هیچ دروغی به قشنگی تو نیست!
مجموعه شعر «هیچ دروغی به قشنگی تو نیست» سروده محمدکاظم حسینی این روزها طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از خبرآنلاین، مجموعه شعر «هیچ دروغی به قشنگی تو نیست» سروده محمدکاظم حسینی است که از سوی انتشارات بوتیمار منتشر شده است.


کتاب با شعری تکان‌دهنده آغاز می‌شود. سوگوارانه، اعتراض و فریاد بلندی می‌کشد بر سر همه نهادهای قدرت و جامعه ومهم‌تر از همه بر سر ِزندگی! «حلقه‌ها با هم طناب می‌شوند دست دور گردنت می‌اندازند/ کلمات از قاضی خواستند آنها را از همدیگر جدا کنند/ واژه‌ها با هم سازگاری نداشتند».


علاوه بر شعرهای اعتراضی این مجموعه، برخی اشعار کتاب نیز اشعار عاشقانه اجتماعی هستند که مانند گونه اول، بازهم از میان افکار عمومی به کتاب راه پیدا کرده است: «هزار افغان است در دلم/ افغانستان است دلم/ نمی‌دانم ادامه موهات را در کدام شب کابل خواهم نوشت؟» شعرهای عاشقانه محمدکاظم حسینی تنها بیان رابطه میان دو انسان نیست. جریانی است بسیار عینی و از آبستره و انتزاعی شدن تا جایی که ممکن بوده دوری کرده وکمتر در بیان احساس اغراق کرده اوبا نگاهی رئال وکمی متفاوت به مسائل روابط احساسی انسانی نگریسته. معشوقه شاعر را به آسانی می‌توان حس ولمس کرد.


در یکی از اشعار این کتاب نیز می خوانیم:


...زمان زنی‌ست که قهر کرده است

زمان زنی‌ست که برنمی‌گردد

و خاطرات حرف‌هایی‌ست

که پشت سر این زن هستند...


در «هیچ دروغی به قشنگی تو نیست»، نگاه انتقادی و چالش‌برانگیز شاعر در حوزه ذهن و زبان نمود پیدا کرده و نگاه به جامعه با واقعیت گرایی و ترکیب آن با تخیل و احساس سطرهایی خواندنی را پدید آورده است.


این کتاب با قیمت 6 هزار تومان در بازار نشر موجود است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :