دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
آنچه عذابم می دهد این ست که فردی که می نویسد و نسبت به این نوع خطر حساس است ، نمی تواند " میل مردن" نداشته باشد. میل مردن تنها چیزی در جهان است که نمی توانیم به خود مجال دهیم آن را با آغوش باز بپذیریم. حرفم راجع به خودکشی نیست؛ میل به مردن و وسوسه خودکشی دو چیز متفاوت اند. خودکشی خودِقتل است معطوف کسی یا چیزی ست ، در شرایطی که میل مردن، ... دیدن ادامه » اصلا چیزی شبیه این ها نیست. شاید به خاطرهمین است که نمی توانیم درباره اش حرفی بزنیم.
فاطمه خیاطی این را خواند
امیرحسین آل‌عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"میل به مردن" میل به دانستن است؛ در واقع نمی توان آن را میلِ به ناپدیدشدن دانست، و یا خودکشی تلقی کرد؛ این میل، میلِ لذت بردن است."

کافکا می گوید:" تو کماکان راجع به مرگ حرف می زنی، و هنوز هم نمی میری" " و سرانجام باید که بمیرم. من تنها آوازی در فرجام را سر می دهم. گیرم برای یکی طولانی تر، و برای دیگری کوتاه تر. اما فرقشان ... دیدن ادامه » هرگز بیش از چند کلمه نخواهد بود."
فاطمه خیاطی و امیرحسین آل‌عوض این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نوشتن از حقیقت یا ابراز آن معادل مرگ است ، چراکه ما نمی توانیم حقیقت را بگوییم. حقیقت به هرشکلی ممنوعه است . چراکه بهمه آسیب می زند. هرگز حقیقت را نمی گوییم، باید دروغ بگوییم بیشتر به ضرورتِ دوچیز : نیازمان به عشق و ترس.

امیرحسین آل‌عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"تو یا از کسی خوشت میاد یا نمی آد. اگه خوشت بیاد ،فقط خودت حرف میزنی و نمیذاری طرف یک کلمه حرف از دهنش بیرون بیاد .واگه از طرف خوشت نیاد که بیشتر اوقات این جوریه ، همونطور صم ٌبکم مثل مجسمه میشینی تا طرف اینقدر حرف بزنه که نفسش بند بیاد .خودم شاهد بودم ."
80ص

فرنی ... دیدن ادامه » و زویی
جی دی سالینجر
امید نیک فرجام
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
عشق یکی از بارزترین مثال های غریزه ی دوگانه ای ست ،که باعث میشود ما هرچه عمیق تر ،خویشتن خویش را بکاویم ،و درعین حال ازخود بر آییم ،وخود را در دیگری تحقق بخشیم : مرگ و زاده شدن ، تنهایی و وصلت ؛
اما #عشق تنها مثال این غریزه ی دوگانه نیست ،در زندگی هرانسانی دوره هایی هست که هم فراق ست وهم وصل ،هم قهرست هم آشتی ،هریک ازاین مراحل کوششی ست برای فرا رفتن از #تنهایی و بدنبال آن فرو رفتن در فضایی غریب پیش می آید .
26ص
دیالکتیک ... دیدن ادامه » تنهایی
اوکتاویو پاز
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
تصور زنده ای که روسو از خوبی طبیعی انسان و فاسد شدنش توسط جامعه بر کشیده است تاکید او بر "برابری ای که طبیعت در میان انسان ها بر قرار کرده است" و آن " نابرابری ای که انسان ها بنا نهادهاند" و وحشتی که او از تاثیر تباه کننده ی جامعه بر طبیعت بشری ... دیدن ادامه » داشت، همگی این ها در در مورد وضع نا به سامان بشر نظر های انتقادی ای را بر انگیخته بود.

به هر روی، تاثیر روسو منحصر به " فرد گرایی مبارزه جویانه" رساله ی یاد شده بنود که در آن نشان داده بود که چگونه انسان ها به وسیله ی قوانین اجتماعی غیر عادلانه و ستمگرانه لینگرهای طبیعی اطمینان بخش شان را از دست می دهند، روسو در قرار داد اجتماعی اش نیز نشان داده بود که انسان ها چگونه می توانند با به هم پیوستن در یک اجتماع نوین، پیوند های تازه ای را بر قرار سازند، و با اطاعت عمومی از "اراده ی همگانی" بر نامرادی های شان و ناموفقیتی هایشان فائق آیند"

۲۸ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
انسان مدرن دوست داردتظاهر کند که تفکر او بیدار ست امااین تفکر بیدار مارا به راه های پیچاپیچ کابوسی رهنمون شده است که در آن اتاقهای شکنجه در آئینه ی خرد تکراری بی پابان می یابند .وقتی سر برآوریم،شاید پی ببریم،که باچشمان باز خواب می دیده ایم وخواب و رویاهای فرد تحمل ناپذیرند،و آنگاه شاید بخواهیم با چشمان بسته خواب ببینیم...

ص50
دیالکتیک ... دیدن ادامه » تنهایی
اوکتاویو پاز
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"نشناختنی"
من اسیر این تناقض ام : از یک سو ، باور دارم که دیگری را بهتر از هرکسی میشناسم و دانش ام را پیروزمندانه به رخ اش می کشم (من تورا می شناسم _من تنها کسی هستم که تورا خوب میشناسد!) ؛ و از سوی دیگر ، اغلب ازاین واقعیت ِآشکار جا میخورم که دیگری نفوذناپذیر، سرکش و درنیافتنی است . من نمیتوانم در ِ"دیگری" را به روی خود بگشایم . به کنه دیگری پی برم ، و راز این معما را کشف کنم: دیگری از کجا می آید؟ دیگری کیست؟ من فقط خودم را خسته میکنم من هرگز این را نخواهم دانست .
149ص

سخن ... دیدن ادامه » عاشق
رولان بارت
ترجمه : پیام یزدانجو
۰۹ بهمن ۱۳۹۶
با سلام و احترام به شما بزرگوار. توصیه و تاکید می نمایم به همه دوستان بزرگوار وخوب که واقعاً به دنبال یک مطالعه سودمند و البته نشاط آور هستند، که حتماً کتاب فوق العاده ارزشمند «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی / ج 1» و به ویژه جلد ... دیدن ادامه » دوم آن را مطالعه (و لطفاً به همگان معرفی) نمایید. در واقع این مجموعه کتابها بسیار ارزشمند است برای داشتن یک زندگی توأم با آرامشی مداوم، تندرستی و به ویژه داشتن ازدواجی موفق و البته برای تحکیم خانواده و پیشگیری از برخی از طلاق های نابخردانه و نیز راهی مطمئن برای جلوگیری از تولید فرزندانی معیوب و مریض می باشد. برای مطالعه بهتر و بیشتر به سایت «www.Book.soltanpanah.ir» مراجعه نمایید. از نوشتن نظرات ارزشمند خود در دیدگاه هادریق ننمایید. با تشکر.
۰۹ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به واقع علوم ،هنرها و فلسفه ها به یک میزان آفریننده اند.هرچند که آفرینش مفاهیم به معنای دقیق ،تنها از فلسفه بر می آید.
مفاهیم بصورت کاملا حاضر وآماده ،همچون اجسامی آسمانی منتظر ما نیستند.اصولا هیچ آسمانی برای مفاهیم وجود ندارد.مفاهیم باید ابداع شوند،ساخته شوند،یا به بیان دقیق تر آفریده شوند وهمواره نشان و امضایی از آفرینندگان خود خواهند داشت.
(مقدمه)

فلسفه ... دیدن ادامه » چیست؟
ژیل دلوز و فلیکس گتاری
۰۹ بهمن ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
هاناآرنت می گوید تاماس جفرسن ازتجربه ی تاریخ انقلاب که تدوین قانون اساسی را هم در بر میگرفت درسهایی آموخت . این تجربه اورا به این نتیجه رساند که "قانون اساسی باید در فواصل معینی مورد تجدیدنظر قرار گیرد" .
زیرا هر نسلی حق دارد که شکل مطلوب خودش را برای حکومت بر گزیند . آرنت میگوید جفرسن متوجه بود که فعالیت برای تأسیس حکومت از طریق تدوین قانون اساسی فعالیتی است که "فضای آزادی را شکل میدهد".

فلسفه ... دیدن ادامه » ی هانا آرنت
پاتریشیا آلتنبرند جانسون
۲۶ دى ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
_من چطور به اینجا آمدم؟
_تشریح آن ، کار یک نفر زمینی دیگر است . زمینی ها مفسران بزرگی هستند ؛ تشریح می کنند چرا کیفیت این واقعه چنین است ؛ چگونه می توان به وقایع دیگری دست یافت یا از وقایع دیگری اجتناب کرد. من یک ترالفامادوری هستم و نحوه ی نگرش من به زمان مثل نحوه ی نگرش ما به پهنه ای از کوههای راکی است . تمامی زمان ،تمامی زمان است . تغییر نمیکند . به اختصار یا تفسیر تن نمیدهد . زمان وجود دارد همین .
113ص

سلاخ ... دیدن ادامه » خانه ی شماره پنج
ونه گات
۲۶ دى ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

مردی که زنی را دوست دارد ، تنها به نقص های معشوق ، به هوس ها وضعف های او نیست که وابسته است : چین های صورتش ، خال هایش ، لباس های ژنده اش ، و یک وری راه رفتن اش ، اورا استوار تر و بیرحمانه تر از هرگونه زیبایی به زن وابسته میکند


خیابان ... دیدن ادامه » یک طرفه
والتر بنیامین
مترجم: حمید فرازنده
۰۴ دى ۱۳۹۶
دقیقا" همینطوره
۰۴ دى ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

"آره جاستین ،افسوس خوردن هات رو درک میکنم ، ولی مسئله ی مهم این نیست که به عقب برگردی، مسئله ی مهم اینه که ده سال دیگه ،چنین افسوس هایی نداشته باشی . و به نقطه ی شروعت نگاه کن ! خیلی جالبه که تو این زن رو ترک کردی ! خیلی جالبه که به خودت این جرئت رو دادی که چنین قدمی برداری .."
281ص

دروغگویی ... دیدن ادامه » روی مبل
اروین_یالوم
ترجمه:حسین کاظمی یزدی
۰۴ دى ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

وقتی به این می اندیشم که میل و خواستی همواره میلیونها جوان اروپایی را تحریک و وسوسه میکندکه کاری انجام دهند ،جوانانی که نه کسالت و ملال را می توانند تحمل کنند ، و نه خودشان را ، متوجه میشوم که باید در وجود آنان میل و خواستی برای رنج بردن بهر قیمتی وجود داشته باشه ، تا شاید دلیلی برای اقدام و انجام کارهای بزرگ بدست آنان دهد .
آری رنج و عذاب لازم است ! بهمین علت فریادهای سیاستمداران را می شنویم ، شاهد اندوه و درماندگی بیشمار همه ی طبقات و مصیبت های دروغین ،ساختگی و اغراق آمیز و شتاب کورکورانه برای باور کردن آنها هستیم .

حکمت ... دیدن ادامه » شادان
فریدریش نیچه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

ای همنوع من ،همنوع عزیز من ! نمی دانم آیا هنوز می توانی به زیان نوع ما "نابخردانه " و "بد" زندگی کنی ؟ آنچه میتوانست به نوع ما آسیب برساند شاید از هزاران سال پیش درما مرده است . شاید این از آن مواردی ست که حالا دیگر از دست هیچ کس حتی پروردگار کاری ساخته نیست . به دنبال بهترین یا بدترین امیال یا گرایشات خود برو و بهرحال بسوی نیستی ات گام بردار ، درهر دو صورت شاید به گونه ای به پیشرفت بشریت کمک کرده ای ، به این عنوان جزو نیکوکاران محسوب خواهی شد وحق خواهی داشت ستایشگرانی داشته باشی ...همینطور کسانی هم تورا مسخره خواهند کرد !اما هرگز کسی را پیدا نخواهی کرد که بتواند تماما تورا به عنوان یک فرد ، حتی در بهترین خصوصیات وکارهایت مورد تمسخر وریشخند قرار دهد، کسی که بتواند حقیقت تورا یعنی حقارت بی پایانت را ای مگس بیچاره ، ای وزغ بینوا نشانت دهد !..56ص

حکمت ... دیدن ادامه » شادان
فریدریش نیچه
ایرج پوراردشیر این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
پشتیبانی شهرکتاب آنلاین
جسارتا من بارها با موردی برخورد کردم مثل همین کتاب که قیمت پشت جلد باهمان چاپ کاملا متفاوت از قیمت اعلامی در سایت شماست
من ... دیدن ادامه » همین کتاب را دارم و قیمت پشت جلدآن 55000ریال ست اما شما 175000ریال درج کردید
بسیاری دیگری از کتابها هم همین مورد را دارند بااین شرایط خرید از سایت شما با مشکل برای کاربران همراه خواهد بود
ممکن ست توضیح بفرمایید؟
باسپاس
vandad Afshar و رضا صادقی این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

یک تسلی دیگر در مواجهه با اتهامات مربوط به نا بهنجاری ، دوستی است . یکی از ویژگی های دوست این است که آن قدر مهربان است که در مقایسه با اکثر مردم بخش بیشتری از وجود مارا بهنجار میداند . هنگام گفتگو با مخاطبی عادی بسیاری از نظرهای خود را به دلیل بسیار زننده بودن ، جنسی بودن، مأیوسانه بودن ،احمقانه بودن ،هوشمندانه بودن یا احساساتی بودن ،بیان نمی کنیم ولی این نظرهارا با دوستان خود درمیان می گذاریم _
دوستی ، توطئه ی کوچکی است علیه آنچه دیگران معقول می پندارند .


تسلی ... دیدن ادامه » بخشی های فلسفه
آلن دوباتن
عرفان ثابتی
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

مونتنی ،مثل اپیکور ،دوستی را مولفه ی ضروری خوشبختی می دانست :
به باورمن ، شیرینی مصاحبت رفیقی مناسب و دمساز هرگز به ضرر کسی تمام نمیشود . آه !یک دوست ! چقدر قضاوت دوران باستان درست است که معاشرت با کسی گواراتر از عنصر آب و ضروری تر از عنصر آتش است .
173ص

تسلی ... دیدن ادامه » بخشی های فلسفه
آلن دوباتن
عرفان ثابتی
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

فوکو به شیوه ی کاراندازی جدیدی از قدرت اشاره می کند که خود را دیگر نه در قالب نظارت به وسیله ی سرکوب ، بلکه در قالب ِ"نظارت به وسیله ی تحریک" عرضه میکند . "رخت ها را بکن ، اما ترکه ،خوشرو و برنزه باش ."

55ص
فلسفه ... دیدن ادامه » درخیابان
عبور از فوکو و بودیار
ترجمه :روزبه گیلاسیان

ایرج پوراردشیر این را خواند
مجتبی نوروزی و سعید علی پور این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

میشل فوکو میگوید:

... دیدن ادامه » " مرگ ِتأویل ، به معنای ایمان آوردن به هستی نشانه هاست ، نشانه هایی که به گونه ای نخستین،آغازین، راستین ، درمقام علامت هایی منسجم ، مناسب و نظام مند ، وجود دارند... زندگی ِتاویل، از سوی دیگر به معنای ایمان آوردن به این ست که چیزی وجود ندارد بجز تأویل ...
(مقدمه ی کتاب)

این یک جپق نیست
میشل فوکو
مانی حقیقی
علیرضا اعرابی این را خواند
روزبه جعفری و مریم جمالی این را دوست دارند
نیلوفر جان سلام میشه لطفا" به من بگی لیست علاقه مندیهاتو چطور و کجا نوشتی که در پروفایلت نمایش داده میشه
۲۹ مهر ۱۳۹۶
در صفحه ی کتاب یه ایکون قلب هست که بتونید علاقمندی هاتونو با روشن کردنش مشخص کنید .
۰۲ آبان ۱۳۹۶
ممنون مهربون امتحان میکنم
۰۳ آبان ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

عشق عاجز ازبیان خود ،عاجز از سخن گفتن،با اینهمه میخواهد که خود را اظهار کند ،خود رافریاد بزند ، همه جا بنویسد "...."..عاشق هرکار کند ، به هرکاری دست بزند ، اسیر اشتیاقی به پیشکش کردن ان است .هرچه می کند ،بی درنگ و حتا پیشاپیش میخواهد انرا به معشوق هدیه کند: برای اوست که عاشق کاری کرده یاخواهد کرد این بنام کردن همچون راهی ،برای بیان بخشیدن به هدیه ها عمل میکند . ص89


سخن ... دیدن ادامه » عاشق
رولان بارت
ترجمه : پیام یزدانجو
علیرضا اعرابی این را خواند
روزبه جعفری و عادل خالدی کلهر این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

بارت درعین برقراری پیوند بین تعهد و نوشتار ، بی درنگ خاطر نشان میکند که نوشتار هنوز و همچنان مقید است ، یعنی مجال آزادی نامحدود نمی دهد :" نویسنده این اختیار را ندارد که شیوه ی نوشتارخود را در نوعی مخزن بی زمان و جاودان اشکال ادبی جسته و از آن میان انتخاب کند . زیر فشار تاریخ و سنت است که شیوه های نوشتار ِممکن برای یک نویسنده مطرح می شوند ؛ این است که یک تاریخ نوشتار وجود دارد ".

رولان ... دیدن ادامه » بارت
گراهام آلن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 3