دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
ژانر این کتاب معماییه و از اون دسته کتابای تینجر پسنده،که به دلیل ترجمه و سانسور توی ایران هیچ وقت فراگیر نمی شن. اما اون افرادی که کتابهایی مثل "سیزده دلیل برای اینکه ..." یا فیلم هایی مثل The breakfast club رو دوست داشتن، حتما از این کتاب هم لذت می برن.
قبل از خوندن بدونین و آگاه باشین (!) که ترجمه ی کتاب اصلا دلچسب نیست. اصطلاحات عامیانه ... دیدن ادامه » بازگردانی نشدن و خواننده ای که با زبان انگلیسی(حتی نه به صورت حرفه ای)آشنا باشه، فورا پی به اشکالات می بره. ضمنا اینکه به شدت سانسور شده.
جدا از ترجمه که من اصلا راضی نبودم، خود داستان و شخصیت پردازی عالی بود. شروع، بدنه ی داستان، جمع بندی، حساب شده و دقیق بود. یکی دیگه از مزایای داستان هم این بود که خواننده از زاویه دید هر چهار ضخصیت اصلی ماجرا رو می دید و ارزیابی می کرد.
۲۴ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"می تونید خدا رو هرچی دوست دارید، صدا کنید ..." واقعا؟! این چیزی نیست که قبلا یاد گرفته ام. من یاد گرفته ام که باید خدا را به اسم مشخصی صدا بزنم و اگر این کار را نکنم، او برای همیشه مرا توی آتش خشم و غضب اش می سوزاند. اما وقتی فکر می کنم، یاد این می افتم چیس به من می گوید "مام"، تیش می گوید "مامی" و اِما "ماما" صدایم می کند. ... دیدن ادامه » من هیچ وقت نخواستم به خاطر این موضوع آنها را بسوزانم. این را درک می کنم که هرکدام از آنها دارند با من حرف می زنند. به نظر منطقی می آید که خالق جهان به اندازه ی من در مورد موضوع اسم، عاقل و بالغ باشد.
#چالش_نقل قول
۲۰ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
امیدوار بودن به چه چیز؟ این درد بزرگ است. درد بزرگ نسل معاصر ما. عده ای می گویند امیدوار باشید. درست است. اما باید روزنه ای هم برای این امیدواری در نظر گرفت یا تنها با همین کلمه ی بی مفهوم دل خوش داشت؟
۱۷ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کونتین گفت: از این خانه بدم میاد. می ذارم از اینجا فرار می کنم.
جیسن گفت: خیلی وقته در حال فراری، اما آنقدر دور نمی روی که وقت غذا اینجا نباشی!
۱۷ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در راه خلق باید بند عواطف را پاره کرد. اگر نه، طنابی می شود دور گردن خودت.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یک بار بابا به من گفته بود در هر فرد سیاهپوستی خشمی نهفته است که از اجدادشان به ارث رسیده، این خشم وقتی متولد شده که آنها نتوانستند جلوی برده داران را از تعرض به خانواده هایشان بگیرند. بابا بعدتر گفت هیچ چیزی خطرناک تر از فعال شدن این خشم نیست.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷
سلام. لطف می کنید کتاب رو معرفی کنید؟
۱۶ مرداد ۱۳۹۷
موضوع کتاب تبعیض نژادیه. با این که زمان داستان حال حاضر است و انتظار بر این است که مشکل تبعیض نژادی دیگر حل شده باشد در طول داستان متوجه می شویم هنوز هم این موضوع وجود دارد و بر تمام وجوه زندگی سیاهان اثر گذاشته و گاه باعث بروز اتفاقات جبران ناپذیر می شود.
۱۷ مرداد ۱۳۹۷
کتاب در عین حال که زندگی یک دختر سیاهپوست نوجوان رو روایت می کنه، به مسائلی مثل تبعیض و نژاد پرستی می پردازه و در مجموع به ما نشون میده که نژادپرستی همچنان توی دنیا وجود داره، اما با اسامی جدید و اشکال متفاوت.
کلاً کتاب متوسطی بود اما به نسبت جوایزی که ... دیدن ادامه » برده بود، من انتظار بیشتری داشتم.
۱۷ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید