«کلکسیونر چشم» پرفروش‌ترین رمان آلمان در سال‌های اخیر
پرفروش‌ترین رمان آلمان در سال‌های اخیر با عنوان «کلکسیونر چشم» نوشته سباستین فیتسک و با ترجمه زهره صبوحی زرافشان منتشر شد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از مهر، نشر شورآفرین به تازگی تریلر داستانی روانشناختی سباستین فیتسک با عنوان «کلکسیونر چشم» را منتشر کرده است که به گفته منتقدان و بر پایه آمار حاصله از میزان استقبال مخاطبان توانسته پس از انتشار رکورد جذب مخاطب رمان «رمز داووینچی» دن براون را شکسته و صدر جدول پرفروش‌های کشور آلمان را به دست آورد.


این رمان داستانی است از زندگی یک قاتل زنجیره‌ای که جسم طعمه‌های خود را چنان فشار می‌دهد که همگی آنها له می‌شوند.


این رمان داستانی است دلهره‌آور که نویسنده توصیه می‌کند مخاطباش بیش از هر چیز آن را با حوصله مطالعه کند چون او شخصیت‌های متعددی را در این اثر معرفی می‌کند که مخاطب وی حس می‌کند هر کدام از آنها می‌توانند قاتل باشد اما نویسنده تا پایان داستان مشت هیچ خود را باز نمی‌کند.


این رمان همچنین از فصل پایانی شروع و با روایت فصل نخست در انتهای کتاب به پایان می‌رسد.


در بخشی از فصل نخست این کتاب که در انتهای این رمان روایت شده است، می‌خوانیم:


«دیگر دیر بود،  برای این سوال که چطور می‌توانم این واقعه مرگبار را در این لحظات تحت کنترل داشته باشم، آن هم درست وقتی که یک کوکتل از داورهای ضد افسردگی و آرام بخش بهم خورده بودم و نمی‌توانستم افکرارم را متمرکز  کنم.


آلینا تا به حال درباره استعدادش در پیشگویی به طور مفصل با کسی صحبت نکرده بود. در آن وضعیت درهم و بر هم شاید آن فرصت خوبی بود که او جزئیات منحصر به فرد رویاهاش و گذشته را به خاطر بیاورد. اولین رویاش مربوط به تصادف رانندگی با راننده مست بود. او گفت خودش را که روی آسفالت خیابان نشسته می‌بیند، اما چرا آلینا باید تنها دختری باشد که راننده مست او را زیر می‌گیرد؟


کور، ما آنقدر کور بودیم.


از خیابان گرونا تا رودر دورفربلیک با ماشین معمولاً چهل و پنج دقیقه طول می‌کشد. من آن را در عرض ده دقیقه طی کردم با وجود اینکه خیلی دیر شده بود.


گردنش را شکستم. شبیه شکستن تخم‌مرغ بود. او بلافاصله مرد.»


سباستین فیتسک
روزنامه‌نگار و نویسنده آلمانی با انتشار نخستین رمان خود با عنوان «درمان» صدر جدول پرفروش‌ترین آثار جیبی در آلمان را به دست آورد و نامزد دریافت جایزه فردریش کلاسه نیز شد.


وی پس از این رمان نیز رمان‌های درمان، آموک اشپیل، کودک، روح شکن، اسپیلتر و در نهایت کلکسیونر چشم را منتشر و خود را به عنوان نویسنده تریلرهای روانشناختی تثبیت کرد.


او از معدود نویسندگان آلمانی است که آثارش در آمریکا و انگلستان نیز چاپ شده‌اند و تاکنون نیز موفق به فروش بیش از چهار و نیم میلیون نسخه از آثارش شده است.


رمان «کلکسیونر چشم» فیتسک هم با ترجمه زهره صبوحی زرافشان در 422 صفحه و با قیمت 25 هزار تومان منتشر شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :