دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
در بخشی از این کتاب می گه: علی بسیار بسیار بزرگ است. اما علی مرواریدی نیست که در ویترین بگذارند یا فضیلت های وی را روی لوح ها بنویسند و ما به آن افتخار کنیم. هرگز، هر قدر که به سیره علی عمل شود و هر اندازه که عملکرد ما با علی مطابق باشد و خویشتن را با میزان علی بسنجیم، به همین اندازه می توانیم بگوییم که علی از ما و ما از علی هستیم.
معصومه جوادی نسب این را دوست دارد
خواندن این کتاب رو به دوستان توصیه میکنم. دیدگاه من نسبت به حضرت علی'ع' بسیار تغییر کرد. امام موسی صدر بسیار زیبا و گویا صفات ایشون و شیعیان حضرت رو مطرح میکنن و .... بهتره خوندن این کتاب رو در اولین فرصت در برنامه ی مطالعاتی تون داشته باشید. من این بخش ... دیدن ادامه » از کتاب رو به شما هدیه میدم... پس على شجاع نیست، ترسو هم نیست، کریم نیست، بخیل هم نیست. پس على چیست؟ على مؤمن است، على ایمان به خدا دارد. اما ایمانش بسیار است. آنجایى که خدا مى گوید: أقبل، فَأقبل؛ آنجا که مى گوید: بایست، مى ایستد؛ برو، مى رود؛ بده، مى دهد؛ ببخش، مى بخشد؛ بترس، مى ترسد؛ نترس، نمى ترسد: تسلیم مطلق در مقابل ارادۀ الهى. رضاى خدا منشأ تمام صفات على است. حالا این على که ایمان کامل دارد، دربارۀ خودش چه مى گوید؟ افتخار به شجاعتش مى کند؟ نه. افتخار به کرمش مى کند؟ نه. افتخار به غیرتش مى کند؟ نه. افتخار به چه مى کند؟ افتخار به متابعت محمد رسول خدا مى کند. افتخار به پیروى دین خدا مى کند.
کتاب انسان آسمان. بندهای ۴۸ - ۴۹
۳۱ فروردين ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
تو این کتاب امام موسی صدر هم بر مقام امامت و ولایت تاکید می کنه هم از بت سازی و تقدس سازی دوری می کنه و تصویری انسانی و ملموس از امام علی ارائه می ده و می گه همه می تونیم در راه شبیه شدن به او قدم برداریم و تلاش کنیم.
سید محمدرضا مهدوی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید