چاپ دوم نمایشنامه «پدر» منتشر شد
چاپ دوم نمایشنامه "پدر" اثر آگوست استریندبرگ با ترجمه جواد عاطفه از مجموعه نمایشنامه‌های برتر جهان انتشارات افراز روانه بازار شد.

به‌گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، نمایشنامه «پدر» نوشته آگوست استریندبرگ که یک تراژدی در سه پرده است، با ترجمه جواد عاطفه توسط انتشارات افراز چاپ و روانه بازار شد.

«پدر» نمایشنامه‌ای درباره‌ی یک کاپیتان ارتش و همسرش لورا است. آن‌ها بر سر تربیت دخترشان برتا، به‌شدت با هم اختلاف دارند. لورا برای به کرسی نشاندن برتری خود، تلاش می‌کند تا با حرف‌هایی شک‌برانگیز شوهرش را به جنون بکشاند.

این نمایشنامه تحت‌تأثیر مستقیم روحیه استریندبرگ، در دوره‌ای شکل گرفت که بحران روابط بین او و همسرش به اوج خود رسیده بود.

استریندبرگ، نمایشنامه پدر را در ژانویه و فوریه 1887 نوشت. این نمایشنامه در زمان انتشار موردتوجه منتقدان، مخاطبان و صاحب‌نظران قرار گرفت. مدتی بعد این نمایشنامه در پاریس با مقدمه امیل زولا منتشر شد. زولا این نمایشنامه را برترین نمایشنامه قرن نوزدهم معرفی کرد. پدر را نخستین بار گروه تئاتر آزاد در پاریس به کارگردانی آندره آنتوان به روی صحنه برد. اجرای نمایشنامه پدر در استکهلم باعث وحشت سوئدی‌ها و درنهایت، تعطیلی اجرا پس از چند روز شد.

نمایشنامه «پدر»در 123 صفحه، با شمارگان 1100 نسخه با قیمت 7700 تومان در دسترس علاقه‌مندان به ادبیات نمایشی و نمایشنامه است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :