دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
متأسفانه می بینم که بعضی ها دقت شود بعضی ها که افرادی کوته فکر ند، یک کونه بچه را از سرشون برداشتن می روند بالای یک بلندی و روی یک تکه چوب می چرخانند تا خشک شود ، با این وضعیّت به دنبال آزادی آنهم به شیوه ی غربی می گردند، وقتی به اینگونه آزادی می رسند ، از روی آن بلندی نگاهی به پایین می اندازنند به دنبال یک آغوش گرم و یک تکیه گاه می گردند؛ ... دیدن ادامه » وقتی به آغوش گرم می رسند، تمنای یک دردانه دارند، امّا در شگفتی تمام وقتی بچه دار می شوند، در هنگامی که همان کهنه ی بچه ی را بر روی یک چوب می چرخانند تا خشک بشود، فریاد می زنند که خدایا این چه ظلمی است در حق ما زنان؛ چرا بچه داری نماییم، چرا ما نمی توانیم در پیشرفت اجتماع نقشی داشته باشیم. لذا نا بخردانه بچه ی و دردانه ی خود را رها نموده می روند مجدد بر روی آن بلندی و فریاد میزنند، ما برابری و حقوق مساوات می خواهیم. چه کسی، همان کسی که بهشت زیر پای مادران مؤمن و پرهیزکار است و از دامن او مرد به معراج می رود و از آغوش گرم او فرزندان معنی محبت را می فهمند. انصافا کمی تفکر و درست بیاندیشید به این ماجرا.
۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مریم گُلی : (= مریمیه، مریم گلی دارویی، شالبیه، تشنگ، نام علمی : «Salvia officinalis L.». مقوّی، قابض، معطّر، مدر، ضدّ تشنّج، ضدّ آلرژی، نشاط آور، التیام بخش زخم ها، تب بُر، ... و دارای فعّالیّت مشابه استروژن است.
توجّـه : فرآورده های مریم گلی با املاح آهن ناسازگاری دارد. زیاده‌ روی در مصرف آن سبب ناراحتی معده می شود و... . از مصرف این گیاه ... دیدن ادامه » در دوران بارداری و... و نیز بیماران دارای فشارخون و صرع، باید پرهیز نمود!.
[تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی، ج 1، ص 471].
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از امام جواد (علیه السلام) روایت است که فرموده اند: «اَلمُؤمِنُ یَحتاجُ إلی تَوفیقٍ مِنَ اللهِ، وَ واعِظٍ مِن نَفسِهِ وَ قَبُولٍ مِمَّن یَنصَحُهُ.»؛
یعنی: «مؤمن نیازمند توفیق از سوی خداوند، واعظی از درون خود، پذیرش نسبت به کسی که او را پند می دهد.». [تحف العقول، ص 728.].

نیاز ... دیدن ادامه » انسان مومن:

1.توفیق از طرف خداوند متعال

2.واعظ درونی

3.پندپذیر بودن
۲۱ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
فطرتاً محورِ اصلی فعّالیّت زنان، باید اجرای نقش «همسری و مادری» باشد، آنهم همسری که باعث دور شدن خانواده از انواع آلودگی و مفاسد و رسیدن به تکامل و سعادت بشود؛ و نیز مادری که فرزندانش را آن چنان تربیت نماید، که به سمت سعادت حرکت نموده و جهان بشریّت را نه تنها به آلودگی و آشوب نکشانند؛ بلکه باعث گسترش عدالت، آبادانی و امنیّت بشوند!.
البته ... دیدن ادامه » آن زنانی که روشن فکر واقعی هستند، با ارزش ترین و بهترین ها را بر می گزینند و ... . [تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی/ج1، ص 153.].
۳۰ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خندیدن نیازی به دلقک نَدارد همچنان که همواره گریستن نیازی به کوه غم ندارد؛ تنها برای داشتن دلی شاد و با نشاط و صورتی مملو از تبسم و خنده، تنها باید درست زندگی نمودن و در ایّام زندگی از فرصت های ناب درست و به موقع استفاده نمود. لذا تا هنوز فرصت باقی است، از کتاب ارزشمند «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن اذّات واقعی»، بهره مند ... دیدن ادامه » شوید، شاید حتّی دقایقی دیگر دیر باشد، این را افرادی که گرفتار پشیمانی شده اند بهتر می دانند پس از آنها بپرسید که غم از دست رفتن فرصت های ناب زندگی رادر دل دارند؛ تا بشتابید برای داشتن مطالعه ای مفید و ضروری.
۲۸ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از امیرالمؤمنین(علیه أفضل السّلام) روایت است که فرموده اند  : «واکفُف عَلَیهِنَّ مِن أَبصَارِهِنَّ بِحِجَابِکَ إِیَّاهُنَّ، فَإِنَّ شِدَّةَ الحِجَابِ أَبقَی عَلَیهِنَّ، وَلَیسَ خُرُوجُهُنَّ بِأَشَدَّ مِن إِدخَالِکَ مَن لَا یُوثَقُ بِهِ عَلَیهِنَّ.»؛
یعنی : «چشم زنان را به وسیلة حجابی که بر آنها می گذاری (از دیدن هر صحنة ... دیدن ادامه » فتنه خیز و منظرة شهوت انگیز) برکنار بدار؛ چون که حجاب، عفّت آنان را نگه دارنده تر است و نیز از خانه بیرون رفتن زنان، سخت تر از آن نیست که شخص غیـر قابل اعتمادی را به خانه بیاوری!.».
به طور کلّی عفّت ورزی، یکی از عوامل شـاد بودن و آرامـش داشتن است. عفّت باعث نظارت داشتن بر شـهوات و خواستـه های انسان می شود و او را از خواسته های نادرست و بی اندازه، مانع می گردد، و همین امر، موجب آسودگی فکر و روان او می شود. لذا برای رسیدن به آرامش و آسایش، باید خواسته های غیر منطقی و نامشروع خود را مَهار نموده و همواره در راه حق حرکت نماییم. [تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و ... ص 72.]
۲۷ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از پیامبراکرم(صَلَی اللهُ عَلَیه وَ آلِهِ وَ سَلَّم) روایت شده که فرمودهاند: «هر که زن خود را زیور و زینت نماید، و (با آن وضعیّت) از خانه بیرون بفرستد (بیاید)، آن مرد دیوث [=(cuckold)= شوهر زن زانیه، بی غیرتی نمودن. در کتاب مجمع البحرین ج 2، ص 253 آمده است (والدیّوث، من لاغیرة له علی اهله؛ دیوث کسی است که در قبال ناموسش غیرت نَدارد.)] است. و اگر فردی ... دیدن ادامه » چنین مردانِ بی تفاوت نسبت به همسر [و ناموس] را دیوث بنامد، گناهی نَنموده است.»؛ و نیز ایشان فرمودهاند: «که چنانچه زنی، خودش را زینت و معطّر گرداند، و به این صورت (از خانه) بیرون برود و شوهرش به این او کار راضی باشد؛ برای هر گامی که این زن برمیدارد، خانهای در جهنّم برای شوهرش بنا می شود!.». [بحارالأنوار، ج 103، ص 249؛ تنها راه رسیدن به تکامل و ... ص 70.]
۲۶ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد می نمایم به دوستداران کتب علمی و معتبر ، به ویژه در زمینه(مسائل خانوادگی و روابط زناشویی که کتاب «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1» را مطالعه (و به همگان معرفی) نمایید. به «www.Book.soltanpanah.ir» مراجعه نمایید. با تشکر.
۲۳ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ای معرا اصل عالی جوهرت از حرص و آز

وی مبرا ذات میمون اخترت از زرق و ریو

در ... دیدن ادامه » بزرگی کی روا باشد که تشریفات را

از فرشته بازگیری آنگهی بخشی به دیو [حافظ]
۲۲ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بخشی از کتاب تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و.../ج2، ص 312: توجّـه : والدین باید همواره به این نکتة مهم نیز توجّه نمایند، که از استفاده نمودن لباس جنس مخالف، برای فرزندان، پرهیز نمایند. چون هنگامی که به دختری لباس پسرانه بپوشانند، بعید نیست بعداً که بالغ شود، تمایل به تغییر جنسیّت داشته باشد و یا پسری آرزوی دختر شدن نموده وهورمون های ... دیدن ادامه » زنانه تزریق نماید و ... .
۲۱ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ص 47 کتاب ارزشمند تنها راه رسیدن به ...= : علاّمه مجلسی(ره) از صُحف ادریس نقل می نماید که: (مَن عرفَ الخلقَ عرف الخالقَ، و من عرف الرّزقَ عرف الرّازقَ، و من عرف نفسَه عرف ربَّه.)؛ یعنی : (کسی که آفریده را شناخت آفریدگار را شناخته، و کسی که روزی را شاخت، روزی دهنده را شناخته؛ و کسی که خود را شناخت، خدای خود را شناخته است. (بحارالأنوار، ج 95، ... دیدن ادامه » ص 456.)
۲۰ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام به همه دوستداران علم و ادب. بزرگوارانی که تمایل دارند در مورد مواد غذایی و گیاهان دارویی مطالبی بهتر و بیشتر بدانند توصیه و دعوت می نمایم که کتاب ارزشمند «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی ج 1 و نیز 2» را مطالعه نمایند.
برگزیدۀ بخشی از این کتاب ارزشمند : ص 411 :
اسپنـد : (= اسفند، اسفنجه، سداب کوهی، نام علمی : «Peganum ... دیدن ادامه » harmala»، اسپند باعث تحریک و تقویت نیـروی جنسی و رفع فراموشی، یبوست( )، درمان شب ادراری( )، می شود، خواب آور، تهوّع آور، قاعده آور، معرّق، باد شکن امعاء، مسهل سودا، بلغم و ... است. توجّـه : اسپند سمّی است و نَباید در مصرف آن زیاده روی شود، مصرف بیش از اندازه سبب سقط جنین، استفراغ، دپرسیون و توهُّم زایی میشود. حداکثر مقدار دارویی آن ...است
۱۹ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خیز تا از در میخانه گشادی طلبیم / به ره دوست نشینیم و مرادی طلبیم –
زاد راه حرم وصل نداریم مگر / به گدائی ز در میکده زادی طلبیم-
اشک آلودۀ ما گرچه روانست ولی / به رسالت سوی او پاک نهادی طلبیم.
بخشی ... دیدن ادامه » از کتاب «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و... / ج 1 = ص 32»:
براستی چرا فاسقان و حتّی برخی از انسان هایی که به مبداء آفرینش و خلقت نیز معتقد هستند، متأسّفانه منکر نبوّت و امامت و بعضاً منکر قیامت میشوند؟ و اساساً چرا برخی از آنها این قدر سعی زیاد و مداومی دارند، تا اینکه آخرت را از یاد دیگر انسان ها ببرند؟!. البته پاسخ روشن و شفاف این پرسش مهم را قرآن کریم بیان نموده و میفرماید: «بَلْ یُرِیدُ الْإِنْسَانُ لِیَفْجُرَ أَمَامَهُ.»؛ یعنی : «(انسان شک در وجود معاد نَدارد) بلکه او میخواهد (آزاد باشد و بدون ترس از دادگاه قیامت) در تمام زندگی گناه نماید!.»[سورة قیامة = 75، آیة 5].

(25 شوال )سالروز شهادت امام ششم،امام صادق جعفر صادق-علیه السّلام- را به همه ی پیروان راه حق، تسلیت عرض می نمایم.

از امام صادق-عَلَیه السَّلام- روایت است که فرموده اند : «والعَجَبُ مِن مَخلوقٍ یَزعُمُ اَنّ اللهَ یَخفَی عَلَی عِبَادِهِ وَ هُوَ یَرَی أثَرَ الصُّنعِ فی نَفسِهِ بتَرکِیبٍ یَبهَرُ عَقلَهُ وَ تَألِیفٍ یُبطِلُ حُجَّتَهُ (جُحودَهُ)!.»؛ یعنی : «شگفت از آفریده ای که می پندارد خداوند بر بندگان خود پنهان است، در صورتی که آثار آفرینش را در وجود خود، با ترکیبی که عقلش را مبهوت و انکارش را باطل می نماید، می بیند!.» [بحارالأنوار، ج 3، ص 152، الخبر المروی عن المفضل.]

۱۸ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو / یادم از کشتۀ خویش آمد و هنگام درو –
گفتم ای بخت بخفتیدی و خورشید دمید / گفت با این همه از سابقه نومید مشو –
گر روی پاک و مجرّد چو مسیحا به فلک / از چراغ تو بخورشید رسد صد پرتو تو.
۱۶ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
موج شادی و خنده هرگز در قلبها شناور نمی شود، وقتی که خشکی به اوج خود رسیده است در دشتها و باغستان ها. بیایید با هم برای ظهور باران رحمت، آخرین منجی بشریّت، دعایی از عمق اقیانوس قلبمان نماییم، تا از تشنگی در خشکی دیده هایمان، تلف نشویم.
۱۵ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 2