«هالیوود چگونه کار می‌کند» و «ژانر فیلم»

کتاب «هالیوود چگونه کار می‌کند» نوشته جان واسکو با ترجمه شاپور پیشابادی و کتاب «ژانر فیلم: از کلاسیک تا پساکلاسیک» نوشته بری لنگفورد با ترجمه حسام‌الدین موسوی منتشر شد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایسنا، کتاب «هالیوود چگونه کار می‌کند» در شش فصل با عنوان‌های «تولید»، «توزیع»، «نمایش / خرده‌فروشی»، «توسعه صنعت»، «تبلیغ و حمایت از صنعت» و «اهمیت کتاب هالیوود چگونه کار می‌کند در چیست» تنظیم شده است.


پشت جلد کتاب: «موضوع کتاب حاضر، صنعت فیلم امریکا یا همان هالیوود است. نویسنده به بررسی و تحلیل ساختار، سیاست‌ها، کنش‌ها و رویه‌های معمول صنعت فیلم‌سازی اصلی جهان می‌پردازد. جانت واسکو هالیوود را صنعتی تمام‌عیار می‌داند که از اصول و قواعد دنیای کسب و کار پیروی می‌کند و قبل از هر چیز به دنبال کسب سود است. فصول پنجگانه کتاب، فرایند عبور ایده اولیه از مراحل تولید، توزیع، نمایش و خرده‌فروشی و تبدیل مواد خام و نیروی کار به کالای فیلم و فروش آن در بازارهای داخلی و بین‌المللی را شرح می‌دهد. دیدی که مؤلف از فضای حاکم بر دنیای هالیوود ارائه می‌دهد، بسیاری از تصورات و پیش‌فرض‌های ما را به چالش می‌کشد. نویسنده با تکیه بر اقتصاد سیاسی رسانه و ارائه داده‌های تجربی فراوان، دید نسبتا جامعی از فضای کاری هالیوود ارائه می‌کند و مخاطب را به بازاندیشی و تفکر انتقادی بیشتر در تصورات اولیه خود دعوت می‌کند.»


این کتاب با 372 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و قیمت 17500 تومان در انتشارات تیسا منتشر شده است.


«ژانر فیلم: از کلاسیک تا پساکلاسیک»


کتاب «ژانر فیلم: از کلاسیک تا پساکلاسیک» شامل سه بخش و 12 فصل با عنوان‌های «پیش از ژانر: ملودرام»، «وسترن: ژانر و تاریخ»، «موزیکال: ژانر و فرم»، «فیلم جنگی: ژانر و ملت»، «فیلم گانگستری: ژانر و جامعه»، «فانتزی‌های مرحله گذار»، «سینمای وحشت»، «فیلم علمی - تخیلی»، « ژانرهای پساکلاسیک»، «فیلم نوآر»، «اکشن بلاک‌باستر» و... است.


پشت جلد کتاب: «این گشت کوتاه در ویدئوکلوپ محله ما، بیش از هر چیز، بیانگر آن است که ژانر بیش از آنکه یک حقیقت باشد یک فرایند است، فرایندی که در آن دیدگاه‌ها، نیازها و علایقِ متفاوت می‌توانند به نتایج بسیار متنوع و پیش‌بینی‌نشده‌ای منجر شوند و در عمل نیز چنین می‌شود. ژانرها نه زاده، بلکه ساخته می‌شوند.»


این کتاب با 616 صفحه، شمارگان 2500 نسخه و قیمت 21900 تومان در انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :