چند کتاب تازه منتشر شده را از فروشگاه اینترنتی شهرکتاب بخرید

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایسنا، «پاکون» نوشته اسپایک میلیگن با ترجمه مجتبی ویسی منتشر شده است.


مترجم در مقدمه‌ای بر کتاب می‌نویسد: «اسپایک میلیگن (با نام اصلی ترنس اَلن) شهرتش را بیشتر از همه مدیون فیلمنامه‌نویسی، آثار طنز، اجرای برنامه‌های رادیویی و بازیگری در سینما و تلویزیون بود، اما عده زیادی نیز او را به خاطر آثار ادبی‌اش می‌شناسند. نوشته‌هایی که محور اصلی در آنها طنز و در مواردی طنز سیاه است. میلیگن در آثارش هیچ محدودیتی قائل نیست و هرکس و هرچیزی را دست‌مایه شوخی و طنز قرار می‌دهد. یکی دیگر از شاخصه‌های کار او رفتار زبانی‌ای است که در پیش می‌گیرد.»

رمان «پاکون» در 167 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 11000 تومان به چاپ رسیده است.

**

«استاد دروغ‌های کوچک» نوشته ارسی سوتیروپولوس با ترجمه بابک واحدی به چاپ رسیده است.


مترجم در مقدمه‌ای بر کتاب می‌نویسد: «ارسی سوتیروپولوس متعلق به دنیای ادبیات آوانگارد یونان است. بیشتر داستان‌های این مجموعه در یونان محل تولد و زندگی نویسنده اتفاق می‌افتند و چندتاییشان هم در ایتالیا کشوری که از لحاظ تاریخی و فرهنگی اشتراکات زیادی با یونان دارد. بیشتر داستان‌ها به روابط نزدیک میان آدم‌ها، یک زوج یا گروهی کوچک و به طریقی مرتبط یا خویشاوند هم می‌پردازند. در این بین شوق به یکدیگر و انواع رنگ به رنگ احساس و عشق و در عین حال فاصله و جدایی از یکدیگر داستان را شکل می‌دهند.»

مجموعه داستان «استاد دروغ‌های کوچک» در 165 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 8000 تومان انتشار یافته است.

**

کتاب «داستان‌پرداز زندگی» نوشته تیتزیانو اسکارپا با ترجمه اثمار موسوی‌نیا منتشر شده است.


مترجم در مقدمه‌ای بر کتاب می‌نویسد: «تیتزیانو اسکارپا در این کتاب تجربه‌های زندگی را در قالب قطعاتی کمتر از هزار حرف به تصویر می‌کشد. این تجربه‌ها مقابل جهان رسانه‌ها قرار می‌گیرند که اخبار و تفسیرهایش را لحظه به لحظه توی صورت مخاطب پرتاب می‌کند و بر همه دنیای مخاطب سایه می‌افکند. آیا وظیفه نویسنده‌ها و روشنفکران صرفا پرداختن به وقایع منعکس‌شده در رسانه‌هاست؟»


«داستان‌پرداز زندگی» در 155 صفحه با شمارگان 11000 نسخه و قیمت 8000 تومان به چاپ رسیده است.

**

کتاب «افلاطون و اینترنت» نوشته کیرُن اُهارا با ترجمه محسن محمودی منتشر شده است.


در یادداشت پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «معرفت حقیقی از نظر افلاطون معرفتی است که به چرایی خود آگاهی دارد‌، در حالی که معرفت ظاهری‌، ممکن است واقعیت داشته باشد‌، ولی قادر به بیان چرایی خود نیست. افلاطون به‌ویژه در اثر معرفت‌شناسانه‌ سترگش «ثئای‌تتوس» تلاش زیادی برای ایجاد تفاوت ضروری بین دانش و باور حقیقی کرد. او می‌گوید دانش عبارت است از باور حقیقی به علاوه «چیزی» که «فقط» باور را به دانش تبدیل می‌کند یعنی «باور صادق موجه». بنابراین سنت باور صادق موجه بر این موضوع استوار است که دانش حالتی روان‌شناختی است که باعث می‌شود فرد از یک گزاره حمایت کند.


سنت باور صادق موجه به دو دلیل دچار تکان‌کاری شده است‌؛ نخست‌، پست‌مدرنیسم و دوم‌، ظهور پدیدارهای تکنولوژیک متأخر چون رایانه و اینترنت. کتاب پیش رو ناظر به بخش دوم این تکان‌کاری است.»


«افلاطون و اینترنت» در 79 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 4500 تومان منتشر شده است.

**

کتاب «هایدگر، هابرماس و تلفن همراه» نوشته جورج میرسون با ترجمه محمود مقدس منتشر شده است.


در معرفی این کتاب می‌خوانیم: «هایدگر و هابرماس با وجود افتراقات نظری‌ فراوان‌، از جمله در باب مدرنیته و عقلانیت‌، در مورد پیامدهای منفی تکنولوژی اشتراکات قابل توجهی دارند‌؛ آنجا که هایدگر از ماشین‌زدگی می‌نالد و هابرماس از گسترش بیش از پیش سیستم و در نتیجه‌، کوچک‌تر شدن جهان زیست سخن می‌گوید.


کتاب حاضر پدیده‌ تلفن همراه را به مثابه یک تکنولوژی نوین ارتباطی از منظری فلسفی مورد مطالعه قرار می‌دهد. میرسون با تمرکز بر این تکنولوژی نوپدید که تعریفی تازه از ارتباطات به دست داده و بدان مختصاتی تازه بخشیده‌، سعی در طرح و بررسی آرای این دو اندیشمند برجسته دارد و در این راستا با ارائه‌ شواهد تجربی و آماری در کنار ذکر آرای فلسفی‌، مواجهه‌ِ پست‌مدرن عصر جدید را توصیف می‌کند؛ آرمانشهری که در آن آینده بر مبنای ارتباطات فهمیده می‌شود.»


«هایدگر، هابرماس و تلفن همراه» در 80 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 4000 تومان به بازار کتاب عرضه شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :