:  آموت
:  ۲۴۶
دیوار این ناشر | کل دیوار
دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
نوجوانان عمدتا بچه های نوپایی هستند که با هورمون هایشان عمل میکنند، با اینکه هنوز عقل کافی ندارند این قدر بزرگ هستند که دست به کارهایی بزنند صفحه 135
همین الان تمومش کردم اینم در ادامه رمان من پیش از تو خوندمش و مثل اون سه روزه تمومش کردم و میخوام برم سراغ ادامش یعنی کتاب هنوز هم من
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی دوس داشتم نمیتونستم بزارمش زمین سه روزه خوندمش
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
حتا اگر در یک زمان خاصی، یاد گرفتن موضوعی بی‌فایده به نظر برسد، باز هم نباید آن را سرسری بگیری. بعدها می‌فهمی چقدر به دردت می‌خورد. هیچ‌کدام از درس‌هایی که می‌خوانی بی‌فایده نیستند. این قانون دنیاست.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کیف به خودی خود نه هدفی دارد و نه آرزویی؛ اما هر وسیله یا هر چیزی را که ما بخواهیم، با آغوش باز می‌پذیرد. شما به کیف اعتماد می‌کنید و کیف هم به نوبه خود به شما اعتماد می‌کند. به اعتقاد من، کیف نماد صبوری است، نشانه درک عمیق است.
فاطمه خیاطی این را خواند
مینا مکوندی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر کتاب قبلی نویسنده یعنی خدمتکار و پروفسور را خوانده‌اید و یا یادداشت بنده را مطالعه کرده‌اید باید بگویم که کتاب جدید، یعنی انتقام، بسیار با آن تفاوت دارد. مهم‌ترین تفاوت این است که انتقام یک مجموعه داستان کوتاه است حال آنکه خدمتکار و پروفسور یک رمان است. با این حال، نبوغ نویسنده در هر دو کتاب و بخصوص این کتاب بسیار بارز است. علاوه بر این، کتاب خدمتکار و پروفسور دارای داستان خطی و با پایانی منطقی است اما مجموعه داستان‌های انتقام متفاوت است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازم.

به شخصه نحوه قرار گرفتن داستان‌ها و ارتباط هرچند اندک این 11 داستان کوتاه را بسیار دوست داشتم. اگرچه در اکثر داستان‌ها اتفاق اصلی مربوط به مرگ و کشته شدن انسان‌ها است اما نوع بیان داستن بسیار دلچسب بود. از خواندن این کتاب لذت بردم. به نظرم این داستان‌ها از نوع پست مدرن باشند. اگرچه مطمئن نیستم اما از آنجایی که داستان‌ها برش‌های کوتاهی از زندگی واقعی افراد مختلف هستند بدون اینکه نتیجه خاصی در هر داستان قرار داشته باشد. در واقع، نویسنده در هر داستان صحنه‌هایی از زندگی افراد را بیان می‌کند. باید متذکر شوم که در تمام داستان‌ها یک راوی به بیان اتفاقات می‌پردارد. البته، در برخی داستان‌ها راوی از خودش و گذشته‌اش نیز مواردی را بیان می‌کند. با این حال، هر داستان به خودی خود دارای نکته‌های عجیب و گاهی شک‌برانگیز دارد. به احتمال قوی به دلیل وجود مرگ در اکثر داستان‌ها و فضاهای عجیب آن مثل موزه شکنجه، وجود زبان در جیب لباس و غیره به این یازده داستان، «یازده داستان سیاه» گفته‌اند.

موضوع ... دیدن ادامه » دیگری که در داستان‌ها برایم جالب بود، افت و خیز بالای هر داستان می‌باشد. داستان‌ها با اینکه کوتاه هستند، اما نویسنده به خوبی لحظات شک‌آور و عجیبی را در آن‌ها قرار داده است که خواننده را مجذوب خودش می‌کند. علاوه بر این، نحوه اتصال داستان‌ها نیز بسیار جالب است. انتظار نداشته باشید که هر داستان ادامه داستان قبلی خود باشد. در واقع، زمان وقوع اتفاقات هر داستان کاملا متفاوت با داستان‌های دیگر است. علاوه بر مساله زمان، مکان نیز غالبا متفاوت است. اما باز هم نویسنده به خوبی هر داستان را به داستان‌های دیگر متصل کرده است.

نکته دیگر در داستان‌های مجموعه انتقام این است که نویسنده مدام، بدون از دست دادن خواننده، از موضوع اصلی خارج می‌شود و به توصیف صحنه‌ها و اتفاقاتی می‌پردازد که شاید اگر دقیق باشیم به نظر اهمیتی ندارند. اما گاهی در داستان‌های دیگر همین مسائل باعث ارتباط بین داستان‌های می‌شوند. واقعا نبوغ و زیرکی نویسنده در نوع خود جالب است.

آخرین داستان این مجموعه داستان کمی عجیب‌تر از دیگر داستان‌ها بود و به قول مترجم، شاید با خواندن آخرین داستان به یاد اولین داستان مجموعه بیافتید. در انتها به شدت کتاب را توصیه می‌کنم. خصوصا برای کسانی که با فضاسازی‌های سیاه مشکلی ندارند و از کمی هیجان خوششان می‌آید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به فایلی که در وبلاگم قرار داده ام مراجعه کنید.
مینا مکوندی این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر کتاب معمایی دوست دارید، اگر دوست دارید که نتونید بعد از شروع کتاب اون رو زمین بزارید. اگه دوست دارید با هیجان تصمیم بگیرید زودتر به آخر کتاب برسید، حتما حتما حتما پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخونید.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان قشنگی داشت ک دوست داشتم دنبالش کنم و بفهمم که آخر ماجرا قراره چی بشه و این برای من جذابه :)
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
"رفتار تو یک انتخاب است،نه چیزی که تو هستی."
۱۸ اسفند
کتاب خوبی باید باشه. متن قشنگی بود.
۲۰ اسفند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

«سالی تورن» کانبرای استرالیا زندگی می‌کند و شغل اصلی وی ثبت اسناد مالی و تنظیم قرارداد است و پس از ساعات اداری به نویسندگی می‌پردازد.

نفرت‌بازی ... دیدن ادامه » اولین رمان این نویسنده می‌باشد.

داستان این رمان درباره دو شخصیت با عنوان لوسی هاتن و جاشوا تمپلمن است که از هم متنفر هستند؛ نه این‌که به هم علاقه نداشته باشند، یا با کینه‌توزی یکدیگر را تحمل کنند بلکه از هم متنفرند.
هر روز وقتی در دفتر مشترک دستیاران مدیرعامل، ساعات اداری را نشسته روبروی هم سپریشمی‌کنند، از این‌که این نفرت را با مجموعه‌ای از اعمال تهاجمی منفعلانه به نمایش بگذارند، ابایی ندارند.
لوسی نگرش جدی، حسابگرانه و بی‌ذوق جاشوا نسبت به شغلش را درک نمی‌کند. و جاشوا به وضوح از لباس‌های نامناسب لوسی، دمدمی بودن و سهل‌انگاری‌های او ناراضی است.
حالا که هر دو برای رسیدن به ترفیع مقام می‌کوشند، مبارزات به شدیدترین حد خود رسیده و لوسی حاضر نیست اجازه بدهد این بازی‌ها او را از رسیدن به شغل رویایی‌اش بازدارد...‌

عنوان کتاب: #نفرت_بازی
نویسنده #سالی_تورن
۲۵ بهمن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان این کتاب بر خلاف داستان های دیگر جوجو مویز در دو زمان مختلف روایت می شود. لوتی شخصیت اصلی داستان در بخش اول است و داستان اتفاقات رخ داده برای او مقدمه ای برای بخش دوم خواهد بود.
اما در بخش دوم دیزی به شخصیت اصلی داستان بدل شده و داستان از زبان او مطرح می شود.
ارتباط پیدا کردن این دو شخصیت باهم و پیچیدن داستان های مختلف با یکدیگر ... دیدن ادامه » بسیار زیبا بیان شده و کمی جنبه معمایی به داستان داده است.
میوه خارجی یکی از بهترین آثار جوجو مویز است که خواندن اون حتما پیشنهاد میشه
۲۶ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اسب رقصان یکی از جدیدترین کتاب های جوجو مویز نویسنده ای که داستان های عاشقنه بسیار زیبایی در کارنامه دارد.
متن این داستان نیز مشابه داستان های قبلی این نویسنده اما با بلوغ نوشتاری بسیار بهتری نوشته شده و داستان جذاب اون شما رو به همراهی با خودش تشویق میکنه. کتاب های جوجو مویز و از جمله این کتاب با ترجمه خانوم مریم مفتاحی که مترجم اکثر ... دیدن ادامه » آثار همین نویسنده است بسیار بهتر روان تر و شیوا تر از بقیه ترجمه هاست.
حتما پیشنهاد می کنم این داستان رو بخونید و از سر انجام شخصیت های اصلی اون لذت ببرین
۲۶ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان در ادامه رمان من پیش از تو و چند ماه پس از اتفاقات خاتمه داستان قبل اتفاق می افتد. اگر بلافاصله بعد از کتاب قبلی این کتاب را بخوانید یکنواختی داستان و البته ترجمه شما را همچنان جذب داستان نگه مب دارد تا اتفاقات جدید و تکامل بیشتر شخصیت اصلی داستان رو دنبال کنید.
هرچند در بعضی مواقع پرداختن به حاشیه ها زیاد بود اما چیزی از زیبایی ... دیدن ادامه » و گیرایی داستان کم نمی کرد.
پیشنهاد می کنم حتماً با ترجمه همین مترجم و انتشارات آموت هر سه کتاب رو مطالعه کنید.
۲۶ دى
حتما این کارو میکنیم! اصلا دوتا کار مهم داریم اولیش همینه! برا قشر کتابخون متاسفم که سلیقش اینطوری به تباهی کشیده شده...
۲۶ دى
بله. من مطالعه داشتم... به شخصه فروش، تبلیغ و نشر این گونه آثار زرد رو خیانت به جامعه ی ادب، ترجمه، فرهنگ، هنر و ... کشور می دونم. آثار مویز مصداق بارز آثاری هستند که من بهشون میگم زرد! نشر این گونه کتب تجاری سلیقه ی ملت ما رو به شدت به ابتذال کشونده؛ دقیقا ... دیدن ادامه » مشابه سریال های ترکی... همین میشه که کتابی در سطح قهوه ی سرد اقای نویسنده میشه پرفروش ترین کتاب جامعه ی ما...
۲۹ اسفند
کتاب قهوه سرد آقای نویسنده که واقعا منو از کتاب خوندن پشیمان کرد . بی دلیل مطرح و پر فروش شده است .
۱۸ ارديبهشت
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
من پیش از تو نسبت به بقیه آثار جوجو مویز از متن و داستان جالب تری برخوردار هستش و داستان ساده اما گیرای اون شما رو مجاب می کنه که به سرعت تا پایان داستان پیش برید.
رشد شخصیت اصلی داستان در طی گذشت زمان در داستان بسیار جالب توجه ترسیم شده و شاید خیلی از کسانی که کتاب رو میخونن با اون همزاد پنداری کنند و باعث بشه حرکتی برای پیشرفت خودشون ... دیدن ادامه » بکنن.
پیشنهاد میکنم اگر به این سبک رمان ها علاقه دارید حتما این کتاب و بعد از اون 2 کتاب بعدی این سری سه گانه رو مطالعه کنید.
۲۶ دى
هه... دیگه ببین بقیش چی بوده که این آشغال به تمام معنا بهترینشونه
۲۶ دى
آقای ملکی شما که در مورد کتاب ها اینقدر با صراحت اعلام نظر می کنید میشه چندتا کتاب معرفی کنید که ویژگی هایی که شما می گید رو داشته باشند ؟
۱۸ ارديبهشت
کتاب خوب کم نیست رفیق... ایرانی، خارجی، اونقدر داریم که عمرمون کفاف مطالعه ی کسری از اونها رو هم نمیده...
کلاسیک: آثار تولستوی مثل جنگ و صلح، مرگ ایوان ایلیچ، شیطان، آنا کارنینا و ... آثار داستایفسکی مثل یادداشت های زیرزمینی، برادران کارامازوف، جنایت و ... دیدن ادامه » مکافات، قمارباز، ابله، شب های روشن و ... که البته بعضیاشون بین کلاسیک و مدرنن
از بولگاکف مرشد و مارگریتا، از بالزاک باباگوریو، اوژنی گرانده
مدرن: داستان های کوتاه کافکا و قصر و محاکمه و البته از کامو و بل
از آمریکای لاتین آثار بورخس، فوئنتس، بارهستی از کوندرا، ناتور دشت، زوربای یونانی، مادام بوآری و ...
ایرانی: همسایه ها احمد محمود، شازده احتجاب از گلشیری، سمفونی عباس معروفی و و و

این کتب شناسنامشون مشخصه، نویسنده هاشونو همه قبول دارن تقریبا! کسی نمیتونه توانایی و قوت و ارزش اندیشه هاشونو زیر سوال ببره... بخونید و مقایسه کنسد با یکی از این کتابای تجاری زرد که فقط برای ارضای تخیلات و عواطف دختربچه های دم سن بلوغ مناسبن و افرادی ازشون تعریف و حمایت میکنن که طرفدار کتاب و کتابخونی نیستن
۱۹ ارديبهشت
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب سوم از سری سه گانه جوجو مویز (من پیش از تو، پس از تو)
متن کتاب مثل 2 کتاب قبلی گیراست و تا انتهای داستان همراهی خواننده را بر می انگیزد.
حتما باید 2 کتاب قبلی را خواند تا داستان این کتاب مفهوم باشد چون هر سه کتاب به ترتیب و داستان ادامه دار است.
متن ... دیدن ادامه » کتاب مثل بقیه کتب های جوجو مویز جالب و گیراست و خواننده از دنبال کردن داستان خسته نمی شود.
۲۶ دى
شما پیشنهاد نکن دیگه
۲۶ دى
سهیل ملکی عزیز اینکه شما با این نوع صحبت کردن نظر میدید و نظرتون رو اعلام می کنید خودش گویای همه چیز هست.
در ضمن شما که ادعای عضویت در جامعه کتاب خوان و فرهنگی رو دارید اجازه ندارید که به دلیل اینکه به هر عنوان از کتابی خوشتون نیومده در مورد سلیقه دیگران ... دیدن ادامه » نظر بدین و اهانت کنید.
۲۹ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خوشم نیومد
۱۹ آبان
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کتاب معمولی. یک داستان کلیشه ای.مثل فیلمهای عادی و معمولی ک حرف خاصی برای گفتن ندارند.
۱۸ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
می گفت می خواهد او را آنطوری به یاد بیاورد که من به یاد می آورم، می خواست سعی کند او را توی ذهنش داشته باشد تا هرگز از دستش ندهد.
۱۱ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی بچه بودم شهر چنان درخشان بود که تقریبا چشم را میزد. آبی شرف آسمان را به یاد میآورم و سبز تیره ی کاج ها که آن را می شکافت، قرمز روشن خانه های آجری محله و فرش نارنجی برگهای سوزنی کاج زیر پایمان. این روزها گرچه مطمئنم آسمان هنوز گاه و بیگاه آبی است و بیشتر خانه ها هنوز سرجایشان هستند، و برگهای سوزنی درختان هنوز می ریزد این روزها انگار ... دیدن ادامه » رنگ باخته اند، گویی توی عکسی قدیمی زندگی میکنم.
۱۱ مهر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در پشت جلد چنین امده:
لو میخواهد بداند اگر عاشق کسی هستی،آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟یا میتوان هردو رو باهم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟... دیدن ادامه » در نهایت به این نتیجه میرسی که میتوان هردو را باهم داشت وهیچ یک را فدا نکرد...!
۲۷ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در مورد زن ها چرند میگویند.(تو هرگز نمیتوانی،تو هرگز موفق نمی شوی)زن ها همیشه مجبورند انتخاب های سختی بکنند.ولی وقتی کاری را که عاشقش هستی انجام می دهی به آرامش خاصی می رسی.
۲۶ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب ها هستند که به آدم درس زندگی می دهند.کتاب ها به آدم درس همدلی می دهند.اگر بتوانی از جایی کتاب کرایه کنی،دیگر مجبور نیستی بروی بخری.بنابراین آن کتابخانه منبع حیاتی است!لوئیزا وقتی کتابخانه ای تعطیل میشود،فقط درِ یک ساختمان نیست که بسته می شود،بلکه امید هم همراهش تعطیل می شود.
۲۴ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

توی دنیا افرادی را می‌بینیم که همیشه پریشان هستند و وقت ندارند. حتی مادربزرگ هم اغلب این را می‌گوید ولی او و پدربزرگ دومی که شغلی ندارند و منتظر زندگی می‌کنند. توی اتاق، من و مامان برای همه چیز وقت داشتیم. به گمانم توی دنیا زمان مثل تکه یخ هی آب می‌شود. هم‌چنین هر کجا که بچه‌ها را می‌بینم به نظر نمی‌آید بزرگترها دوستشان داشته باشند. ... دیدن ادامه » والدین‌شان فقط از بچه‌ها عکس می‌گیرند اما باهاش بازی نمی‌کنند، ترجیح می‌دهند با بزرگترها قهوه بخورند. گاهی وقتی بچه کوچکی گریه می‌کند مامانش حتی صدای او را نمی‌شنود. هر چه فکر می‌کنم بیشتر مطمئن می‌شوم که دنیا واقعا جای عجیبیست.
۱۰ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این رمان ساده و خوش‌خوان است. روایت خطی دارد. شما فقط با دو شخصیت اصلی طرف هستید و در هنگام مطالعه از خواندن آن خسته نمی‌شوید. از دیالوگ‌ها و توصیف‌های کتاب لذت می‌برید و ممکن است ساعت‌ها مشغول خواندن آن شوید. اما دقت داشته باشید که شما نباید از این رمان انتظار معجزه داشته باشید. همان‌طور که اشاره شد، این رمان عامه‌پسند است و اگر شما طرفدار ادبیات فاخر هستید و به دنبال شاهکارهای جهانی، قطعا من پیش از تو شما را ناامید می‌کند.

http://kafebook.ir/من-پیش-از-تو/

۰۵ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ترس چیزیه که حسش می‌کنی ولی شجاعت چیزیه که انجامش می‌دی.
۲۰ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کتاب عالی پرکشش با پایانی ناب.از اواسط کتاب دیگه نمیشه کتاب رو زمین گذاشت صفحه به صفحه پیش میری تا بفهمی بالاخره چی میشه.غافلگیری جالبی با برملا شدن اصل قضیه در انتظار خواننده هست.
۱۰ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب جذابی نیست.زندگی یک خانم روایت میشه ک انگاری این خانم خوابه و همه چیز براش گنگ و نامفهومه حتی حرفهای خودش ک هی نمیدونه چی میگه.حوصله آدمو شر میبره.آخرشم دستپاچه تموم شد.
۰۸ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یک روح در دوجسم درکلام زیباست ولی حرف پوچی بیش نیست و در عمل به ندرت واقعیت پیدا میکند.
۲۸ تير ۱۳۹۷
سلام .معیارارائه کارت تخفیف را توضیح بدهید .سپاس
۲۹ تير ۱۳۹۷
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 10