کتابی از خاطرات خانواده، آشنایان و  همکلاسی‌های شهید دکتر مصطفی چمران
کتاب «مرگ از من فرار می‌کند» که حاصل کوشش فرهاد خضری در گردآوری خاطرات خانواده، آشنایان و همرزمان و همکلاسی‌های شهید دکتر مصطفی چمران است، از سوی انتشارات روایت فتح به چاپ هفتم رسید.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، «مرگ از من فرار می‌کند» در دو بخش «سفر نخست» و «سفر دوم» منتشر شده و خضری، این خاطرات را در قالب فصل‌هایی چون آمریکا، لبنان، پاوه سوسنگرد، دهلاویه و «مرگ و مصطفی» تدوین کرده است.

سیده هیام عطفی، ربابه صدر، طاهره توکلیان، علی صیاد شیرازی، محسن الله‌داد، مجید نداف، علی ارشادی، کاظم فرتاش، اسماعیل فرتاش، سیروس بادپا و حسن شاه‌حسینی برخی از دوستان و هم‌رزمان شهید مصطفی چمران‌اند که خاطراتی از آنان را در کتاب «مرگ از من فرار می‌کند» می‌خوانیم.

در بخشی از خاطرات محسن الله‌داد و در صفحه 165 کتاب آمده است: «... نیرو‌هایی که می‌آمدند اهواز از همه قشری بودند. بعضی‌ها‌شان با خودِ دکتر از کردستان آمده بودند آن‌جا. بعضی‌ها هم نه. خودشان آمده بودند. موتورسوار‌ها را هیچ اردوگاهی نپذیرفته بود. دکتر آن‌ها را سپرده بود به اخوی ما و او هم آورده بودشان به اردوگاه ما و با هم نشستیم فکر کردیم باشان چی‌کار کنیم. مثل بقیه نبودند. نه ظاهرشان. نه رفتارشان.

دکتر گفته بود: این جنگ مال همه‌است. باید همه بیایند کمک کنند. نمی‌توانیم فقط به یک قشر خاص فکر کنیم. یا بنشینیم این و آن را گزینش کنیم.»

صفحه‌های پایانی «مرگ از من فرار می‌کند» تصاویر سیاه و سفیدی را از شهید دکتر مصطفی چمران در بر دارد.

انتشارات روایت فتح «مرگ از من فرار می‌کند» را در مجموعه «از چشم‌ها» با شمارگان یک‌هزار و 100 نسخه، 285 صفحه، قطع رقعی و به بهای 120 هزار ریال روانه بازار نشر است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :