دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
این کتاب دو مورد رو به صورت برجسته بیان میکنه. اول نقش توجه در یادگیری و فهم مطالب و مقایسه اون در حالت مطالعه کتابی و آنلاین و تاثیراتی که هر دو حالت بر نحوه ارتباطات سلولهای مغز با هم میذارن و اینکه نقص در توجه که در مطالعه آنلاین وجود داره اثری بسیار مخرب روی یادگیری میگذاره. دوم ضعیف شدن حافظه به دلیل واگذاری وظیفه ذخیره اطلاعات به ... دیدن ادامه » فضای وب. که هر دو مورد تاثیر مهمی رو در سبک زندگی و میزان وابستگی ما به فناوری میگذاره. در انتها نویسنده اعتراف میکنه به دلیل وابستگی بسیار گسترده مردم به محیط آنلاین، معدود افرادی که به دنبال کاهش وابستگی و خروج از این بازی هستن، شانس بسیار کمی برای رهایی دارن. چرا که حداقل برای امرار معاش و انجام امور کاری و روزمره مجبورن در فضای مجازی باشن، مرتب ایمیل شون رو چک کنن، مطالب رو آنلاین بخونن و ...
۲۸ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مطالب این کتاب
1. ایران در آینه تاریخ (از گذشته باستانی ایران چه میتوان آموخت؟ / تسامح کوروشی و مساله وحدت امپراطوری در ایران باستان / نه شرقی نه غربی انسانی / چگونه میتوان ایرانی بود و چگونه میتوان ایرانی نبود)

2. ... دیدن ادامه » دین و فلسفه (یگانه یا دوگانه کشمکش خدایان در ایران باستان / کشمکش اهل کتاب در قلمرو اسلام / زندقه و زنادقه / ابن تومرت مهدی مغربی / درباره داستان زندگی بوذاسف)

3. زبان و فرهنگ ایرانی (چند نکته در باب لغت نویسی و دشواری های آن / نفوذ در دنیای شاهنامه / شاهنامه و ایلیاد / خرابات / یادداشت های حاشیه گلستان / ادبیات عرفانی و ارزش انسانی آن / شیخ صنعان / از صبا تا نیما)

4. اندیشه ها و یادداشت ها (آینده شعر / آشتی با ادبیات / درباره تاثیر شعر / شعر و عالم واقع / رساله لونگینوس / درباره تجدد ادبی / زیبایی در صحنه نمایش)

5. بررسی چند کتاب تاریخ (شیوه تاریخ در ایران باستان مشیرالدوله / ملاحظات انتقادی در باب تاریخ ایران کمبریج / تاریخ ایران در قرون نخستین اسلامی)

6. از اساطیر و فرهنگ عامه (ملاحظاتی در باب داستان رستم و سهراب / لولیان / یادداشتی درباره تعزیه ماه محرم / سیاحت بیدپای)

7. روایات و صحنه ها (هاروت و ماروت نمایشواره در سه پرده / درباره اصحاب کهف بودن یا نبودن / بابک و بازگشت قهرمان بابک خرمدین)

8. فهرست ها
محمد رضا میرزایی و سپیده شوهانی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتابخوانان محترم

با سلام و احترام

لطفا ... دیدن ادامه » در صورتی که کتابی رو مطالعه کردید و دیگه با اون کاری ندارید به جای آرشیو کردنش در منزل، به یکی از کتابخانه های عمومی نزدیک محل سکونت خودتون اهداش کنید. وضعیت کتابخانه های عمومی خوب نیست و گویا بودجه مناسبی برای خرید کتاب بهشون تخصیص داده نمیشه. اینجوری کتابخونه محله تون رو مطابق با سلیقه اهالی محل شکل میدید و فرصت مطالعه رو به بقیه میدید، علاوه بر اون محلی میشه برای گرد هم اومدن کتابخوانهای محله.
به چشم یک کار خیریه بهش نگاه کنید.
در ضمن گویا کتابخانه های عمومی امکان نگهداری از کتب قدیمی رو ندارن. بهتره این کتب رو به کتابخانه ملی که در هر استان شعبه داره، اهدا کنید.
با تشکر
کار فوق العاده خوب و قابل تحسینی هست
ولی دروغ چرا من به شخصه نمیتونم
یعنی حاضرم پول بدم کتابخونه کتاب بخرن ولی کتابی که خوندم رو ندم
۱۳ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا فهرست مطالب کتاب رو قرار نمی دید که حداقل مخاطب بدونه با چه چیزی قراره روبرو بشه.

خیلی از افراد نام کتاب رو شنیدن و بهشون توصیه شده که کتاب رو مطالعه کنن ولی هیچ گونه امکانی برای برانداز کردن کتاب ندارن
امین طباطبایی و مجید حاج حسینی این را دوست دارند
کاربر گرامی جناب آقای محمدرضا ت

با تشکر از حسن توجه جنابعالی، مشخصه فوق هم اکنون در سایت فروشگاه اینترنتی شهرکتاب در حال انجام است که با توجه به حجم بالای کتاب ها این امر زمان بر خواهد بود. باتشکر
۱۴ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دوره آموزشی به صورت ویدئویی هستش و نحوه حرکت دست و قلم آموزش داده میشه.
ولی همونطور که در ابتدای آموزش مدرس توضیح میده. باید کاغذ دوخط (برگه کلاسور انگلیسی)، مداد معمولی و از همه مهمتر دفتر سرمشق هم باید تهیه بشه. این جزییات روی بسته نرم افزار ذکر نشده، تا کاربر قبل از استفاده اونها رو تهیه کنه

برای ... دیدن ادامه » دفتر مشق کتاب "آموزش خط تحریری گرمارودی" یا "آموزش خط فیض آبادی" مناسب هستش
هرکدوم از این کتابها 4 جلدی هستش و مجموعه 4 جلدی هر کدومش در حدود 5000 تا 6500 تومن هستش

ارزش داره که ازش استفاده کنید. جزو معدود برنامه های آموزش خط تحریری هستش.
علی خیری و فاطمه حبیبی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید