دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
هر کی از نوشتن _به هر شکلش_ خوشش بیاد ولی از این کتاب خوشش نیاد یا به دردش نخوره خَره. :))
Sana Fallahi این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کتاب متوسط از ویرجینیا وولف. :)) خوندنش با نخوندنش فرق زیادی نداره. :)) نظر من هست البته. از ویرجینیا وولف اون کتاب هایی که به سبک خودش نوشته شده خارق العاده ست... این نه به سبک خودشه نه داستان خاصی داره نه حرف یا چیز خاصی برای گفتن: نظر منه. نه این که پشیمون باشم نه. فقط همین. خیلی متوسطه و... همین دیگه حرفی ندارم واقعا. همچنان که خنثی ست بنابراین ... دیدن ادامه » نه پیشنهاد می کنم نه پیشنهاد نمی کنم...
Sana Fallahi و مینا مکوندی این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بخش دیگری از کتاب.
.
" روی تراس کافه ای در اسلو در کفِ شیر برای قهوه لاتّه، حشره ای غرق شده بود. حشره روی زبان آلیس بود، جسمی چند دست و پا و پنهان در کف سفید. آلیس تف کرده بود و زبانش را تا جایی که می شد از دهن درآورده بود، داشت خفه می شد و تف کرده بود توی قاشق. آنا، که هم نگران شده بود و هم داشت حالش به هم می خورد، با کنجکاوی به جلو خم شده بود و گفته بود داری چی کار می کنی‌. آلیس گفته بود اگر عنکبوت باشد که الان هوار می زنم. عنکبوت نبود. چیز دیگری بود،..."
آلیس؛ ... دیدن ادامه » یودیت هرمان
محمود حسینی زاد. چاپ چهارم. نشر افق.
فاطمه خیاطی و مینا مکوندی این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
فکر می کنم از خواندنش پشیمون نخواهید شد.
.
.
... دیدن ادامه » بخشی از کتاب:
" مارگارت تلفن زد و گفت سیگار لازم دارد و آب. چیز دیگری نه، اما سیگار و آب را واقعا لازم دارد، هر چه سریع تر.
از کدوم سیگارها.
از این سیگارهای باریک بلند، سیگارهای زنانه، اسلیم لاین. آب هم آبِ گازدار.
واقعا چیز دیگه نمی خوای؟
نه، واقعا چیز دیگه نمی خواهم. ممنون.
آلیس گفت، حدود یک ساعت دیگه می آم. زودتر می آم".
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر می خواهید درگیر ماجراها و اتفاقات متنوع بشید یا یک ماجرای داستانی پیچیده رو دنبال کنید، "آخر داستان" کتابی نیست که پیشنهاد کنم. "آخر داستان" کتابیه که نویسنده آخر داستان رو در ابتدا تعریف کرده. و ماجرایی بیش از آن: ماجرای بزرگی بیش از اون وجود نداره. گویا نویسنده همون اول می خواد خیالتونو راحت کنه، تا در طول داستان صرفا ... دیدن ادامه » با احساسات و افکار و حالات خودش "همراه" شید... ولی اگر دغدغه نثر و روایت دارید و فارغ از آنچه رخ خواهد داد تمایل دارید از توصیفات و نوع نگارش نویسنده لذت ببرید کتاب خوبیه. که البته گاهی نیاز به حوصله ی زیادی داره!در هر حال من خوشحالم که خوندم. گر چه پدرم دراومد! و اون موقع گاهی برایم فرساینده می شد...
fatemeh mozaffarpour و مینا مکوندی این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی جالبه! تقریبا چند هفته پیش و در همین صفحه با همین چاپ(سال ۹۱) قیمت کتاب حدود ۱۲۰۰۰ تومان بود. الان چاپ همونه و قیمت ۲۵۰۰۰ تومن شده! جالب ترش اینجاست که کتابی که من دارم همین کتاب و با همین چاپ قیمتش ۶۸۰۰ تومنه. می خواستم فقط بدونم یه همچین کثیف کاریی واقعا داره در عرصه فرهنگ اتفاق می افته؟ و از سوی انتشاراته؟ سپاسگزارم.
۲۷ مهر ۱۳۹۷
من توی نمایشگاه کتاب امسال سر موضوع قیمت کلی اعتراض کردم...‌ هی منو پاس میدادن ازین اتاق به اون اتاق.
کتاب "ادیان جهان" مورد اعتراضم بود. بهشون نشون دادم که فروش اینترنتی شهر‌ کناب، از قیمت نمایشگاه با تخفیف ارزون تر در می اومد!
آخر سر یه نکته ای ... دیدن ادامه » از دهنشون پرید: وزارت ارشاد بهشون مجوز داده، یک بار‌ و فقط یک بار قیمت چاپ قدیم کتاباشونو زیاد کنند.
ولی سقف تغییر قیمت تا ۱۰۰ درصد تعیین شده.!
۲۷ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب فوق‌العاده‌ست! یکی از بهترین‌ها. نثر بسیار خوب جویس کرول اوتس و ترجمه‌ی خیلی خوب خانم جلایر. کتاب‌های این نویسنده رو با هر ترجمه‌ای نخونید؛ بهتره ترجمه‌ای باشه که ویژگی‌های قدرتمند نثر نویسنده رو منتقل کنه. مثل همین. ممنون از مترجم خوب.
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نثر کتاب فوق‌العاده‌ست! علی رغم این که شخصیت‌پردازی‌ها رو در برخی موارد دچار اشکال می‌بینم یعنی در اواخر داستان نویسنده‌ کنش‌ها و گرایش‌هایی رو در برخی شخصیت‌ها می‌گنجونه که پیش از اون بسترش رو به هیچ وجه فراهم نکرده و به نظرم مخاطب نباید قبل از این که اتفاقی بیفته حتما پیش‌بینی‌ش کنه اما وقتی اتفاق‌ها حاوی کنش‌ها و گرایش‌ها ... دیدن ادامه » مطرح شد باید بتونه با توجه به پیش‌زمینه‌ای که داستان فراهم کرده تاییدش کنه. حتی غیر قابل پیش‌بینی‌ترین گرایش‌ها و کنش‌ها اگر در بستر داستان شکل بگیرن مخاطب در عین غافلگیری درستی‌شون رو هم تایید خواهد کرد... با این حال می‌شه گفت بهترین نثریه که ممکنه کسی بتونه بخونه یا در ردیف بهترین‌هاست. و هر پاراگراف به تنهایی معنادار و گاه برای خود اثری مستقل. از این نویسنده کتاب «شوهر عزیزم» رو هم از نشر «شورآفرین» پیشنهاد می‌کنم؛ با ترجمه خانم «ربابه جلایر».
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب‌های یوهانی پلاسما کتاب‌های بسیار خوبی در زمینه فلسفه معماری هستن. و بخش بیشتر دیدگاه‌های این معمار و نظریه‌پرداز هلندی مربوط به ارتباط کالبدی هنرمند با اثر هنری در زمان شکل گیری‌شه.
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید