دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
سلام .میشه منو راهنمایی کنید ، من کتابی میخوام در خصوص اصول بایگانی و یا روش های بایگانی .
باتشکر
۱۰ مرداد ۱۳۹۴
کاربر گرامی سرکار خانم سمانه پیرمحمدی

شما می توانید در قسمت کتاب های عمومی برحسب موضوع، عنوان کتاب موردنظر خود را جستجو نمائید. باتشکر
۱۴ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پشت سر وینستون، صدایی که از صفحه سخنگو پخش می شد همچنان مشغول پرحرفی درباره چدن خام و موفقیت کامل برنامه سه ساله نهم بود.صفحه سخنگو نوعی دستگاه فرستنده و گیرنده بود که صدای وینستون را، حتی وقتی که زمزمه ای بسیار آهسته بود،بلافاصله دریافت می کرد.خلاصه، تا زمانی که وینستون در محدوده دید صفحه سخنگو قرار داشت، هم تصویر و هم صدایش دریافت ... دیدن ادامه » می شد.البته هیچ راهی وجود نداشت که بفهمی در فلان لحظه خاص آیا زیر نظر قرار داشته ای یا نه.همچنین هرگز نمی نمی توانستی سر در بیاوری که پلیس افکار، چند بار و از چه طریقی، به تفتیش عقاید تو پرداخته است.حتی اگر می گفتند همه مردم را تمام وقت کنترل می کنند، چندان دور از ذهن نبود.یعنی آنها هر زمان که اراده می کردند می توانستند، همه رفتار و کردارت را زیرنظر بگیرند.مردم از روی عادتی که تبدیل غریزه شده بود، همواره باید با این تصور زندگی می کردند که هر حرفی که می زنند شنیده می شود و هر حرکتی که انجام می دهند - به جز در تاریکی - زیرنظر است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کارنامه‌اش چنان وزنی داشت که سال‌ها بود انتظار داشتیم نوبل ادبیات را بدستش بدهند. هر چه می‌گذشت این انتظار بیشتر می‌شد، به خصوص بعد از آن که ماریو بارگاس یوسا نیز نوبل گرفت، اگر چه می دانستیم بعید است به سرعت یک اسپانیولی زبان دیگر جایزه را بگیرد، اما این مانع از آن نبود که بگوییم: نوبتی هم که باشد دیگر نوبت اوست! اما این اتفاق نیفتاد اگرچه کارلوس فوئنتس بارها تا مرز نوبل ادبیات پیش رفت.

با نوبل یا بی نوبل، جایگاهش در ادبیات جهان آنقدر مستحکم بود که بی نیاز به نوبل یا هر جایزه دیگری، در تاریخ ادبیات ماندگار شود. ایستاده بر تارک ادبیات اسپانیایی زبان به همراه دوستانش گابریل گارسیا مارکز و ماریو بارگاس یوسا. براین اساس نابجا نیست اگر گفته شود این نوبل بود که بخت آن را نداشت تا به کارلوس فوئنتس برسد! بگذریم از اینکه فرانسویان با دادن مدال لژیون دونور (۱۹۹۲) از فعالیت های ادبی او قدردانی کردند و در سال ۱۹۸۷نیز مهم ترین جایزه ادبی در جهان اسپانیایی «جایزه سروانتس» به او اهداشد.

کارلوس ... دیدن ادامه » فوئنتس در میانه دهه شصت به مخاطبان ایرانی معرفی شد، با رمان آسوده خاطر ترجمه محمد امینی لاهیجی که توسط نشر تندر به بازار آمد. ناشری که کمی بعد با انتشار معروف ترین رمان او «آئورا» با ترجمه بسیار خوب عبدالله کوثری و همچنین رمان ارزشمندی چون «مرگ آرتیمو کروز» با ترجمه مهدی سحابی او را به چهره‌ای محبوب مبدل ساخت. (۱) از آن روزگار تا امروز آثار بسیاری از فوئنتس به فارسی ترجمه شده و جملگی نیز با اقبال مخاطبان جدی و حرفه‌ای ادبیات داستانی روبه‌رو شده اند؛ هرچند هنوز چند اثر بسیار مهم کارنامه او باقی مانده است.

کارلوس فوئنتس چندین بار به این نکته اشاره کرده که رمان ایده‌آلش جایی بین اولیس (جیمز جویس) و کنت مونت کریستو (الکساندر دوما) قرار دارد. یکی پیچیده با زبانی دشوار و آمیخته با رمزها و نمادهای اسطوره ای و دیگری داستانگو و سرگرم کننده با زبانی ساده بدون پیچیدگی های ساختاری اما برخوردار از مضمونی غنی و پرملات به لحاظ داستانی.

ایستادن در این میانه چنان دشوار می‌نماید که کمتر نویسنده ای توانسته نقطه اعتدال را بیابد. با این معیار فوئنتس نیز در داستان‌هایی که می نوشت بیشتر به سمت اولیس متمایل بود تا کنت مونت کریستو. (۲) به همین خاطر اغلب آثار او جزو داستانهای دشوارخوان ادبیات امریکای لاتین محسوب می شدند؛ آمیخته با رگه‌های پررنگی از تاریخ و اسطوره‌های آن سرزمین. مهمتر از همه اینکه در عین برخورداری از خصلت های بارز بومی آثاری خلق کرده است که تاثیر بسیاری از فرهنگ جهانی گرفته‌اند؛‌ چرا که نوع زندگی او از کودکی تا مرگ و زیستن در سرزمین های مختلف با فرهنگ های گوناگون، حجم وسیعی از دانش فرهنگ‌های دیگر و نیز فرهنگی جهانی برایش به ارمغان آورده بود که بازتاب آن در آثارش به خوبی هویداست.

سرهیدرا در میان آثار کارلوس فوئنتس یک استثناست. اثری بسیار متفاوت با آن حال و هوا و ویژگی‌هایی که از نوشته‌های او می توان انتظار داشت. سرهیدرا رمانی است برخوردار از حال و هوای جاسوسی، انتخاب این ژانر از سوی نویسنده ای چون فوئنتس آنقدر عجیب هست که می‌توان پیش بینی کرد که او با این ژانر یک بازی و شوخی ترتیب بدهد. در واقع او به جای یک رمان جدی جاسوسی که مبتنی بر قواعد ژانر باشد، پارودی یک رمان جاسوسی را نوشته است و خود فوئنتس مترجم کتاب معتقد است: «سر هیدرا نخستین و احتمالا یگانه رمان جاسوسی در ادبیات مکزیک است. چنان که خود فوئنتس می‌گوید‌، قصد داشته از سر تفنن یک پارودی جاسوسی بنویسد‌، روایت یک جیمز باند جهان سومی را. اما به رغم نیت اولیه‌، این اثر به تلخ‌اندیشی در باب بی‌اخلاقی‌، منفی‌بافی و پلیدی در عرصه سیاست بدل شده است. قهرمان رمان‌، فلیکس مالدونادو‌، شخصیتی شبیه «یوزف کا»ی کافکاست‌، با این تفاوت که نه درگیر محاکمه است و نه تلاش می‌کند بی‌گناهی‌اش را به اثبات برساند‌، زیرا محاکمه‌اش به پایان رسیده و جرمش اثبات شده.»

با این او صاف می‌توان گفت در این رمان، کارلوس فوئنتس برخلاف دیگر آثارش که به اولیس نزدیک بودند،به سمت کنت مونت کریستو حرکت کرده و اثری داستانگو را نوشته است. در رمان سرهیدرا فوئنتس سیمای نویسنده‌ای را از خود به نمایش گذاشته که قدرت چشاندن لذت خوانش رمانی سرگرم کننده را به مخاطب دارد؛ رمانی که در عین حال از جنبه های غنی محتوایی و ادبی نیز برخوردار است.

نثر فوئنتس نثری زیباست که گاه به شعر پهلو می زند و در عین حال ابزاری‌ست برای روایت. کاوه میرعباسی این رمان را مستقیما از اسپانولی به فارسی برگردانده و در عین حال از زبان انگلیسی نیز برای درک نقاط دشوار و مبهم آن بهره گرفته و برگردان مقبول او به فارسی نیز به شایستگی توسط نشر ماهی به مخاطبان عرضه شده است.

پی نوشت:
1- متاسفانه نشر تندر با وجود آثار ارزنده ای که منتشر کرد چندان دراز نبود.
2- البته این یک مثال کلی اعتباری ست که دو گونه متفاوت از ادبیات را نمایندگی می کند و پیداست غرض نزدیکی جزئی نگرانه و انطباق سبکی نیست.

http://www.alef.ir/book
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد خواهرم به من میگفت: فکر می کنی از پسش برآی؟ و من میگفتم: معلومه، کلاهت رو سفت بچسب.

و کلاهت
... دیدن ادامه » حالا بیست سال است
بر باد رفته است!
غاز ها و اردک ها تمام زمستان روی رود پرواز می کردند و با اینکه آن طرف ها اصلا گرگ پیدا نمی شد اما صاحب گوسفند ها به او و چوپان های دیگر یک عالمه گلوله وینچستر 44:40 داده بود که گرگ ها را بزنند، آن قدر که آدم توی خواب هم نمی دید. صاحب گوسفندها از فکر اینکه گرگ به گله اش بزند زهره اش آب می شد. مسخره بود که با آن همه فشنگ 44:40 که او به چوپان هایش داده ... دیدن ادامه » بود، هیچ کاری نکنی!
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
خیلی خوب میشد اگر این ماهنامه کار تخصصی خودش یعنی معرفی کتاب رو داشته باشه یعنی هر ماه در موضوعات مختلف کتاب هایی رو معرفی کنه بخشی از کتاب رو بیاره ، نقدی هم بهش داشته باشه
چیز نایابی که میشه گفت وجود نداره و اگر اینطور باشه ماهنامه خیلی مفیدی میشه در غیر این صورت فکر نمیکنم ماهنامه کارآمدی باشه

خیلی ... دیدن ادامه » خوب میشه اگر تو هر شماره ۵۰ تا کتاب رو کامل معرفی کنه و مخاطب بدونه دقیقا چی رو بنا هست بخونه وقتی بدونه قطعا باعث بهتر شدن مطالعه در کشور میشه
در حال حاضر فقط یک برنامه در شبکه ۴ به اسم کاغذ رنگی همچین ساختاری داره که متاسفانه خیلی ها اصلا از وجودش خبر ندارن خیلی ها هم مثل خودم بخاطر مشغله زیاد یادم میره ببینم
ولی اگر یک هفته نامه یا ماهنامه با این ساختار وجود داشته باشه میشه خریدش و سر فرصت مطالعش کرد و کتاب مورد نظر رو هم انتخاب

امیدوارم این ماهنامه به این سمت بره برای من یکی که خیلی عالی هست
خسته هم نباشن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
رازهای زیادی دارد این کتابخانه ی کوچک من
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا فهرست مطالب کتاب رو قرار نمی دید که حداقل مخاطب بدونه با چه چیزی قراره روبرو بشه.

خیلی از افراد نام کتاب رو شنیدن و بهشون توصیه شده که کتاب رو مطالعه کنن ولی هیچ گونه امکانی برای برانداز کردن کتاب ندارن
امین طباطبایی و مجید حاج حسینی این را دوست دارند
کاربر گرامی جناب آقای محمدرضا ت

با تشکر از حسن توجه جنابعالی، مشخصه فوق هم اکنون در سایت فروشگاه اینترنتی شهرکتاب در حال انجام است که با توجه به حجم بالای کتاب ها این امر زمان بر خواهد بود. باتشکر
۱۴ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دوره آموزشی به صورت ویدئویی هستش و نحوه حرکت دست و قلم آموزش داده میشه.
ولی همونطور که در ابتدای آموزش مدرس توضیح میده. باید کاغذ دوخط (برگه کلاسور انگلیسی)، مداد معمولی و از همه مهمتر دفتر سرمشق هم باید تهیه بشه. این جزییات روی بسته نرم افزار ذکر نشده، تا کاربر قبل از استفاده اونها رو تهیه کنه

برای ... دیدن ادامه » دفتر مشق کتاب "آموزش خط تحریری گرمارودی" یا "آموزش خط فیض آبادی" مناسب هستش
هرکدوم از این کتابها 4 جلدی هستش و مجموعه 4 جلدی هر کدومش در حدود 5000 تا 6500 تومن هستش

ارزش داره که ازش استفاده کنید. جزو معدود برنامه های آموزش خط تحریری هستش.
علی خیری و فاطمه حبیبی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام.
قسمتی از کتابخونه من ^__^
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتابو وقتی نوجوون بودم خوندم و اینقدر دوسش داشتم که هنوز ذهنم دزگیرشه , دیگه وقتی برای دوباره خوندنش نداشتم واسه همینم نمی دونم واقعا کتاب خوبی بوده یا من به خاطر سن کم و نخوندن این کتابایی که الان خوندم اینقد درگیرش شدم .
۰۸ مرداد ۱۳۹۴
فاطمه حبیبی این را پاسخ داده‌است
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نخستین چیزی که باید بیاموزیم این است که مشکلات ما و مشکلات مردمان کشورهای توسعه‌نیافته را باید با یکدیگر حل کرد. اگر بر پنهان‌شدن در پشت این دیوارها اصرا کنیم، به‌دست مهاجمان بیرونی و داخلی از پای درمی‌آییم.
سمیه امیری و محمدرضا کشاورزی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کشیده شدن پای مردان صاحب نام حوزه فرهنگ، هنر و ادب به دنیای سیاست اغلب برای ایشان زیان‌بار بوده است؛ حتی اگر نیت خیر و خیال خدمت در میان بوده باشد. حرف و حدیث همه جا هست، اما در دنیای سیاست و مناسبات خاص حاکم برآن بیشتر به خصوص اگر وزیر و وکیل رژیمی ساقط شده به دست اکثریت قریب به اتفاق مردم بوده باشی که در چنین شرایطی جان به در بردن با خوشنامی اگر نگوییم ناممکن، بسیار دشوار است؛ چنان که پرویز ناتل خانلری نیز به همین مناسبت ضربه بسیار خورد.

اما اگر این جنبه را فرو گذاریم و تنها به حاصل کار او به لحاظ فرهنگی و ادبی بپردازیم، نامی است تاثیر گذار و دارای اعتبار. فعالیت او در این زمینه گسترده و درخور اعتناست؛ از تألیفات، تصحیح متون و پژوهشهایی که در حوزه ادبیات کهن انجام داده تا ترجمه‌هایش از ادبیات غرب به زبان فارسی، اشعاری که سروده و نهایتا راه‌اندازی نشریه ادبی سخن که در زمان انتشارش مهمترین در نوع خود بود و در شکل گیریتغییر و تحولات و جریانهای تازه ادبی در ایران دارای نقشی محسوس بود.شاید خالی از لطف نباشد اشاره به این نکته که اخیرا انتشار اشعار او با اظهار جالب توجهی از سوی استاد شفیعی کدکنی همراه شده که بر اهمیت و نقش اشعار خانلری در زمینه تغییر و تحول و نوگرایی در شعر فارسی دارد آن هم پیش از نیما یوشیج.

سوای ... دیدن ادامه » همه اینها خانلری در دوره پر فراز و نشیبی از لحاظ ادبی زندگی کرد و همین باعث شد تا با پاره ای از این چهره ها نشست برخاست داشته باشد که از مهمترین‌های‌شان صادق هدایت، ملک الشعرای بهار، بزرگ علوی، صادق چوبک و نیما یوشیج بوده‌اند. از آنچه گفته شد به سادگی می توان نتیجه گرفت که چنین چهره ای حتی در صورت عدم برخورداری از شأن ارزنده ادبی بازهم دارای خاطرات شنیدنی و در عین حال بسیار مهم درباره فصول مهمی ار تاریخ ادبیات معاصر و هم چنین چهره های مطرح و نامدار آن است. خاطراتی که به عنوان روایاتی دست اول، می‌تواند گوشه ها پنهان و زوایای تاریکی از تاریخ فرهنگ و ادب معاصر را روشن سازد. حال بگذریم از اهمیت خاطرات سیاسی چنین شخصیتی که برهه‌هایی دست‌اندر کار بوده است.

کتاب نقد بی‌غش متن گفتگوهایی‌ست که صدرالدین الهی با پرویز ناتل خانلری انجام داده است. چند و چون شکل گیری این گفتگو ماجرای مفصلی ست که الهی در مقدمه کتاب بدان پرداخته است. قابل ذکر این که این گفتگو ها قریب به پنج دهه پیش از این برای مجله سپید و سیاه انجام شده که به صورت هفتگی منتشر می شده است. این گفتگوها که در زمان خود سر و صدایی به پاکرده و واکنش هایی را نیز به دنبال داشته است با فواصل زمانی و گاه با وقفه هایی انجام شده است.

به هر روی متن این گفتگو ها که سال‌ها بود در دسترس قرار نداشت، توسط صدرالدین الهی گرد آوری و در قالب کتاب ارائه شده است. نقد بی غش از سه بخش تشکیل شده است. بخش نخست با عنوان خانلری و من و خانلری کیست؟ حکم مدخل کتاب را دارد. نوشته هایی آمیخته به خاطرات دوران جوانی الهی که به ماجرای آشنایی اش با خانلری همچنین چند و چون انجام این گفتگوها پرداخته است و در ادامه نیز بیوگرافی کوتاهی از زندگی و آثار خانلری به مخاطبان عرضه شده است.

بخش دوم متن گفتگو هاست که تحت عناوین خانلری و هدایت، خانلری و علوی، خانلری و بهار، خانلری و نیما، خانلری و چوبک منتشر شده. پایان بخش کتاب نیز مقاله «یادی از استاد» است که الهی به مناسبت در گذشت خانلری نوشته بوده که در اینجا بازنشر شده است.

اما نکته مهم اینکه متن گفتگوها در کتاب حاضر برخلاف سنت معمول شکل سوال جوابی ندارد؛ بلکه سؤال‌ها حذف شده و به شکل پیوسته در قالب روایت خاطراتی از زبان خانلری بیان شده است. استفاده از این شیوه موجب پیوستگی متن و جذابیت بیشتر آن برای خواننده شده است. طولانی‌ترین فصل کتاب چنانچه دور از انتظار نیست به صادق هدایت اختصاص دارد. چرا که هدایت یکی از نزدیک ترین دوستان خانلری بوده و البته کنجکاوی برانگیزترین نام در این میان نیز محسوب می‌شده است.

خانلری در این گفتگوها به جنبه سیاسی زندگی خود نپرداخته و ظاهرا از این منظر نیز مورد پرسش قرار نگرفته. آنگونه که از متن کتاب پیداست صدرالدین الهی بیشتر به جنبه های ادبی زندگی خانلری نظر داشته است. این مهم نیز نه برای واکاوی چند و چون کار ادبی خانلری بلکه به عنوان واسطه ای برای پرداختن به چهره هایی که خانلری با آنها در ارتباط بوده است. صدرالدین الهی در این رهگذر همچنین کوشیده نظر خانلری را در مورد کم و کیف کار این افراد و آثارشان جویا شود؛ بنابراین خانلری در لابلای خاطرات خود به اظهار نظرهایی درباره این چهره ها و آثارشان پرداخته که ظاهرا در زمان انتشار آنها در مجله سپید و سیاه بیشتر از بخشهای دیگر حاشیه ساز شده است.

سرانجام اینکه چه موافق و چه مخالف خانلری (به عنوان ادیبی که خرقه سیاست برتن کرد) باشیم، نمی توان منکر اهمیت خاطرات او شد. نه فقط به واسطه اهمیت نقش او بلکه له دلیل اعتبار نامهایی که او با آنها آشنایی داشته و از خاطراتش با آنها سخن گفته است.

http://www.alef.ir/book
قاریاقدی یُلمه این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خب چه فیلم هایی تو این مجموعه هست؟
امید فضلی پور این را خواند
برگزیده آثار مسعود کیمیایی شامل (10 DVD) می باشد.

ژانر: جنایی
مناسب برای: بزرگسال

این مجموعه شامل نه فیلم با عناوین زیر می باشد:
1 - دندان مار
2 - تیغ و ابریشم
3 - سفر سنگ
4 ... دیدن ادامه » - تجارت
5 - ردپای گرک
6 - گروهبان
7 - حکم
8 - سلطان
9 - ضیافت
به همراه یک دی وی دی با عنوان: سه مستند بلند درباره زندگی و آثار مسعود کیمیایی
۰۸ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
رمان "راز شوهر" نوشته ی "لیان موریارتی" با ترجمه سحر حسابی/ نشر آموت‘ یک هفته بعد از توزیع سراسری در لیست پرفروش های پخش ققنوس قرار گرفت
http://www.aamout.com/2015/07/940507-bestseller-raz-es-hohar.html
موژان طبرزدی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب بسیار ارزشمند و مفیدی است شامل قطعات بسیار زیبا ( عمدتا پیش درآمد ، رنگ و چهارمضراب ) از آثار اساتید بزرگ موسیقی ایران نظیر علی اکبر شهنازی ، درویش خان ، رضا محجوبی ، موسی معروفی ، ابوالحسن صبا ، حسین علیزاده و ... که بصورت دلنشین و بسیار مطلوبی توسط استاد ارجمند خانم مینا افتاده برای ساز سنتور تنظیم و گردآوری شده اند. سلامتی و استمرار ... دیدن ادامه » فعالیت های هنری ایشان را آرزومندم .
محمدرضا کشاورزی و فاطمه حبیبی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب خانه ی کوچک من
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"...پروژه نگهداری جامعه در بی‌خبری، انفعال و فرمانبرداری، سابقه‌ای طولانی در تاریخ دارد ولی همواره صورت‌هایی نو پیدا می‌کند. این حکم به‌ویژه در دورانی صادق است که مردم به تجربه‌ای از آزادی نایل آمده و کسی قادر نباشد که به سادگی، و با اعمال تهدید و خشونت، آن‌ها را به فرمانبرداری وادارد. انگلستان و ایالات‌متحده برجسته‌ترین نمونه‌ها در قرن گذشته بوده‌اند. در خلال جنگ جهانی اول، این دو دموکراسی پیشرو، آژانس‌های تبلیغاتی دولتی‌ای پدیدآوردند که بسیار مؤثر عمل می‌کرد. هدف وزارت اطلاع‌رسانی بریتانیا «کنترل اندیشۀ جهانیان» عنوان شد؛ به‌ویژه اندیشۀ روشنفکران امریکایی مورد هدف بود تا با استفادۀ ابزاری از آنها -که انتظار منطقی‌ای نیز بود- امریکا را درگیر جنگ جهانی کنند. برای رسیدن به این منظور، رئیس جمهور وودراویلسون، دستور تأسیس نخستین آژانس تبلیغاتی حکومتی را صادر کرد؛ نام این آژانس، کمیتۀ اطلاع‌رسانی عمومی بود که البته باید آن را «اطلاع‌نرسانی عمومی» نام داد. چند تن از برجسته‌ترین روشنفکران هدایت این سازمان را برعهده داشتند تا جامعه‌ای دچار مالیخولیای تعصب وطنی بدل‌کنند و اشتیاق جنگ با «تاتارهای» وحشی را در دل آن بیاندازند. این تلاش‌ها موفقیت شگفت‌آوری داشت و شامل دروغ‌بافی‌های فضاحت‌باری می‌شد که تا زمانی طولانی پس از تاریخ مصرفش بر جامعه عرضه می‌شد، و غالباً حتی پس از برملاشدن، باز هم در جامعه باقی ماند. ص281-282

"... لازم است که ایالات متحده ملزومات اصلی معاهدۀ منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی تی) را نادیده بگیرد، چرا‌که امحای تسلیحات هسته‌ای براساس این معاهده، مرهون همکاری صادقانۀ کشورهاست؛ و امریکا باید هر نوع مصوبه که حملۀ نخست را منع می‌کند، قاطعانه رد کرد. توسل ایالات متحده به سلاح هسته‌ای ممکن است در واکنش به چیزی که این کشور دوست‌ندارد صورت بگیرد یا «پیشگیرانه» باشد. گزینۀ حملۀ نخست یعنی اینکه، علاوه بر خیلی چیزهای دیگر، بتوان برخلاف عرف بین‌الملل، به کشورهای غیر‌هسته‌ای امضاکنندۀ ان. پی. تی حملۀ هسته‌ای کرد." 277ص

دربارۀ ... دیدن ادامه » طبیعت و زبان
نوآم چامسکی
سمیه امیری و فاطمه حبیبی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
باغ وحش شیشه ای (1945) اولین اثر موفق و بزرگ تئاتری تنسی ویلیامز بود. با گذشت زمان، او بسیار نوشت و بعضی از نوشته هایش از نظر کیفی، به راستی با ارزش بودند، ولی هیچ یک از آنها، بهتر از این نمایشنامه نبوده است. زیرا این نمایشنامه بود که او را مهم ترین نمایشنامه نویس دوران بعد از جنگ ساخت... عظمت باغ وحش شیشه ای به عنوان یک قطعه ی هنری و یک بیانیه ... دیدن ادامه » ی انسانی، نهایتا نهفته در بینش ویلیامز از افراد، جامعه و ابعاد تجربیات دینی ماست که آن را به طور ظریف و شاعرانه ای به توازن می رساند..
rasuol honarmand و مجید حاج حسینی این را خواندند
دانش قمریان و پروین اربابی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
هرچی بود تا زیر پل سیدخندان رفتم، اما سراغ تاکسی ها نرفتم. در یک لحظه تصمیم گرفتم. چه حسی بود؟ رهایی؟ غرور؟ آینده برق می زد. دیگر لازم نبود. دیگر لازم نبود آن پرچم همیشه براق را ببینم و با پرچم های کهنه ی روبه روی دانشکده ی ادبیات مقایسه شان کنم. می رفتم دانشگاه. سلانه سلانه شریعتی را قدم زدم به طرف پایین. گفتم تا هرجا حال داشتم. تا خود انقلاب ... دیدن ادامه » پیاده قدم زدم. نه فقط آن جلسه را نرفتم، که جلسه های بعدی را هم نرفتم. نمی دانم چرا. علتش هرچی بود، فکر می کردم دیگر نیازی نیست بروم..
ریحانه معظمی این را خواند
پروین اربابی و رحیم احمدجو این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
جومپا لاهیری از جمله نویسندگانی است که با خیال آسوده می توان یکی از کتابهایش را خرید.
لاهیری همیشه بی رحمانه از نگفته ها می گوید, از چیزهایی که بسیار تجربه کرده ایم اما کمتر از آن ها می گوییم و می نویسیم.
تمام کارهای لاهیری اندوه بزرگی در دل دارند و زخم عمیقی تا مدتها بر دل می گذارند.
مترجم دردها و خاک غریب از بهترین ها هستند.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
شهر کتاب هم صاحب یک نشریه ماهانه شد..

http://shahreketabonline.com/products/51/133201
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
تابستان‌ها برخی از دانش‌پژوهان تهرانی به نحوی خود را به دماوند می‌رسانند تا پس از اقامه نماز به امامت آیه الله جوادی شاید بتوانند یک سوال از انبوه سوالات خود را از ایشان بپرسند. این امر عطش جویندگان علم را به دسترسی به منبعی برای طرح سوالاتی که معمولا در کتاب‌های متعارف نیست نشان می‌دهد. حال اگر به شما بگویند که شما به استاد آیه الله جوادی یعنی علامه طباطبایی دسترسی دارید تا نه تنها یک سوال بلکه انبوهی سوال در حوزه‌های مختلف دین بپرسید چه حسی خواهید داشت؟ احتمال از شوق ذوق‌زده می‌شوید. کتاب در محضر علامه کتابی است که تا حدودی همین خواسته را برای شما شبیه‌سازی می‌کند. این کتاب ماحصل مدتها حضور نویسنده و جمعی از طلاب در جلسه پرسش و پاسخ با علامه طباطبایی در روزهای پنجشنبه و جمعه است. سرفصل‌های کتاب خود گویای تنوع موضوعاتی است که از ایشان سوال شده است:

۱. خداشناسی و توحید
۲. ... دیدن ادامه » آفرینش جهان، انسان و وسائط و عوالم دیگر
۳. جبر، اختیار، بدا و سرتفاوت قابلیت‌ها
۴. وحی، نبوت، رسالت و امامت
۵. شرایع، ادیان و تاریخ انبیاء گذشته
۶. رسول اکرم
۷. مقامات معنوی و زندگانی ائمه
۸. علم امام و عصمت انبیا و اوصیا
۹. مباحث علوم قرآنی
۱۰. مرگ و عالم برزخ
۱۱. معاد
۱۲. پاره از معارف قران کریم
۱۳. اخلاق و عرفان
۱۴. مباحث منطقی-فلسفی
۱۵. مباحث گوناگون دیگر

همه این مباحث در ذیل ۶۶۵ سوال در یک کتاب ۲۵۶ صفحه‌ای جمع شده است. رمز این امر در خصلت شخص علامه طباطبایی نهفته است. اخیرا دکتر عبدالکریم سروش در یک سخنرانی، خاطرات خود از ایام حضور علامه در انگلیس برای معالجه در سالهای قبل از انقلاب را روایت کرده و یادآور شده که علامه طباطبایی اصولا فردی کم سخن بود و به سوالات تنها به مقدار حداقل مُکفی بسنده می‌کرد. این خصلت علامه در این کتاب به خوبی بروز یافته است. مرحوم علامه به هر سوال صرفا به قدر ضرورت پاسخ داده است. نکته جالب توجه میزان عجین بودن ایشان با قرآن است چرا که اکثر سوالات را با استناد به یک آیه از قرآن پاسخ داده‌اند. در معدود مواردی ایشان به خاطرات شخصی خود استناد کرده‌اند. مثلا از ایشان سوال شده که آیا جنیان پیامبر داشته‌اند؟ ایشان پاسخ می‌دهد که من از فردی که با جنیان ارتباط داشته همین سوال را کردم و آنها گفتند که نه، آنها پیرو ادیان رایج انسانها هستند با این فرق که در میان آنها اهل سنت وجود ندارد چرا که آنها در واقعه غدیر خم حضور داشتند و هنوز آن حاضران زنده‌اند!

با توجه به احاطه سوال‌کنندگان بر مباحث دینی، آنها تلاش کرده‌اند تا در برخی مواقع مثال‌های نقض مهمی بر دیدگاه‌های رایج بر شیعه را مطرح کنند که با پاسخ‌های درخور توجه علامه مواجه شده‌اند. مولف برای اینکه خواندن کتاب برای عموم مردم آسان شود، ترجمه همه آیات و احادیث ذکر شده به همراه منبع آنها را در متن و پاورقی کتاب آورده است. خوشبختانه نسخه الکترونیکی کتاب (پی دی اف و جاوا) بر روی اینترت موجود است.

http://www.alef.ir/book
فاطمه حبیبی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر سیاست و عشق آغازی سرخوشانه داشته باشند، پایانشان معمولاً خونین می‌شود.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نمی‌توان دانشمند یا بازرگان بود و در عین‌حال شاعر هم. در آن صورت یک مقصود قربانی مقصود دیگر می‌شود. کوتاهی در شغل، فرار از مسئولیت در قبال دیگران است و کوتاهی در هنر، گناه در حق ودیعه‌ای خدایی. آتش مقدس رسالت را نمی‌توان در حد شعله‌ی اجاق خانه پایین آورد.
Emile آژار و فاطمه حبیبی این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
گل‌ها آرام بر دشت‌ها می‌دوند.
قلبم در رویای سرزمین دیگری است.
عزیزم، خودم برایت ترانه‌ای می‌خوانم،
که ... دیدن ادامه » خیام هم هیچ‌گاه نخوانده باشد...
گل‌ها آرام بر دشت می‌دوند.
فاطمه حبیبی این را خواند
فاطمه بابارئیسی و قاریاقدی یُلمه این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بابا قمه را رو سر مامان فرود می‌آورد. صدای مامان رعشه می‌گیرد و به پهلو می‌افتد روی قسمت چوبی لبه‌ی تخت. شبیه یک رویاست. قمه، دست بابا نیست. چشم‌هاش بسته است، چهره‌اش ماتم‌زده است، هنوز می‌لرزد.
فاطمه حبیبی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب های آنا به صورت کلی بسیار دلنشین است و تجربه من او را داشتم برای من که چند سال پیش بعد از مجموعه داستان "دوست داشتم کسی، جایی، منتظرم باشد" خیلی جالب بود چون هر چه در داستان های مجموعه به دنبال عشق و مکمل هستی اینجا سرخوردگی و آشفتگی و ... وجود دارد. پیشنهاد می کنم حتما بخوانید
مریم محلی این را خواند
قاریاقدی یُلمه ، محمدرضا کشاورزی و فاطمه حبیبی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
شکل میگیری
از جوانی مقدس ات می گذری
و پا به بیست و چند می گذاری
چه ... دیدن ادامه » به دست آورده ای
یا شاید باید بگویم ،
چه از دست داده ای .

چند سال نوجوانی و جوانی
چند سال شور و حال
و چند سال زندگی
و حالا ،
بدون حتی لحظه ای صبر
روبروی آینده ایستاده ای .

نگاه ات می کند ، 
اما با تعجب ،
همچنان تعجب را میبیند
در سرش چه می گوید ؟!
شاید از بیچارگی من دلش به رحم آمده
آینده و رحم ؟!!
حتی فکرش هم نخواهم کرد .

چه فکری در سر دارد ،
از ناکامی مثل من
چه طلب خواهد کرد
شاید ،
زندگی ام را بخواهد
و آن موقع شکل مجری های جایزه اسکار
پیشکش اش خواهم کرد
جان بی جان خودم را .

انگار چیزی جز عشق در سر ندارد
عشق برای من؟؟!
خنده دار و جالب .

چه کسی عاشق ام خواهد شد ؟
من عاشق چه کسی خواهم شد ؟؟

من سال ها پیش ،
قلبم را ،
میان آفتاب و مهتاب جا گذاشته ام
دقیقا همان موقع ،
که هر دو به زور خداوند
از آسمان محو می شوند
آفتاب جای مهتاب ،
مهتاب جای آفتاب
و در یکی از همین روزها
همین ثانیه ها
قلب من میان خلاء این دو جا ماند

حالا ،
آینده ی سیاه ترسناک من
کاری با من نخواهد داشت
می داند ،
قلبم را که جا گذاشتم
دیوانه خواهم شد
دیوانه ثانیه ها
و رنگ زیبای پشت کوه ها
دقیقا ساعت شش هر روز
در هر طلوع و غروب

شکل میگیری
از گذشته به آینده قدم میگذاری
و هنوز
دیوانه ای بیش نیستی
و آنقدر این شعر تو را کم دارد
که برای بی تو بودن
هم مرا خطاب می کند
هم تو را .


این یک شعر نیست
۰۶ مرداد ۱۳۹۴
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید