“کلکسیونر چشم” منتشر شد!
رمان جنایی “کلکسیونر چشم” نوشته سباستین فیتسک (نویسنده و روزنامه نگار آلمانی) با ترجمه زهره صبوری و همکاری نشر شورآفرین منتشر شد.

این اثر رمانی است درباره قتل‌های سریالی و اولین اثری که از این نویسنده، در ایران ترجمه و چاپ شده است.

داستان درباره قاتلی است که مرتکب قتل‌های متعدد می‌شود؛ او کودکی را می‌دزد، مادرش را می‌کشد و مدتی به پدر کودک اجازه می‌دهد فرزندش را پیدا کند اما با تمام شدن مهلت و ناکامی پدر در یافتن او، قاتل کودک را می‌کشد و چشم‌هایش را در می‌آورد…

کلکسیونر چشم دارای ۸۴ فصل است و به شیوه‌ای جدید نوشته شده است و ابتدای داستان انتهای آن است و البته به گفته نویسنده ابتدا و انتها ندارد؛ نویسنده در مقدمه کتاب آورده:

«بازی آزمایش با سرنوشت؛ آن را از پایان آغاز می‌کنم.»

«به شما هشدار نداده بودم قبل از اینکه این داستان مثل زائده‌ای زنگ زده، عمیقا در ذهن شنا نقش بندد قیدش را بزنید؟ داستانی که هیچ وقت آغاز نمی‌شود و پایانی هم ندارد. چون درباره مرگ‌های ناتمام است. توصیه می‌کنم بقیه کتاب را نخوانید. خدا می‌داند این نوشته‌ها چطور در شما تأثیر می‌گذارد. نه برای شما قابل باور است و نه برای هیچ کس دیگر، حتی برای بزرگترین دشمن شما.

با این وجود نظرم را درباره این تجربه می‌گویم.

حالا شما می‌دانید این داستان مردی است که اشک‌هایش مثل قطرات خون از چشم‌هایش جاری می‌شود. داستان مردی است که جسم آدم‌ها را چنان فشار می‌دهد که گوشت بدنشان له می‌شود، در حالیکه دقایقی قبل نفس می‌کشیدند، عاشق بودند و زندگی می‌کردند.

داستانی که حالا می‌خوانید یک داستان نیست، سرنوشت من است. زندگی من، مردی که در اوج شکنجه‌هایش به این می‌اندیشد که این شروع تازه‌ای است برای قتل‌های دیگر. این مرد من هستم.»
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :