دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
تجربه من در زندگى اندک است، ولى به من مى آموزد که هیچ کس صاحب هیچ چیز نیست. همه چیز تنها نوعى توهم است و این توهم در مسایل مادى و معنوى وجود دارد، اگر کسى چیزى را که در شرف رسیدن به آن باشد را از دست بدهد، در نهایت مى آموزد که هیچ چیز به او تعلق ندارد.
پس بهتر است به گونه اى زندگى کنم که انگار همین امروز نخستین یا آخرین روز زندگى من است ...
۰۴ تير ۱۳۹۷
با سلام و درود به انان که واقعاً معتقدند که دنیا فانی هرگز جایی ندارد برای ماندن بهترین مخلوقات یگانه خالق هستی خداوند متعال، انسان تکامل گرا و مؤمن و موحد.
لذا توصیه می نمایم به همه ی دوستان بزرگوار وخوب که واقعاً به دنبال یک مطالعه سودمند و البته نشاط ... دیدن ادامه » آور هستند، حتماً کتاب فوق العاده ارزشمند «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1 دارای 574 ص و 249 منبع معتبر و موثق است که برخی از آنها پرفروش ترین کتب دنیا هستند» و به ویژه جلد دوم آن [که بیشتر برای بانوان است] را مطالعه (و لطفاً به همگان معرفی) نمایید. در واقع این مجموعه کتابها بسیار ارزشمند است برای داشتن یک زندگی توأم با آرامشی مداوم، تندرستی خود و نسل زیبا و قوی خود و به ویژه برای داشتن ازدواجی موفّـق و البته برای تحکیم خانواده و پیشگیری از برخی از طلاق های نابخردانه و نیز راهی مطمئن برای جلوگیری از تولید فرزندانی معیوب و مریض می باشد. لذا تا هنوز فرصت را ازدست نداده اید، مطالعه و برسی خود را آغاز نمایید، شاید حتّی دقایقی دیگر دیر باشد. برای مطالعه بهتر و بیشتر به سایت ««www.Book.soltanpanah.ir مراجعه نمایید. با تشکر.
۰۴ تير ۱۳۹۷
با سلام . وقتی هر روز و هر لحظه نفس می کشید ، یک مرتبه هم به فکر تکرار بودن و تکراری زیستن نمی باشید. امّا همین که نفس ها به شماره درآیند و اندک اندک به خط پایان نزدیک شوند. مهم ترین مسئله برای هر انسانی خواهند شد. دیگر تکرار نمی شود، لحضه ای که گذشت. چه لذاتی ... دیدن ادامه » که تا ابد مکافات و نتیجه ی آن باقی می ماند اما از آن لذت چیزی جز اندوه از دست رفتن بهترین لحضات زندگی باقی می ماند. متشکرم از انان که واقعاً به دنبال پیشرفت و نکات جدید و البته مفید هستند.
۰۴ تير ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در پاسخ به زندگی، مغز مرد با الگوی "چگونه درستش کنم" سازمان یافته است.
مرد این "درست کردن" را تقریبا در همه ی مواردی که به آن بر میخورد اعمال می کند مثلا زنی از شوهرش خواسته بود توجه و محبت بیشتری به او نشان دهد مرد در پاسخ به این خواسته چمن ها را زده بود.او ان کار را نوعی علاقه شمرده بود و وقتی زن به او گفته بود که هنوز راضی نیست ، ... دیدن ادامه » او آشپز خانه را رنگ زده بود و زمانی که این یکی هم سازگار نبود مرد پیشنهاد داده بود که او را به مسابقه ی فوتبال ببرد!
زن وقتی ناراحت است با احساسات تمام با دوستانش حرف می زند اما اگر مرد ناراحت باشد دست به تعمیر موتور یا عوض کردن شیر آبی که چکه می کند میزند.
۱۶ خرداد ۱۳۹۷
با سلام . وقتی هر روز و هر لحظه نفس می کشید ، یک مرتبه هم به فکر تکرار بودن و تکراری زیستن نمی باشید. امّا همین که نفس ها به شماره درآیند و اندک اندک به خط پایان نزدیک شوند. مهم ترین مسئله برای هر انسانی خواهند شد. دیگر تکرار نمی شود، لحضه ای که گذشت. چه لذاتی ... دیدن ادامه » که تا ابد مکافات و نتیجه ی آن باقی می ماند اما از آن لذت چیزی جز اندوه از دست رفتن بهترین لحضات زندگی باقی می ماند. چه راحت و زود می شکند ظرف شیشه ای زندگی کوتاه.
۰۴ تير ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب درباره ی تفاوت های زنان و مردان هست و به نظرم ارزش وقت گذاشتن رو داره

بخش هایی از کتاب:
... دیدن ادامه » وقتی زن تحت فشار و استرس است حرف زدن با مرد را نوعی نعمت می داند اما مرد ان را نوعی اخلال در حل مشکل به حساب می اورد. زن دلش میخواهد حرف بزند و نوازش ببیند و مرد میخواهد فوتبال تماشا کند .از نظر زن ، مرد در این مواقع بی توجه است و حواس پرت و در نظر مرد ، زن مزاحم است و مخل!
این قضاوت ها بازتاب تفاوت در ساخت و کار و اولویت های ذهنی هر دو است اگر این تفاوت درک شود فشار بر هر دو کمتر خواهد شد و هردو قضاوت بهتری درباره ی یک دیگر خواهند داشت.
۱۶ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سفر شاید پیش از رسیدن به تسلط ، دراز و دشوار باشد اما هرگز از آن دست نکش به تو قول می دهم که ارزشش را خواهد داشت روزی خواهی آموخت که تسلط بر تقدیرت و جامعه عمل پوشاندن به رویاهایت هدف غایی زندگی است مابقی بی اهمیت است.
۱۵ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
هیچ چیز مثل علاقه ی یک زن به مرد یا یک مرد به زن آزادی آدمو تهدید نمیکنه...
۰۶ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از آن بالا به انتهای ریل هایی که از زیر بالکن عبور می کرد نگاه می کردم و می دیدم که همه ی این خطوط موازی(ریل ها)، در افق به هم می رسند.
به فکر فرو رفتم ، به زندگی ،به هدفم و به آرزوهایم ،فکر میکردم.با خودم گفتم: آیا مفهوم زندگی همین است اینکه هر روز صبح بروم سر کار و لوکوموتیو ها را تعمیر بکنم تا روشن بشوند و بروند آن طرف پاریس و بعد برگردند ... دیدن ادامه » سرجایشان؟ فکر کردم که حتما مفهوم زندگی خیلی فراتر از کاری است که من انجام می دهم...

۰۱ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پدرم به دادستان گفتند:
اتفاقا من همیشه به کسانی که ویلایی،خانه ای،طلا و جواهری باعث خوشحالی ان ها میشود حسودی میکنم.
دادستان با کمال تعجب به پدرم گفته بود:
-متوجه ... دیدن ادامه » نمی شوم لطفا بیشتر توضیح دهید
پدرم گفته بودند:
-خوب بالاخره این آدم ها با یک تکه آهن و مقداری خاک یا مقداری شیشه خوشحال می شوند و به همین چیز ها راضی اند.
ص53
۰۱ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
امیدوارم سانسور نشده باشه
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
همه و همه ی ترجمه این کتاب سانسور شدس ... و خوندن اصل این کتاب بشدت توصیه میشه ... اما انقدر این کتاب ذهنمو متلاشی کرد که بعد از اون چندین ماه دلم نمیخواست هیچ کتابیرو بخونم فقط به سکوت درونم نیاز داشتم ...
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
باسلام منظورتون کتاب 11 دقیقه بود
۰۴ تير ۱۳۹۷
اگر با من هستید، بله منظورم کتاب 11 دقیق ه
۲۳ تير ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید