دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
گناه هایی که مرتکب می شیم ، داغون مون نمی کنه، این که بعد ارتکاب شون چه غلطی می کنیم ترتیب مون رو می ده.
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
جان پولر مامور امنیتی ویژه ی ارتش در اوج آمادگی خود به سر می برد. ارتش آمریکا برای تحقیق درباره ی بزرگ ترین جنایاتی که در این کشور اتفاق می افتد به او متکی است. حالا او با ماموریت ویژه ای رو به رو شده است. ولی این بار جنایت به خانواده ی خود او مربوط است: جسد عمه اش در پارادایس ایالت فلوریدا پیدا شده است.
پارادایس در ساحل فلوریدا واقع شده ... دیدن ادامه » است. شهری که آب و هوا و سواحل معرکه اش، گردشگران و بازنشسته های ثروتمند را به آنجا می کشاند. پلیس محلی مرگ عمه ی او را یک اتفاق تلخ و غم انگیز گزارش کرده است. اما درست قبل از مرگش، او نامه ای به پدر پولر می نویسد. در نامه به این اشاره می کند که در پارادایس هیچ چیز آن طور که به نظر می‌رسد نیست. جان پولر به این نتیجه می‌رسد که مرگ عمه اش اتفاقی نبوده است و درختان نخل و سواحل ماسه ای پارادایس رازی را پنهان کرده است که او باید از آن سر در بیاورد.
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ماجرا از این قرار است که مردی به نام اگوچی که ایتارو که مدیر کافه، کلوپ بازی و آمفی‌تئاتر و توزیع‌کننده بستنی یخی در جزیره کیکو است، بر اثر ضرب‌وشتم مردم جزیره کشته شده است و نمایشنامه، شرح این ماجرا توسط افراد مختلف است، که البته ظاهرا این شرح با لاپوشانی حقیقت نیز همراه است و درواقع به راویان حادثه دیکته شده است که آن‌گونه که عامل ... دیدن ادامه » اصلی قتل می‌خواهد، ماجرا را شرح دهند. صحنه‌گردان این معرکه هم ظاهرا شخصیتی است که با عنوان «رئیس آتش‌نشانی» در نمایشنامه حضور دارد.
۵ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان نمایش در اتاق نشیمن خانه «دانی (زنی سی و چند ساله)»، و در سال 1959 میلادی می‌گذرد. گفتگوهای نمایش بین «دل (مردی سی و چند ساله)»، «دانی» و «جان (پسر دانی، تقریبا ده ساله)» است. «دل» از یکسو برای «جان» چاقویی هدیه آورده که از یک خلبان آلمانی گرفته، همچنین کتابی را برای «دانی» آورده است.
۵ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
رمان «خواب زمستانی» اثر «گلی ترقی» نویسنده‌ی نام‌آشنای معاصر است. این داستان در ده فصل تدوین شده و در آن خاطرات زندگی پیرمردی تنها مرور می‌شود. پیرمرد در دوران مدرسه با چند همکلاسی‌اش عهد کرده‌اند که تا آخر عمر در کنار یکدیگر باشند اما حالا او تنهاست و هر روز منتظر است تا کسی به دیدارش بیاید. هر فصل داستان خاطرات و زندگی یکی از دوستان ... دیدن ادامه » پیرمرد را روایت می‌کند.
۱۸ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ده سال از روزی که کوین مکنزی (مک) ناپدید شده، گذشته است. مک که تازه فارغ‌التحصیل شده و در دانشکده‌ی حقوق دوک ثبت نام کرده بود، یک روز آپارتمانش را ترک کرده و از آن به بعد دیگر هرگز کسی او را ندیده است. مک هر سال در روز مادر به مادرش تلفن می‌زند و هربار به او اطمینان خاطر می‌دهد که حالش خوب است ولی به سوال‌های مادرش پاسخ نمی‌دهد و گوشی ... دیدن ادامه » را می‌گذارد. حتی وقتی پدرش در واقعه‌ی یازدهم سپتامبر کشته می‌شود، او به خانه برنمی‌گردد. کارولین، خواهر مک، که حالا بیست و شش ساله است و دو واقعه‌ی غم‌انگیز در خانواده‌اش داشته ـ ناپدیدشدن برادرش و فقدان پدرش ـ حالا متوجه شده است که نه او و نه مادرش تا مک را پیدا نکنند، قادر نخواهند بود با زندگی‌شان کنار بیایند. بنابراین تصمیم می‌گیرد هر طور شده پی ببرد چه بلایی سر مک آمده و چرا او خودش را از آن‌ها پنهان کرده است. ولی در حین این جستجو...
۱۸ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان در شهر نیویورک اتفاق می‌افتد. در یکی از روزهایی که 'استیو' ـ شخصیت اصلی داستان به منزل می‌آید نامه‌ای از همسرش دایان بر روی میز می‌بیند. دایان در نامه نوشته که قصد جدایی از او را دارد و مایل است از آن پس تنها از طریق وکیلش با هم ارتباط داشته باشند. چند روز بعد دایان همراه با وکیلش با استیو در کافه 'گوتم' قرار ملاقات می‌گذارد ... دیدن ادامه » تا اوراق متارکه را امضا کند. در روز ملاقات دقایقی پس از حضور آن‌ها در کافه، اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد که در داستان آمده است.
۱۸ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پشت جلد کتاب آمده است که:

«325» روایتی حمیدرضا صدر از از سی‌صد و بیست و روز نخست‌وزیری حسنعلی منصور. صدر بعد نوشتنِ ناداستانِ موفقِ «تو در قاهراه خواهی مُرد» درباره‌ی محمدرضا پهلوی این روایت را نوشته است. کتاب با زاویه‌دید دوم شخص روایت شده و در آن از مردی گفته می‌شود که یکی از خاص‌ترین و مرموزترین چهره‌های تاریخِ سیات در دورانِ ... دیدن ادامه » پهلوی اول بود. منصور در یک ترورِ ژر حرف و حدیث و در حالی‌که هنوز یک سال کامل هم نخست‌وزیر نبود مقابل مجلس شورای ملی به دستی گروه فداییان اسلام ترور شد و چند روز بهد در بیمارستان از دین ارفت. منصور در زمانِ مرگ چهل و یک سال داشت. حمیدرضا صدر در این روایت نفس‌گیر و جذاب روزگار و ذهنِ منصور را گره زده با اتفاق‌ها و ماجراهایی که او در سال‌های کوتاهِ زندگی‌اش درک کرد. روایتی که در عینِ وفاداری به تاریخ و باورهای‌اش خلاقانه است و قرار است مردی را برای ما تصویر کند که علاوه بر هویتی تاریخی، وجوهی شخصی مخصوصی خودش را داشت. برای همین «325» از مردی و روزگاری می‌گوید که آغشته است به صدها ماجرای مکشوف و نامکشوف و دستِ آخر این سوال که چه کسی حسنعلی منصور را کشت؟ و این قلبِ ماجرای حمیدرضا صدر است که ریتمِ رمان را تپنده می‌کند.
۱۱ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
...حکومت در قالب شعارهای شکوهمند مرتب مردم را درگیر انجام کارهای رقت انگیز می‌کند. تبلیغات حکومت خلاقانه است؛ قحطی را تحت پوشش ((تحمل سختی)) به مردم تحویل می دادند، تلاشی میهن پرستانه که از طریق آن مردم کره شمالی تشویق می شدند از شعار الهام بخش ((بیایید در روز دو وعده غذا بخوریم)) پیروی کنند.
____________________________
پ.ن:هنگام خواندن کتاب، این جملات ... دیدن ادامه » به نظرم خیلی آشنا اومد. اگر براتون آشنا نبود، به این صفحه مراجعه کنید.
https://www.parsine.com/fa/news/222551/شاید-روزی-بیاید-که-مردم-ما-تنها-دو-وعده-غذا-بخورند-ولی-این-مردم-تحمل-خواهند-کرد
۱۱ تير
با سلام. بسیار مفید و مناسب است دو وعده غذا خوردن. به وبژه برای آنهایی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند. بنده خودم در اغلب موارد از این روش استفاده نموده ام به ویژه در هنگام مطالعات و تحقیقاتم بسیار مفید بوده برایم. البته در کتب ارزشمند تهنا راه رسیدن ... دیدن ادامه » به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذّات واقعی ج 1و 2؛ توضیحات مفیدی در زمنیه ی داشتن تغیه ی مناسب ذکر شده است. بدرود.
۱۱ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آدم بـا صـداقـت بـه هـیـچ جـایـی نـمـیـرسـه.
صـداقـت یـه نـوع حـمـاقـتِ کـه بـاعـث مـیـشـه آدم ضـعـیف بـشـه و نـتـونـه از خـودش دفـاع کـنـه.
۰۲ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
هـیـچ چـیـز تـهـوع آورتـر از ایـن نــیـسـت کـه آدم بـه چـیـزی مـحـکـوم بـشـه کـه ازش فـاصـلـه گـرفـتـه.
۰۲ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مـا نـمـی تـونـیـم روی اون چـیـزی تـسـلـط داشـتـه بـاشـیـم کـه بـر مـا مـسـلـطـه.
۰۲ تير
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کلاته گل، ده آباد و سرسبزی است که مردمانش عاشق ارباب مهربانشان آقا مهدی خرم هستند. ارباب تازه با پری خانم ازدواج کرده و همراه با برادر پری، دکتر یعقوب به ده آمده اند، اما شاه چندی پیش این ده را پسندیده و می خواهد آنها را بیرون کن . . .
داستان در کلاته گل، خانه اربابی خرم روی می دهد.
نمایشنامه در سه پرده اجرا می شود و شخصیت های نمایش شامل ... دیدن ادامه » : «مهدی خرم؛ مالک کلاته گل »، « پری؛ زن خرم»، « دکتر یعقوب پایدار ؛ برادر پری »، « احمد آقا ؛ مباشر خرم »، «ننه؛ دایه خرم»، «هاشم زاده ؛ مامور اداره املاک »، « عمو غدیر ؛ ربش سفید و قصه گو »، « کشور؛ خدمتکار»، « بام غلطون ؛ دهاتی کوتوله و قلچماغ »، نظامی ها و دهقانان است .
۲۹ خرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
هـر قـصـه ای یـه روز تـمـوم مـی شـه.
ایـن رو آدم تـو بـچـگـی یـاد مـی گـیـره.
اون مـوقـع قـصـه هـا وقـتـی تـمـوم مـی شـن کـه مـا خـواب مـون بـرده.
بـدیـش ایـنـه کـه تـو بـزرگـی قـصـه هـا تـو بـیـداری مـون تـمـوم مـی شـن...
۲۵ خرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این اثر داستان خانواده ای را در دهه 1350 دنبال می کند که وارد فعالیت های سیاسی می شوند. این اتفاق روند زندگی آن ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. فعالیت های سیاسی این خانواده به سازمان مجاهدین خلق گره می خورد و حوادث تا سال 1360 ادامه می یابد.
مخاطب در این کتاب با محوریت و فعالیت سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در سال های قبل و بعد از انقلاب آشنا ... دیدن ادامه » می شود. داستان دو شخصیت اصلی دارد، اما ماجراهای رمان زندگی خانواده ای چهار نفری را دنبال می کند.
۱۶ خرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 7