دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
" من نمیتونم بدون مبارزه شکست بخورم"
مهنّا صحافی و فرشته حسین پور این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
زمانی میرسد که تیرگی و نا امیدی بر ما چیره میشود، آن قدر که دیگر میل به ادامه زندگی در وجود ما از بین رفته و به فکر گرفتن جان خود می افتیم.
در ادامه داستان " تریس پرایر " که نا امیدی و احساس ناتوانی بر او چیره شده، فکر میکند که دیگر زندگی اش برایش بی ارزش است و میلی به ادامه زندگی ندارد و تا یک قدمی مرگ هم خود را جلو میبرد ولی میفهمد ... دیدن ادامه » که میل به زندگی هنوز در او جریان دارد؛ میفهمد که هنوز زنده است و تا زمانی که زنده است باید برای زندگی و حیاتش بجنگد؛ و این گونه است که بر بزرگ ترین دشمن خود یعنی "خودش" غلبه کرده و هدفش را در زندگی دوباره می یابد و برای رسیدن به آن تلاش میکند.

"بزرگ ترین مانع انسان، همواره "خود" اوست. اگر به هر دلیلی در زندگی شکست خوردید و به دنبال کسی برای سرزنش کردن میگشتید، تنها باید خودتان را سرزنش کنید و بدانید که تنها وقتی پیشرفت خواهید کرد که با آن چه هستید کنار آمده، بر "خود" غلبه کنید و آن گاه هیچ چیز نخواهد توانست که مانع شما برای رسیدن به هدفتان شود."
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
از آن دسته کتاب هایی است که وقتی شروع به خواندن آن میکنید، خودتان را در دنیای کتاب خواهید یافت. از آن دسته کتاب هایی که دوست ندارید دست از خواندنش بردارید.
سالار مگس ها به گفته ی خیلی ها ذات درونی انسان ها را نشان میدهد... نشان میدهد که وحشیگری بر منطق انسان ها غالب است و این زور و قدرت است که بر انسان ها حکمرانی میکند نه منطق و عقل... ولی ... دیدن ادامه » به گفته ی اندک منتقدان این داستان نشان دهنده رفتار انسان ها به هنگام ترس است... این که وقتی ترس بر انسان غالب شود انسان چه کار ها که برای محافظت از خود انجام نمیدهد حتی اگر به قیمت جان دیگران تمام شود... سالار مگس ها روایتگر وحشیگری ناشی از ترس انسان هاست....
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
همه ی ما هم چون تریس پرایر یک ناهمتا هستیم. هر کدام ما شخصیت خاص خود را داریم. هیچ یک شبیه دیگری نیستیم. همه ی ما ناهمتا هستیم. آیا این چیز خوبی است؟
بستگی به خود ما دارد... به انتخاب هایمان....
یادمان باشد که یک انتخاب ما را به غیر از ما تبدیل خواهد کرد .
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
" بعضی اوقات نحوه ی مردن مردم منو میکشه"
مرگ، کتاب دزد
محمد طاها محمدی این را دوست دارد
عالی
این که یک کودک آن هم نه کودکی که در شرایط معمولی زندگی می کند کتاب خواندن را با کتاب اداب کفن و دفن شروع کند و انقدر به مطالعه علاقمند شود که حتی دست به دزدی کتاب بزند واقعا ایده خاصی است.
۲۰ بهمن ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید