نخستین کتاب برای دربی‌های پایتخت به قلم مزدک میرزایی
نشر ورزش کتاب «داستان شهرآورد» نوشته مزدک میرزایی، گزارشگر فوتبال و مجری برنامه‌های ورزشی سیمای جمهوری اسلامی را به زودی منتشر می‌کند.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی، میرزایی با اعلام این خبر به ایبنا گفت: «داستان شهرآورد»  به  78 مسابقه سنتی بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس از نخستین رویارویی این دو تیم در 16 فروردین 1348 تا آخرین شهرآورد پایتخت در 27 دی 1393 می‌‌پردازد. 

این گزارشگر مسابقات فوتبال ادامه داد: پس از تهیه مجموعه تلویزیونی «تاریخچه شهرآورد» که سال گذشته روی آنتن شبکه مستند سیما رفت، تصمیم گرفتم وقایع دیدارهای دو تیم پرطرفدار تهرانی را این بار در قالب کتاب بازگو کنم. 

نویسنده «داستان شهرآورد» با بیان این‌که این اثر نخستین کتابی است که به قلم وی منتشر می‌شود، اضافه کرد: سعی کردم در «داستان شهرآورد» نگاه متفاوتی به دربی‌های پایتخت داشت باشم و  گزارش‌نویسی صرف نیست. اتفاقات همه شهرآوردها جداگانه شرح داده شده و درباره قالب آن هم باید بگویم، علاوه بر گزارش‌نویسی از برخی عناصر داستانی برای روایت رویدادهای این مسابقات بهره برده‌ام. 

تاریخ دقیق انتشار این کتاب چه زمانی است؟ میرزایی در پاسخ به این پرسش گفت: قرار بود «داستان شهرآورد» در بیست‌و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی تهران رونمایی شود اما متاسفانه به دلیل برخی مشکلات بعید می‌دانم این اتفاق بیفتد. فکر می‌کنم حداکثر این کتاب تا پایان خردادماه روانه بازار نشر شود. 

مزدک میرزایی متولد 26 شهریور 1349، گزارشگر مسابقات فوتبال و مجری برخی برنامه‌های ورزشی سیماست. وی سال 1384 به عنوان بهترین گزارشگر صدا و سیما معرفی شد. «داستان شهرآورد» نخستین کتابی است که از میرزایی منتشر می‌شود.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :