کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی الکترونیکی شدند
محبوبه ضرغامپور در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره اظهار کرد: دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی، کتاب‌های درسی ویژه گروه خود را مطالعه می‌کنند، به عبارت دیگر محتوای کتاب‌های درسی این گروه از دانش‌آموزان با محتوای کتاب‌های درسی دانش‌آموزان عادی متفاوت است.

وی ادامه داد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی برای نخستین‌بار در راستای هوشمندسازی مدارس، محتوای کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی را به صورت الکترونیکی در سایت این سازمان قرار داده است.

وی با بیان این‌که حدود 30 درصد مدارس هوشمندسازی شده‌اند، گفت: مدارس استثنایی ابتدایی که به سیستم هوشمندسازی مجهزند، می‌توانند علاوه بر ارایه مکتوب این کتاب‌ها، به صورت الکترونیکی نیز آن‌ها را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

کارشناس مسوول برنامه‌ریزی درسی دوره پیش‌دبستان و ابتدایی دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی در پایان گفت: معلمان و کارشناسان این مقطع تحصیلی پیش از این در دوره‌های ضمن خدمت با شیوه‌های استفاده از محتوای الکترونیکی و تدریس آن آشنا شده‌اند. دوره‌های تولید محتوای الکترونیکی و همچنین تولید و کاربرد رسانه‌ها و وسایل کمک آموزشی نمونه‌ای از این دوره‌ها به شمار می‌آیند.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :