چاپ ششم مجموعه کتاب های«مثل ها و قصه هایشان» نوشته مصطفی رحماندوست به بازار آمد.

چاپ ششم مجموعه کتاب های«مثل ها و قصه هایشان» نوشته مصطفی رحماندوست با تصویرگری رودابه خائف به بازار آمد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از  ایبنا، نویسنده در این مجموعه که برای گروه سنی ج و د نوشته شده سعی دارد ریشه های مثل‌ها، داستان‌های تمثیلی و افسانه‌ها و قصه‌های کهن ایرانی را با زبانی ساده و شیرین برای کودکان ونوجوانان ایرانی شرح دهد.


کجا خوش است ؟ آنجا که دل خوش است، یک آهن هم لازم است، کلاهش پس معرکه است، بگو پای من پنج من حساب کند، آخرش نفهمیدم رفیق منی یارفیق گرگ، تا توی گونی بود سنجد بود و رفت توی چرخ شد قبیده بادوم، نام برخی از 31 داستان منتشر شده دراین مجموعه هستند. 


از جمله ویژگی های اثرحاضر این است که هر قصه اش حاوی مثلی ایرانی است و در دل هر قصه ریشه های یک یا دو ضرب المثل توسط نویسنده واکاوی شده است. همچنین در پایان هر قصه موضوعات و ضرب المثل هایی برای گفت و گو عنوان و زمان مناسب خواندن هر داستان توسط والدین برای کودکان نیز پیشنهاد شده است. 

رحماندوست در فصلی به نام «حرف اول و آخر» درباره این کتاب ها نوشته است: بچه های ما درست مثل آب و غذا به توجه و آرامش نیاز دارند تا در آینده اعتماد به نفس داشته باشند و از پس مشکلات زندگی برآیند. یکی از بهترین راههای توجه به بچه‌ها وآرامش دادن به آنها این است که کنارشان بنشینیم و با حوصله برایشان قصه بگوییم و درباره قصه ای که شنیده اند گفت و گو کنیم. 

مصطفی رحماندوست
در سال 1329 در همدان به دنیا آمد. او تاکنون بیش از 116 اثر به صورت مجموعه داستان و شعر برای کودکان ونوجوانان منتشر کرده است. آسمان هم خندید، ترانه‌های نوازش، بازی شیرین، درسی برای گنجشک ، توپ در تاریکی و نسیم نانوا تعدادی از آثار این نویسنده حوزه کودک و نوجوان هستند.

مجموعه کتاب های مثل ها و قصه هایشان( از سری کتاب های مهتاب) در شمارگان 3300نسخه و قیمت 5000تومان برای هر کتاب، به همت موسسه فرهنگی هنری محراب قلم عرضه شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :