دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
داستان دختری که برای اینکه سربار خانواده(ای که عاشقانه دوستشان داشت) نباشد تصمیم گرفت معلم شود و به خانه ی اشراف رفت که به فرزندانشان آموزش دهد...
از تجربه های خود میگوید، اما من متنهای عاشقانه را با شما به اشتراک گذاشتم که بخش کمتری از کتاب به آن اختصاص داشت.

می توانستم شب و روز به او بیندیشم. می توانستم دلم را خوش کنم به این که او لایق احساس و اندیشه ی من است. هیچ کس به اندازه ی من قدر او را نمی دانست. هیچ کس نمی توانست مانند من ... دوستش بدارد. اما پناه بر خدا! به چه حقی این طور به کسی می اندیشم که به من نمی اندیشید؟ ابلهانه نبود؟ ... خطا نبود؟
اما اگر از اندیشیدن به او این همه لذت می بردم، و اگر ... دیدن ادامه » این اندیشه ها را در دلم پنهان نگه می داشتم و کسی را با این اندیشه ها نمی آزردم، خب چه اشکالی داشت؟ این سؤالی بود که از خودم می کردم.
این نحوه ی استدلال نمی گذاشت که زیاد تلاش کنم تا زنجیرها را از دست و پایم باز کنم.
رضا شیرزاد و مینا مکوندی این را خواندند
سِیّد عِرفان باقِری این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آه، محرومم کرده اند
از امیدی که روحم عزیزش می داشت
نمی گذارند بنگرم
به ... دیدن ادامه » چهره ای که شادی بخش است
خنده هایت را ربوده اند
و عشقت را از من گرفته اند
باشد، بگذار هر چه می توانند بربایند،
گنجی یکتا هنوز از آن من است ...
دلی که دوست می دارد به تو بیندیشد و قدردان توست.
سِیّد عِرفان باقِری این را خواند
رضا شیرزاد ، فاطمه خیاطی و مینا مکوندی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آرزوهای ما شبیه فتیله اند. اوضاع و احوال چخماق ها و فلزهایی دارد که مدام جرقه می زنند، و بلافاصله هم این جرقه ها خاموش می شوند، مگر آن که دست تصادف آن ها را بر فتیله ی آرزوها بیندازد. آن گاه، بی درنگ شعله ور می شوند. آری، در یک آن، شعله ی امید افروخته می شود.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بزرگترین خصوصیتش، که یگانه عیبش به حساب نمی آید، همان بی فکری اوست ... خب، عیب کوچکی نیست، چون آدم را مستعد عیب های دیگر می کند و در انواع وسوسه ها قرار می دهد...
( نظر آقای وستن درمورد روزالی ماری)
سِیّد عِرفان باقِری و رضا شیرزاد این را خواندند
فاطمه خیاطی و مینا مکوندی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
من این کتاب رو سال 95 خریدم، و نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم!! متوجه شدم سبک نویسنده طنز بوده ولی اصلا به دل من ننشست.
شایدم ترجمه طوری نبوده که دوز طنزو به همون اندازه که بوده انتقال بده!!
ولی الان بعد از دو سال میخوام بازم بخونمش، شاید نظرم عوض شه...
۰۹ خرداد ۱۳۹۷
با سلام و احترام به شما بزرگوار. توصیه و تاکید می نمایم به همه دوستان بزرگوار وخوب که واقعاً به دنبال یک مطالعه سودمند و البته نشاط آور هستند، که حتماً کتاب فوق العاده ارزشمند «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1» و به ویژه جلد ... دیدن ادامه » دوم آن را مطالعه (و لطفاً به همگان معرفی) نمایید. در واقع این مجموعه کتابها بسیار ارزشمند است برای داشتن یک زندگی توأم با آرامشی مداوم است، تندرستی و به ویژه داشتن ازدواجی موفق و البته برای تحکیم خانواده و پیشگیری از برخی از طلاق های نابخردانه و نیز راهی مطمئن برای جلوگیری از تولید فرزندانی معیوب و مریض می باشد. برای مطالعه بهتر و بیشتر به سایت «www.Book.soltanpanah.ir» مراجعه نمایید. از نوشتن نظرات ارزشمند خود در دیدگاه هادریق ننمایید. با تشکر.
۰۹ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
من اصلا نمیتونم سریع کتاب بخونم، زود تموم نمیکنم هیچ کتابی رو، هرقدرم کتابی رو دوست داشته باشم بازم کلی طول میکشه،
واسه تمرکز موقع مطالعه بهم کتاب و فایل پی دی اف معرفی کردن که بازم تمومشون نکردم ...
واقعا راه حلی وجود نداره من بهتر بشم؟
راه ... دیدن ادامه » حلی که تمرکزم رو بالا ببرم ...
ممنون میشم از تجربه هاتون بهم بگید
۳۰ بهمن ۱۳۹۶
من شبها که ساکت تر هست میخونم البته اوایل خوابم میگرفت اما الان دیگه راحتم
۳۰ بهمن ۱۳۹۶
با سلام و احترام به شما بزرگوار. مشکلی نیست که دیر و کم کم مطالعه می نمایی، بقول معروف رهرو آنست که پیوسته و شایته رود. لذا برای داشتن یک مطالعه خوب و فوق العاده جذاب توصیه و تاکید می نمایم به همه دوستان بزرگوار وخوب که واقعاً به دنبال یک مطالعه سودمند ... دیدن ادامه » و البته نشاط آور هستند، که حتماً کتاب فوق العاده ارزشمند «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1» و به ویژه جلد دوم آن را مطالعه (و لطفاً به همگان معرفی) نمایید. در واقع این مجموعه کتابها بسیار ارزشمند است برای داشتن یک زندگی توأم با آرامشی مداوم، تندرستی و به ویژه داشتن ازدواجی موفق و البته برای تحکیم خانواده و پیشگیری از برخی از طلاق های نابخردانه و نیز راهی مطمئن برای جلوگیری از تولید فرزندانی معیوب و مریض می باشد. برای مطالعه بهتر و بیشتر به سایت «www.Book.soltanpanah.ir» مراجعه نمایید. از نوشتن نظرات ارزشمند خود در دیدگاه هادریق ننمایید. با تشکر.
۰۹ خرداد ۱۳۹۷
مطالعه در ساعات پایانی شب یا صبحگاه های قبل از روزهای تعطیلی را پیشنهاد میکنم در انموع که خانه در سکوت کامل است باعث میشود تمرکز بر خواندن را از دست ندهید البته لازم است که حتما موبایل خود را نیز خاموش،کنید .مطالعه در آن زمان بعضی مواقع با توجه به جذابیت ... دیدن ادامه » کتابی که خوانده میشه اصلا متوجه طلوع آفتاب نشوید
۲۸ فروردين
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام شهر کتاب عزیز، برای رای دادن به وب سایت اون گوشه ی بالا رو که نوشته به این وب سایت رای دهید رو میزنم ، صفحه جدید که باز میشه میزنه آدرس اشتباه است ...
لطفا اصلاح کنید که رای بدم بهتون.
ممنون
۱۷ دى ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
من این کتابو قبل از پیرمرد صدساله... خوندم، واقعا لذت بردم، تعجب میکنم چرا همه میگن پیرمرد صدساله بهتر بوده...

درضمن به نظر من کار خانوم شادی حامدی خیلی عالی بوده که این اسمو واسه کتاب انتخاب کردن.
من ... دیدن ادامه » خییییلی راضی بودم
3>
اسم اصلی کتاب در زبان سوئدی " دختر بی سوادی که ..." هستش. وقتی اثر به انگلیسی ترجمه شده نویسنده(یوناسن) براش اسم "دختری که پادشاه .." رو انتخاب کرده. روال بعد از انقلاب معمولا این بوده که اغلب ترجمه های موجود تو بازار ایران از همون زبان انگلیسی ترجمه ... دیدن ادامه » میشن (حتی کتابهای فرانسوی و ...) و گرچه این قبل از انقلاب بود که نویسنده واقعا از زبان مبدا میرفت ترجمه میکرد. البته من طبیعتا نمیدونم خانم حامدی آزاد از چه زبونی ترجمه کردن.
حالا در خصوص اینکه کدوم بهتر بود واقعا باید بگم که پیرمرد صدساله واقعن بامزه تر بود و من خیلی آلن رو دوست داشتم. اینم کتاب عالی ایه ولی یه ذره نسبت به پیرمرد کمتر خندوندتم ولی همونقدر بهم اطلاعات و دید تاریخی داد :)
۲۸ خرداد ۱۳۹۶
اوه، مرررسی از اطلاعات خوبتون.

آره آلن هم خیلی دوس داشتنیه :)
۲۹ خرداد ۱۳۹۶
سلامت باشن :)
آلن که اصلا محشره :) الگوی من تو زندگی شده:))))))
۳۰ خرداد ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از متن کتاب
.
.
عموماَ والدین برای اینکه فرزندانشان درست رفتار کنند از آن ها می خواهند تا زبان بدن خود را اصلاح کنند. آنچه آن ها واقعا به فرزندان خود می آموزند این است: " احساس واقعی خودت را فاش نکن." خواست آن ها این است که کودکان شان از لحاظ سیاسی و فرهنگی تیزبین باشند تا به سمتی نروند که دیگران را بیازارند.
... جایی دورتر چیزی بهتر از آنی نهفته که امروز در دسترس قرار دارد...
گلندیل:
مسیو، شما تصور خیلی نادرستی از مردم دارید. من خودم گرچه یک اشرافی هستم و خیلی منحط، اما نظرات درست تر و عالی تری از مردم دارم. آن ها دوست ندارند که به ضرب مشت و لگد به سوی انقلاب رانده شوند. پس از سال ها نظاره ی طرز زندگی من لحظه ای خواهد رسید که آنها هم آرزو کنند در خوشی های من سهیم شوند. و تا آنجا که آنها به راستی مصمم باشند از زندگی ... دیدن ادامه » لذت ببرند، من اهمیتی نمی دهم که از بین بروم و جای مرا میلیون ها نفر لذت طلب بگیرند. من خوشی و نشاط را دوست دارم.
هیچ چیز بالاتر از آن نیست که لذت طلبی ببیند مردم در لذاتش سهیم می شوند. لذت طلب حقیقی و مخلص می تواند از لذات خود چشم بپوشد، به شرطی که ببیند همه مردم از زندگی خود لذت می برند.
با سلام و احترام به شما بزرگوار. توصیه و تاکید می نمایم به همه دوستان بزرگوار وخوب که واقعاً به دنبال یک مطالعه سودمند و البته نشاط آور هستند، که حتماً کتاب فوق العاده ارزشمند «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1» و به ویژه جلد ... دیدن ادامه » دوم آن را مطالعه (و لطفاً به همگان معرفی) نمایید. در واقع این مجموعه کتابها بسیار ارزشمند است برای داشتن یک زندگی توأم با آرامشی مداوم، تندرستی و به ویژه داشتن ازدواجی موفق و البته برای تحکیم خانواده و پیشگیری از برخی از طلاق های نابخردانه و نیز راهی مطمئن برای جلوگیری از تولید فرزندانی معیوب و مریض می باشد. برای مطالعه بهتر و بیشتر به سایت «www.Book.soltanpanah.ir» مراجعه نمایید. از نوشتن نظرات ارزشمند خود در دیدگاه هادریق ننمایید. با تشکر.
۰۹ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید