گفت‌وگوهای اخوان ثالث در قالب یک کتاب
به گزارش شهرکتاب اینترنتی به نقل از هنرآنلاین ؛ مهدی اخوان ثالث متولد اسفند ۱۳۰۷در مشهد و درگذشته ۴ شهریور ۱۳۶۹در تهران است. این شاعر پرآوازه و موسیقی‌پژوه ایرانی با نام "م. امید" تخلص می‌کرد. اخوان که در شعر کلاسیک ایران توانمند بود، به شعر نو گرایید و آثاری در هر دو نوع شعر به جای نهاد.

"آفاق و اسرار عزیز شب" مجموعه‌ای است شامل 30 گفت‌وگو درباره زندگی و آثار مهدی اخوان ثالث که به کوشش مهدی مظفری ساوجی گردآوری شده اند.

ساوجی در این اثر به معرفی مهدی اخوان ثالث در گفت و گو با:عنایت سمیعی، رضا سیدحسینی، محمد قهرمان، مسعود کیمیایی، ابراهیم گلستان، ضیاء موحد، ایران درودی، احسان یارشاطر، رضا براهنی، سیمین بهبهانی، تقی پورنامداریان، صفدر تقی‌زاده، بهاءالدین خرمشاهی، اسماعیل خویی و... پرداخته است.

این نویسنده و محقق از سال 85 به جمع‌آوری این گفت‌وگوها با چهره‌های مختلف پرداخته که حاصلش مجموعه‌ا‌ی 1012 صفحه‌ای را شامل شده است.

ساوجی در بخشی از سخن آغازین کتاب این طور نوشته: "کتاب حاضر، حاصل هفت سال گفت‌وگوى من با صاحب‌نظران ادبیات امروز درباره زندگى و آثار مهدی اخوان ثالث است. این کتاب (که در ادامه کتاب "از بامداد" منتشر مى‌شود) به ارزیابى و تحلیل آثار و آراى یکى از پنج رکن اصلى شعر معاصر فارسى مى‌پردازد. گفت‌وگوها در بیشتر موارد به شکل حضورى و رودررو یا تلفنى انجام شده، مگر در مواردى که گفت‌وگوشونده خود مایل به ارائه کتبى پاسخ‌ها بوده است.

"آفاق و اسرار عزیز شب" با قیمت 55000 تومان از سوی انتشارات نگاه منتشر شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :