دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
من منتظرم وزیر آموزش و پرورش بشم تدریس این کتاب رو به عنوان کتاب درسی توی مدارس اجباری کنم!
همه باید بخونن
والسلام :)
علیرضا اعرابی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این خصوصیات چنان در تداوم و تکرار در ما به صورت عادت درامده که بخشی از هستی ناخوداگاه ما را تشکیل داده اند به طوری که به نظر می رسد اگر شرایط نیز تغییر کند ما نمی توانیم چنین نباشیم و می توان گفت که فاجعه از این نقطه آغاز می شود ، چرا که عادات را نمی توان به راحتی ترک کرد و همین عادات اند که به صور میراث فرهنگی ، نسل به نسل منتقل می شوند.
عادات ما به نوعی هویت ما هستند و دعوت به ترک آن ها یعنی دعوت به ترک خود و ترک خود کاری است سخت و گاه دردناک
یکی از دلایل علاقه به حفظ عادت در انسان این است که که عادت ، انسان را از عمل سختی به نام اندیشیدن نجات می دهد.
فشار اجتماعی ... دیدن ادامه » همان خلقیات ، آداب و رسومی است که در این کتاب با نام فرهنگ مورد بحث قرار می گیرند
*صداقت و صراحت که همگی ما به ارزش آن واقفیم ، در بستر فرهنگی ما ، به گستاخی و بی ادبی تعبیر شده و اغلب باعث آزردگی و رنجش می شود
همگی ما در یک تئاتر بزرگ به وسعت جامعه خویش مشغول ایفای نقش اجباری و عادتی خویش هستیم و هرکس قوانین بازی را رعایت نکند از بازی اخراج می شود (مردم طردش می کنن)

علیرضا اعرابی و بیژن امامی‌پور این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظرم حتما بخونید
خیلی درس داره
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ایت کتاب خیلی جذاب هست
پیشنهاد می کنم بخونید
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید


مرد موقع برگشتن به اتاق خواب گفت: مواظب باش عزیزم، اسلحه پر است.
زن ... دیدن ادامه » که به پشتی تخت تکیه داده بود گفت: این را برای زنت گرفته‌ای؟
نه، خیلی خطرناک است. می‌خواهم یک حرفه‌‌ای استخدام کنم.
: من چطورم؟»
مرد پوزخندی زد: بامزه است، اما کدام احمقی برای آدم کشتن یک زن استخدام می‌کند؟
زن لب‌هایش را مرطوب کرد، لوله اسلحه را به طرف مرد گرفت
: زن تو.

علیرضا اعرابی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان من میخواستم این کتاب رو سفارش بدم. دو ترجمه موجود هست. ترجمه آقای تهرانی ناشرش (چشمه) معتبرتر هستش ولی ظاهرا ترجمه خانم تیمورازف هم خوب هست. لطفا اگه ممکنه در مورد ترجمه بهتر این کتاب راهنمایی کنید.
علیرضا اعرابی این را خواند
ترجمه خانم تیمورازف فکر میکنم از نسخه المانی کتاب هست که معتبر تره نسبت به ترجمه نسخه انگلیسی کتاب
۲ روز پیش، يكشنبه
سلام، خیلی به اسم و رسم ناشرا دقت نکنید.
ترجمه آقای تهرانی را ندیدم که بتونم مقایسه کنم، اما ترجمه خانم تیمورازف را که خوندم بنظرم روان و قابل قبول بود.
۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کثیف ترین آدم ها هم یک لحظات نجیبی دارند واسهء خودشان، همین لحظات هم هست که وادارشان می کند کثافت بمانند...

¤| سلام مترسک | منیرالدین بیروتی |¤
علیرضا اعرابی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بی سیگار یا با سیگار به وقتش باید گورت را گم کنی .

¤| سلام مترسک | منیرالدین بیروتی
علیرضا اعرابی این را خواند
سعیده شفیعی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دررا هم که بسته باشی
ازدیوار میآید غم
با هم دست میدهیم
و ... دیدن ادامه » تمام خانه را
با رنگ دلخواهش
سیاه میکند
صندلی های خالی
به چشم هایم خیره شده اند
ازمرگ حرف میزنم
برایم دست میزنند
بچه گربه ای
از شباهت عمودی شناسنامه ام با درخت ها
پاایین میاید
کسی نیسیت از باغچه زبایی بچیند
رادیو را باز میکنم تا کمی به درد هایم بخندد
رادیو که اما هیچ وقت
آمار تنهایی ها را نمیدادن
شکستن پرواز را نمی شنود
وقتی سنگی به خاصیت خودش پی میبرد
همین زمین لرز هایی که ثبت هم نمیشوند
خانه ی مورچه ها را روی شاخک هایشان خراب نمیکنند؟
صندلی ها با هم پچ پچ میکنند
نظم دادگاه حکم میکند دمپایی
دهانش را بیرون ببرد
قاضی؟
روی بند رخت
بندری می رقصد
شیرین هیاریان
دست هایت کولی ها را آوراه میکنند
نشر چشمه
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب عالیه...
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب عالیه...
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
متن کتاب بسیار تکراری بود و حرف تازه ای نداشت
شیرین هیاریان این را دوست دارد
از این صحبت شما میشه نتیجه گرفت که شما در این زمینه زیاد مطالعه کردین. اما ممکنه همین کتاب برای کسی که در زمینه مطالعات زنان تازه کار هست خیلی جالب و الهام بخش باشه.
این از مشکلات کتابخوان های حرفه ایه
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
زندگی شاید یعنی :
" لسیدن عسل از روی بوتهء خار "

¤| سلام مترسک | منیرالدین بیروتی
مژگان خراسانیان این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اما غمگین تر شدم و غمگین بودن بعد از مدتی خسته کننده میشه ، هم برا خود کسی که غمگینه ، هم برا کسایی که دور و برش ان . و بعدش از یه مصرف کننده تبدیل شدم به یه معتاد ؛ هیچی خسته کننده تر از این نیست .
علیرضا اعرابی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مارتین دستشو رو بازوم گذاشت و گفت :( خیلی خوب شد که دیدمت ریچل.) حس همدردیش تقریبا قابل لمس بود . من تا یکی دو سال آخر زندگیم ، هیچ وقت نفهمیدم که ریاکاری هم می تونه یه جور همدردی باشه .
Zahra Emami این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نوشته ی مجید اخگر در رابطه با درسگفتار: در چند دهه‌ی اخیر، سرمشق رایجِ گفتمان هنر و ادبیات سرمشقِ ضدیت با مدرنیسم و «زیبایی‌شناسیِ» مدرنیستی و مفاهیم مرتبط با آن ــ مانند اومانیسم، رمانتیسم، و جز آن ــ بوده است. این سرمشق از حدود دهه‌ی 1960 میلادی در کانون‌های فرهنگی و آکادمیک اروپا و امریکای شمالی دست بالا را پیدا کرد، و در سال‌های ... دیدن ادامه » اخیر روایت‌های دست‌وپاشکسته‌ای از آن بر فضای هنری ایران نیز حاکم بوده است. از سوی دیگر، آن‌چه در سرمشق‌های عملیِ هنر و محصولات هنریِ دهه‌های اخیر می‌بینیم نیز حکایت از کاربست الگوهای مشابهی دارد. به این ترتیب، باید پرسید «زیبایی‌شناسی» چیست که در چند دهه‌ی اخیر چنین از وجوه مختلف محل نقد بوده و حالا عده‌ای از ضرورت بازگشت به آن سخن می‌گویند؟ آیا زیبایی‌شناسی به سادگی مشتمل بر کل تفکرات نظام‌مند متفکران و فیلسوفان مختلف در مورد هنر و زیبایی‌ است، یا باید در این زمینه تفکیک و تمایزی قائل شد؟ در این دوره سعی می‌کنیم خاستگاه‌ها و ضرورت تاریخیِ برآمدن سنت زیبایی‌شناسی مدرن و خصیصه‌های آن را به‌اجمال توضیح دهیم، و این پرسش را مورد بحث قرار دهیم که از پی تحولات نظری و فکری دهه‌های اخیر که تحت عنوان کلی پست‌مدرنیسم به آن اشاره می‌شود، چه چیزی از زیبایی‌شناسی باقی مانده است، و دفاع از آن در زمانه‌ی ما چه معانی و پتانسیل‌هایی می‌تواند برای کار هنری و اندیشیدن به آن داشته باشد. رئوس تقریبی مباحث این چهار جلسه به قرار زیر است. جلسه‌ی اول: زیبایی‌شناسی چیست؟/ برآمدن زیبایی‌شناسی و تکوین ایده‌ی مدرنِ «هنر»/ چرا هنر تا این میزان اهمیت دارد؟/ نقد سوم کانت: پل میان عین و ذهن، علم و اخلاق، و ضرورت و آزادی/ زیبایی‌شناسان زیبایی‌شناسی را نقد می‌کنند (درباره‌ی بیگانگی زیبایی از حقیقت)/ هایدگر، گادامر، و هنر «بزرگ»
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دروود بر شما
این کتاب اسم جذابی داره ولی متاسفانه محتویات بسیار ضعیفی داخلش موجود هست .
موضوع در مورد یک طراح سایت (نویسنده کتاب) هست که به یک تولید کننده قدیمی یاد میده که باید سایت داشته باشه و از ایمیل تحت سایت شخصیش استفاده کنه.
بنده ... دیدن ادامه » خیلی سعی کردم خوندنش ادامه بدم به امید اینکه شاید حداقل یک نکته برام داشته باشه، ولی هرچی جلو میرفتم مسائل پیش پا افتاده ترمیشد.
از طرفی الان در زمینه طراحی خدمات الکترونیک دست زیاده و قیمت ها کاملا مناسب، کسانی هم که تا کنون وارد چالش طراحی سایت نشدن و باهش برخورد نداشتن هر زمان نیاز باشه با یک سفارش ساده میتونن از این خدمات استفاده کنن.
مطالب کتاب برای متخصصین خدمات الکترونیک بسیار پیش پا افتاده و برای غیر متخصصین بیهوده است.
مطمئنن در زمان حال که همه با تکنولوژی تا حدودی اشنایی دارن چاپ همچین کتابی جنبه از بین رفتن کاغذ را دارد.
Zakiye Azarmehr این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این مجموعه به بررسی اندیشه‌های جلال آل‌احمد ـ نویسنده‌ی معاصر ـ در ابعاد مختلف و با تکیه بر آثار داستانی او، اختصاص یافته است. به تصریح نگارنده: "جلال آل‌احمد روی هیچ مساله و موضوعی دست نگذاشته است. مگر این که راه حلی در جهت بهبود وضعیت آن ارائه کرده باشد. نقبی که به غرب‌زدگی می‌زند اگر واقع‌بینانه به آن بنگریم، فقط برای یافتن ... دیدن ادامه » معیارهای جدید در جهت بهبود وضعیت مردم و اجتماع خویش است. وی سعی می‌کند به مردم نشان دهد که علت پیشرفت ملل و جوامع غربی چیست. حمله به دین و اعتقادات دینی نیز راه حل دیگری بود که آل‌احمد از طریق آن گام دیگری در جهت ساخت جامعه‌ی آرمانی خویش برداشت... دین مطلوب آل‌احمد، دینی است خارج از تعصب، مقدس‌مآبی و تحجراندیشی. دولت مطلوب آل‌احمد نیز یک دولت کاملا دموکراتیک است. از دید وی دولت باید دموکراسی را در جامعه توسعه بدهد، به شایسته‌سالاری ـ که یکی از بحث‌های مهم جامعه‌ی امروز ما نیز می‌باشد ـ مخالفت با دولت‌محوری، نفی سانسور، برقراری آزادی‌های گوناگون اجتماعی به ویژه آزادی اندیشه و بیان و جز آن بپردازد. پیشنهاد وی درباره‌ی وضعیت زنان، فرهنگ، نقاشی، نویسندگی و معماری همگی ناشی از روح آرمان‌جوی وی است. با تمام این حرف‌ها نباید از یک نکته غافل ماند و آن این که تناقض‌های بسیار زیادی میان صحبت‌های جلال‌ آل‌احمد مشاهده می‌شود. به عنوان نمونه وی از یک طرف، غربیان، غرب‌زدگان و هم‌چنین استفاده کنندگان وسایل غربی را مورد حمله قرار می‌دهد در حالی که از طرف دیگر در موارد بسیار زیادی شخصا اذعان می‌دارد که نه مخالف با غرب است و نه استفاده از وسایل غربی را نفی می‌کند"."
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این مجموعه به بررسی اندیشه‌های جلال آل‌احمد ـ نویسنده‌ی معاصر ـ در ابعاد مختلف و با تکیه بر آثار داستانی او، اختصاص یافته است. به تصریح نگارنده: "جلال آل‌احمد روی هیچ مساله و موضوعی دست نگذاشته است. مگر این که راه حلی در جهت بهبود وضعیت آن ارائه کرده باشد. نقبی که به غرب‌زدگی می‌زند اگر واقع‌بینانه به آن بنگریم، فقط برای یافتن ... دیدن ادامه » معیارهای جدید در جهت بهبود وضعیت مردم و اجتماع خویش است. وی سعی می‌کند به مردم نشان دهد که علت پیشرفت ملل و جوامع غربی چیست. حمله به دین و اعتقادات دینی نیز راه حل دیگری بود که آل‌احمد از طریق آن گام دیگری در جهت ساخت جامعه‌ی آرمانی خویش برداشت... دین مطلوب آل‌احمد، دینی است خارج از تعصب، مقدس‌مآبی و تحجراندیشی. دولت مطلوب آل‌احمد نیز یک دولت کاملا دموکراتیک است. از دید وی دولت باید دموکراسی را در جامعه توسعه بدهد، به شایسته‌سالاری ـ که یکی از بحث‌های مهم جامعه‌ی امروز ما نیز می‌باشد ـ مخالفت با دولت‌محوری، نفی سانسور، برقراری آزادی‌های گوناگون اجتماعی به ویژه آزادی اندیشه و بیان و جز آن بپردازد. پیشنهاد وی درباره‌ی وضعیت زنان، فرهنگ، نقاشی، نویسندگی و معماری همگی ناشی از روح آرمان‌جوی وی است. با تمام این حرف‌ها نباید از یک نکته غافل ماند و آن این که تناقض‌های بسیار زیادی میان صحبت‌های جلال‌ آل‌احمد مشاهده می‌شود. به عنوان نمونه وی از یک طرف، غربیان، غرب‌زدگان و هم‌چنین استفاده کنندگان وسایل غربی را مورد حمله قرار می‌دهد در حالی که از طرف دیگر در موارد بسیار زیادی شخصا اذعان می‌دارد که نه مخالف با غرب است و نه استفاده از وسایل غربی را نفی می‌کند"."
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش‌نامه‌ی «خواستگاری در دهکده» از سه پرده یا سه گفتگو تشکیل شده که گفتگوی اول روی عرشه‌ی یه کشتی و گفتگوهای دوم و سوم توی یه مغازه‌ی روستایی اتفاق می‌افتن! این اثر دو شخصیت داره به اسم‌های آقای «الف» و خانم «ی»..
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

تو کار من را تمام کردی
با آن چشم های خوب
آن ... دیدن ادامه » دست های مهربان
آن نفس های گرم
تو کار من را ساختی
با زیباترین سلاح های تنت
و این مرگ
آسان نیست
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در یک خانهٔ اعیانی دو عمه یکی ابی (بهاره رهنما) و دومی مارتا (فهیمه امن‌زاده) وانمود می‌کنند در این خانه اتاقی برای پیرمردهای تنها و بیچاره دارند که در واقع آن‌ها را با نوشاندن یک نوشیدنی سمی می‌کشند و اسمش را هم گذاشته‌اند خودمردگی تا آن‌ها را زود‌تر از رنج تنها زیستن برهانند. این دو عمه سه برادر‌زاده دارند. جرج (نیما سیاری) که شیپور ... دیدن ادامه » می‌زند وقت و بی‌وقت و اهل جنگ و رژه و سان و رییس جمهوری است. مورتیمر (بیژن بنفشه‌خواه) منتقد تئا‌تر است که سر دوستی با دختر یک کشیش به نام الین (فرناز رهنما) دارد. این دوستی به نامزدی و قرار ازدواج ختم می‌شود اما مورتیمر متوجه یک جسد در صندوق کنار پنجره می‌‌شود که هر دو عمه اعتراف به قتل ۱۲نفر می‌کنند حتی بر سر یکی اختلاف نظر دارند چون خودش پیش از نوشیدن سکته کرده و مرده است.
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در یک خانهٔ اعیانی دو عمه یکی ابی (بهاره رهنما) و دومی مارتا (فهیمه امن‌زاده) وانمود می‌کنند در این خانه اتاقی برای پیرمردهای تنها و بیچاره دارند که در واقع آن‌ها را با نوشاندن یک نوشیدنی سمی می‌کشند و اسمش را هم گذاشته‌اند خودمردگی تا آن‌ها را زود‌تر از رنج تنها زیستن برهانند. این دو عمه سه برادر‌زاده دارند. جرج (نیما سیاری) که شیپور ... دیدن ادامه » می‌زند وقت و بی‌وقت و اهل جنگ و رژه و سان و رییس جمهوری است. مورتیمر (بیژن بنفشه‌خواه) منتقد تئا‌تر است که سر دوستی با دختر یک کشیش به نام الین (فرناز رهنما) دارد. این دوستی به نامزدی و قرار ازدواج ختم می‌شود اما مورتیمر متوجه یک جسد در صندوق کنار پنجره می‌‌شود که هر دو عمه اعتراف به قتل ۱۲نفر می‌کنند حتی بر سر یکی اختلاف نظر دارند چون خودش پیش از نوشیدن سکته کرده و مرده است.
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایشنامه قطعه‌ای کلاسیک درباره چیره‌گی جنون بر عقل است و از سال 1941 یکی از موفق‌ترین کمدی‌های برادوی است
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
می شه گفت 2 فصل پایانی تکراری دوباره و خلاصه نویسی از 2فصل اول هست. برای همین دیگه سرسری می خونی تا یه مطلب جدید توش پیدا کنی
۶ روز پیش، چهارشنبه
موافقم
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یر نشده‌ بود، اما چهره‌اش‌ دیگر‌ برق‌ آن‌ روزها را نداشت‌. روی ‌صورتش‌ هنوز جای‌ آن‌ جوش‌ها پیدا بود و لبخندش هنوز هم‌ به‌ همان زیبایی. گفت‌: «نمی‌خوام‌ مزاحمت‌ بشم‌.»
«مزاحم‌ نیستی‌.»
و برایش‌ گفتم‌ نزدیک چهارده‌ سال‌ است‌ ازدواج‌ کرده‌ام‌ و دو فرزند دارم، یک‌ دختر و یک‌ پسر. گفتم‌: «چند بار دیگه‌ هم‌ دیده‌ بودمت‌.»
«منم ... دیدن ادامه » همین‌طور‌.»
گفت‌ ترسیده‌ که‌ سلام‌ و احوالپرسی‌ کند، چون‌ فکر کرده‌ ممکن ‌است‌ جوابش‌ را ندهم‌. گفتم‌: «تازه‌ اومده‌ین‌ تو این‌ محله‌؟»
سر تکان داد. گفت‌‌ دو سال است که از شوهرش‌ جدا شده و حالا با دخترش‌ توی‌ کوچه‌ی ‌بیست‌ و پنجم‌، آپارتمان کوچکی‌ اجاره‌ کرده‌اند. نمی‌خواستم‌ درباره‌ی شوهرش چیزی‌ بپرسم‌. اصلاً میل‌ نداشتم‌ درباره‌ی چیزی‌ کنجکاوی‌ کنم‌. فقط پرسیدم‌: «دخترت‌ چند سال‌شه‌؟»
۶ روز پیش، چهارشنبه
سعیده شفیعی و فرشته حسین پور این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید


-وقتى مى‌رفتم همه چیزو پاک کردم. نمى‌خواستم دلم اینجا واسه چیزى تنگ بشه. 
+چیزاى ... دیدن ادامه » قشنگ چى؟ با پاک‌کنت اونارَم پاک کردى؟ 
-اون موقع قشنگ نبود. دست‌وپاگیر بود. مزاحم بود. فقط مى‌خواستم برم. نمى‌خواستم چیزى مانعم بشه. بعدش هم وقتى همه چیز عوض مى‌شه یه‌جا و درهم عوض میشه. انتخابى که ندارى. 
۶ روز پیش، چهارشنبه
فرشته حسین پور این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

▪️سومین مجموعه داستان محسن فرجی با عنوان «جغرافیای اموات» که چندی قبل توسط انتشارات آموت منتشر شده بود، با استقبال مخاطبان تجدید چاپ شد.

▪️مجموعه ... دیدن ادامه » داستان جغرافیای اموات، شامل شش داستان کوتاه است که بعد از گذشت ده سال از آخرین کار محسن فرجی، به تازگی منتشر شده است. دغدغه غالب نویسنده در این مجموعه نشان دادن ابتذال ذاتیِ  زیست و کشمکشهایی درونی و بی پایان با اتفاقاتی خاطره شده است که محو، ولی زنده در جغرافیایشان تا ابد به حیات خود ادامه می دهند. شخصیتهای این داستان ها وقتی با انسانی ترین امیال هم روبرو می شوند، از پیش به بی نتیجه بودنشان آگاه اند؛ حتی اگر با عشق زندگی می کنند، بر این باورند که عشق مسکن موجودیت است و نه درمان وجود...
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دفتری که پیش رو دارید، دومین بخش از «ویژه نامه ما و هگل» است که نخستین شماره آن خردادماه امسال منتشر شد. در دفتر حاضر مجموعه مقالات و گفتگوهایی گردآوری شده است که به این نسبت میان ما و هگل می‌پردازند و از این رهگذر امکانات بسیاری برای اندیشیدنِ «ما» به «آنها»، و حتی به «خودمان» فراهم می‌آورند. این امکانات از واکاوی نسبت تاریخی- نظریِ ... دیدن ادامه » ما با مدرنیته تا بازتعریف خود مفهوم «ما» و سویه‌های مختلف آن و حتی تا تلاش‌های ما برای فهم فلسفه غرب، به ویژه «هگل» را دربرمی‌گیرد.
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
زمانی که کتاب طرح بزرگ استیون هاوکینک منتشر شد سر و صداهای بسیاری در دنیا بلند شد زیرا هاوکینگ در این اثر بر این نکته پافشاری کرده است که قوانین فیزیکی به تنهایی جهان را به وجود آورده اند و خدایی وجود ندارد. البته هوکینگ به طور کامل در این اثر منکر وجود خدا نیست بلکه بر این اصل تاکید دارد که می توان به خلق جهان را با قوانین کاملا علمی ... دیدن ادامه » بدون حضور خدا توضیح داد. والبته این کتاب انتقادات منفی زیادی را نیز در دنیا بر انگیخت از این رو « جان سی. لن نوکس» ریاضی دان مشهور در پاسخ به هوکینگ فیزیکدان کتاب خدا و استیون هاوکینگ را نوشت.
جان سی. لن نوکس در این اثر بر این نکته تاکید دارد که «با وجود چنین ادعاهای الحادی هاوکینگ، مطمئناً لازم است که از او بخواهیم دلایلی را برای اثبات ادعاهایش ارائه دهد.» او با نگاه دقیق و موشکافانه‌تری به منطق هاوکینگ می‌پردازد. به زبان ساده، زنده و جذاب، لن نوکس ما را به نکات اصلی استدلال‌های هاوکینگ راهنمایی می‌کند. او با روشن‌ترین توضیحات و جدیدترین روش‌ها و تئوری‌های علمی و فلسفی اثبات می‌کند که آن‌ها نه‌تنها خدای خالق را رد نمی‌کنند، بلکه وجود او را به اثبات نیز می‌رسانند.
۶ روز پیش، چهارشنبه
سعیده شفیعی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 287