دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
(متن کامل کتاب "بریت ماری اینجا بود" توسط نشر نون به چاپ رسیده است. بریت ماری یکی از شخصیت های فرعی کتاب "مامان بزرگ سلام رسوند و گفت ببخشید" است و این دو کتاب، داستان هایی کاملا مجزا دارند، بنابراین نمی شود گفت که این رمان ادامه کتاب قبلی است.)


به ... دیدن ادامه » گزارش خبرگزاری مهر، نشر نون دومین رمان فردریک بکمن نویسنده رمان پرفروش «مردی به‌نام اُوِه» را منتشر کرد. این رمان که «بریت‌ماری اینجا بود» نام دارد با ترجمه فرناز تیمورازف توسط نشرنون و در قالب «منظومه داستان ترجمه به چاپ رسیده است.

«بریت‌ماری اینجا بود» که در سال ۲۰۱۴ در سوئد منتشر شده و مانند دیگر آثار بکمن با استقبالی بی‌سابقه نه تنها در کشور سوئد، که در سرتاسر دنیا مواجه شد. این کتاب در ۲۰۱۶ به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، بلغاری، چِک و... ترجمه شد. نشر نون، اولین ناشری که این نویسنده موفق را به مخاطبان ایرانی معرفی کرده است، حالا اثر پرفروش دیگری از این نویسنده سوئدی را نشرنون با ترجمه فرناز تیمورازف منتشر کرده است. می‌توان گفت ایران نیز جزو اولین کشورهایی است که ترجمه این اثر تقریبا جدید را عرضه می‌کند.

فردریک بکمن پیش‌تر به واسطه رمان محبوب و پرفروش «مردی به نام اُوه» در ایران شناخته شده است و این رمان در حال حاضر به چاپ هشتم رسیده است. او متولد ۱۹۸۱، استکهلم است. وبلاگ‌نویس سوئدی که کتاب هایش رتبه اول پرفروش‌های سوئد و نیویورک تایمز را از آن خود کرده‌اند. همچنین فیلمی سوئدی بر اساس رمان «مردی به نام اُوه» ساخته شده که حالا نامزد نهایی اسکار بهترین فیلم خارجی زبان در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار است.

پیش‌ترها شهرت بکمن در سوئد به‌خاطر وبلاگ‌نویسی بود، برای روزنامه‌های مختلف مقاله می‌نوشت و همکاری‌اش را با مجله مترو هم شروع کرد. همین‌طور در این سال کتاب «مردی به‌نام اُوِه» را نوشت که همان سال بیش از ۶۰۰۰۰۰ نسخه از آن فروش رفت. این کتاب در حال حاضر به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده، رتبه اول پرفروش‌های سوئد و نیویورک تایمز را از آن خود کرد.

رمان «بریت‌ماری اینجا بود» با ۴۰۰ صفحه و تیراژ ۱۰۰۰ نسخه توسط نشرنون منتشر شده است.
پاسیلینا یکی از موفق ترین نویسندگان فنلاند است و از آثارش در جهان چنان استقبال شده که در ادبیات فنلاند بی سابقه بوده. طبق یک آمارگیری، رمان سال خرگوش رتبه 5 را از بین 10 کتاب برتر فنلاند به خود اختصاص داد. سال خرگوش، معروف ترین اثر پاسیلینا است که در 1975 نوشته شد و پرفروش ترین کتاب در فنلاند و فرانسه بود، به 18 زبان ترجمه شد و سه جایزه بین ... دیدن ادامه » المللی کسب کرد و دو فیلم با اقتباس از آن ساخته شد: یک فیلم فنلاندی در 1977 با نام سال خرگوش و یک فیلم فرانسوی در 2006 به نام خرگوش واتانن.
در رمان "سال خرگوش" که آن را رمان مدرن می دانند، روزنامه نگار شغلش را رها می کند و، در جستجوی زندگی واقعی و ارزش های راستین و برای مقابله با پوچی و بی معنایی زندگی مدرن، رهسپار جنگل های فنلاند می شود. نارضایتی کارلو واتانن، قهرمان داستان، روز به روز از زندگی قبلی اش بیشتر می شود و دست کشیدن او از زندگی مدرن و پناه بردن به جنگل، به معنی فرار از اجتماع است.
پاسیلینا در کتاب هایش جامعه یا سیاست را بطور مستقیم خطاب قرار نمی دهد و همه موارد را با طنز بیان می کند. همین امر باعث می شود خواندن کتاب سهل و لذت بخش باشد و درک آن مشکل، چرا که فهم طعنه های نویسنده که خود را در زرورق طنز پیچیده اند، مستلزم ذکاوت و دانش است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نامه به نزدیکانِ همدل و محرمان اسرار، بسان نقب‌هایی هستند به دنیای درون مشاهیر و چه بسیار جنبه‌های نهفته سرشت و شخصیت‌شان را آشکار می‌سازند.به واسطه همین نامه‌ها درمی‌یابیم فلان فرمانروای جبار چه نازک دل بوده در عرصه ی عواطف و برعکس، شاعری شهره به لطافت احساسات و ظرافت طبع چه سفاک بوده در روابط عاشقانه. علاوه بر شرح این نکات کمتر ... دیدن ادامه » شناخته‌شده، مجموعه "نامه های نامداران"، اطلاعات فرهنگی، ادبی، هنری و تاریخی جالبی هم به خوانندگان عرضه می‌کند.
در این مجلد نامه هایی از بوناپارت، بتهوون، بایرون و بورخس کنار هم گرد آمده اند.

ایرج پوراردشیر این را خواند
علیرضا اعرابی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آن روز غم انگیزترین روز زندگی ام بود. تعطیلات آخر هفته ی طولانی و بی نظیری را با بچه هایم به پیاده روی و شادی در کوهستان گذرانده بودم. به محض اینکه از تعطیلات به سر کار خود بازگشتم، به دو مامور امنیتی درشت هیکل برخوردم که روی میزتحریر چوب ماهون که کنج دفتر کارم قرار داشت، خم شده بودند. کمی که جلوتر رفتم، متوجه شدم دارند پرونده هایم را ... دیدن ادامه » زیرورو می کنند و به مدارک ارزشمند داخل کامپیوترم سرک می کشند. به حضورم در آنجا بی اعتنا بودند. بالاخره یکی از آن ها متوجه حضورم شد. به خاطر مزاحمت نابخشودنی شان چهره ام برافروخته شده بود و دست هایم می لرزید. یکی از مردها با حالتی عاری از احساس به من نگاه کرد و چهارده کلمه بر زبان آورد: "آقای فرانکلین، شما اخراج شده اید. باید شما را هرچه سریع تر به خارج از ساختمان همراهی کنیم." حس کردم انگار به سینه ام لگد زده اند...
و این شروع ماجراست. رابین شارما در کتاب خرد راهبری که دنباله کتاب معروف و موفق راهبی که فراری اش را فروخت، است، با بینش ماهرانه و سادگی مثال زدنی، خرد جاودانه ی مدیرهای آرمانگرا را در هشت درس عملی و از زبان جولیان مانتل محبوب خلاصه کرده. کتاب خرد راهبری به صورت یک داستان ساده نوشته شده و کتابی است که فرد را عمیقا تکان می دهد و او را به مدیری لایق و تاثیرگذار تبدیل می کند.
این کتاب پس از انتشار به موفقیتی بزرگ در دنیا رسید و به زبان های مختلف ترجمه شده است.
ایرج پوراردشیر این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"این روزها محتمل است که هر فرد در طول زندگی خود، شغل و حتی موقعیت های شغلی مختلفی داشته باشد. جایی که کاری را شروع می کنید همان جایی نیست که آن را تمام خواهید کرد. وقتی بدانید جوهر چیست، حسی بسیار بهتر و قوی تر نسبت به جهت یابی در مورد تغییر شغل خواهید داشت. در هر سنی که باشید، این مناسب ترین راه برای یافتن شغلی است که شما را ارضا می کند.
اگر ... دیدن ادامه » نصف راه را در زندگی شغلی خود طی کرده اید، احتمالا برای یک تغییر اساسی و یافتن راهی آماده خواهید بود که زندگی تان را به گونه ای تغییر دهد که از آنچه هستید احساس رضایت کنید."
کن رابینسون با قلمی روان و مثال هایی جالب از شرح حال کسانی که در زندگی به موفقیت رسیده اند، اصول بنیادی و قوانین اساسی را برای یافتن جوهر درون معرفی می کند، درباره درک استعدادهای شخصی و کشف آن ها، کشف احساسات، مفهوم شادی و چگونگی دستیابی به آن سخن می گوید و به شما کمک می کند یک برنامه کنشی را طرح ریزی و بحران های قدم های بعدی را پیش بینی کنید.
این کتاب جزو پرفروش ترین ها در دنیا بوده و در سایت های آمازون از 5 ستاره، 4.5 گرفته...
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید