نخستین دایره‌المعارف فضانوردان برای مخاطب نوجوان

کتاب «نخستین دایره‌المعارف فضا» نوشته پاول داسول با ترجمه جواد ثابت‌نژاد از سوی واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر برای نوجوانان روانه بازار کتاب شد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، کتاب مرجع «نخستین دایره‌المعارف فضا» ضمن ارایه اطلاعات جامع و قابل فهم با معرفی وب‌سایت‌هایی به نوجوانان می‌آموزد چگونه با استفاده از اینترنت و وصل شدن به سایت‌های مورد نظر اطلاعات بیشتری درباره فضا کسب کنند.

این کتاب حاوی تصاویر رنگی جالب و آموزنده‌ای است که در تکمیل مطالب و اطلاعات متن بسیار مفید است. گزیده‌ای از تصاویر قابل دانلود این کتاب نیز در وب‌سایت‌های معرفی شده قابل دسترسی است.

فصل هایی مانند «شگفتی‌های فضا»، «جهان متحرک»، «رادیو تلسکوپ‌ها»، «زندگی در فضا»، «خطرها و مخاطرات»، «ماهواره‌ها و کاوشگرهای فضایی»، «تکه‌ها و ذره‌ها» و «خورشیدهای دوردست» ازجمله 28موضوعی است که در «نخستین دایره‌المعارف فضا» منتشر شده است.

در بخشی از فصل «خورشیدهای دوردست» می‌خوانیم: «به نظر می‌رسد که ستارگان در سرتاسر آسمان پراکنده شده‌اند، اما آن‌ها به صورت خوشه‌ای کنار یکدیگر قرار دارند. به همین علت است که ستارگان جدید معمولا نه منفرد، بلکه به صورت گروهی دیده می‌شوند. دو گونه خوشه ستارگان وجود دارد که عبارتند از: خوشه‌های باز و خوشه‌های کروی. این ستارگان به صورت خوشه پیرترند و فشرده‌تر از ستارگان خوشه‌های باز کنار همدیگر قرار می‌گیرند...»

واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر کتاب مرجع «نخستین دایره‌المعارف فضا» را در قالب 64 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه منتشر کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را به بهای 85 هزار ریال خریداری کنند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :