دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
کتاب دوباره بیدار شدن در زمان مناسب نوشته جاشوا فریس نویسنده رمان درخشان بی‌نام است که در سال ۲۰۱۴ از جمله نامزدهای جایزه من بوکر شده است. این اثر، قهقهه‌ای ناگهانی و بلند در میان پوچی‌های دنیای مدرن و سوال‌های بنیادین معنی زندگی، عشق و درستی است و آن‌ چنان جذاب است که همانند مسابقات ناتمام و طولانی استقامت دوچرخه‌ سواری فرانسه شما را با خود تا انتها می‌کشاند.

رمان دوباره بیدار شدن در زمان مناسب (To Rise Again at a Decent Hour)، در مورد مردی به نام پائول و روکه است که از مجموعه‌ای از تناقضات به وجود آمده. او دنیا را دوست دارد اما نمی‌داند که چگونه در آن زندگی کند. پائول و روکه، دندان‌پزشکی معتاد به سیگار و گوشی آیفون خود و یک غیرمذهبی است، در حالی که به‌ طور کامل خود را از خدا جدا نمی‌داند. روزی یک نفر خود را در فضای مجازی به جای او جا می‌زند و وحشتی اینترنتی پائول را فرا می‌گیرد. به نام او صفحات توئیر و فیس بوک به وجود می‌آید. چیزی که شاید در ابتدا نقض فجیع زندگی خصوصی او بود به وحشتی ترسناک می‌رسد. کار به جایی می‌رسد که تصور می‌شود پائول در نقش مجازی، از واقعیت آن بهتر بوده‌ است. در ادامه برای پائول این مسئله ایجاد می‌شود که چرا هویت او عمیقا دزدیده شده‌ است؟

در ... دیدن ادامه » بخشی از کتاب دوباره بیدار شدن در زمان مناسب می‌خوانیم:

پارک اَونیو متمدن‌ترین خیابان دنیاست. دربان‌ها هنوز مثل سال 1940 لباس می‌پوشند و با آن دستکش‌ها و کلاه‌هایشان در را برای بیوه‌ زنان سرشناس و سگ‌هایشان باز می‌کنند. سایبان ورودی ساختمان‌ها تا لبۀ پیاده‌ رو آمده طوری‌ که کسی موقع تاکسی گرفتن یا پیاده شدن از آن در روزهای بارانی خیس نشود و یک فرش که معمولا به رنگ سبز اما گاهی اوقات هم قرمز رنگ است تا دم در جلوی پا پهن شده. اگر آمادگی ذهنی کافی داشته باشید احتمالا می‌توانید دوران کالسکه‌های اسبی و عبور و مرور اولین مهاجران ثروتمند با چوب دستی‌ها و پیراهن‌های پُف‌دارشان را در خیابان‌های گِلی پارک اونیو تصور کنید.
امیرحسین آل‌عوض این را خواند
مژده پ و مژگان خراسانیان این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اخیراً در زندگى کرى مشکلات کوچکى پیش آمده. برادرش پیت چند ماهى ست، از آنها دور شده، همسایۀ جدیدشان، توفر یک موتور پر سروصداى آزاردهنده دارد و هوا گرم است! با این حال کرى زندگى خوب و آرامى در خانه، کنار پدر و مادر و گربه اش دارد و قرار است، با اریکا براى جشن هالووین برنامه ریزى کند. خانه شان در یک منطقۀ زیبا و پردرخت؛ ته دره اى سرسبز قراردارد ... دیدن ادامه » و هیچ چیز لذت بخش تر از خوابیدن و بیدارشدن در چنین خانه اى نیست. با این حال احساس بدى در درون کرى شروع به شکل گرفتن کرده، احساسى که انگار به زودى قرار است، همه چیز تغییر کند. مثل تغییرى که از یک جرقۀ کوچک به یک آتش سوزى بزرگ تبدیل مى شود.
سلام یه سوال برام پیش اومده اگر شما بدونید جواب بدید ممنون میشم نوشته ی شما به چه صورت عنوان کتاب نمایش داده میشود و هم به رنگ آبی دیده میشود ؟
۱۵ مرداد ۱۳۹۶
اول کتابو سرچ کنین بعد اونجا نظر بدین
۱۵ مرداد ۱۳۹۶
سلام عزیزم.شرمنده من یه مدت تو سایت نبودم.همینطور ک دوستمون گفتن اول اسمه کتابو سرچ کنید،بعد تو قسمته نقده کاربران،متنتونو بنویسید
۲۰ مرداد ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
عاشقت شدم، عاشق. آن هم چه عشقی! زیر همان بوته عظیم یاس که ریشه‌اش از زیر پایه آلاچیق پا گرفته و حال تمام دیوار آجری عمارت را در آغوش می‌فشارد و بوی خوشش همه را مست می‌کند.
عاشق چشمانت شدم، چه عشقی! از همان عشق‌های آتشین کتاب قصه‌ها که خوانده بودم؛ اما باور نکرده بودم.
عجب درد بی‌درمانی است این عشق.
عشق همان بوته گل یاس است که از چشمم ... دیدن ادامه » وارد شد، در مغزم ریشه کرد، در قلبم به گل نشست و تمام وجودم را در بر گرفت. انگار راه فراری هم ندارم. بوی گلش آن‌قدر خوش است که معتادم کرده است و ریشه‌اش بس عمیق که پایبندم.
رمان سکوت مرداب اولین رمان در ایران هست که در ژانر ترکیبی عشق و وحشت نوشته شده...

ماجرای رمان این طور آغاز می شود که نویسنده ای برای نوشتن رمان خویش عازم روستایی در شمال کشور می شود تا از سکوت محیط بتواند برای تمرکز بر روی کار خویش استفاده کند، در این راستا ساکن خانه ی قدیمی می شود که در گذشته حوادث ناگواری در آن خانه ی قدیمی اتفاق افتاده ... دیدن ادامه » و این نویسنده به طور ناخواسته درگیر ماجرایی می شود و این امر منجر به فاش شدن رازی در خصوص گذشته ی ساکنین آن خانه می گردد...
روژیتا احمدی ، یوسف نیک نژاد و حورا رستمی این را خواندند
sara mohammadi و امیرحسین آل عوض این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آدم اگر حرف نزند، نامرئی می شود!

سوزی بهترین دوستش فرنی را از دست داده است. فرنی در دریا غرق شده است، در حالی که همه می دانند بهترین شناگر مدرسه بوده است. سوزی نمی تواند این حادثه را بپذیرد و پذیرش جریان زمانی برایش مشکل تر می شود که به آخرین روزهای دوستی شان و دلخوری فرنی فکر می کند.

آیا ... دیدن ادامه » ممکن است مرگ بهترین دوستش علت دیگری داشته باشد که همه از آن بی خبرند؟

سعیده شفیعی و امیرحسین آل عوض این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کلارا و کلاس، کودکان خردسالِ آلبرت شیشه گر، در دهکده ای دورافتاده از کشور سوئد زندگی می کنند. آن ها زندگی محقرانه ای دارند و روزهایشان در کارگاه پدر غرق در شگفتی از خلق کارهای زیبای او می گذرد.

پدر خانواده و کارش را عاشقانه دوست دارد و همه ی توجه خود را به کارش معطوف می کند در حالی که مادر، سوفیا، از این موضوع غمگین است و آرزو می کند روزی ثروتمند شوند و فرزندانش طعم یک زندگی مرفه را بچشند. روزها یکنواخت و توام با تنگدستی سپری می شود تا این که ...

در ... دیدن ادامه » این کتاب، واقعیت و خیال درهم آمیخته است و نویسنده برای پیشبرد داستان از سرزمین خیالی آرزوها، رود فراموشی و موجوداتی با قدرت خارق العاده بهره می گیرد و از آرزوهای آدمی می گوید و از غمِ بزرگ بی آرزویی و این که زندگی روزمره ی ما با همه ی تلخی ها و غم هایش، چه دوست داشتنی است!
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این رمان به عنوان اولین اثر نویسنده، مجموعه‌ای از حوادث پیچیده و هیجان انگیز را برای مخاطب خود ترسیم می‌کند تا جایی که بسیاری از منتقدان از آن به عنوان رقیبی برای رمان «دختر گمشده» یاد می‌کنند.

میا دنت قهرمان این داستان بلند زمانی که ناراحت از منتفی شدن قرار ملاقاتش با یک دوست، به تنهایی پشت میزی در کافه نشسته و در افکارش غرق شده است. غریبه‌ای جذاب و اسرارآمیز به او ملحق می شود و میا دعوت او برای قدم زدن را می‌پذیرد و این سرآغاز حوادث این رمان است

لیزا ... دیدن ادامه » گاردرنر نویسنده پرفروش روزنامه نیویورک تایمز درباره این رمان می‌نویسد: «دخترِ خوب» اولین رمان ماری کوبیکا، فضایی تعلیق‌آمیز و معمایی دارد و مخاطب خود را به درون خانواده‌ای خوشبخت می‌برد تا نشان دهد همه چیز همیشه همان‌طور که به نظر می‌رسد نیست.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش‌نامه «اتاق ورونیکا» نوشته آیرا لوین (۲۰۰۷-۱۹۲۹) نویسنده و نمایش‌نامه نویس آمریکایی است.
لوین شهرت خود را مدیون خلق آثاری جذاب در ژانر وحشت است. او خالق کتاب‌هایی چون «فرزند رزماری»، «دام مرگ»، «پسری از برزیل» و «بوسه پیش از مرگ» است که هرکدام منشأ تولید آثار هنری دیگری از جمله فیلم و تئاتر بوده‌اند.
لوین با خلق همین آثار توانست معتبرترین جوایز ادبی ژانر وحشت را از آن خود کند که ازجمله می‌توان به جایزه ادگار آلن پو و جایزه برام استوکر اشاره کرد که این جایزه را به خاطر یک عمر فعالیت در زمینه رمان وحشت از آن خود کرد.
«اتاق ... دیدن ادامه » ورونیکا» یکی دیگر از نمایش‌نامه‌های ملودرام اوست که می‌توان آن را در دسته روانشناسی-وحشت قرارداد.
بیش‌ترین تأکید متن این نمایش‌نامه بر غافلگیر کردن مخاطبان و ایجاد فضایی بسته برای بروز وجوه روانی شخصیت‌هاست.
در این نمایش دوپرده‌ای اشخاصی حضور دارند که از بیماری روانی و جنسی رنج می‌برند. هر کدام از آنها در رفت و برگشت‌هایی بین شخصیت اصلی خود و شخصیت‌های خیالی که ساخته‌اند در نوسانند، تا در نهایت، مفهوم «ناخودآگاه» را در صحنه‌ای بسته و محصور به نمایش بگذارند.
مشتاق حسین این را خواند
یوسف خرامی و امیرحسین آل عوض این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
جسد قطع عضو شده‌­ی «آنا میتاکی» چهل‌و‌دو ساله در محوطه­‌ای متروکه نزدیک به خانه‌­اش در شمال غرب راکون­‌سیتی پیدا شد، او چهارمین قربانی مربوط به پرونده­‌ی قاتلان آدمخوار است که در یک ماه گذشته در منطقه­‌ی نزدیک «دریاچه­ ی ویکتوری» به قتل رسیده‌اند. مشابه با نظرات پزشکی قانونی راجع به قربانی­‌های دیگر، قسمت­‌هایی از بدن میتاکی ... دیدن ادامه » علائم خورده شدن را نشان می­‌داد و به نظر می­‌رسید اثرات گازها متعلق به دندان­‌های انسان باشد. «فرمانده آیرونز» در اظهارات کوتاهی بیان کرد که « RPD» به شدت در تلاش برای دستگیری عاملان این جرائم شنیع است و او در حال رایزنی با مقامات شهر است تا اقدامات امنیتی شدیدتری برای محافظت از شهروندان راکون صورت بگیرد.
علاوه بر قتل­‌های سریالی قاتلان آدمخوار، در چند هفته­‌ی گذشته، سه نفر دیگر احتمالاً به دلیل حمله­‌ی حیوانات در جنگل راکون کشته شده‌اند، این آمار مرگ­‌های اسرارآمیز را به هفت نفر می ‌رساند.
مشتاق حسین و یوسف نیک نژاد این را خواندند
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
***جلده اول این کتاب،{کتاب روزهای مرده} هست***
مشتاق حسین این را خواند
کاربر گرامی سرکار خانم فرشته حسین پور
باسلام و احترام

کتاب روزهای مرده نیز از این نویسنده منتشر شده است. لطفا لینک های زیر را مشاهده فرمائید.

http://shahreketabonline.com/products/115/119057
http://yon.ir/pC1u
با سپاس از همراهی شما
شهرکتاب آنلاین
۱۱ آذر ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان کتاب «قصری در مه» درباره دختری به نام «جنی» است که باید کار کند تا خرج تحصیلش را در به دست آورد. او به قصری در اسکاتلند می‌رود تا از «کالین»، پسربچه‌ای که مادرش را از هنگام تولد از دست داده بود، پرستاری کند.

نخستین روزهای کار، همه‌چیز همان‌گونه است که باید باشد اما به تدریج اتفقاتی می‌افتد که موجب ترس و وحشت جنی می‌شود. رفت ... دیدن ادامه » و آمد بانویی سفیدپوش در اتاق‌های قصر، باز و بسته شدن دیوارها، درخشش انگشترها و شنل‌های سفیدرنگ در نور ماه و .... زندگی جنی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
یوسف نیک نژاد و سید محمدرضا مهدوی این را خواندند
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان «خون»، ماجرای مردی میان‌سال است که از دوران کودکی هیچ اهمیتی به حوادث وحشتناک، فیلم های ترس‌آور و مکان‌ها وحشت‌زا نمی‌دهد. اما به‌تدریج، اشتیاق خوردن خون در وی به وجود آمده و با افزایش سن، این اشتیاق زیاد شده و او را به خون‌آشام تبدیل می‌کند.
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در سال ۲۰۱۰ در آمریکا ویروسی پخش شده است (از سال ۲۰۰۹) که انسان‌ها را از حالت نرمال خود خارج کرده و جوری هاری ست. همه مردم تبدیل به افراد هاری شده‌اند که انسانیت خود را از دست داده‌اند. از خصوصیات این موجودات این است که نمی‌توانند در روشنایی زنده بمانند. در نتیجه شب‌ها بیرون می‌آیند و دست به تخریب شهر می‌زنند.

تنها یک نفر در این شهر ... دیدن ادامه » سالم است. دکتر رابرت نویل کسی است که هنوز انسان مانده است. او زندگی و ساعت خود را طوری برنامه‌ریزی کرده است که فقط روزها از خانه بیرون بیاید و هیچگاه در تاریکی نرود. تنها همدم او سَم، سگ اوست.
کیهان کیهان و امیرحسین آل عوض این را دوست دارند
فیلمش که جالب بود
قشنگ حس تنهایی,پوچی و...رو حس میکردی
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب جنگ جهانی ز توسط کتابسرای تندیس منتشر شده است.ده سال است که بشر بر زامبی‌ها پیروز شده و سرانجام توانسته صلح را به دنیا برگرداند. نماینده‌ی سازمان ملل مشغول تهیه‌ی گزارشی است از علتِ شیوعِ بیماریِ زامبی‌ها، چراییِ شکستِ دولت‌های دنیا از آن، و در نهایت چگونگیِ پیروزیِ انسان. در این سفر ابتدا به چین می‌رود (که «بیمار صفر» در آن ... دیدن ادامه » پیدا شد) و بعد هم کم‌کم به همه‌ی دنیا؛ از کره‌ی شمالی گرفته که مردمانش غیب شده‌اند تا روسیه که اکنون به «امپراتوری مقدس روسیه» مبدل شده، از کوبا که به ابرقدرتی سرمایه‌دار تبدیل شده تا امریکا که به سوسیالیسم روی آورده. در این کتاب داستان مادرانی را خواهید خواند که فرزندان‌شان را از ترسِ زامبی‌ها می‌کشند و نیز داستان فضانوردانی که از مدار زمین حمله‌ی زامبی‌ها را زیر نظر دارند. کتاب جنگ جهانی ز صرفاً داستانی هیجان‌انگیز و تلخ نیست؛ نقدی است بر حکومت‌های سراسر جهان و واکنشِ انسان‌ها در برابر فاجعه‌ای که نه نژاد می‌شناسد و نه تاریخ و ملیت و ایدئولوژی. همه در برابر زامبی‌ها برابرند!«آخرین تونلی که چک کردیم به‌خاطر خَرج‌های تله‌های انفجاری فروریخته بود. یک دست از لای سنگ‌های آهکی بیرون زده بود. هنوز داشت تکان می‌خورد. خم شدم و دست را گرفتم و بعد ناگهان فشارش را حس کردم. مثل ضربه‌ی پتک داشت انگشت‌هایم را خُرد می‌کرد. دستم را عقب کشیدم و سعی کردم فرار کنم. ولم نمی‌کرد. محکم‌تر کشیدم و با پاهایم هم فشار آوردم. اول دستش از زیر سنگ کامل بیرون آمد و بعد سرش و بعد صورتِ له‌شده‌اش با چشم‌های گشاد و لب‌های کبود؛ با دست دیگرش بازوی من را گرفت و فشار داد که باعث شد شانه‌هایش هم بیرون بیاید. عقب‌عقب افتادم و همه‌چیزِ بدنش تا نصفه همراه من آمد. پایین‌تنه‌اش هنوز زیر سنگ‌ها گیر کرده بود، اما با یک شکنج روده به بالاتنه‌اش وصل بود. هنوز داشت تکان می‌خورد و به من چنگ می‌زد و سعی می‌کرد دستم را به‌سمت دهنش ببرد. اسلحه‌ام را کشیدم...»
سید علی میرسپاسی این را خواند
نجمه نیکبخت جهرمی و امیرحسین آل عوض این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
«آقای «گیدئون» شغل ثابتی ندارد، و دائم در حال مسافرت است. او دختر خود «آبیلین تاکر» را با خود به سفر می‌برد. در یکی از سفرها، پدر مجبور می‌شود آبیلین را به شهر «مانیفست» بفرستد. شهری پر از رمز و راز. در آنجا دوشیزه «سادی» پیشگوی شهر داستان‌هایی برای آبیلین تعریف می‌کند که همه مردم مانیفیست در آن‌ها حضور دارند، بجز پدرش. این پیشگویی ... دیدن ادامه » آبیلین را وارد ماجراها و معماهای زیادی کرده و مشکلات و تجربیاتی برای وی به ارمغان می‌آورد."
یوسف نیک نژاد این را خواند
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
هادی غلامدوست نویسنده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اثر جدیدم کتاب «افسانه‌های گیلان» است که حاصل حدود 30 سال تلاش من است. حتی داستان‌ها و افسانه‌هایی که در کودکی از زبان مادر و دیگر نزدیکانم شنیده‌ام، در شکل‌گیری این کتاب سهم دارند. از کودکی تا بزرگسالی به جمع‌آوری افسانه‌های گیلکی مبادرت داشتم و زمانی هم که به معلمی اشتغال داشتم، این کار ادامه یافت.

وی افزود: بعد از آن زمان، مدتی را در استان زنجان بودم و کتاب «افسانه‌های افشار» را گردآوری کردم. با این کار گردآوری افسانه‌های گیلکی به تعویق افتاد. «افسانه‌های افشار» شامل 72 افسانه عامیانه بود که حاصل زندگی من در دوران اشتغالم به معلمی در روستاهای منطقه افشار استان زنجان است. انتشار کتاب «افسانه‌های افشار» در سال 86 توسط انتشارات میراث فرهنگی، روند جمع‌آوری افسانه‌های گیلان را کمی کند کرد، اما بعد که دوباره به گیلان برگشتم، گردآوری و تحقیق درباره افسانه‌های گیلان را از سر گرفتم.

این ... دیدن ادامه » نویسنده گفت: در این کتاب علاوه بر مقدمه و توضیحی که برای افسانه‌های گیلانی نوشته‌ام، مشخصات و محل تولد هر افسانه را هم مشخص کرده‌ام. می‌توان این‌گونه عنوان کرد که هر افسانه‌ای که در این کتاب نام برده شده و متن آن درج شده است، صاحب یک شناسنامه است که در این کتاب قید شده است.
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ده نفر، هفت مرد و سه زن، توسط افرادی به ظاهر مختلف دعوت می‌شوند که تعطیلات خود را در جزیره‌ای دورافتاده به نام “جزیرهٔ زنگی” (به انگلیسی: Nigger Island) بگذرانند. بعضی از آن‌ها قبلاً هم را سر موضوعی میشناخته‌اند؛ ولی بیشترشان قبل از رفتن به جزیره هیچ‌گاه یکدیگر را ندیده‌بوده‌اند. این ده نفر هر کدام به گونه‌ای در گذشتهٔ خود باعث قتل یک ... دیدن ادامه » فرد شده‌اند. پس از گذشت مدتی در جزیره، آن‌ها متوجه می‌شوند که همه از سوی یک فرد به آن جا دعوت شده‌اند. فردی که با این که در جزیره نیست از راز همهٔ آن‌ها آگاه است. و اوضاع مغشوش می‌شود؛ وقتی که این فرد شروع به قتل رساندن تک‌تک آنها به روشی عجیب می‌کند…
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان کتاب درمورد دختری نابغه با نام ملِانی است؛ که هر روز صبح در سلولش انتظار می‌کشد تا بیایند و او را برای کلاسش ببرند. وقتی دنبالش می‌آیند، مأمور پارکز تفنگش را به سمت او نشانه می‌رود تا دو نفر از آدم‌هایش او را در ویلچرش بنشانند. ملانی فکر می‌کند که آنها دوستش ندارند. او با شوخی می‌گوید که آنها را گاز نخواهد گرفت اما آنها نمی‌خندند. ... دیدن ادامه »

و زمانی مشخص می‌شود که ملانی، یکی از مهلک‌ترین زامبی‌ها در دنیاست...
بهاره رسولی و امیرحسین آل عوض این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
درباره کتاب: محبوبه دختری هفده ساله که به همراه خانواده اش به محل جدیدی برای زندگی می رود و در آنجا کاملا اتقاقی با پسر جوانی به نام یوسف آشنا می شود که در همسایگی آنها زندگی می کند پس از مدتی خانواده یوسف برای خواستگاری دختر می آیند ولی برخلاف انتظار محبوبه ِ برادر بزرگتر یوسف( یونس) خواستگار او بوده است در اینجاست که او فکر می کند عشق ... دیدن ادامه » یکطرفه به یوسف داشته است و به خاطر راضی بودن پدر و مادرش از خانواده و خود یونس با او ازدواج می کند همه این مسائل در بحبوحه جنگ تحمیلی رخ می دهد. همسر و برادر محبوبه در جبهه شهید می شوند ولی یوسف زنده می ماند و ... .
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
فقط نصفشو خوندم.اصلا جالب نبود
مشتاق حسین و رضا صادقی این را خواندند
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
موافقم!
بازمانده روز بهتره
۰۱ آبان ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان درباره پسری 14 ساله است، که با برادر، مادر و پدر خود در یک باغ زندگی میکنند. این باغ از مدت ها پیش، محل زندگی نیاکان و پدران آنها بوده. داخل باغ تمام شرایط برای زندگی محیا است؛ آب، غذا، میوه و حتی نفت برای استفاده به عنوان سوخت! باغ توسط دیوار هایی احاطه شده است و هیچکس از بیرون باغ و اتفاق های آن طرف اطلاعی ندارد. اهالی باغ همیشه ... دیدن ادامه » قصد داشته اند از آن طرف دیوار ها اطلاعاتی به دست آورند، ولی هربار یک نفر شدیداً همه را از این کار منع می کرد؛ برای یک نسل پدر خانه، برای نسل بعد شاید مادر خانه...و به همین ترتیب! و هرکس هم سعی میکرد از دیوار بالا رود و یا از نوک درختی بلند بیرون را تماشا کند، به نحوی بلایی به سرش می آمده، و بلافاصله در روز بعد، یا آن درخت قطع شده، و یا دیگرامکان بالا رفتن از دیوار نیست!
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در دهکده‌ای نفرین شده که هیچ موجود زنده‌ای غیر از آدم‌ها در آن زندگی نمی‌کنند، شب‌ها، شیطانی به نام «نحی»؛ شیطان کوهستان حکفرمایی می‌کند و سال‌ها قبل شیطان در مقابل چشمان آدم‌ها، همه موجودات جنگل را بلعیده بود، از آن روز به بعد همه مردم سعی می‌کردند درباره این موضوع صحبتی به میان نیاورند، گرد مرگ بر فضا حاکم بود و هیچ کس یارای ... دیدن ادامه » صحبت کردن درباره شیطان کوهستان را نداشت، تا این‌که دو تن از بچّه‌های کنجکاو دهکده به نام «مایا» و «ماتی» تصمیم می‌گیرند از راز شیطانی کوهستان باخبر شوند و با استقبال خطر، به سراغ شیطان کوهستان می‌روند
امیرحسین آل عوض این را خواند
آرش کاویانی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
«سلطنت پنهان» عنوان جلد سوم این مجموعه است که با عنوان فرعی «برای آینده بجنگ... برای سلطنت بمیر» منتشر شده است. در جلد سوم هم نبرد در همه جبهه‌ها ادامه دارد و جنگ همه چیز را تهدید می‌کند.
رقیه بهشتی و امیرحسین آل عوض این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
«پادشاه فراری» عنوان جلد دوم این مجموعه است که با عنوان فرعی «از پادشاهی فرار کن... تا سلطنت را حفظ کنی» منتشر شده است. در این کتاب در قالب فصل، هنگامی که خیانت در هر گوشه‌ای به کمین نشسته، پادشاه ناگزیر می‌شود تاج و تختش را رها کند.
رقیه بهشتی و امیرحسین آل عوض این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این رمان در 54 فصل نوشته شده و خلاصه داستان آن در یک سطر، به این ترتیب است: نقشه‌ای جسورانه، پسری یتیم را به سفری پرمخاطره رهنمون می‌شود... سفری تا ورطه خیانت.

در سرزمینی دور، جنگ داخلی در حال شعله‌ور شدن است. اشراف زاده‌ای به نام کانر برای متحد کردن مردم جدا شده از قلمروی پادشاهی، نقشه زیرکانه‌ای می‌کشد تا فرد دیگری را برای پسر گمشده پادشاه پیدا کند و او را بر تخت سلطنت بنشاند. برای به دست آوردن این نقش، 4 یتیم مجبور می‌شوند با یکدیگر رقابت کنند. یکی از آن‌ها پسر سرکش و باهوشی به نام سیج است.
.
.
رقیه بهشتی و امیرحسین آل عوض این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
متاسفانه این کتاب فقط مناسب کودکانه..بیشتر صفحات کتاب تصویریه،ک البته این موضوع ربطی ب کودکانه بودنش نداره،اما باعث شده داستان خیلی کم نقل بشه،و بدتر از همه اینه ک موضوع داستان خیلی کلیشه ایه..بنظره من ک اصلا مناسب رده سنیه نوجوان نیست،ولی برای کودکان مناسبه.!
من کتابشو نخوندم هنوز ولی فیلمش خیلی عالی بود. و چون همیشه کتابها از فیلمایی ک از روشون ساخته میشن بهترن، تصمیم گرفتم کتابشو بخونم.
البته خود کتاب هم نوشته مربوط به گروه کودکانه :)
۰۲ آبان ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نقل از ویکی پدیا:
این رمان داستان عشق آتشین ولی مشکل‌دار میان هیث کلیف و کترین ارنشاو است.[۲] و این‌که این عشق نافرجام چگونه سرانجام این دو عاشق و بسیاری از اطرافیانشان را به نابودی می‌کشاند. هیث کلیف کولی‌زاده‌ای است که موفق به ازدواج با کاترین نمی‌شود و پس از مرگ کاترین به انتقام‌گیری روی می‌آورد.[۳]

داستان رمان برای مسافری تعریف ... دیدن ادامه » شده‌است و او آن را به اول شخص روایت می‌کند.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
گفته‌های نوری--مترجم کتابرا در باره اگلوف می‌خوانیم:
ژوئل اگلوف به خلق طنز سیاه و خنده‌دار در آثارش شهرت دارد. «منگی» چهارمین رمان اوست که در آن موقعیت‌هایی شگفت‌انگیز و منحصربه‌فرد توأم با امید و انسانیت را رقم می‌زند. او تاکنون جوایز متعددی را برای آثارش برده، از جمله با همین رمان جایزه‌ی لیورانتر ۲۰۰۵ را دریافت کرده است. این ... دیدن ادامه » نویسنده‌ی جوان فرانسوی تاکنون هفت – هشت اثر بیش‌تر منتشر نکرده، اما همه‌ی آثارش از همان آغاز با اقبال منتقدان و مخاطب‌ها مواجه شده و تاکنون جوایز متعددی را از آن خود کرده است. از این نویسنده به عنوان کافکای ادبیات فرانسه یاد می‌شود. در آثارش متأثر از آموزه‌های داستان‌نویسی کافکاست و در عموم داستان‌هایش به آدم‌های حاشیه‌یی می‌پردازد؛ آدم‌هایی که امکان شکل دادن زندگی معمول متعارف را ندارند و همواره در نوعی انزوا هستند. «منگی» از زبان پسری روایت می‌شود که با مادربزرگ خود در یک خانه‌ی مخروبه و در محله‌ی فقیرنشین حومه‌ی شهر زندگی می‌کند و در کشتارگاهی در همان نزدیکی مشغول کار است. قهرمان رمان در چنین محیطی مجبور به کشف زندگی و پذیرش سرنوشت خود است و با زبانی شیرین و نشاط‌بخش، جهان پیرامونی خود را به تصویر می‌کشد.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید