دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
برخی ها از شدت تشنگی عشق در بیابان عاطفه ها سراب می بینند نه خود عشق. عشق زمانی محقق می شود که عقل کار خود را درست انجام داده است.
۲۴ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
با مطالبی مفید البته بر اساس مطالعه ای ارزشمند و خردمندانه، به دلهای خسته ی یکدیگر پلی محکم از نکته های پر از محبت و خیرخواهی صادقانه بزنیم.
۱۰ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
و نیز در روایتی دیگر امام سجّاد-علیه السّلام- فرموده اند: «وَ یا مَن تَنقَطِعُ دُونَ رُؤیَتِهِ الاَبصارُ، صَلِّ عَلی محمّد وَ الِه، وَ اَدنِنآ اِلی قُربِکَ.»؛ یعنی: «ای کسی که چشم ها، از دیدنش باز می مانند، بر محمّد و خاندانش درود بفرست و ما را به مقام قرب خود نزدیک نما.»
تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1، ... دیدن ادامه » ص 16.
۱۰ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از امام حسین بن علی(علیه السّلام) روایت است که فرموده اند: ««عبادَالله فَلَو کانَ ذلِکَ قَصرَ مَرماکُم و مَدی مَظعَنِکُم کانَ حَسبُ العامِلِ شُغلاً یَستَفرِغُ علیه أحزانَه و یَذهَلُهُ عَن دُنیاهُ وَ یُکثِرُ نَصَبَهُ لِطَلَبِ الخَلاصِ مِنه، فکیفَ وَ هُوَ بَعدَ ذلِکَ مُرتَهِنٌ بِاکتِسابِه مُستَوقِفٌ علی حِسابِه لا وَزِیرَ لَهُ ... دیدن ادامه » یَمنَعُه و لا ظَهِیرَ عَنهُ یَدفَعُه، و ... .»؛ یعنی: «بندگان خدا! اگر آخرین منزل هستی و مقصد نهایی همین (مرگ و سکراتش و قبر و مشکلاتش) بود بازهم برای مردِ کار مشغله ای کافی بود تا تمام غصه هایش را به آن اختصاص دهد، از دنیا به کلّی غافل گردد و برای رهایی از آن (سختی ها) رنج فراوان برد، چه رسد به این که (این آغاز کار و نخستین منزل راه است و) از این پس در گرو اعمال و بازداشت برای حساب است، نه یاوری دارد که مانع عذاب شود، نه پشتیبانی که از او دفاع نماید، و آن روز هیچکس را که از پیش ایمان نیاورده یا در هنگام ایمان خیری نیندوخته (و دارای عمل خوبی نیست) ایمان سوی نبخشد، بگو چشم به راه باشید ماهم منتظریم! به شما توصیه می نمایم که از خداوند پروا نمایید که خداوند برای هر که از او پروا نماید ، ضمانت نموده که ناخوشایندش را به خوشایند تبدیل نماید، از راه بی گمان روزیش دهد. (تو ای شنونده) مبادا از آنها باشی که بر جان دیگران از گناهشان بیمناکند و از کیفر گناهان خود آسوده خاطر، که بهشت را نتوان با فریب از خدا گرفت، و جز از راه اطاعت و بندگی به ثواب و نعمت نتوان رسید.». [تحف العقول، ص 378.]
۲۸ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از امام حسین بن علی(علیه السّلام) روایت است که فرموده اند: «اوُصیکم بِتَقوَی اللهِ وَ أُحذِّرُکم أیّامَه و أرفَعُ لکُم أعلامَه فَکَأَنَّ المَخُوفَ قَد أفِدَ بِمَهُولِ وُرودِه و نکیرِ حُلولِه و بَشِعِ مَذاقِه فَاعتَلَقَ مُهَجَکم و حالَ بینَ العَمَلِ و بَینَکم، ... .»؛ یعنی : «شما را به پروای از خداوند سفارش می نمایم، از عذابهایش بیم ... دیدن ادامه » می دهم، درفش ها و پرچم هایش را برای شما می افرازم، بسی نمانده که (مرگ) ترسناک باهول و وحشت هایی که همراه دارد، و چیزهایی که آمدنش را خوش ندارید و در کامتان تلخ و ناگوارا است، در رسد، به قلب های شما در آویزد، و در میان شما و عمل مانع گردد، پس در این مهلت زندگی و تندرستی (به عمل) شتابید که ناگهان حوادث و مصائب شبیخون می زند و شما را از پشتِ زمین به درونش می کشد، از بلندی به پستی، از الفت به وحشت، از راحت و روشنایی به تاریکی و از گشایش آن به تنگنایش می برد، آنجا که نه خویش را زیارت نمایند، نه بیمار را عیادت و نه فریادگر را اجابت، خدا ما و شما را بر هول های آن روز ممد فرماید، و از کیفرش رهایی بخشد، به ما و شما ثواب فراوان عنایت فرماید.».[تحف العقول، ص 378.]
۲۸ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
متأسفانه می بینم که بعضی ها دقت شود بعضی ها که افرادی کوته فکر ند، یک کونه بچه را از سرشون برداشتن می روند بالای یک بلندی و روی یک تکه چوب می چرخانند تا خشک شود ، با این وضعیّت به دنبال آزادی آنهم به شیوه ی غربی می گردند، وقتی به اینگونه آزادی می رسند ، از روی آن بلندی نگاهی به پایین می اندازنند به دنبال یک آغوش گرم و یک تکیه گاه می گردند؛ ... دیدن ادامه » وقتی به آغوش گرم می رسند، تمنای یک دردانه دارند، امّا در شگفتی تمام وقتی بچه دار می شوند، در هنگامی که همان کهنه ی بچه ی را بر روی یک چوب می چرخانند تا خشک بشود، فریاد می زنند که خدایا این چه ظلمی است در حق ما زنان؛ چرا بچه داری نماییم، چرا ما نمی توانیم در پیشرفت اجتماع نقشی داشته باشیم. لذا نا بخردانه بچه ی و دردانه ی خود را رها نموده می روند مجدد بر روی آن بلندی و فریاد میزنند، ما برابری و حقوق مساوات می خواهیم. چه کسی، همان کسی که بهشت زیر پای مادران مؤمن و پرهیزکار است و از دامن او مرد به معراج می رود و از آغوش گرم او فرزندان معنی محبت را می فهمند. انصافا کمی تفکر و درست بیاندیشید به این ماجرا.
۲۵ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مریم گُلی : (= مریمیه، مریم گلی دارویی، شالبیه، تشنگ، نام علمی : «Salvia officinalis L.». مقوّی، قابض، معطّر، مدر، ضدّ تشنّج، ضدّ آلرژی، نشاط آور، التیام بخش زخم ها، تب بُر، ... و دارای فعّالیّت مشابه استروژن است.
توجّـه : فرآورده های مریم گلی با املاح آهن ناسازگاری دارد. زیاده‌ روی در مصرف آن سبب ناراحتی معده می شود و... . از مصرف این گیاه ... دیدن ادامه » در دوران بارداری و... و نیز بیماران دارای فشارخون و صرع، باید پرهیز نمود!.
[تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی، ج 1، ص 471].
۲۴ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از امام جواد (علیه السلام) روایت است که فرموده اند: «اَلمُؤمِنُ یَحتاجُ إلی تَوفیقٍ مِنَ اللهِ، وَ واعِظٍ مِن نَفسِهِ وَ قَبُولٍ مِمَّن یَنصَحُهُ.»؛
یعنی: «مؤمن نیازمند توفیق از سوی خداوند، واعظی از درون خود، پذیرش نسبت به کسی که او را پند می دهد.». [تحف العقول، ص 728.].

نیاز ... دیدن ادامه » انسان مومن:

1.توفیق از طرف خداوند متعال

2.واعظ درونی

3.پندپذیر بودن
۲۱ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
فطرتاً محورِ اصلی فعّالیّت زنان، باید اجرای نقش «همسری و مادری» باشد، آنهم همسری که باعث دور شدن خانواده از انواع آلودگی و مفاسد و رسیدن به تکامل و سعادت بشود؛ و نیز مادری که فرزندانش را آن چنان تربیت نماید، که به سمت سعادت حرکت نموده و جهان بشریّت را نه تنها به آلودگی و آشوب نکشانند؛ بلکه باعث گسترش عدالت، آبادانی و امنیّت بشوند!.
البته ... دیدن ادامه » آن زنانی که روشن فکر واقعی هستند، با ارزش ترین و بهترین ها را بر می گزینند و ... . [تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی/ج1، ص 153.].
۳۰ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خندیدن نیازی به دلقک نَدارد همچنان که همواره گریستن نیازی به کوه غم ندارد؛ تنها برای داشتن دلی شاد و با نشاط و صورتی مملو از تبسم و خنده، تنها باید درست زندگی نمودن و در ایّام زندگی از فرصت های ناب درست و به موقع استفاده نمود. لذا تا هنوز فرصت باقی است، از کتاب ارزشمند «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن اذّات واقعی»، بهره مند ... دیدن ادامه » شوید، شاید حتّی دقایقی دیگر دیر باشد، این را افرادی که گرفتار پشیمانی شده اند بهتر می دانند پس از آنها بپرسید که غم از دست رفتن فرصت های ناب زندگی رادر دل دارند؛ تا بشتابید برای داشتن مطالعه ای مفید و ضروری.
۲۸ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از امیرالمؤمنین(علیه أفضل السّلام) روایت است که فرموده اند  : «واکفُف عَلَیهِنَّ مِن أَبصَارِهِنَّ بِحِجَابِکَ إِیَّاهُنَّ، فَإِنَّ شِدَّةَ الحِجَابِ أَبقَی عَلَیهِنَّ، وَلَیسَ خُرُوجُهُنَّ بِأَشَدَّ مِن إِدخَالِکَ مَن لَا یُوثَقُ بِهِ عَلَیهِنَّ.»؛
یعنی : «چشم زنان را به وسیلة حجابی که بر آنها می گذاری (از دیدن هر صحنة ... دیدن ادامه » فتنه خیز و منظرة شهوت انگیز) برکنار بدار؛ چون که حجاب، عفّت آنان را نگه دارنده تر است و نیز از خانه بیرون رفتن زنان، سخت تر از آن نیست که شخص غیـر قابل اعتمادی را به خانه بیاوری!.».
به طور کلّی عفّت ورزی، یکی از عوامل شـاد بودن و آرامـش داشتن است. عفّت باعث نظارت داشتن بر شـهوات و خواستـه های انسان می شود و او را از خواسته های نادرست و بی اندازه، مانع می گردد، و همین امر، موجب آسودگی فکر و روان او می شود. لذا برای رسیدن به آرامش و آسایش، باید خواسته های غیر منطقی و نامشروع خود را مَهار نموده و همواره در راه حق حرکت نماییم. [تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و ... ص 72.]
۲۷ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از پیامبراکرم(صَلَی اللهُ عَلَیه وَ آلِهِ وَ سَلَّم) روایت شده که فرمودهاند: «هر که زن خود را زیور و زینت نماید، و (با آن وضعیّت) از خانه بیرون بفرستد (بیاید)، آن مرد دیوث [=(cuckold)= شوهر زن زانیه، بی غیرتی نمودن. در کتاب مجمع البحرین ج 2، ص 253 آمده است (والدیّوث، من لاغیرة له علی اهله؛ دیوث کسی است که در قبال ناموسش غیرت نَدارد.)] است. و اگر فردی ... دیدن ادامه » چنین مردانِ بی تفاوت نسبت به همسر [و ناموس] را دیوث بنامد، گناهی نَنموده است.»؛ و نیز ایشان فرمودهاند: «که چنانچه زنی، خودش را زینت و معطّر گرداند، و به این صورت (از خانه) بیرون برود و شوهرش به این او کار راضی باشد؛ برای هر گامی که این زن برمیدارد، خانهای در جهنّم برای شوهرش بنا می شود!.». [بحارالأنوار، ج 103، ص 249؛ تنها راه رسیدن به تکامل و ... ص 70.]
۲۶ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد می نمایم به دوستداران کتب علمی و معتبر ، به ویژه در زمینه(مسائل خانوادگی و روابط زناشویی که کتاب «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1» را مطالعه (و به همگان معرفی) نمایید. به «www.Book.soltanpanah.ir» مراجعه نمایید. با تشکر.
۲۳ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ای معرا اصل عالی جوهرت از حرص و آز

وی مبرا ذات میمون اخترت از زرق و ریو

در ... دیدن ادامه » بزرگی کی روا باشد که تشریفات را

از فرشته بازگیری آنگهی بخشی به دیو [حافظ]
۲۲ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بخشی از کتاب تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و.../ج2، ص 312: توجّـه : والدین باید همواره به این نکتة مهم نیز توجّه نمایند، که از استفاده نمودن لباس جنس مخالف، برای فرزندان، پرهیز نمایند. چون هنگامی که به دختری لباس پسرانه بپوشانند، بعید نیست بعداً که بالغ شود، تمایل به تغییر جنسیّت داشته باشد و یا پسری آرزوی دختر شدن نموده وهورمون های ... دیدن ادامه » زنانه تزریق نماید و ... .
۲۱ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 2