کتاب های برتر آمازون در سال 2013
به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از خبرآنلاین، «همه چیزهایی که هرگز به تو نگفتم» به عنوان کتاب سال آمازون انتخاب شد.

مهر به نقل از رویترز گزارش داد: «همه چیزهایی که هرگز به تو نگفتم» اولین رمان نویسنده نوقلمی به نام سلسته ان‌جی به عنوان کتاب سال آمازون انتخاب شد. این کتاب درباره دختر نوجوانی است که در یک خانواده ترکیبی از نظر نژادی و در دهه 1970 آمریکا، بزرگ می شود.

این کتاب که دیروز به عنوان کتاب سال آمازون معرفی شد، در راس فهرست 100 کتاب برتر سایت «گود ریدرز» هم جای گرفت. این فهرست شامل مجموعه‌ای از کتاب‌های داستانی و غیرداستانی برتر به انتخاب ویراستاران، دبیران و خرده فروشان آنلاین است.

سارا نلسون مدیر بخش کتاب کتابخوان کیندل در سایت آمازون این کتاب را کتابی زیبا درباره خانواده خواند. وی افزود: شخصیت های این رمان خیلی پرتحرک هستند و همه افراد جالب توجه اند.

رقیب این کتاب ، کتاب تحسین شده دیگری با عنوان «همه نورهایی که نمی‌توانیم ببینیم» نوشته آنتونی دوئر بود که از فینالیست‌های جایزه کتاب ملی آمریکا هم هست که برنده خود را دو هفته دیگر معرفی می‌کند. این کتاب در رتبه دوم آمازون جای گرفت.

کتابی که از تجربیات هیجان انگیز در منطقه قطب سخن می‌گوید با عنوان «در پادشاهی یخ: سفر قطبی بزرگ و پردردسر یواس‌اس جینت» نوشته همپتون سایدس نیز در مکان سوم قرار گرفت.

نلسون از دوئر نیز تجلیل کرد و هر جمله خلق شده توسط او را زیبا نامید. وی گفت کتاب‌های این نویسنده درباره جوانان و نوجوانانی که در جنگ جهانی دوم رشد می‌کنند بسیار تاثیرگذار است.

آمازون کتاب سوم را نیز داستانی ماجراجویانه که ترکیبی از رومانس است خواند و گفت این کتاب نبرد بقا در میان کشتی‌هایی که راهی قطب می شوند را در اوایل دهه 1880 به زیبایی بیان می کند.

کتاب چهارم این فهرست با عنوان «زندگی کوتاه و تراژیک رابرت پیرس » نام دارد که بیان کننده خاطرات جف هابس درباره دوست صمیمی اش است. شخصیت اصلی این کتاب یک آفریقایی آمریکایی است که در بخش وحشی آمریکا بزرگ می‌شود اما خودش را به مدارج بالا می رساند.

پنجمین کتاب این فهرست یک مجموعه داستان کوتاه از تجربیات جنگ عراق و افعانستان است که از فینالیست های جایزه کتاب ملی نیز بوده است. این کتاب نوشته فیل کلی با عنوان «آرایش دوباره لشکر» نام دارد.

آمازون این 100 کتاب را از میان بهترین کتاب‌های هر ماه و نیز کتاب هایی که در سایت‌های ادبی و سایت‌های معرفی کتاب با اقبال خوانندگان روبه رو می شوند، برگزیده است.

از 10 کتاب اول این فهرست دو کتاب، کتاب اول نویسندگانشان هستند و چهار کتاب را نویسندگان زن خلق کرده اند. در عین حال کتاب جدید استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی که بیشتر در ژانر دلهره‌آور می نویسد با عنوان «رقیب» در مکان ششم این فهرست جای گرفته است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :