چند کتاب تازه منتشر شده از نشر مروارید را در فروشگاه اینترنتی شهرکتاب بیابید

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایسنا، رمان «مگی کسیدی» نوشته جک کرواک با ترجمه یگانه وصالی منتشر شده است.


مترجم در مقدمه‌ای بر کتاب می‌نویسد: «وقتی از کرواک پرسیدند «این سوژه‌ها برای نوشتن را از کجا می‌آوری؟» پاسخ داد: «از خود شما!» او مرد شب‌بیداری‌های بی‌شمار بود و نه فقط با گوش‌هایش‌، که با چشم‌هایش هم به اطراف گوش می‌داد. گویی تمام اتفاق‌هایی را که اطرافش می‌افتاده از دوران کودکی‌، نوجوانی‌، دوران مدرسه و تمام مدت زندگی‌اش به حافظه سپرده تا سرانجام روزی آنها را به رشته‌ تحریر درآورد.

کتاب «مگی کسیدی» یکی از ده‌ها کتابی است که او در دهه‌ پنجاه میلادی نوشته‌، اما این کتاب تا زمانی که رمان «در راه» شهرت یک‌شبه‌ای را برای او رقم زد‌، چاپ نشده بود. این رمان احساسات‌برانگیز‌، سرگذشت دوران نوجوانی جک دولوز در لوول ماساچوست آمریکاست. این رمان کوتاه به خاطر ساختار روایی و زبان صریح و ساده‌اش یکی از تأثیرگذارترین کارهای او به حساب می‌آید.»

کتاب «مگی کسیدی» در 241 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 12000 تومان منتشر شده است.

****

مجموعه شعر «عشق یک مجسمه‌ فلزی‌ست و نورهای معطر طلایی» سروده کامیار شاپور (پسر فروغ فرخزاد و کامیار شاپور) به تازگی منتشر شده است.

این مجموعه شامل 44 شعر سپید در 86 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 6500 تومان به چاپ رسیده است.

بخشی از یک شعر که در پشت جلد کتاب آمده است:«کسی ما را صدا می‌زد/ کسی از یک پنجره/ حجمی از سکوت را بر پیکر ما ریخت/ ابر ذوزنقه و سرخ/ چون یک لخته خون/ در آسمان دوید/ ساعت‌، بیمارگونه لبخند زد/و آیینه‌، تصویر دختر را بوسید»

***

رمان «ساعت ویرانی» نوشته آرام روان‌شاد در 247 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 12000 تومان انتشار یافته است.

بخشی از داستان: «یک چیزهایی را تو نمی‌دانی‌، یک چیزهایی را هنوز نگفته‌ام. به هیچ‌کس نگفته‌ام چیزهایی که گفتنش هم می‌تواند ویران کند. می‌تواند همه چیز را به هم بریزد. از گفتنش هم می‌ترسیدم. هنوز هم می‌ترسم‌، اما اجتناب‌ناپذیر است‌. باید روزی می‌گفتم و شاید امروز همان روز است. روزی که قرار است همه چیز به هم بریزد، روز ویرانی، ساعت ویرانی، روز و ساعت برملا شدن رازهای سربه‌مهر.»

***

کتاب «خنده بهترین دارو» (نیروی شفابخش شادی و شوخ‌طبعی) نوشته رابرت هولدن با ترجمه‌ آرسن نظریان منتشر شده است.

در یادداشت پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «ویژگی‌های درمانی خنده و شادی در بیشتر فرهنگ‌های باستانی از جمله یونان‌، مصر‌، هند‌، چین‌، آفریقا و آمریکای جنوبی شناخته شده و مورد توجه بوده است. امروزه‌، علم پزشکی جدید نیروی درمانی خنده و آثار آن در کاهش فشار عصبی‌، افسردگی و بیماری را کشف کرده است.

رابرت هولدن در اثر خود «خنده بهترین دارو»‌ شرح می‌دهد که چرا خنده یکی از ارزشمندترین و اساسی‌ترین نیازهای ماست. وی سپس به ارائه‌ بیش از 50 نسخه از روش‌های درمانی‌اش می‌پردازد.»

کتاب «خنده بهترین دارو» در 170 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 8500 تومان به چاپ رسیده است.
****

کتاب «نیروهای همدلی» (توانایی‌بخشی به کودکان در مقابل افراد زورگو/فشار همسالان/اعتیاد/خودآزاری/ و احساسات خارج از کنترل) نوشته کارین دی هال و ملیسا کوک با ترجمه محبوبه موسوی منتشر شده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: «همدلی‌، سبکی تربیتی نیست. کاری است که به طور معمول و ناخودآگاه‌ در مواجهه با دوستان‌، خواهر و برادران و یا همسرمان به‌خصوص وقتی با مشکلی مواجه هستند انجام می‌دهیم‌، سعی می‌کنیم خود را در موقعیت آن‌ها بگذاریم تا مشکل‌شان را بفهمیم و همراهی‌شان کنیم.

این کتاب به ما می‌گوید به کودک‌، به عنوان انسانی با تمام خواسته‌ها و احساسات متناقض و گاه از نظر ما نادرست نگاه کنیم. کودک شکل مینیاتوری‌شده‌ ماست‌، چه از نظر احساسات و افکار و چه از نظر قد و قامت و بنابراین به همان نسبت حساس‌تر و شکننده‌تر است. با آموخته‌های این کتاب می‌توانیم دمی از دنیای بزرگسالی چشم بپوشیم و خود را در موقعیت کودک قرار دهیم بدون این‌که زیر سلطه‌ او رویم. برای اینکه چنین اتفاقی برای ما نیفتد همواره باید به یاد داشته باشیم که ما با کودک سروکار داریم و مراحل سنی و رشدی او را در نظر بگیریم.

این کتاب درباره‌ سازگاری روابط والدین با فرزندان است تا در ایفای نقش خود، والدین شایسته‌ای باشند».

کتاب «نیروهای همدلی» در 219 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 11500 تومان به چاپ رسیده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :