دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
نمایش‌نامه‌ ی «در خانه‌ ام ایستاده بودم و منتظر بودم باران بیاید» درباره‌ ی نوجوانی ست که در سنین پایین به دلیل سخت‌ گیری‌های بیش‌ از حد پدرش از خانه فرار می‌کند. در این مدت مادر و خواهرانش در انتظار وی به سر می‌برند، اما هیچ نامه یا حتی کارت‌ پستالی از او دریافت نمی‌کنند. اکنون پس از سال‌ها او به خانه برگشته و آمده تا آوارگی‌هایش ... دیدن ادامه » را به پایان برد...
۰۵ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مادرم همیشه به من می‌گفت ، در این دنیا یا باید خیلی باهوش باشی ، یا خیلی خوش‌مشرب.
من سال‌ها باهوش بودم ، پیشنهاد می‌کنم خوش‌مشرب باشید.
۲۷ آذر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان اینطور است که
سیاوش پسر بزرگ خانواده درگذشته؛ پدر باور دارد پسرش به قتل رسیده، مادر، پسر و دختر کوچکتر افسرده هستند، و خانواده در حال از هم پاشیدن است ...؛ مستاجری به نام مرجان برای اتاق سیاوش از راه میرسد و ...
۲۷ آذر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آیا تاکنون برای شما اتفاق افتاده است به جایی بروید که آن را اصلا نمی‌شناسید اما آدم‌هایش برای شما آشنا هستند، حتی بیش از آشنا، مثل افراد خانواده‌ی خودتان؟

بانو و مرد مرده ، در یک فضای رئال جادویی ، سرنوشت جامعه‌ای را به تصویر می‌کشد که برای ما آشناست، اما در عین حال آن را نمی‌شناسیم. ما در این جامعه زندگی کرده‌ایم، پس چرا چنین برای ما غریبه است؟ این داستان به نقد روابط انسانی امروز در جامعه‌ای می‌پردازد که در آن کم‌کم انسان از هویت راستین خود تهی می‌شود و باور می‌کند فرد دیگری است.

این ... دیدن ادامه » نمایش‌نامه را بازیگران آمریکایی در دانشگاه آیووا نمایش‌نامه‌خوانی کردند و در بین ده اثر از نمایش‌نامه‌نویسان برتر جهان مقام اول را کسب کرد.
۱۵ آذر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
موقعیت‌های وحشتناک زندگی همیشه معنای عذاب ندارند.
۰۲ آذر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
با وجود دلتنگی برای خانواده و زمان استراحت اندک در پادگان آموزشی، خواندن این کتاب برای من لذت‌بخش بود.
داستان در مورد نویسنده‌ای است که به روستایی پا می‌گذارد که در آن، دکتری سالمند زندگی می‌کند که در عین مورد اعتماد بودن برای اهالی روستا،عجیب و غریب نیز می باشد.
هیچ یک از اهالی نمی‌دانند که چرا ،این دکتر در تمام طول عمرش ،سگی از ... دیدن ادامه » یک نژاد دارد و نام آن همیشه آرگوس بوده است!
نویسنده برای سردرآوردن از گذشته‌ی پر از رمز و راز این دکتر سالخورده، ،رفت و آمد خود را به خانه‌ی وی آغاز می‌کند...
۱۰ آبان
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مارون قصه‌ی یک شهرِ کوچک است در سال‌های پُرتب‌وتابِ قبل و بعد از انقلاب. آدم‌هایی از هر دست، از چپ‌های مبارز گرفته تا انقلابی‌های تازه‌نفس، از کاسبان خُرده‌پا تا روستاییانِ کویری، از دخترانِ پُرشور تا پسران ایده‌آلیست. تنوع فراوان این آدم‌ها با ماجراهایی گره می‌خورد که پا در تاریخ و امر سیاسی روزگار نویسنده دارد و برای همین ... دیدن ادامه » رمان دوچندان جذاب می‌شود. مارون در ادامه‌ی مسیر داستان‌نویسی بلقیس سلیمانی، از این جهان‌های تک‌افتاده می‌گوید که ناگهان سرنوشت‌شان تغییر می‌کند و جست‌وجوی مدامی که پیشانی‌نوشت برخی از این آدم‌هاست. سلیمانی ذهنی قصه‌گو دارد و زبانی پُرکلمه و پُرضرب‌آهنگ.
۲۹ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
چیزی که بهت حس دیوونگی می‌ده همون چیزیه که ثابت می‌کنه عاقلی.
۲۱ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی قاتلی کسانی را که شما بیشتر از همه دوستشان دارید هدف قرار می دهد چه می کنید؟
وقتی او می داند چگونه به آنها آسیب برساند چه می کنید؟
وقتی همه چیز را راجع به شما بداند چه می کنید؟

اینها ... دیدن ادامه » پرسشهایی است که ناظر ویژه، پایرس کوئینسی در صدد یافتن پاسخ آنهاست. پلیس می گوید مرگ دخترش سانحه بوده است. کوئینسی همه ی خطرات را به جان می خرد تا حقیقت را دریابد و فقط یک نفر هست که با جان و دل به او کمک می کند: رنی کنر، پلیس سابق که به لحاظ حرفه ای و رابطه ی شخصی اش یک بار با مأمور برجسته ی FBI مشارکت کرده بود. کوئینسی در تلخ ترین روزهای زندگی رنی به او کمک کرده بود. حالا وقت آن رسیده است که رنی لطف او را جبران کند.

اما این قاتل شباهتی به قاتلانی که تا به حال با آنان مواجه شده بود نداشت. این آدم روان پریش، تشنه ی انتقام… و وحشت آفرینی بود. تنها راهی که رنی می تواند نقاب این قاتل را بردارد، گام نهادن در مسیر خطرناکی است که قاتل پیموده است. او هم قربانی ای می شود که منتظر است تا حادثه برای او نیز رخ دهد. او…هدف حادثه ی بعدی است.
۲۱ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
برو دیده‌بانی بگمار
داستانی است از زبان یک دختر جوان با همان شخصیت های کشتن مرغ مقلد که ماجراهای بیست سال بعد را روایت می‌کند.
جین لوییز شخصیت اصلی داستان به شهر زادگاهش میکم در آلاباما بازمی‌گردد تا با خانواده‌اش دیدار کند.
بخش‌های ... دیدن ادامه » اول کتاب به بازگشت وی و ماجراهای روز شهر می‌پردازد. او غیر از تجدید دیدار با خانواده‌اش، هنری کلینتون، دوست دوران کودکی خود را هم ملاقات می‌کند. مابقی کتاب حول ماجراهای بین جین لوییز و سایر شخصیت‌ها به ویژه پدرش، عمو و عمه‌اش، و هنری می‌چرخد، و در لابه‌لای این جریانات، خاطراتی از دوران کودکی و نوجوانی‌اش را مرور می‌کند.
کشتن مرغ مقلد مضمونی ضدنژادپرستانه داشت. جین لوییز دوران نوجوانی‌اش را به خاطر می‌آورد که چطور پدرش از یک سیاهپوست در برابر یک اتهام بی‌اساس دفاع کرد و او را نجات داد، و بدین ترتیب برای او به نماد مبارزه با نژادپرستی تبدیل شد. اما اکنون بعد از بیست سال پس از مشاهده‌ی رفتارهای پدر و اطرافیانش ، دچار سرخوردگی می‌شود و تصوری که از پدرش در ذهن خود ساخته بود فرو می‌ریزد. او با واقعیت‌های تلخی مواجه می‌شود که عمق نژادپرستی و تعصب در جامعه برایش آشکار می‌کند...
۱۵ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در این دنیا عشق تنها چیزی است که خالی از ابهام است.
مطمئناً گونه های مختلفی از عشق وجود دارد، ولی در مورد همه شان مسئله به این صورت است که
یا عاشق هستی یا نیستی.
۱۴ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یادآوری خاطرات یک مُرده از یک زنده دلنشین تر است.
۱۳ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
حافظه ی کاغذ، بیشتر از حافظه ی آدم هاست.
۱۳ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اولین مجموعه داستانی بود که از اشمیت می‌خوندم
و برای منی که زیاد مجموعه داستان نمی‌خونم ، این کتاب همانند نمایشنامه ها و رمان های اشمیت ، لذت‌بخش بود.
در انتهای کتاب ، قسمتی تحت عنوان یادداشت های نویسنده آمده ، که اشمیت از احوالات خود در هنگام نوشتن این مجموعه داستان ، سخن گفته.
بهترین داستانش برای من ، کنسرتویی به یاد یک فرشته ... دیدن ادامه » بود که اشاره ای به داستان هابیل و قابیل داشت. همچنین اشمیت عنوان کرده که این داستان را از روی آهنگ آلبان برگ نوشته است.
۱۰ مهر
من هم متاسفانه با مجموعه داستان مشکل دارم ولی مجموعه داستان های اشمیت را نمی تونم نخونم.
اخرین کاری که ازش خوندم مجموعه داستان خواهران باربارن بود که منو مثل همیشه مسحور کرد.
۱۰ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان از زبان دختری اهل مازندران به نام طناز روایت می‌شود که خانواده اش به واسطه ی اعتیاد پدر، شکوه و جلال گذشته ی خود را از دست داده‌ است.
طناز، در دانشگاهی اطراف تهران، رشته ی حقوق قبول می‌شود و علی رغم مخالفت پدر، به کمک مادرش راهیِ تهران می‌شود تا برای ثبت نام دانشگاه اقدام کند اما طی حادثه ای تمامیِ پولی که مادر به هزار زحمت جور کرده است، به سرقت می‌رود.
بعد از این اتفاق، طناز در منزلِ یکی از دوستان مادرش که در تهران زندگی می‌کنند و زن و مردی سالخورده هستند ، ساکن می‌شود.
به ... دیدن ادامه » واسطه ی این خانواده در یک سالن زیبایی مشغول به کار می‌شود تا هزینه ی دانشگاه خود را دربیاورد
اما
در این بین، با پیشنهادی از سوی مرد کهن سال این خانواده رو به رو می‌شود
که
وی را در دوراهیِ سختی قرار می‌دهد...
۰۳ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 11