دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
نویسنده این کتاب آندره موروا ذکر شده که قطعا غلط می باشد.
۵ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در پشت جلد می خوانید :


بارها آرزو کرده ام که رژیم غذایی ام را تغییر دهم، برای امتحان هم که شده از کشیشها، فراماسون ها، از میلیاردرها، از زن ها تغذیه کنم، فایده ای نداشته، دستور غذا همیشگی بود. آیا هرگز از کار ابراز نفرت کرده ام؟ هنوز از هضم مالنکوف فارغ نشده بودم که می بایست به خروشچف حمله کنم. آیا شکایتی کرده ام؟ هر روز یک سس تازه اختراع ... دیدن ادامه » می کردم...
۸ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
کدام چاپ سروش حبیبی خوبه واسه مطالعه ؟؟؟؟
چاپ93 - 744 صفحس
چاپ92 ... دیدن ادامه » - 1400 صفحس
چاپ95 - تعداد صفحات رو ننوشته
۱۹ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
هر کس رمان طاعون را داستانی وقایع نگار از سرگذشت مردمانی طاعون زده بینگارد از درک این کتاب عاجز بوده است...این کتاب رمانی سمبولیک است که در آن شهر طاعون زده نمادی از دنیاست, مردمان طاعون زده نمادی از انسانهایی که زندگی به آنان تحمیل شده و طاعون نمادی از زندگی پوچ است که انسان ها را به کام مرگ می کشد.
۱۹ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مگه میشه این کتاب در عرض یک روز ۱۰ هزار تومن گرون شه؟! این کتاب دیروز ۳۲ هزار بود، الان شده ۴۲ هزار. دیگه دلار هم با این شدت گرون نمیشه! خسته باشید واقعا
۲۰ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
من میخوام این البوموووو چکاررر کنم ؟؟؟
۲۲ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب شاهکاری از یک زندگیست
۲ روز پیش، يكشنبه
شاید اما واقعاً به کتاب تنها راه رسیدن به تکامل و ... نمی رسد، باید بررسی نمایی تا ببینی چقدر مفید و نشاط آوره و البته آموزنده است.
۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خواندن کتاب خوبِ «زن بودن» رو به همه پیشنهاد می کنم؛ خصوصا زنهایی که با همه سختی ها و مشکلات زن بودن در جامعه امروز تلاش می کنن خودشون باشند.

امین سرتیپی
... دیدن ادامه »
کتاب: زن بودن (به زنانگی خود تحقق بخشید و عشق را بیابید)
نویسنده: تونی گرنت (Toni Grant 1942-1916)
مترجم: دکتر فروزان گنجی زاده
ناشر: ورجاوند
قطع: رقعی
سال انتشار چاپ هشتم: ۱۳۹۶
تعداد صفحات: ۲۲۴
قیمت: ۲۰۰,۰۰۰ ریال

1) اولین بار یکی از دکون‌دارای امروز بازارِ روانشناسی و مشاوره –دکتر شیری – اسم این کتاب رو شنیدم. از اونجاییکه به برداشت و بازگویی دیگران اعتماد زیادی ندارم و ادبیات و رویکرد این آقای دکتر رو هم خیلی وقت‌ها نمی‌پسندم، تصمیم گرفتم کتاب تونی گرنت رو بخونم. خب اولش با گارد و ایرادگیرانه متن رو شروع کردم. و در جای جای سطرهای کتاب، جملات اعتراضی و انتقادی می‌نوشتم. ولی خب، به مرور دیدم که اعتراض‌ها و ایرادهای من خیلی جاها مدنظر نویسنده بوده و باید اندکی صبر می‌کردم تا جوانب مختلف تز نویسنده برام روشن بشه. البته انتقادهایی هم از ادعاهای نویسنده تا پایان برقرار بود، اما این انتقادها لطمه‌ای به بنیان‌های اصلی تزِ مطرح‌شده در کتاب وارد نمی‌کرد.

2) اما چرا این کتاب و تز اون برای من و خیلی‌ها حساسیت‌برانگیزه.
واضح است در طول تاریخ هیچ وقت زنان تا این حد، قدرتمند، مسلط، مستقل، پولدار، تحصیل‌کرده، حتی ورزشکار و سالم نبودند. زن امروز با تلاش زیاد و مبارزه‌های فراوان تا حد زیادی به سمت برابری فرصت‌های اجتماعی و حقوقی (هر چه جامعه توسعه‌یافته‌تر بیشتر) حرکت کرده است. سبک زندگی اجتماعی جدید و این دستاوردهای درخشان بخصوص در قرن بیستم، در عین فواید فراوان، نه تنها نتوانسته زن را به آرامش و ثبات مطلوب برساند، در عین حال بحران‌های بزرگ روانی و هویتی را هم به دنبال داشته است. زن امروز، به وفور خسته، تاحدی آشفته و ناآرام دیده می‌شود. گویی سربازی که لباس رزم بر تن کرده و چون هر لحظه باید برای نبردی _حتی کوچک_ آماده باشد، نمی‌تونه، این لباس رزم را از تن خسته دربیاره، حتی اگه به این خودآگاهی رسیده باشه و واقعا دلش بخواد. و این بحران اگر تدبیری براش اندیشه نشه، روز به روز زندگی زنان و مردان و بچه‌های بیشتری رو ویران می‌کنه.

3) همین‌ جا یکی از ایرادهای اولیه‌ام رو به نویسنده بگم: آیا این بحران فقط مختص زن‌هاست؟ آیا مردان امروز، در اثر سبک زندگی جدید و به اصطلاح دنیای مدرن، آشفته و پریشان و خسته و ناراضی نیستند؟
پاسخ: چرا هستند. در قسمت‌های مختلفی از کتاب به بحران‌های مختص مردان هم اشاره می‌شه. اما در حد نیاز برای پرورش تز اصلی کتاب که زنان هستند. شاید چون نویسنده کتاب خودش زنی بوده و منطقاً صلاحیت کافی برای گزارش این بحران‌های روانی رو در مردان نداشته و اصولاً موضوع کتابش نبوده.
البته از نظر نویسنده شاید این بحران‌ها در زن امروز بیشتر و عمیق‌تر هم هست. یعنی زن‌ها از جنبه‌های خاصی، آسیب‌های بیشتری از زندگی مدرن و سبک زندگی شهری و اجتماعی امروز دیده‌اند.‎

4) نویسنده خودش سال‌ها گویا فمینست بوده. سال‌ها برای بدست آوردن جایگاه اجتماعی خودش تلاش کرده. یک برنامه مشاوره رادویی رو با طرح هزاران مورد خاص، سال‌ها اجرا کرده. و موفقیت‌های مختلفی در زندگی اجتماعی و شغلیش به‌دست آورده. روابط عاشقانه متعددی رو تجربه کرده. اما از حدود 35 سالگی، به تناقضات و آسیب‌های شعارها و رفتارهای فمینیستی پی می‌بره. و در این کتاب به طور ضمنی سعی می‌کنه اثرات مخرب برخی شعا‌رهای افراطی (فمینسیم رادیکال) رو نشون بده. که البته به نظر میرسه در سال‌های اخیر تا حدی تعدیل شده. ولی خب اثراتش هست. خصوصا اینکه برای جوامعی مثل ما که محصولات فکری 20 سال پیش آمریکا و اروپا رو با ولع دنبال می‌کنیم هنوز چنین تصورات و شعارهای غیرواقعی و آسیب‌زننده‌ای خریدار داره.


5) به‌طور خلاصه برخی فرض‌ها و گزاره‌های اصلی که به طور مفصل در این کتاب مطرح میشه از این قراره. (خب نیازی به توضیح نیست که این‌ها کلیت گزاره‌ها، اون هم به روایت منه. و فقط برای چارچوب فکریه، و به هیچ وجه جای برداشت خود شما رو از متن کتاب نمیگیره. )
وجود زنانه ی متعادل شامل چهار جنبه مختلف و مکمله: آمازون / مادونا / مادر / معشوقه
در دنیای امروز جنبه «آمازون» وجه غالب وجود زن‌ها شده و به شدت هم تبلیغ میشه. تا حدی که هیچ فضایی برای بروز جنبه‌های دیگه به خصوص «مادونا» باقی نمی‌ذاره.
نتیجه این وضعیت نامتعادل، آشفتگی در هویت زن و زنانگی است.
آرامش، رضایت، حس خوب، فایده هر آدمی برای دیگران، وقتی بیشتر بروز پیدا میکنه که هر کسی خودش باشه. مرد، از نظر وجودی مرد باشه و زن هم زن.
مهمترین رفتار طبیعی انسان (نه تنها جسمی – بلکه بیشتر روانی) که ارتباط مستقیمی با ثبات و آرامش روانی هر فردی داره، فرآیند «جفت‌یابی» و از اون مهمتر «حفظ رابطه عاشقانه» است.
به هم خوردن تعادل در جنبه‌های مختلف وجود آدم‌های باعث شده، بر خلاف طبیعت و حتی بیولوژی، زن‌ها بیشتر مرد‌صفت باشند و مرد‌ها زن صفت. و این یعنی آشفتگی در وجود آدم‌ها و بحران در روابط عاشقانه و ازدواج.

6) خب اگه پیشنهاد من پذیرفته شد و کتاب رو خوندید. با اندکی صبر احتمال زیاد با خیلی از توصیف‌ها و تشریح‌هایی که نویسنده از بحران‌های فعلی زندگی زنانه و مردانه ارائه می‌ده، همدل خواهید شد. این کتاب از جنس کتاب‌های هیجانی بازار نیست و به دنبال اینه که به زن‌ها کمک کنه، فارغ از تبلیغات و فشارهای اجتماعی امروز، آگاهی‌شون رو از وجود واقعیشون بالا ببرن.
در بخش‌های پایانی کتاب توصیه‌ها و روش‌هایی برای بازیابی وجود زنانه مطرح میشه. که واقعا جالبه. و می‌تونه گره از کار فروبسته روابط زیادی باز کنه. هم برای کسانی که در میان یک رابطه عاطفی، پارتنری یا زادواجی هستند. هم برای کسانی که هنوز چنین رابطه‌ای را پیدا نکردند. هم برای کسانی که تجربه شکست در روابطشون رو چشیدن.

7) نوشته‌ام بیشتر از اینکه حالت ترغیب‌کننده داشته باشه، نوعی دعوت به بازنگری و تأمله. برای بهبود کیفیت زندگی و روابط انسانی. خوشحال میشم اگه کتاب رو خوندین، نظرتون رو هر طور که دوس داشتید، به من برسونید.Toni Grant (April 3, 1942 – March 27, 2016) was an American psychologist and talk radio host. She was one of the first licensed psychologists to have her own radio talk show, and a pioneer in the advice-giving genre.
Best-selling book: “Being A Woman
۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
تیمور تاش کارگردان فیلم مفت آباد علاقه شدیدی به زندگی و مشکلات حاشیه نشینان دارد.
از فصل اول کتاب لذت بردم ولی خواندن بقیه کتاب برایم سخت و تکراری شد.
۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام ببخشید من چهارشنبه سفارش دادم هنوز نرسیده چرا ؟
۳ روز پیش، شنبه
به خاطر تعطیلات بوده
۲ روز پیش، يكشنبه
همراه گرامی
جهت پیگیری با واحد پشتیبانی شهرکتاب آنلاین به شماره 88210852 تماس حاصل فرمایید
۲ روز پیش، يكشنبه
سلام. صبور باش و مقاوم و البته وقت شناس، که جوانی میگذرد و افسوس آن باقی می ماند. تا فرصتی داری توصیه و تاکید می نمایم به همه دوستان بزرگوار وخوب که واقعاً به دنبال یک مطالعه سودمند و البته نشاط آور هستند، حتماً کتاب فوق العاده ارزشمند «تنها راه رسیدن ... دیدن ادامه » به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1 ، دارای 574 ص و 249 منبع موثق و علمی بروز دنیا که برخی از آنها پرفروشترین کتب دنیا هستند» و به ویژه جلد دوم آن [که بیشتر برای بانوان است] را مطالعه (و لطفاً به همگان معرفی) نمایید. در واقع این مجموعه کتابها بسیار ارزشمند است برای هم مجردان و هم زن و شوهرانی که واقعاً می خواهند یک زندگی توأم با آرامشی مداوم، تندرستی خود و نسل زیبا و قوی خود و به ویژه ازدواجی موفّـق و البته برای تحکیم خانواده و پیشگیری از برخی از طلاق های نابخردانه و نیز راهی مطمئن برای جلوگیری از تولید فرزندانی معیوب و مریض را داشته باشند. لذا تا هنوز فرصت را ازدست نداده اید، مطالعه و برسی خود را آغاز نمایید، شاید حتّی دقایقی دیگر دیر باشد. برای مطالعه بهتر و بیشتر به سایت «www.Book.soltanpanah.ir» مراجعه نمایید. از نوشتن نظرات ارزشمند خود هر چند اندک، در دیدگاه هادریق ننمایید. با تشکر.
۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"این چشم ها مال من نیست"
سیاستی که از راز چشمان فرنگیس پرده برداشت...
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب فوق العاده ای هست لطفا زود تر قسمت سوم رو منتشر کنید ما بی صبرانه منتظریم
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
من این کتاب و‌خوندم ،فوق العاده بود به همه ی خانمها توصیه میکنم بخونن،علاوه بر مطالب کاملا مفید و کاربردی نثر بسیار بسیار روانی داره که توی خیلی از کتابهای تربیتی و روانشناسی نیست.دست مریزاد به جناب دکتر رفعتیان و نشر قطره
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
من باور ندارم که جنگ را فقط سیاستمداران و سرمایه داران به وجود آورده‌اند، به هیچ وجه، آدمهای عادی به همان میزان مقصرند و اگر نه مدتها پیش علیه جنگ شورش می‌کردند! انسان‌ها نیاز به تخریب و ویرانی دارند، میل به نابودی، به کشتار و به انهدام در بشر وجود دارد و تا زمانیکه بشریت دستخوش یک دگردیسی نشود، جنگها ادامه خواهند یافت و هر آنچه با ... دیدن ادامه » دقت و زحمت بنا شده، کاشته شده وپیشرفت کرده نابود خواهد شد تا دوباره از نو ساخته شود...

آن فرانک (خاطرات یک دختر جوان)
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آه قلبم به شدّت می تپد و می لرزد دلم
برای یک لحظه نگاهش میرسد به لب جانم
لبریز می شودچشمه ی جوشان چشمان ز اشکم
سیراب ... دیدن ادامه » و آسوده می شود صورت خسته ی دلم
تا به کی باید با چشم گریان چنین سخت منتظر منتَظَر باشم
همچون ابر بهاری ز دست مردمان بد و نابخرد گریزان باشم؟ 97/03/26
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 384