چاپ سیزدهم مجموعه گفتارهای مولانا منتشر شد
کتاب «گزیده فیه مافیه» مولانا جلال‌الدین بلخی با تلخیص، مقدمه و شرح حسین الهی قمشه‌ای، توسط انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ رسید.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از فارس، کتاب «گزیده فیه مافیه» مولانا جلال الدین بلخی با تلخیص، مقدمه و شرح استاد حسین محی الدین الهی قمشه‌ای، توسط انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ رسید.

بنابراین گزارش، کتاب «فیه ما فیه» که تنها اثر منثور مولاناست و یکی از مهمترین و درعین حال دلپذیرترین متون نثر عرفان فارسی محسوب می‌شود، نمود دیگریست از همان معانی و مفاهیم بلندی که در مثنوی و دیوان شمس بیان شده است.

این کتاب مجموعه مقالات و توضیحات مولاناست که به تدریج به دست بهاء الدین و دیگر شاگردان و مریدان مولانا تحریر شده است.

مولانا در این کتاب با کلامی به دور از تکلف و آرایش‌های لفظی از حقیقت عشق، نماز و ایمان می‌گوید؛ از طبیب درونی بودن فطرت و نشان اعتقاد به رستاخیز و همچنین مقصود از آفرینش انسان و حد توانایی عقل سخن به میان می‌آورد.

همچنین مولانا دغدغه هایی چون مشیت الهی و نیکی و بدی را به نیکوترین وجه برای خوانندۀ خود حل می‌کند.

سخنان کوتاه مولانا که در پایان کتاب آمده یکی از زیباترین و تأثیرگذارترین بخش‌های کتاب است که به خوبی توسط مفسر برگزیده شده است.

گزیدۀ فیه ما فیه شامل 114 قطعه از متن کامل این کتاب است که حدود یک سوم متن اصلی فیه مافیه است و استاد الهی قمشه‌ای در باب هرقطعه توضیحات مبسوط و راهگشایی داده است.

انتشارات علمی و فرهنگی این کتاب را در 306 صفحه در 1000 نسخه و با قیمت 4500 تومان چاپ و به علاقمندان کتاب عرضه کرده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :