چهلمین روز درگذشت شیرکو بی کس در سلیمانیه

در مراسم چهلمین روز درگذشت شیرکو بی‌کس که 9 سپتامبر (18 شهریور) برگزار می‌شود، کتاب خاطرات این شاعر کُرد به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، مریوان حلبچه‌ای - مترجم کُرد  با اشاره به برگزاری این مراسم برای چهلمین روز درگذشت شیرکو بی‌کس گفت: روز 9 سپتامبر (18 شهریورماه) ساعت 5 به وقت ایران، مراسم چهلم این شاعر در شهر سلیمانیه در تالار هنر برگزار می‌شود.

او درباره این مراسم عنوان کرد:‌ این برنامه با حضور میهمان‌هایی از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. همچنین نوازندگان و خوانندگانی به یاد شیرکو بی‌کس اجرای برنامه می‌کنند. در این مراسم دو فیلم نیز پخش می‌شود که یکی از این فیلم‌ها مستندی درباره شیرکو بی‌کس است که زندگی او تا را زمان مرگ نمایش می‌دهد. دیگری هم فیلم کوتاهی است درباره بخشی از کتاب «اینک دختری میهن من است» که ماجرای عاشقانه این شعر را روایت می‌کند.

به گفته حلبچه‌ای، در این مراسم همچنین سخنرانی‌هایی به نمایندگی از خانواده بی‌کس، مؤسسه سردم (مؤسسه انتشاراتی شیرکو بی‌کس) و نیز دولت انجام می‌شود. در کنار این مراسم، نمایشگاه نقاشی نیز برگزار می‌شود که در آن آثار 10 نقاش مطرح کُرد به نمایش گذاشته می‌شود که هر یک دو تابلو با الهام از این شاعر و آثارش کشیده‌اند. همچنین کتاب خاطرات شیرکو بی‌کس که در 2000 نسخه منتشر شده است، هم‌زمان با مراسم به دست علاقه‌مندان می‌رسد.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :