«هم‌خانگی با متن»، «دست به نقد» و «دلف معبد دلفی»

«هم‌خانگی با متن»، «دست به نقد» و چاپ دوم «زن‌ها در زندگی من یا دلف معبد دلفی» از کتاب‌های تازه منتشرشده هستند.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایسنا، کتاب «هم‌خانگی با متن» نوشته علیرضا اجلی در مجموعه «ادبیات بی‌ربطی» منتشر شده است.


این کتاب با داستان‌های حرفی نزن چارلی فقط راه برو، کوچ شبانه، آقای عزیزی استاد فلسفه بود، نگاهی صمیمی به یک خربزه پای لرز مبل دونفره، تقدیم به یک هنرمند خوش‌آتیه، یک روز با یخچال، شرک 2 و... همراه است.


«هم‌خانگی با متن» در 100 صفحه، با شمارگان 700 نسخه و قیمت 9000 تومان در نشر کتاب مس به چاپ رسیده است.


ناشر در مقدمه‌ای بر کتاب می‌نویسد: «ادبیات بی‌ربطی مجموعه‌ای است از داستان‌های تجربی با گرایش نوگرایانه که نشر کتاب مس منتشر خواهد کرد. در این مجموعه، کلمات در هر خط خود را می‌شکنند؛ نه تنها خود را که کلمه بعدی را، نه تنها کلمه بعدی را که جمله بعد را که جملات و پاراگراف و مفاهیم را، که فرم را، که بی‌فرمی را، ایسم و ژانر درون داستان را، داستان در داستان خود را می‌شکند و استواری دال و مدلولی را به پی‌ریزی شکننده بی‌ربطی تبدیل می‌کند. نشانه‌ها نشانی از نشانه‌های معمول زندگی روزمره ندارند. نشانه‌ها مرجعیتی ندارند و دستور زبان نیست که دستور می‌دهد بلکه فضای شکننده ذهن راوی سرکش است که این ارابه بی‌مرجع را به جلو می‌راند.»

**

مجموعه نقدها و یادداشت‌های سینمایی شادی رستمی با عنوان «دست به نقد» با مقدمه‌ای از مسعود فراستی منتشر شده است.


در این کتاب بیش از 40 نقد و یادداشت سینمایی از این روزنامه‌نگار و منتقد سینما که طی سال‌های 89 تا 92 در نشریات و خبرگزاری‌ها منتشر شده گردآوری شده است.


مسعود فراستی
در بخشی از مقدمه این کتاب آورده است: «مجموعه حاضر نشان از پیگیری نویسنده‌اش است و حوصله‌اش چه خوب... نویسنده کتاب خانم رستمی شروع خوبی دارد و مجموعه نوشته‌هایش نشان آن است. پیگیری و وسواس برایش آرزو می‌کنم».


نقدهایی بر آثار سینمای ایران مانند ضد گلوله، نارنجی‌پوش، آزمایشگاه، خوابم میاد، آیینه‌های روبرو، سعادت‌آباد، یک روز دیگر، من مادر هستم و... در کنار نقد فیلم‌های سینمای هالیوود مانند مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز، خاکستری، خدمتکار، آلبرت نابز، ترنسفورمرز و... در این کتاب دیده می‌شود.


همچنین یادداشت‌هایی بر سریال‌های آمریکایی زنان خانه‌دار افسرده و فرد مورد علاقه به همراه یادداشت‌هایی بر جریان‌های سیاسی و اقتصادی هالیوود در این کتاب آمده است.


کتاب «دست به نقد» در 221 صفحه و با قیمت 8000 تومان در انتشارات نظری منتشر شده است.

**

چاپ دوم «زن‌ها در زندگی من یا دلف معبد دلفی» نوشته‌ فرید قدمی نیر به تازگی به بازار آمده است.


این رمان قصه‌ زن‌هایی است در زندگی نویسنده‌ای که از روزهای کودکی یک پَری به نام «دلف معبد دلفی» محافظش بوده است؛ این پری که از پریانِ معبد دلفی و یارِ آپولون، فرزند زئوس، است، حالا در کار تشکیل پرونده‌ای علیه هنری کیسینجر، سیاستمدار امریکایی، است تا او را پای میز محاکمه بکشاند.


فرید قدمی
نویسنده و مترجمی است که پیش‌تر دو رمان «مایا یا قصه‌ آپارتمانی در خیابان کریم‌خان» (ققنوس، 1388) و «دومینانت یا مامان اون زنه رو که داره می‌دوئه می‌بینی؟» (افراز، 1391) از او منتشر شده است. چاپ دوم ترجمه‌ او از رمان «ولگردهای دارما» نوشته‌ جک کروآک نیز به‌تازگی توسط انتشارات روزنه به بازار آمده است.


چاپ دوم «زن‌ها در زندگی من یا دلف معبد دلفی» در 160 صفحه با جلد گالینگور و قیمت 9000 تومان در انتشارات روزنه منتشر شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :