کتاب‌هایی از کاوه میرعباسی، کریم زمانی و عباس عبدی
کتاب جدیدی از عباس عبدی،˝وارونگی˝ عطیه راد، رمانی از کاوه میرعباسی، شبانه‌های سیدعلی صالحی و بر لب دریای مثنوی کریم زمانی از تازه‌های کتاب این روزهای بازار نشر هستند.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از هنرآنلاین، "مقدمه‌ای بر پژوهش در جامعه شناسی خانواده در ایران" اثر عباس عبدی در انتشارات نی منتشر شده است. در پیشانی این کتاب چنین آمده است که " این پژوهش با حمایت دفتر طرح‌های ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1383 انجام و بخش سوم آن در سال 1392 از سوی نویسنده به روز و با ویرایش جدید آماده انتشار شده است." این کتاب به 4 بخش تقسیم می‌شود: نهاد خانواده و تحولات آن، خانواده موجود، خانواده در ایران و عناصر پژوهش در خانواده که هر کدام از این عناوین شامل قسمت‌های مختلفی می‌شود. این کتاب در 146 صفحه، 1000 نسخه و با قیمت 8600 تومان منتشر شده است.

اما در سری آثار داستان‌های ایرانی نشر چشمه کتاب جدیدی با عنوان"وارونگی" نوشته عطیه راد منتشر شد.

در پاره‌ای از متن کتاب می‌خوانیم:" لنگه‌ی گوشواره‌ی خاله ناهید گم شد. یعنی از اول بین طلاهایش نبود. کسی هم خیلی دنبالش نگشت. مادر گفت خاله‌ات از بس قرص اعصاب می‌خورد، خرفت شده. حتما پیش‌ترها گم کرده. بدتر از همه خود خاله نگار. حلقه‌ی عروس را جا گذاشته بود لای جانماز مخمل سبز مکه‌ای و چون آقای عاقد چند جای دیگر هم مجلس داشت، مجبور شدند حلقه‌ی هدا را از دستش دربیاورند و بدهند به رضا که دست عروس کند. چون انگشت‌های عروس به باریکی مال هدا نبود حلقه جا نشد و عروس وداماد همان‌طور با حلقه‌ی وسط انگشت مانده عکس گرفتند. بعد عقد، رضا کفری تند رفت که خودش حلقه را از لای جانماز بیاورد که سرش محکم خورد به تاق کوتاه در تالار و از دماغش خون راه افتاد. اگر نن تاجی همان موقع می‌فهمید بس بود که بگوید این عروسی آخر عاقبت ندارد. ولی نن تاجی فقط گفت: درِ نو حالا حالاها غژوواغژ داره." این کتاب نیز در 1000 نسخه، 124 صفحه و با قیمت 7000 تومان منتشر شده است.

همچنین در هفته اخیر اولین رمان کاوه میرعباسی با نام "سین مثل سودابه" منتشر شد.

ماجرای رمان اینگونه است که "رستم نکره بعد از پانزده سال هنوز دیوانه‌وار به سودابه عشق می‌ورزد. این دیو دلباخته از کارآگاهی می‌خواهد که دلبرش را پیدا کند. کارآگاه نیز درگیر ماجراهایی می‌شود آمیخته با دلهره، دسیسه، هویتهای جعلی، مرگ مشکوک و...و سودابه زن زیبا و مرموز، همچنان سایه‌وار می‌گریزد."

"سین مثل سودابه" نخستین کتاب از یک مجموعه هفت جلدی پلیسی است که میرعباسی نگارش آنها را برعهده دارد. داستان‌های بعدی روایاتی مجزا دارند و تنها نقطه اشتراک آنها اسامی برگرفته از شاهنامه فردوسی است که تکرار می‌شوند.

اما "شبانه ها؛ در غیاب احمد شاملو" عنوان جدیدترین مجموعه شعر از آثار سیدعلی صالحی است که توسط نشر چشمه به چاپ رسیده و منتشر شده است.

"بر لب دریای مثنوی " نیز شامل متن کامل مثنوی معنوی به همراه مقاصد سرایش ابیات، با تحقیق کریم زمانی توسط نشر قطره و شکوه دانش منتشر شد.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :