کتاب «آشپزی کُره‌ای با چاشنی شعر» منتشر شد
کتاب «آشپزی کُره‌ای با چاشنی شعر» اثر مشترک شاعران کُره‌ای با ترجمه چی این هوا توسط انتشارات امرود منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش شهر کتاب اینترنتی به نقل از خبرگزاری مهر ؛ نشر امرود در قالب یک مجموعه به نام «کتاب کره» به چاپ کتاب‌های مربوط به فرهنگ و ادب کره جنوبی مبادرت دارد و این کتاب هم دوازدهمین عنوان از این مجموعه است.

این کتاب، یک مجموعه شعر است و در آن، شاعران کره ای تجربه ها و خاطرات خود را درباره تعدادی از برجسته‌ترین غذاهای کره ای در قالب شعر، تجسم بخشیده‌اند. بنابراین مخاطب کتاب، اشعاری توأم با طعم غذاهای کره‌ای را مقابل خود خواهد یافت.

شاعرانی که شعرشان در این کتاب چاپ شده، به غذاهای متنوع، آب گوارا، نور خورشید، نوازش دست و مهر مادری و همچنین صدای آرام بخش مادر خود اشاره کرده اند. غذاهای وطنی، برای این شاعران، نماد عشق و محبت، دلتنگی برای گذشته و نمایش خلاقیت هایشان است.

شین دال جا رئیس انجمن شاعران کره، برای این کتاب مقدمه ای نوشته که ابتدای آن چنین است: «در غذا نیرویی هست که در مردم احساسی از خوشبختی به وجود می آورد. این احساس ناشی از طعم و مزه ی آن است. امروزه که عصر دیجیتال است و جهانیان می توانند به طور همزمان درباره ی موضوعی واحد صحبت کنند و به تبادل نظر بپردازند، جلوه و طعم غذاهای کره ای مردم جهان را شیفته خود کرده تا جایی که غذا نیز تبدیل به پدیده ای فرهنگی شده است.»

اسامی برخی غذاهای حاضر در کتاب که شاعران با محوریت آن ها شعر گفته اند به این ترتیب است: پلوی پنج غله، خورش بی جی، سوپ با کیک برنجی، خورش کیمچی، شین سان رو، سوپ با مرغ شکم پر، بوسم کیمچی، بوکوم، جوریم، بول گوگی، مرغ بخارپز آندوگ و ...

این کتاب که اواخر سال گذشته با حضور سفیر کره جنوبی در هفته فرهنگی این کشور در ایران، رونمایی شده بود، به تازگی با ۱۶۰ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۱ هزار تومان منتشر شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :