هشتمین چاپ اثر مشهور هایدگر در ایران با ترجمه سیاوش جمادی
هشتمین انتشار کتاب «متافیزیک چیست؟» اثر مارتین هایدگر با ترجمه سیاوش جمادی از سوی نشر ققنوس منتشر شد. این کتاب مشهورترین اثر این فیلسوف آلمانی پس از کتاب «هستی و زمان» است.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، محمد آسیابانی گفت: «متافیزیک چیست؟» نام درسگفتار مهم مارتین هایدگر فیلسوف شهیر آلمانی است که در سال 1929 به مناسبت انتصابش به جانشینی ادموند هوسرل در دانشگاه فرایبورگ ایراد کرد. این درسگفتار مضمون اصلی کتاب «هستی و زمان» را که پرسش از وجود انسانی است، در بر دارد. 

در میان عموم مخاطبان فلسفه هایدگر، «متافیزیک چیست؟» دومین کتاب مشهور هایدگر پس از رساله «هستی و زمان» است. هایدگر 14 سال بعد یعنی در سال 1943 یک پسگفتار و 6 سال پس از این، یعنی در سال 1949 درآمدی بر «متافیزیک چیست؟» را نوشت. 

«متافیزیک چیست؟» برای نخستین بار در سال 1373 با ترجمه محمدجواد صافیان به فارسی منتشر شد اما این ترجمه گمنام ماند و چندان مورد توجه قرار نگرفت. در سال 1383 سیاوش جمادی، ترجمه خود از این کتاب را منتشر کرد که در میان جامعه فلسفه ایران مشهور شد. در انتهای ماه گذشته (تیر 1393) هشتمین انتشار این ترجمه نیز به بازار کتاب آمد.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :