رو شنیدن و بهشون توصیه شده که کتاب رو مطالعه کنن ولی هیچ گونه امکانی برای برانداز کردن کتاب ندارن
امین طباطبایی و مجید حاج حسینی این را دوست دارند
کاربر گرامی جناب آقای محمدرضا ت

با تشکر از حسن توجه جنابعالی، مشخصه فوق هم اکنون در سایت فروشگاه اینترنتی شهرکتاب در حال انجام است که با توجه به حجم بالای کتاب ها این امر زمان بر خواهد بود. باتشکر
۱۴ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دوره آموزشی به صورت ویدئویی هستش و نحوه حرکت دست و قلم آموزش داده میشه.
ولی همونطور که در ابتدای آموزش مدرس توضیح میده. باید کاغذ دوخط (برگه کلاسور انگلیسی)، مداد معمولی و از همه مهمتر دفتر سرمشق هم باید تهیه بشه. این جزییات روی بسته نرم افزار ذکر نشده، تا کاربر قبل از استفاده اونها رو تهیه کنه

برای ... دیدن ادامه » دفتر مشق کتاب "آموزش خط تحریری گرمارودی" یا "آموزش خط فیض آبادی" مناسب هستش
هرکدوم از این کتابها 4 جلدی هستش و مجموعه 4 جلدی هر کدومش در حدود 5000 تا 6500 تومن هستش

ارزش داره که ازش استفاده کنید. جزو معدود برنامه های آموزش خط تحریری هستش.
علی خیری و فاطمه حبیبی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام.
قسمتی از کتابخونه من ^__^
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتابو وقتی نوجوون بودم خوندم و اینقدر دوسش داشتم که هنوز ذهنم دزگیرشه , دیگه وقتی برای دوباره خوندنش نداشتم واسه همینم نمی دونم واقعا کتاب خوبی بوده یا من به خاطر سن کم و نخوندن این کتابایی که الان خوندم اینقد درگیرش شدم .
۰۸ مرداد ۱۳۹۴
فاطمه حبیبی این را پاسخ داده‌است
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نخستین چیزی که باید بیاموزیم این است که مشکلات ما و مشکلات مردمان کشورهای توسعه‌نیافته را باید با یکدیگر حل کرد. اگر بر پنهان‌شدن در پشت این دیوارها اصرا کنیم، به‌دست مهاجمان بیرونی و داخلی از پای درمی‌آییم.
سمیه امیری و محمدرضا کشاورزی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کشیده شدن پای مردان صاحب نام حوزه فرهنگ، هنر و ادب به دنیای سیاست اغلب برای ایشان زیان‌بار بوده است؛ حتی اگر نیت خیر و خیال خدمت در میان بوده باشد. حرف و حدیث همه جا هست، اما در دنیای سیاست و مناسبات خاص حاکم برآن بیشتر به خصوص اگر وزیر و وکیل رژیمی ساقط شده به دست اکثریت قریب به اتفاق مردم بوده باشی که در چنین شرایطی جان به در بردن با خوشنامی اگر نگوییم ناممکن، بسیار دشوار است؛ چنان که پرویز ناتل خانلری نیز به همین مناسبت ضربه بسیار خورد.

اما اگر این جنبه را فرو گذاریم و تنها به حاصل کار او به لحاظ فرهنگی و ادبی بپردازیم، نامی است تاثیر گذار و دارای اعتبار. فعالیت او در این زمینه گسترده و درخور اعتناست؛ از تألیفات، تصحیح متون و پژوهشهایی که در حوزه ادبیات کهن انجام داده تا ترجمه‌هایش از ادبیات غرب به زبان فارسی، اشعاری که سروده و نهایتا راه‌اندازی نشریه ادبی سخن که در زمان انتشارش مهمترین در نوع خود بود و در شکل گیریتغییر و تحولات و جریانهای تازه ادبی در ایران دارای نقشی محسوس بود.شاید خالی از لطف نباشد اشاره به این نکته که اخیرا انتشار اشعار او با اظهار جالب توجهی از سوی استاد شفیعی کدکنی همراه شده که بر اهمیت و نقش اشعار خانلری در زمینه تغییر و تحول و نوگرایی در شعر فارسی دارد آن هم پیش از نیما یوشیج.

سوای ... دیدن ادامه » همه اینها خانلری در دوره پر فراز و نشیبی از لحاظ ادبی زندگی کرد و همین باعث شد تا با پاره ای از این چهره ها نشست برخاست داشته باشد که از مهمترین‌های‌شان صادق هدایت، ملک الشعرای بهار، بزرگ علوی، صادق چوبک و نیما یوشیج بوده‌اند. از آنچه گفته شد به سادگی می توان نتیجه گرفت که چنین چهره ای حتی در صورت عدم برخورداری از شأن ارزنده ادبی بازهم دارای خاطرات شنیدنی و در عین حال بسیار مهم درباره فصول مهمی ار تاریخ ادبیات معاصر و هم چنین چهره های مطرح و نامدار آن است. خاطراتی که به عنوان روایاتی دست اول، می‌تواند گوشه ها پنهان و زوایای تاریکی از تاریخ فرهنگ و ادب معاصر را روشن سازد. حال بگذریم از اهمیت خاطرات سیاسی چنین شخصیتی که برهه‌هایی دست‌اندر کار بوده است.

کتاب نقد بی‌غش متن گفتگوهایی‌ست که صدرالدین الهی با پرویز ناتل خانلری انجام داده است. چند و چون شکل گیری این گفتگو ماجرای مفصلی ست که الهی در مقدمه کتاب بدان پرداخته است. قابل ذکر این که این گفتگو ها قریب به پنج دهه پیش از این برای مجله سپید و سیاه انجام شده که به صورت هفتگی منتشر می شده است. این گفتگوها که در زمان خود سر و صدایی به پاکرده و واکنش هایی را نیز به دنبال داشته است با فواصل زمانی و گاه با وقفه هایی انجام شده است.

به هر روی متن این گفتگو ها که سال‌ها بود در دسترس قرار نداشت، توسط صدرالدین الهی گرد آوری و در قالب کتاب ارائه شده است. نقد بی غش از سه بخش تشکیل شده است. بخش نخست با عنوان خانلری و من و خانلری کیست؟ حکم مدخل کتاب را دارد. نوشته هایی آمیخته به خاطرات دوران جوانی الهی که به ماجرای آشنایی اش با خانلری همچنین چند و چون انجام این گفتگوها پرداخته است و در ادامه نیز بیوگرافی کوتاهی از زندگی و آثار خانلری به مخاطبان عرضه شده است.

بخش دوم متن گفتگو هاست که تحت عناوین خانلری و هدایت، خانلری و علوی، خانلری و بهار، خانلری و نیما، خانلری و چوبک منتشر شده. پایان بخش کتاب نیز مقاله «یادی از استاد» است که الهی به مناسبت در گذشت خانلری نوشته بوده که در اینجا بازنشر شده است.

اما نکته مهم اینکه متن گفتگوها در کتاب حاضر برخلاف سنت معمول شکل سوال جوابی ندارد؛ بلکه سؤال‌ها حذف شده و به شکل پیوسته در قالب روایت خاطراتی از زبان خانلری بیان شده است. استفاده از این شیوه موجب پیوستگی متن و جذابیت بیشتر آن برای خواننده شده است. طولانی‌ترین فصل کتاب چنانچه دور از انتظار نیست به صادق هدایت اختصاص دارد. چرا که هدایت یکی از نزدیک ترین دوستان خانلری بوده و البته کنجکاوی برانگیزترین نام در این میان نیز محسوب می‌شده است.

خانلری در این گفتگوها به جنبه سیاسی زندگی خود نپرداخته و ظاهرا از این منظر نیز مورد پرسش قرار نگرفته. آنگونه که از متن کتاب پیداست صدرالدین الهی بیشتر به جنبه های ادبی زندگی خانلری نظر داشته است. این مهم نیز نه برای واکاوی چند و چون کار ادبی خانلری بلکه به عنوان واسطه ای برای پرداختن به چهره هایی که خانلری با آنها در ارتباط بوده است. صدرالدین الهی در این رهگذر همچنین کوشیده نظر خانلری را در مورد کم و کیف کار این افراد و آثارشان جویا شود؛ بنابراین خانلری در لابلای خاطرات خود به اظهار نظرهایی درباره این چهره ها و آثارشان پرداخته که ظاهرا در زمان انتشار آنها در مجله سپید و سیاه بیشتر از بخشهای دیگر حاشیه ساز شده است.

سرانجام اینکه چه موافق و چه مخالف خانلری (به عنوان ادیبی که خرقه سیاست برتن کرد) باشیم، نمی توان منکر اهمیت خاطرات او شد. نه فقط به واسطه اهمیت نقش او بلکه له دلیل اعتبار نامهایی که او با آنها آشنایی داشته و از خاطراتش با آنها سخن گفته است.

http://www.alef.ir/book
قاریاقدی یُلمه این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خب چه فیلم هایی تو این مجموعه هست؟
امید فضلی پور این را خواند
برگزیده آثار مسعود کیمیایی شامل (10 DVD) می باشد.

ژانر: جنایی
مناسب برای: بزرگسال

این مجموعه شامل نه فیلم با عناوین زیر می باشد:
1 - دندان مار
2 - تیغ و ابریشم
3 - سفر سنگ
4 ... دیدن ادامه » - تجارت
5 - ردپای گرک
6 - گروهبان
7 - حکم
8 - سلطان
9 - ضیافت
به همراه یک دی وی دی با عنوان: سه مستند بلند درباره زندگی و آثار مسعود کیمیایی
۰۸ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
رمان "راز شوهر" نوشته ی "لیان موریارتی" با ترجمه سحر حسابی/ نشر آموت‘ یک هفته بعد از توزیع سراسری در لیست پرفروش های پخش ققنوس قرار گرفت
http://www.aamout.com/2015/07/940507-bestseller-raz-es-hohar.html
موژان طبرزدی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید