نگاهی فلسفی به وضعیت جهان با «ساعت ویرانی»
آرام روانشاد نویسنده کتاب «ساعت ویرانی» گفت که در اثر تازه‌اش نگاهی فلسفی به وضعیت جهان دارد و می‌خواهد داستان‌های برگزیده جایزه ادبی صادق هدایت را هم در قالب کتاب منتشر کند.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، آرام روانشاد درخصوص رمان «ساعت ویرانی» گفته است: این رمان رویکردی فلسفی دارد و از نگاه روانکاوی، اثری درونی به حساب می‌آید. به عبارت بهتر «ساعت ویرانی» داستانی فلسفی درباره جهان است که با جریان سیال ذهن روایت می‌شود. 

روانشاد درباره روایت داستان  این کتاب توضیح داد: این داستان دو راوی دارد و از ویژگی‌هایش فقدان قطعیت است و حکمی در رمان صادر نمی‌شود. «ساعت ویرانی» هفت شخصیت دارد و داستان در یک بازه زمانی سه روزه روایت می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که «زمان داستان شما محدود است و شخصیت‌های کمی هم در آن وجود دارند، به این ترتیب قالب «ساعت ویرانی» داستان بلند است نه رمان» اظهار کرد: این داستان شخصیت‌های فرعی متعددی دارد و در آن از تکنیک‌های فلش بک و فلش فوروارد هم استفاده کرده‌ام. البته صاحب‌نظرانی هم که پیش از انتشار آن را خواندند، معتقد بودند قالب «ساعت ویرانی» رمان است. 

آرام روانشاد که داور جایزه ادبی صادق هدایت هم بوده است، درباره این جایزه گفت: قرار است داستان‌های منتخب جایزه ادبی صادق هدایت را در قالب یک کتاب تجمیع و منتشر کنم. این داستان‌ها آثار برگزیده جایزه داستان‌نویسی هدایت از سال 1380 تا 1389 هستند که به احتمال زیاد این اثر هم از سوی انتشارات مروارید به چاپ می‌رسد.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :