دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
در معرفی کتاب آمده: گوگول در این داستان راجع به زندگی کازاکی به نام تاراس بولبا..........

کازاک دیگه چیه؟ این چجور ترجمه ایه؟ درستش قزاق هست. مثل اینکه ما قزاقزستان را ترجمه کنیم کازاکستان.
این ترجمه را من ورق نزدم که ببینم واقعا کازاک ترجمه شده یا نه، ولی اگه همچین اشتباهی شده باشه واقعا جای تاسفه
۲۲ اسفند ۱۳۹۷
اتفاقا درست ترجمه کرده کازاک ها قومی سفید پوست در شرق اکراین هستند که بدلیل جنگ آوری در زمان تزارها وارد ارتش شدند که در ایران اشتباها به آنها قزاق می گفتند در صورتیکه قزاق ها قومی مغول و چشم بادامی هستند پس مترجم درست ترجمه کرده
۲۳ اسفند ۱۳۹۷
ممنون که بابت اطلاعاتی که دادین
۲۳ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سایت شهر کتاب آنلاین ناشر این رمان را نشر نامک معرفی کرده.
سایت فیدیبو ناشر رو شمشاد معرفی کرده. بالاخره نامک یا شمشاد؟
۰۸ شهريور ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صرفنظر از قیمت تند و تیزش، با رمانی عالی طرف هستیم. علاوه بر این که طرفداران سبک وحشت و فانتزی رو راضی میکنه، کسانی که کم و بیش دست به قلم هستند و داستان نویسی می کنند، چیزهای زیادی میتونن از این رمان یاد بگیرن.
۱۴ بهمن ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مثل همیشه پرکشش!!
۲۳ دى ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خواننده پس از خوانش هشت جلد از ماجراهای جک ریچر انتظار دارد که اندکی با عمق شخصیت جک ریچر، و اندکی تغییر در رفتارش مواجه شود. اما جک ریچر در جلد نهم این مجموعه با جک ریچر جلد اول به جز تغییر سن و سال هیچ تفاوتی ندارد. همان غرور، خودشیفتگی و اعتماد به نفس پولادین و کودکانه از این شخصیت از جلد یک تا جلد نهم به دنبالش بدون هیچ تغییری آمده ... دیدن ادامه » است. بعضا یک خطای کوچک از سمت شخص اول داستان و تلاش برای جبران این خطا می تواند هم داستان را جذابتر کند و هم عمق بیشتری به این شخصیت همه فن حریف بزن بهادر ببخشد. در کنار تمام این انتقادات مساله که در هر کدام از این رمان ها سیر صعودی دارد، ریتم تند، خوشخوانی و اکشن این مجموعه می باشد. طوریکه بعد از دو سه جلد مطالعه این مجموعه، خواننده به شدت معتاد ماجراهای جک ریچر خواهد شد!
یوسف نیک نژاد این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
روایت دایره ای این رمان اینگونه آغاز می شود: سهراب نصرتی به دنبال حیثیت از دست رفته خود به دنبال اسماعیل خسروی پس از بیست سال به سوران بر می گردد. سهراب، اسماعیل را در حالی پیدا می کند که قسمتی از املاک سوران خریده و مال و منالی به هم زده. سهراب و اسماعیل درگیر می شوند و روایت اینجا کات می شود؛ سپس، به بیست سال قبل فلاش بک می شود. زمانی که ... دیدن ادامه » سربازانی به نام سینا و سعید به پایگاه جهنمی سوران به صورت تنبیهی اعزام می شوند.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این رمان علاوه بر این ثابت می کند یکی از مفاخر ادبیات حوزه دفاع مقدس است، ثابت می کند که یکی از مفاخر حوزه ادبیات تعلیق و معما در کشور ما نیز می باشد. حتی می توان پا را فراتر گذاشت و کمی با جسارت گفت که این اثر از بسیاری از آثار ادبی حوزه تعلیق و معما در دنیا نیز برتر است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به هیچ عنوان به نظر نمی رسد که این رمان یک صده قبل نوشته شده است. به خاطر مفاهیم عمیق فلسفی و انسانی، گویی که رستاخیز اکنون نوشته و چاپ شده است.
سهیل میراحمد و مشتاق حسین این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
برشی از رمان:
از دور دست بانگ رسای ناقوسهای کلیسا بلند شد. درشکه چی که افسار اسبش را به دست گرفته، کنار شاهزاده ایستاده بود، کلاهش را برداشت و صلیب کشید. همه درشکه چیها و ارابه رانان کلاه از سربرداشتند و صلیب کشیدند و زیر لب ورد خواندند. تنها در این میان، پیرمرد ریزه اندام پاره پوشی، که کفشهای کهنه و پر از وصله پوشیده بود، کلاهش را بر نداشت و به بانگ ناقوس اعتنا نکرد. درشکه چی نتوانست ساکت بماند.
- پیرمرد! توچرا صلیب نکشیدی؟ چرا دعا نخواندی؟
پیرمرد ... دیدن ادامه » شمرده و کلمه به کلمه حرف می زد و پیدا بود که از کسی واهمه ندارد.
- صلیب بکشم و دعا بخوانم؟ چرا؟ برای کی؟
- برای کی؟ برای خدا.
- خدای تو کجاست؟ به من نشانش بده!
درشکه چی به صورت او نگاه کرد و حس کرد که پیرمرد پاره پوش از او فهمیده تر و هوشیارتر است؛ با این وصف عقب ننشت و جوابش را داد:
- معلوم است که خداوند کجاست؛ آن بالاست، در آسمان.
- تا حالا به آسمان رفته ای؟
- لازم نیست که به آسمان بروم؛ همه میدانند که خدا آنجاست.
- هیچکس تا حالا خدا را ندیده؛ تنها کسی که او را دیده و از او حرف زده مسیح فرزند یگانه اوست.
درشکه چی شلاقش را که به قلاب کمر بسته بود، کمی جابجا کرد.
- پیداست که تو از بیخ منکر همه چیز هستی.
یک نفر خندید و دیگری که کمی دورتر ایستاده بود، پرسید:
- پیرمرد! چه مذهبی داری؟
- چه مذهبی دارم؟ من اصلا مذهب ندارم؛ پیرو مذهب خودم هستم.
محکم حرف می زد. در حرفش چون و چرا نبود. شاهزاده به او نزدیک تر شد. دلش می خواست بیشتر او را به حرف بکشد.
- مگر می شود آدم فقط به خودش ایمان داشته باشد؟ انسان مدام اشتباه می کند.
- من اشتباه نمی کنم؛ راهم را پیدا کرده ام.
- پس اینهمه مذهبهای جورواجور برای چه بوجود آمده اند؟
- فقط به یک دلیل؛ به این دلیل که انسان دوست دارد به جای اعتقاد به خود، دنبال این و آن بیافتد و به دیگران اعتقاد پیدا کند. من هم این دوره را گذرانده ام. سالها گمراه و سرگردان بودم و آنقدر گمراه، که امید رهایی نداشتم. در سرزمین ما صدها رقم فرقه مذهبی درست شده؛ یکی حرف کشیشها را قبول دارد؛ یکی می گوید مذهب ما کشیش نمی خواهد؛ یکی می گوید به جای یکشنبه باید شنبه را تعطیل کرد؛ یکی آداب و مراسمش زیادتر است و یکی کمتر؛ یکی می گوید باید ازدواج کرد و به جمعیت دنیا افزود؛ یکی می گوید از رابطه جنسی باید پرهیز کرد. هر کدام می گویند ما برحق هستیم و دیگران حقه باز و ریاکارند. ولی در واقع هر کس دنبال این فرقه ها می افتد، مثل سگ توله کوری است که در یک بیابان درندشت ول شده باشد. حقیقت این است که جوهر ادیان یکی است و این جوهر در من هست، در تو هست، در او هم هست. پس هر کس باید به روح و جوهر خودش اعتقاد داشته باشد. همه ما از یک گوهریم. همه یکی هستیم و اگر این حقیقت را کشف کنیم، همه با هم یکی خواهیم شد و همه اختلافات از بین می رود.
مشتاق حسین این را خواند
سهیل میراحمد و مهسا کردگاری این را دوست دارند
تو در نماز عشق چه خواندی ؟
که سالهاست
بالای دار رفتی و این شحنه های پیر
از مرده ات هنوز
پرهیز می کنند
شفیعی کدکنی

حلاج بر سر دار این نکته خوش سراید
از شافعی نپرسند امثال این مسائل
حافظ
۲۳ آذر ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب بدی نیست، اما خوب هم نیست. بیشتر به درد این میخوره که مسابقه ای برگزار بشه و به خاطر مسابقه و جایزه ش اونو بخونن.
بینابین مذهب و روانشناسی ازدواج می چرخه ولی خیلی موفق نیست. عرض کردم که بیشتر به درد مسابقه می خورد.
در مورد روانشاسی ازدواج پیشنهاد میشود به کتابهای لطفا همسر خوبی باشید از انتشارات نامن و دوره سه جلدی معجزه صمیمیت ... دیدن ادامه » انتشارات نسل نو اندیش مراجعه شود.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر خوب! اتقاق خوبیه! بعد از داستان کوتاه روشنایی روز از یان فلمینگ از نشر روزگار بالاخره کتابی دیگر با ماجراهای جیمز باند منتشر شد.
ترجمه های دیگری از این سری رمان ها هست اما برای دوره قبل از انقلاب می باشد که بسیار سطح نازلی دارند و از حد پاورقی تجاوز نمی کنند. سازمان کتابهای جیبی (اگر اشتباه نکنم) در دوره ای این آثار از جمله جاسوس ... دیدن ادامه » تپانچه طلایی، دامی برای جیمز باند، صاعقه و ...... منتشر کرد.
سید محمدرضا مهدوی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب هجده مین ماجرا از ماجراهای این پلیس ارتش بازنشسته ی همه فن حریف می باشد.
اخیرا فیلمی بر اساس داستان این کتاب هم اکران شده است.
پیشنهاد می کنم کسی اگر می خواهد از رمان های لی چایلد و ماجرای جک ریچر را بخواند، به دنبال این کتابها در انتشارات کتابسرای تندیس باشد. ویژگی این کتابها از این انتشارات خاص این است که به ترتیب انتشار ترجمه ... دیدن ادامه » شده اند. تا همین الان هم یازده جلد از این مجموعه منتشر شده است. این رمان اخیر «هرکز بازنگرد» در سال 2013 منتشر شده است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

لازم به ذکر است که آخرین رمان از ماجراهای جک ریچر تحت عنوان night school اخیرا منتشر شده است.
این هم لینک کتاب در آمازون: https://www.amazon.com/gp/product/0804178801/ref=s9_acsd_al_bw_c_x_7?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-3&pf_rd_r=4RM6BSA3G03ZBAMXQ4T7&pf_rd_r=4RM6BSA3G03ZBAMXQ4T7&pf_rd_t=101&pf_rd_p=4d1a15da-112c-48c1-88b8-e20484df050c&pf_rd_p=4d1a15da-112c-48c1-88b8-e20484df050c&pf_rd_i=390919011
سیامک نورافکن این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
وجود چنین رمان‌های پرکشش و راحت‌خوان، در زمان حاضر که در محاصره انواع رسانه‌ها اعم از شبکه‌های متعدد تلویزیون، شبکه‌های باری به هر جهت اجتماعی در تلفن‌های همراه و بازی‌های کامپیوتری پر ذرق و برق، مردم را با کتاب‌خوانی آشتی می‌دهد. به شرطی که درست و به جا تبلیغ شود تا کسی که طالب داستان‌های جنایی هستند،‌ به مراد دل خود برسد. ... دیدن ادامه »
سید محمدرضا مهدوی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
فوق‌العاده خواندنی و جذاب. از همان جملات اول (نه صفحات اول) بسیار گیرا و پر کشش است. بر خلاف کتاب قبلی این مجموعه (سو قصد) کاملا غیرقابل پیش‌بینی به همراه ضد قهرمانی کاملا بی مانند.
سید محمدرضا مهدوی این را خواند
Mahdi Golestani این را دوست دارد
حتما توصیه میکنم کتاب قلاب را هم مطالعه کنید که ضد قهرمان این کتاب نسبت به قلاب هیچ نیست .
۰۲ آذر ۱۳۹۵
ممنون بابت راهنماییتون. قبلا مطالعه کردم و بسیار عالی بود.
۰۲ آذر ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
- هیچ چیز آنطور که فکر می‌کردیم نیست. تصادف و اتفاق حکمفرماست. همه چیز می‌تواند طور دیگری باشد. همه‌ی آن چیزهایی که استوار، ارزشمند و خوب می‌دانستیم، می‌توانند ناگهان از میان بروند. زمین محکمی زیر پایمان نیست. نه در اینجا و نه در هیچ جای دیگر این دنیا در خانه خود نیستیم.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
- انسان همانقدر از تردید و دودلی بیزار است که طبیعت از خلا.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
- گرچه نفس مرگ آدمی را نابود می کند، اندیشه ی مرگ نجاتش می دهد. مرگ مانند واسطه عمل می‌کند و انسان را از یک مرتبه‌ی هستی به مرتبه‌ی والاتری می برد: از مرتبه‌ی شگفتی وجود چیزها به شگفتی در وجود چیزها. مرگ آگاهی فرد را از مشغولیت‌های فکری پیش پا افتاده دور می‌کند و به زندگی ژرفا، رنگ و بو و چشم اندازی کاملا متفاوت می بخشد.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
با یادآوری مرگ، فرد به مرتبه ی قدردانی و امتنان از موهبت های بی شمار هستی گام می گذارد. منظور رواقیون هم از عبارت اگر میخواهید چگونه زیستن را بیاموزید، درباره مرگ بیاندیشید همین بوده است.
سبحان معصومی و فرشته حسین پور این را خواندند
اسما بارانی و مجید حاج حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خوب زندگی کردن یعنی ابتدا آن چه را ضروری است اراده کنی و سپس آن چه را اراده کرده ای دوست بداری.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
باید طوری زندگی کنیم که انگار آزادیم. گرچه نمی توانیم از سرنوشت بگریزیم، ولی باید با آن درگیر شویم، باید پیشامد سرنوشت مان را اراده کنیم. باید به تقدیرمان عشق بورزیم.
فرشته حسین پور و فرانک ارجمندپور این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ما بیشتر دلباخته ی اشتیاقیم تا دلباخته ی آنچه اشتیاقمان را بر انگیخته است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر برگزیدید از اندک افرادی باشید که در لذت رشد و شادمانی رهایی از خدا شریک هستند، پس باید خویش را برای مهیب ترین رنج ها آماده کنید. این دو به هم پیوسته اند و تجربه ی یکی بدون دیگری ممکن نیست! اگر رنج کمتری می طلبید، باید همچون رواقیون عقب نشینی کنید و از لذت برتر چشم بپوشید.
مرضیه جانی تبار درزی این را خواند
فرشته حسین پور و فرانک ارجمندپور این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کسانی که در آرزوی شادی روحند، باید ایمان آورند و آن را مشتاقانه پذیرا شوند؛ و آنان که در پی حقیقتند، باید آرامش ذهن را ترک گویند و زندگی شان را وقف پرسش ها کنند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
و نخستین گام در راه رفتن، درک این نکته است، کسی که از خویش تبعیت نکند، دیگری بر او فرمان خواهد راند. سهل تر و بسیار سهل تر است که از دیگری اطاعت کنی تا خود، رهبر خویش باشی.
فرشته حسین پور و فرانک ارجمندپور این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ازدواج با حسادت و ایجاد حس مالکیت نسبت به اطرافیان، روح را اسیر می کند.
این کتاب واقعا بی نظیره
۱۵ مهر ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 10