چگونه پدیدارشناسی، از گذشته مرده به اکنونِ زنده می‌پیوندد؟نگاهی به کتاب «هگل و پدیدارشناسی روح»
به گزارش شهر کتاب اینترنتی به نقل از خبرگزاری کتاب ایران ؛ کتاب «هگل و پدیدارشناسی روح» عنوان اثری از «رابرت استرن» است که توسط محمدمهدی اردبیلی و سید محمدجواد سیدی ترجمه و در سال جاری از سوی انتشارات ققنوس، روانه بازار شده است.

این کتاب، شرحی مقدماتی و حتی‌الامکان کامل و منسجم از کل پدیدارشناسی روح به دست می‌دهد و به رغم حجم محدودش،‌کوشیده است کل فرآیند تکوین روح را با زبانی قابل‌فهم و با تعهد به متن پدیدارشناسی، تفسیر کند و همچنین به حفظ پیوستار دیالکتیکی آن متعهد باشد؛ ضمن آن که ارجاعات متعددش به سایر آثار هگل و اشراف قابل ملاحظه‌ بر کل شارحان وی،‌ بر غنای اثر افزوده است.

در پشت جلد کتاب «هگل و پدیدارشناسی روح» به نقل از فردریک بیزر می‌خوانیم که شرح استرن، «بهترین راهنمای مقدماتی برای پدیدارشناسی روح در زبان انگلیسی است». استرن کوشیده است تا آن جا که می‌تواند و ممکن است، شرحی از پدیدارشناسی روح به دست دهد که حتی اگر مجبور است بخش‌هایی از اثر را نادیده بگیرد، دست ‌کم توانسته باشد طرحی منسجم و تا حد قابل‌توجه وفادارانه از سیر تکوین روح از نخستین دقایق بالقوه آن تا انتهای فعلیت دانش مطلق به دست دهد.

کتاب «هگل و پدیدارشناسی روح» نوشته «رابرت استرن» که با تلاش محمدمهدی اردبیلی و سید محمدجواد سیدی ترجمه شده در سال جاری از سوی انتشارات ققنوس، در 368 صفحه و هزار و 100 نسخه روانه بازار شده است. علاقه‌مندان به کتابهای فلسفی و به ویژه فلسفه غرب می‌توانند این اثر را به بهای 18 هزار تومان تهیه کنند.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :