دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
مهم نیست چه روزی یا چه ماهی از سال است، غیر ممکن است به روزنامه نگاهی بیندازید بی آن که در هر خط به ترسناکترین رد پاها از ضلالت بشری برنخورید... هر روزنامه ای، از اولین خط تا به آخر مزخرفی نیست جز سلسله ای از ترس ها، جنگ ها، جنایات، دزدی ها، هرزگی ها، و شکنجه ها؛ چیزی که حاصل عملکردهای شیطانی سردمداران، ملل و مردم است؛ یک عیاشی کامل برای ... دیدن ادامه » پیش بردن قساوت جهانی! و با این پیش غذای نفرت انگیز، هر شهروندی روزانه صبحانه اش را فرو می دهد.
تماشای رنج دیگران
سوزان سونتاگ
۸ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام. در صورت امکان کتاب "فلسفه عشق" نوشته "اروینگ سینگر" و ترجمه "میثم محمدامینی" از نشر نو رو موجود کنید. سپاس گزارم.
۱۲ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام رنگ بندی این محصولو موجود دارید ؟ ظاهرا در 3 رنگ هست ؟
۱۴ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
او مردی سیاه و سفید بود
همسرش رنگ بود
تمام رنگ های او ..
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

* یه درآمد خوب از یه نرم‌افزار ملی :
وقتی یه شارژ پنج هزار تومنی میخری باید پنج‌هزار و چهارصد و پنجاه تومن پرداخت کنی که این چهارصد و پنجاه تومن (یا همون نه‌درصد مالیات) به سازمان مالیات و سود عاملین فروش داده میشه . . . برای اینکه متوجه سود بشی نرم‌افزار آپ را مثال می‌زنم که به ازای حاشیه سودش جایزه‌های بزرگ میده و در رسانه‌های ملی ، جوایزش را تبلیغ میکند . . . یعنی یه مقدار از سودش را به رسانه‌های ملی میده تا براش تبلیغ بکنن . . . خوب حالا دقت کن : یه نرم‌افزار هست به اسم 7030 که توسط بچه‌های دانشگاه شریف ساخته شده و شعارش اینه : هفتاد درصدبرای مشتری و سی درصد برای نرم‌افزار ؛ یعنی در کنار تبلیغ برای نرم‌افزار و شارژ گوشی‌تون و کارت به کارت و غیره ، می‌تونید درآمد هم داشته باشید ! خوب چطور میشه از تبلیغ و یا شارژ گوشی و... درآمد داشت؟! وقتی که مثلا گوشی‌تون را پنج‌هزار تومن شارژ می‌کنید و یا قبض پرداخت می‌کنید و یا‌... نرم‌افزار تا هفتاد درصد از سود خودش را به شما میده ! به عبارت دیگر بچه‌های دانشگاه شریف تصمیم گرفتن به جای پرداخت پول به رسانه‌های ملی برای تبلیغ نرم‌افزار 7030 ، این پول را به مردم بدن تا مردم براشون تبلیغ کنن و پورسانت مادام‌العمر دریافت کنند.
شما ... دیدن ادامه » با هر بار خرید خودتون و یا دوستانتان (با توجه به سطح آنها) شما درآمد کسب خواهید کرد و این زنجیره‌ی درآمد همچنان ادامه خواهد داشت ...
** نحوه‌ی دریافت نرم‌افزار:
دریافت برای اندروید از طریق بازار
دریافت برای آی.او‌اس از طریق سیب
و یا نوشتن و جستجوی « نرم‌افزار 7030 » در گوگل .
* کد معرف هنگام ثبت‌نام: polparo ( نوشتن این کد الزامی است )
با آرزوی رزق حلال برای شما و خودم
کد معرف را فراموش نکنید.

(( سامانه «هفتاد سی» کاربران را در ۷۰ درصد سود بازار بزرگ محصولات اعتباری از جمله شارژ و بسته های اینترنت و قبض و... شریک می کند.
شما روی خرید کسانی که از طریق شما با سایت و اپ ۷۰۳۰ آشنا شده اند، سود مشخص خواهید داشت.
از طریق لینک زیر در چند ثانیه عضو شوید و شروع به درآمدزائی کنید.
https://7030.ir/r/polparo
شناسه‌ی معرف هنگام ثبت نام: polparo ))
۱۸ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
همه کتاب یه طرف این جمله یه طرف:
"تاریخ چیزی جز آهنگی روی یک پیانو کوکی نبود."
۱۹ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان از زبان دختری اهل مازندران به نام طناز روایت می‌شود که خانواده اش به واسطه ی اعتیاد پدر، شکوه و جلال گذشته ی خود را از دست داده‌ است.
طناز، در دانشگاهی اطراف تهران، رشته ی حقوق قبول می‌شود و علی رغم مخالفت پدر، به کمک مادرش راهیِ تهران می‌شود تا برای ثبت نام دانشگاه اقدام کند اما طی حادثه ای تمامیِ پولی که مادر به هزار زحمت جور کرده است، به سرقت می‌رود.
بعد از این اتفاق، طناز در منزلِ یکی از دوستان مادرش که در تهران زندگی می‌کنند و زن و مردی سالخورده هستند ، ساکن می‌شود.
به ... دیدن ادامه » واسطه ی این خانواده در یک سالن زیبایی مشغول به کار می‌شود تا هزینه ی دانشگاه خود را دربیاورد
اما
در این بین، با پیشنهادی از سوی مرد کهن سال این خانواده رو به رو می‌شود
که
وی را در دوراهیِ سختی قرار می‌دهد...
دیروز
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مردگان تنها از دریچه فاجعه باری به نام حافظه به یاد آورده می شوند. اما زندگان ، خوشبختانه ، این توانایی را دارند که ما را هم غافلگیر و هم ناامید کنند.

کتاب : نحسی ستاره های بخت ما / نوشته جان گرین , مترجم آرمان آیت اللهی
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
- من همیشه فکر می کردم که دنیا یه کارخونه ی برآورده کردن آرزوهاست .
+ خب به نظر میاد که این طور نیست .

کتاب : نحسی ستاره های بخت ما / نوشته جان گرین , مترجم آرمان آیت اللهی
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
- آخه یکی از چیز هایی که درباره این کتاب دوست دارم همینه . مرگ رو خیلی صادقانه به تصویر میکشه.آدم ها وسط زندگی شون میمیرن ، وسط یه جمله .

کتاب : نحسی ستاره های بخت ما / نوشته جان گرین , مترجم آرمان آیت اللهی
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بعضی از کتاب ها هم هستند که دلت نمی خواهد درباره آن ها با بقیه حرف بزنی ، کتاب هایی که آن قدر خاص و کمیاب و متعلق به شخص تو هستند که تبلیغ برایشان مثل خیانت می ماند .

کتاب : نحسی ستاره های بخت ما / نوشته جان گرین , مترجم آرمان آیت اللهی
۲ روز پیش، دوشنبه
موافقم ، حرمت اون کتاب ها بنوعی از بین میره
۲۰ ساعت پیش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
- " خب حالا داستان خودت چیه ؟"
+ " قبلا که بهت گفتم . وقتی سرطانم رو تشخیص دادن ... "
- " نه ، داستان سرطانت رو نگفتم. داستان خودت . علاقه هات، سرگرمی هات، تفریحاتت، اعتقادات خرافی عجیب و غریبت و از این جور چیز ها ."
لطفا ... دیدن ادامه » بهم نگو که تو هم از همون ادم هایی هستی که بیماری شون میشه کل زندگی شون . ادامه دارد ....


کتاب : نحسی ستاره های بخت ما / نوشته جان گرین , مترجم آرمان آیت اللهی
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

*** نقش دیپلماسی رسانه‌ای در توانمند سازی دولت‌ها

بدون ... دیدن ادامه » شک در عصر پیشرفت بی وقفه فناوری اطلاعات و ارتباطات که زندگی تمام مردم دنیا را تحت تاثیر شتاب و گستردگی خود قرارداده است، صدای قلب تپنده رسانه‌های مختلف به عنوان ابزاری بسیار مهم برای تعاملِ فارغ از زمان و مکان و همچنین تاثیر بر افکار عمومی، در لحظه لحظه‌ی حیات انسان‌ها جاری و ساری است. با توجه به موضوع فوق، دولت‌های موفق و توانمند، دولت‌هایی هستند که در دیپلماسی و سیاست خارجی خود از این ویژگی رسانه‌ها به نحوی مطلوب برای ارتقای منافع، ترویج هویت و برندسازی ملی استفاده کنند.

"بیولا و هلمز" در کتاب «دیپلماسی دیجیتال»، دیپلماسی را از قول "بول" به عنوان پرکاربرد‌ترین تعریف در میان اندیشمندان دیپلماتیک اینگونه تعریف می‌کنند که دیپلماسی، هدایت روابط میان دولت‌ها و دیگر موجودیت‌های سیاست جهانی توسط کارگزاران رسمی و از طریق ابزار‌های مسالمت آمیز است. این دو محقق، به تعریف دیگری از دیپلماسی از نگاه "واتسون" اشاره دارند که دیپلماسی را روند مذاکره میان موجودیت‌های سیاسی می‌داند به طوری که استقلال یکدیگر را به رسمیت می‌شناسند. هر دو تعریف یک ویژگی بنیادین دیپلماسی را در خود جای داده اند و آن رویکرد غیر خشونت آمیز برای وفق منافع دولت‌ها است (۱).

دیپلماسی رسانه‌ای با شروع سال ۲۰۰۰ میلادی، به عنوان یکی از بخش‌های مهم فعالیت‌ها و رویکرد‌های دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشور‌ها آشکار شد تا قسمت ویژه‌ای از دیپلماسی عمومی کشور‌های قدرتمند جهانی را در قالب اصلی‌ترین ابزار تبلیغات سیاسی و عملیات روانی به نمایش بگذارد.

هم اینک فن آوری‌های نوین ارتباطات و اطلاعات، گستره دیپلماسی و سیاست خارجی را به تحریریه خبرگزاری ها، روزنامه ها، شبکه‌های اینترنتی، تلویزیون‌ها و رادیو‌های جهانی کشانده است. این همان عاملی است که در عصر جامعه اطلاعاتی، فضای روابط متعامل دیپلمات‌ها و رسانه‌ها را الزامی ساخته است. فضایی که در آن، پیشبرد سیاست خارجی و دیپلماسی بیش از پیش به میزان تاثیرگذاری تاکتیک‌های خبری و رسانه‌ای وابسته شده است. چنانکه هر قدر این تاکتیک‌ها و پوشش خبری پر قدرت‌تر و تاثیر گذارتر طراحی و منتشر شوند، چرخ‌های سیاست خارجی روان‌تر می‌چرخد (۲).

به عبارتی، دیپلماسی رسانه‌ای، در کنش‌های متقابل بین‌المللی، توانایی و قابلیت مساوی را به همه دولت‌ها اعطا می‌کند. بسیاری از تصمیم‌گیران سیاست خارجی و طراحان فرآیند‌ها و سناریو‌های دیپلماتیک؛ به این دیپلماسی، به عنوان ابزاری برتر برای پیروزی بر قلب‌ها و پوییدن راهی که دولت‌ها برای دستیابی به اهداف خود بیشتر و بیشتر به آن وابسته می‌شوند، می‌نگرند. رسانه‌های جهانی همزمان با اعمال فشار بر مقامات رسمی و دیپلمات‌ها، به آن‌ها کمک می‌کنند تا به اهداف خود دست یابند. آن‌ها به طور روزافزونی به منبعی پر سرعت برای انتقال پیام‌های دیپلماتیک رهبران و دیپلمات‌ها تبدیل می‌شوند. رسانه‌ها به مراتب نقش ابزار تبلیغات سیاسی- دیپلماتیک دولت‌ها را نیز بازی می‌کنند. آن‌ها با دفاع از سیاست خارجی و با ارزشگذاری و ارزش سازی در گفتمان‌ها و تصاویر رسانه‌ای دیپلماتیک، نسبت به مشروعیت بخشی به سیاست‌های حکومتی و رساندن پیام‌های دست اندرکاران دیپلماسی کشور‌ها به افکار نخبگان و عامه جهانیان، نقش انتقال دهنده توجیه گر را در عرصه سیاست خارجی ایفا می‌نمایند. رسانه‌ها به ویژه نقش تعیین‏ کننده‌‏ای در ایجاد «محیط تصمیم‌سازی سیاست خارجی» بازی می‌کنند (۳).

اکنون دیپلماسی رسانه‌ای سنتی، مکمل نوپا و چابکی را در کنار خود دارد که دیپلماسی الکترونیکی یا سایبری نامیده می‌شود. به طوری که استفاده از رسانه‌های اجتماعی در جهت اهداف دیپلماتیک، ابزاری قدرتمند برای پیشبرد سیاست خارجی کشور‌ها محسوب می‌شود. "بیولا و هلمز" این نوع دیپلماسی را، دیپلماسی دیجیتال و یا به عبارتی، نوعی استراتژی برای مدیریت تغییر از راه ابزار‌های دیجیتال و همکاری‌های مجازی می‌دانند.

دخالت رسانه‌ها در روابط بین الملل، ماهیتی پیچیده در دیپلماسی است. رفتار رسانه‌ها در عصر جدید تغییر کرده است؛ آن‌ها می‌توانند به عنوان یک بازیگر سیاسی مستقل و تاثیر گذار ظاهر شوند. از طرفی، از رسانه‌ها به عنوان یک ابزار پیشرفته در دست مقامات و در قالب مدل‌های دیپلماسی رسانه‌ای استفاده می‌شود. امروزه استفاده از رسانه‌ها برای توسعه ارتباطات، مذاکره و حل اختلافات، امری غیر قابل انکار است. درنتیجه حذف رسانه از دیپلماسی می‌تواند تاثیر بسیار منفی در مذاکرات رهبران سیاسی داشته باشد. استفاده از رسانه‌های جمعی توسط سیاست گذاران در موقعیت‌های حساس برای ایجاد اعتماد و پیشبرد مذاکرات، عامل مهمی به منظور ارسال سیگنال و اعمال فشار بر بازیگران دولتی و غیر دولتی به حساب می‌آید (۴).

در دنیای سیاست امروز، نقش دیپلمات‌های الکترونیکی و آنلاین، درتوانمندسازی دولت‌ها غیر قابل انکار است. دیپلمات‌ها باید بتوانند در کنار مذاکره و تعامل متواتر، از رسانه‌های دیجیتال در جهت اهداف سیاسی و ارتقای منافع ملی، بهره کافی ببرند.

دیپلماسی، دیگر پدیده اتاق‌های دربسته نیست، بلکه پدیده‌ای آشکار است. پدیده‌ای رسانه‌ای است که هرچه پویاتر باشد، سیاست خارجی را پویاتر خواهد ساخت و اینکه دیپلماسی در جهان امروز، بدون درک عمیق از نقش مهم وسایل مدرن ارتباطی ناممکن است. در دوره جدید نه تنها سیاست خارجی به عنوان یکی از بخش‌های مهم در محتوای رسانه‌ها خود را نشان داده است؛ بلکه فراتر از آن، روابطی تعاملی میان رسانه‌ها و سیاست خارجی برقرار شده است. بدین معنی که دو نهاد رسانه و دستگاه سیاست خارجی، تأثیر و تأثرات متقابلی بر هم به جای می‌گذارند (۵).

درنتیجه، مبنای یک دیپلماسی رسانه‌ای کارآمد، تبدیل منافع متعارض به منافع رقابت آمیز و تغییر منافع مزبور به منافع موازی و مشترک در بین بازیگران سیاسی است. این نوع دیپلماسی با الگو‌های خاص خود و معیار قراردادن منافع ملی (دفاعی، اقتصادی و ایدئولوژیک) در سیاست خارجی، توانایی آن را دارد که ضمن کسب منابع قدرت و حمایت از وجهه ملی، دشمن را از سطح مخالف، به سطوح همکار و شریک تبدیل کند؛ که این موضوع نشان دهنده تاثیر دیپلماسی و رسانه به عنوان قدرت نرم موجودیت‌های سیاسی، در توانمندسازی دولت‌ها و نمایش اقتدار و اعتبار آن‌ها است.

منابع:
1- بیولا، کورنلیو؛ هلمز، مارکوس.دیپلماسی دیجیتال: نظریه و عمل. ترجمه کاظمی مهرآبادی، رعنا. (1395). تهران: نشرکتاب پارسه
2- بزرگمهری، مجید؛ نعمتی، فاطمه. (1390). تاثیر دیپلماسی رسانه ای بر سیاست خارجی : تبیین راهکارها. فصلنامه تخصصی علوم سیاسی، 7 (17)، صص 158-139
3- خرازی آذر، رها (1394). دیپلماسی رسانه ای؛ توان نوین استراتژیک کشورها. مطالعات رسانه ای، 10 (29)،صص 122- 113
4-
Lim, Young Joon.(2017).Conceptual Models Of Media Diplomacy For The Resolution Of International Communication Conflict. International Journal of Communication Research, Vol. 7, Issue 1, pp. 11-21
5- سلطانی فر، محمد؛ خانزاده، لیلا (1394). بررسی ضرورت بازتعریف منافع ملی در عصر دیپلماسی رسانه ای. فصلنامه علمی- ترویجی وسایل ارتباط جمعی/رسانه، 24 (2)، صص 44-25

سید عیسی عماد
دانشجوی دکتری تخصصی علوم ارتباطات
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم خوبی بود و فاطمه معتمد آریا عالی بازی کرده
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی کتاب جالبی بود و یه جورایی شرح حال زندگی و احساسات مردم ایران هم بود!
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 425