یک مترجم «اساطیر جهان» را به بازار نشر ایران می‌آورد
کتاب «اساطیر جهان» نوشته‌ ویلیام گ. داتی با ترجمه‌ ابوالقاسم اسماعیل‌پور به‌زودی توسط نشر اسطوره منتشر خواهد شد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از مهر،‌ نسخه اصلی و اولیه کتاب «اساطیر جهان» در سال 2005 در انگلستان منتشر شد و بسیاری از کارشناسان اسطوره‌شناسی معتقدند این کتاب در کنار جنبه‌ پژوهشی به‌شدت برای علاقه‌مندان غیرمتخصص این حوزه، کارآمد و جذاب است.

بررسی و تحلیل اساطیر ملل مختلف مانند اساطیر ایران، هند، یونان یا اسطوره‌های مربوط به سرخ‌پوستان بادیدگاه مردم‌شناسی از ویژگی‌های اصلی این اثر است.

اسماعیل‌پور که پیش از این در کتاب «دانشنامه‌ اساطیر جهان» به شکل مفصل به بررسی اساطیر ایرانی پرداخته، در این اثر هم اسطوره‌های ایران را مورد بررسی داده است. اساطیر یونان و سرزمین‌های شرق هم حجم زیادی از صفحات و تحلیل‌های این کتاب را به خود اختصاص داده است.

نگارش این کتاب توسط گروه نویسندگان به سرپرستی ویلیام گ. داتی انجام شده که سرویراستار و نویسنده‌ دیباچه‌ کتاب، مدیر مطالعات دینی و استاد علوم انسانی دانشگاه آلابامای آمریکاست و بیش از 14 اثر در زمینه‌ مطالعات دینی و اسطوره‌شناسی منتشر کرده است.

نویسندگان این مجموعه با توجه به اشرافی که در زمینه‌هایی همچون مردم‌شناسی و انسان‌شناسی دارند، موفق شده‌اند تعریف جدیدی از مردم‌شناسی اسطوره‌ها ارائه بدهند و در فصل‌های جداگانه آن، به بررسی میراث اساطیری سرزمین‌های مختلف بپردازند. متن این کتاب بدون اینکه حالت داستانی و افسانه‌ای به اساطیر بدهد، آن‌ها را بررسی می‌کند. زاویه دید این بررسی هم از منظر برجستگی‌های مردم‌شناسی مناطق است. این کتاب را می‌توان مکمل کتاب «دانشنامه یا اساطیر جهان» دانست.

کتاب 415 صفحه‌ای «اساطیر جهان» با قطع رحلی و به صورت مصور، آماده چاپ است و به زودی توسط نشر اسطوره منتشر خواهد شد.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :