نخستین دایره‌المعارف جانوران به کتاب‌فروشی‌ها رسید
واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر «نخستین دایره‌المعارف جانوران» اثر پاول داسول را با ترجمه جواد ثابت‌نژاد روانه بازار کتاب کرد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، نوجوانان با خواندن کتاب «نخستین دایره‌المعارف جانوران» علاوه بر یادگیری مطالب بیشتر درباره جانورانی که می‌شناسند، با موجودات جدید و شگفت‌انگیز دیگری نیز آشنا می‌شوند. همچنین تصاویر رنگی این کتاب خواننده را با شگفتی‌های جهان جانوران روبه‌رو می‌کند.

میلیون‌ها جانور متفاوت وجود دارد، اما آن‌ها به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند که ویژگی‌های مشترکی دارند. در این کتاب پنج گروه از جانوران شامل پستانداران، پرندگان، حشرات، خزندگان و آبزیان به طور مفصل معرفی می‌شوند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: برخی از خزندگان از تخم‌هایشان و نوزادانی که از تخم بیرون می‌آیند مراقبت می‌کنند. اما بیشتر خزندگان در مکانی امن تخم می‌گذارند و نوزادانشان را رها می‌کنند تا روی پای خود بایستند. تمساح‌های رود نیل از نوزادان خود مراقبت می‌کنند. مادر 40 تخم می‌گذارد و هر دو والدین به مدت 90روز از آن‌ها مواظبت می‌کنند. وقتی نوزادان از تخم بیرون می‌آیند، مادر آن‌ها را در دهانش جمع می‌کند و به آبگیر آرامی می‌برد تا از آنها مراقبت کند...»

در «نخستین دایره‌المعارف جانوران» وب‌سایت‌هایی به مخاطبان معرفی شده است که نوجوانان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آن‌ها مراجعه کنند. گزیده‌ای از تصاویر قابل دانلود این کتاب هم در وب سایت‌ معرفی شده در آن قابل دسترسی است.

واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر «نخستین دایره‌المعارف جانوران» را در قالب 64 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 85 هزار ریال منتشر کرده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :