پرندگان آهنین در شهرکتاب
کتاب «پرندگان آهنین» نوشته عباس خاراباف با تصویرسازی سه بعدی الهام محبوب از سوی انتشارات طلایی روانه بازار کتاب شد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، کتاب «پرندگان آهنین» با هدف آشنایی با دانش و فناوری انواع هواپیما، موشک، ماهواره و فضاپیما با ویراستاری تخصصی دکتر محمد رحیم برای افزایش اطلاعات نوجوانان منتشر شده است.

در این کتاب تلاش شده مهندسی هوافضا و علوم و فناوری‌های مرتبط با آن به زبانی ساده و کامل ارائه شود و اطلاعاتی دقیق و خواندنی درباره هواپیماها، موشک‌ها، فضاپیماها، ماهواره‌ها و سایر وسایل پرنده و نحوه کارکردن آن‌ها در اختیار مخاطبان قرار دهد. خواندن کتاب «پرندگان آهنین» به عنوان مرجعی مناسب، درک مسائل مهم مربوط به علم پرواز و وسایل پرنده با تکیه بر تصاویر و رعایت معیارهای متون آموزشی را برای نوجوانان آسان‌تر می‌کند.

«از تولد موشک‌ها تا عصر فضا»، «از جو زمین تا فضا»، «آیرودینامیک و مکانیک پرواز»، «آشنایی با سامانه هوایی»، «آشنایی با سامانه‌های فضایی»، «موشک‌ها و وسایل پرتابی»، «سامانه‌های پیش رانش هوافضایی»، «سامانه‌های هوافضایی پیشرفته»، «آشنایی با مهندسی هوافضا» و «سامانه‌های هوافضایی ایران» عنوان فصل‌هایی است که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است.

فصل‌های این کتاب براساس واحدهای آموزشی مهندسی هوافضا در دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان و همچنین دوره‌های تخصصی آموزش مهندسی هوافضا در سراسر جهان تألیف شده است. هر فصل شامل چندین زیر بخش است که بر پایه الگویی منظم در متن گنجانده شده است. در هر بخش واژه‌های تخصصی به زبانی بسیار ساده تشریح شده‌اند و در کنار آن‌ها اطلاعات تکمیلی بسیاری ارائه شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«ماهواره برای انجام دادن ماموریت خود به یک محموله خاصی نیاز دارد. هنگامی که این وسیله تحت شرایط خاص به فضا فرستاده می شود دیگر در دسترس نیست و به همین دلیل، پیش از پرتاب باید تجهیزات و مواد خاصی در درون آن گذاشته شود. ماهواره‌های فضایی از زیر سامانه‌های متنوعی تشکیل می‌شوند که هر یک از آن‌ها وظیفه مشخصی به عهده دارد. این بخش‌ها عبارت‌اند از زیرسامانه کنترل دما، زیر سامانه کنترل موقعیت و مدار، زیر سامانه پیش رانش، زیر سامانه تغذیه الکتریکی، سازه. زیر سامانه کنترل و ردیابی، آنتن و زیرسامانه‌ ارتباطی مخابراتی...»

انتشارات طلایی کتاب «پرندگان آهنین» را در قالب 152 صفحه مصور و رنگی با شمارگان پنج هزار نسخه منتشر کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را با قیمت 250 هزار ریال خریداری کنند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :