دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
سلام. بعد از مدتی به سایت دوباره برگشتم. احساس می‌کنم نقص موجودی کتاب‌ها خیلی زیاد شده. درست هست یا شانس من خورده به کتاب‌هایی که موجود نیستند؟ حتی بعضا عنوان کتاب‌ها هم که جست‌وجو می‌کنم بی‌نتیجه می‌ماند.
آره متاسفانه واسه منم همینجوریه..
۳۰ ارديبهشت
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این اولین کتاب در حوزه روانشناسی بود که تا انتها با اشتها خواندم. مهم ترین نکته مثبت، تاکید بر "خودشناسی"ست. مهم ترین تلاش کتاب در جهت شناختن و شناساندن تله هایی ست که در زندگی ما وجود دارند و شاید حتی متوجه وجود آنها و از آن مهم تر، متوجه اثرگذاری شان بر زندگی و احساساتمان نیستیم. با طرح پرسشنامه هایی در هر کدام از 11 تله بررسی شده، ... دیدن ادامه » ابتدا متوجه میزان اهمیت آن در شخصیت خودتان می شوید بعد شروع به مطالعه فصل میکنید. برای آشنایی بیشتر با تله، مثالهایی از مراجعان نویسنده که درگیر تله مذکور بودند آورده شده و بعد مطلب بسط داده می شود و به شما میگوید مثلا تله "حق طلبی" احتمالا باعث بروز چه واکنش هایی در شما شده؛ سپس شما را راهنمایی میکند تا زنگ خطرهای احتمالی بعدی را بشنوید و راهنماییتان میکند که باید چه کنید.
یک مسئله -که البته در ابتدای کتاب به آن اشاره شده- این است که ریشه تمام این تله ها در کودکی دانسته شده و دائما در کتاب به دنبال جرقه های این تله ها دررفتار پدر و مادرمان هستیم. ترجمه کتاب هم بسیار روان و همه فهم بود.
حتما باید کتاب مفید و کاربردی باشه.
- کتاب "دلهره های کودکی (جست و جوی خود واقعی)" نوشته آلیس میلر و ترجمه آقای امید سهرابی نیک از نشر نو هم تمرکز داره بر آسیب شناسیِ دوره ی کودکی و ارتباط با خویشتن واقعی که خواندنش خالی از لطف نیست.
با تشکر.
لینک کتاب:

https://shahreketabonline.com/products/6/218209/
۲۱ تير ۱۳۹۸
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خب احتمالا اکثرا بابا لنگ دراز و جودی رو میشناسن. پس جای توضیح اضافی نداره... فقط خواستم بگم حتی اگر مثل من هنوز نخوندینش -که من هم در ۲۳ سالگی و به تازگی خوندمش- هرگز دیر نشده! حتی اگر خوندید برگردید و در حد ورق زدن هم که شده حال خودتون رو خوب کنید :)
فاطمه خیاطی و امیرحسین آل‌عوض این را دوست دارند
سلام و وقت خوش. حالا که کتاب بابا لنگ‌دراز رو خوندین، پیشنهاد می‌کنم کتاب «از بابا لنگ‌دراز به جودی»، نوشته ثریا جولقانی رو هم بخونین.
پاینده باشید
۱۴ خرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کاش گویش گیلکی در کتاب حفظ می شد.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

انار را تو داری
دانه هایش را من
زلف ... دیدن ادامه » های سیاه را تو داری
شانه را من
می خواهم موهایت را شانه کنم
تا آرزویی بر دلم نماند
.صفحه 31
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب را بیشتر مجموعه ای از نوشتارهای از دل برآمده و گاه و بی گاه نویسنده در حوزه اجتماعی دیدم. در عصر سرعت، تلنگرهای عمیقی به "دل" و زندگی فردی و اجتماعی افراد میزند که به نظرم جای خالی اش بسیار احساس می شود.
کتاب روان و سهلی ست که روی آدم تاثیر مثبتی میگذارد و اگر بخواهم به کسی که شاید خیلی هم اهل مطالعه جدی نباشد هدیه بدهم به کاش ... دیدن ادامه » رنجی کم کنیم فکر خواهم کرد.
فاطمه خیاطی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام. احتمال خیلی زیادی میدهم که قیمت کتاب به اشتباه درج شده است. من چندروز پیش اگر اشتباه نکنم کتاب را 4000 تومان خریدم
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
افسردگی وضعیتی ناشی از فرار از رنج است و رنج حاصل تلاش برای رسیدن به رویاها. آدمی که نتواند رنج و سختی رسیدن به رویاها را تحمل کند افسرده می شود.
ناهید اخوان این را خواند
باران نگهداری و امیرحسین آل‌عوض این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ما حالمان خوب نیست، چون نمیخواهیم درد بکشیم، نمی خواهیم با تمام جان رنجی کم کنیم؛ صرفا و بدون هیچ عملی می خواهیم حالمان بهتر شودو خوب شویم. فقط می خواهیم روح خودمان را آرام کنیم و برویم. اما حالمان بِه نمی شود چون گاهی حال بهتر نتیجه بی رنج شدن نیست... نتیجه رنج کشیدن با معناست، نتیجه نازک شدن از معنای رنج است!
صفحه 19
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
رودخانه یوشینو
میان کوه ایمو و مونت سه
جاری می شود
میان ... دیدن ادامه » عاشق و معشوق
همه توهمات جهان جاری ست.
۱۹ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر یک روز می توانستم از این جا بیرون بروم به خودم قول میدادم دیوانگی کنم چون همه دیوانه هستند. بدترین ها کسانی هستند که نمی دانند دیوانه اند چون فقط کارهایی را می کنند و تکرار می کنند که دیگران به آن ها دستور می دهند. -صفحه 160-

۰۳ آبان ۱۳۹۷
جالبه. هرچند که تلخ هم هست
۰۶ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان دختری است که -احتمالا- بدون داشتن مشکل حاد دست به خودکشی می زند؛ اما زنده می ماند و سر از یک تیمارستان در می آورد. حالا به تشخیص پزشکان روزهای اندک باقی مانده از زندگی اش را می شمارد. با این تفاوت که دیگر نمیخواهد بمیرد.
پیشنهاد من این است که اگر در روشگار بلندی زندگی تان هستید؛ یعنی جایی که روزتان تماما به خوشی می گذرد یا حداقل ... دیدن ادامه » دوست دارید دقیقا این لحظه این احساس را داشته باشید، خواندن این کتاب را به تعویق بیاندازید. بالاخره فضای داستان کمی خاکستری رنگ است... می توانید کتاب را نگه دارید برای زمانی که احساس سردرگمی یا پوچی می کنید. کمکتان می کند :)
۰۳ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کسی که نمی خواهد ترکش کنند باید حق تغییر را به کسی واگذار کند که می خواهد برود. فقط در آن صورت می تواند کسی را حفظ کند که نمی خواهد با او باشد. از این روست که بیشتر وقت ها میان زوج ها سکوت حاکم است.
بخش 5. صفحه 19
۱۶ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بعضی اتفاقات درست همان زمانی رخ می دهند که باید از آن ها پند بگیری؛ و بعضی از کتاب ها درست سر بزنگاه در دستانت قرار می گیرند و این کتاب، برای من همان چیزی بود که الان نیازش داشتم.
تصرف عدوانی این طور آغاز می شود:
"هرکس... به شکل غیرقانونی، مالی را از تصرف دیگری بی رضایت او خارج یا به هر نحو دیگر آن را حیف و میل کند، به اتهام تصرف عدوانی محاکمه خواهد شد... همچنین اگر کسی بی آن که مال را از تصرف خارج کند، در آن ایجاد اختلال کند، با نصب یا شکستن قفل، یا به هر صورت دیگر، به شکل غیرقانونی، به ملک دیگری دست اندازی کند، یا به زور یا با تهدید به کاربردن زور، مانع از آن شود که صاحب حق از حق خود استفاده کند، به اتهام تصرف عدوانی محاکمه خواهد شد.
قانون ... دیدن ادامه » مدنی سوئد، ماده8، بند8."
و بعد روایت می کند داستان دلبستگی یک زن را.
و اینطور همه چیز تمام می شود:
"آدمیزاد با پاسخِ قطعی آسان تر از پاسخ مبهم کنار می آید. این قضیه به امید و ماهیت آن مربوط می شود. امید انگلی است در بدن انسان که در همزیستی کامل با قلب او زنده است.

امید را باید با گرسنگی کشت تا حیوان میزبانش را گمراه و گیج نکند. امید را فقط به کمک بی رحمی روشن می توان کشت. امید ستمگر است، چون دست و پا را می بندد و زنجیر می کند."
به نظر من کتاب، کتاب فوق العاده ای بود. حتما روزی دوباره به آن باز خواهم گشت.
اما!
زمان انتخاب و خرید این کتاب انتظار یک داستان کلیشه ای از عشق را که در کتاب ها یافت می کنید نداشته باشید! این آن چیزی است که احتمالا در دنیای واقعی با آن -به نحوی- مواجه می شوید. پایان کتاب هم کاملا درخور محتوایش و قابل انتظار بود. ترجمه به نظر بنده بسیار عالی بود. (حتی آنطور که دوستی اشاره نمودند که سانسور ها مشخص اند به نظر من این یک امانت داری در حق نویسنده ست که البته با زیرکی این موضوع از روان بودن متن نکاسته بود.) همین طور نحوه نگارش آن کاملا مناسب بود. من که از خواندن کتاب راضی ام. :)
۱۶ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
علت تفاوت 156 صفحه ای این کتاب که از دو نشر متفاوت چاپ شده چیه؟
۰۴ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام. در صورت امکان کتاب "فلسفه عشق" نوشته "اروینگ سینگر" و ترجمه "میثم محمدامینی" از نشر نو رو موجود کنید. سپاس گزارم.
۰۳ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"سرمای زمستان، سوناتی در کنج آتش شومینه، قطره اشکی که بر گونه زنی جوان جاری می شود. دو دختر بچه که به خواب رفته اند. مردی که در سکوت شبی بی ماه خود را فرو میریزد، راز میگشاید. و زندگی."
در پس این نوشته پشت جلد این هارا هم در نظر بگیرید: زنی که یک روزه همدمش را از دست می دهد و حالا پدر شوهر در کنار دو دختر زیبایش با او زمان می گذرانند. ... دیدن ادامه » اینجاست که :"«حق اشتباه» ترکیب بسیار کوچکی از واژه ها، بخش کوچکی از یک جمله، اماّ چه کسی این حق را به تو خواهد داد؟چه کسی جز خودت؟" مطرح می شود.
کتاب درباره خیانت است. این بار از زاویه ای دیگر. اشتباه و داشتن حق اشتباه و پیامد های ارتکاب به اشتباه. پدر شوهری که فکر می کند می تواند طرف پسرش را بگیرد. "و زندگی."
اضافه کنم که نوشته پر بود ازاشتباهات املایی-نگارشی و حسرت یک بازبینی و اصلاح.
۲۶ شهريور ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پل هاوک بر اساس آنچه در کتاب آورده شده روان شناس بالینی و عضو تمام وقت انجمن روان شناسان آمریکاست.
حقیقت این است که اگر من بودم اسم کتاب را میگذاشتم: "چگونه فقط خودمان را دوست بداریم" یا مثلا "چگونه خودمان را به نسبت همه دوست تر بداریم." حتی در واقع جاهایی هم می شد بدون بی انصافی گفت کتاب راه هایی را برای زیر پا گذاشتن دیگران ... دیدن ادامه » برای دوست تر داشتن خودمان -البته در ظاهر- آموزش می دهد.
شاید این کتاب برای کسی که از خودش متنفر است و کوچک ترین ارزشی برای خودش قائل نمی شود یک تلنگر بزرگ محسوب شود؛ اما قلبا آرزو میکنم انسان های کمی روی زمین گفته های این کتاب را تماما اجرا کنند که اگر این نباشد، قطعا جهان تاریک تر و ترسناک تر از آنی می شود که الان تجربه می کنیم.
۲۴ شهريور ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در این طرز خداحافظی و نحوه رفتار نوعی دلشوره و نگرانی وجود داشت که الیزابت احساسش می کرد و می اندیشید برای همیشه صادقانه دوستدار او خواهد بود.
بخش دوم. فصل چهارم.
۳۱ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
قبل از خواندن کتاب باید به چند نکته توجه کنید.
اول اینکه بدانید کتاب را اوریانا فالاچی نوشته و در باره او، طرز فکر او، کارهایی که انجام داده، دوره ای که زندگی کرده و مکان هایی که سفر کرده چیزهایی بدانید. این باعث می شود -اگر قرار است با بخش هایی از کتاب تا نکنید- کتاب را بیشتر دوست داشته باشبد.
دو لطفا کتاب را -بنا به هر دلیلی- نیمه رها نکنید! حداقل این یک کتاب را تا منظور نویسنده کاملا به نظرتان منتقل شود.
حالا که ... دیدن ادامه » خواندن کتاب را تمام کردم آرزو می کنم کاش در 18-19 سالگی ام و در روزهایی که شروع کرده بودم برای زندگی دنبال فلسفه ای بگردم، با این کتاب آشا شده بودم و میخواندمش. البته که هرگز خواندن آن دیر نمی شود. چرا که پر است از عباراتی که در نا امیدی تسلی تان می دهد. در روزهای رنج، هم درد تان می شود. در روزگار خوشی تعادل برقرار می کند و البته اگر جایی قرار بود پای تان -خدایی ناکرده- بلغزد، وجدانتان را بیدار می کند.
داستان کتاب را با استعاره میتوانید به خیلی از رخداد های زندگی خود وارد کنید. جملاتی دارد که می شود زمان های زیادی به آن اندیشید.
و البته شاید خواندنش برای قبل از سنی که اشاره کردم خیلی مناسب نباشد.
۱۴ مرداد ۱۳۹۷
به شما توصیه می نمایم که کتاب ارزشمند تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی، ج1، را با دقت مطالعه نمایید. کتابی مفید برای همگان است. بدرود.
۱۶ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 3