:   دوشنبه
:   ۱۰ تير ۱۳۹۲
:   ۱۶:۰۰
:   مرکز فرهنگی شهر کتاب

توضیحات برنامه :

دوره‌ی آموزشی شناخت میشل فوکو با تدریس دکتر امیرعلی نجومیان در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. این دوره به معرفی یکی از مهم‌ترین تاریخ‌نگاران و فیلسوفان جهان معاصر اختصاص دارد. در طی دوره، مفاهیم کلیدی نظریه فوکو مانند دیرینه‌شناسی، تبارشناسی، اپیستم/معرفت، گفتمان، قدرت، دانش، جنون، جنسیت و هویت به بحث گذاشته خواهند شد.

آثار اصلی فوکو مانند دیرینه‌شناسی دانش، تاریخ جنون، پیدایش کلینیک، نظم اشیاء، مولف چیست، نظارت و تنبیه، و تاریخ جنسیت هم در جلسات جداگانه معرفی خواهند شد. علاوه بر این، به انتقادهایی که بر آرای فوکو وارد شده و میراث تفکر او پرداخته خواهد شد. برای ملموس شدن بحث، چند فیلم سینمایی بر اساس چارچوب نظری فوکو نیز نقد و تحلیل خواهند شد.

این دوره‌ی آموزشی در ده جلسه، روزهای دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌شود. آ‌غاز آن دهم تیر ۱۳۹۲ است. علاقه‌مندان به حضور در این دوره‌ی آموزشی تا ۲۳ خرداد فرصت دارند در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند. بدیهی است با توجه به محدودیت ظرفیت اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام قطعی خود اقدام کنند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :