نامه ابراهیم گلستان به سیمین دانشور پرفروش شد

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «نامه به سیمین» ابراهیم گلستان در فهرست پرفروش‌های روزهای آخرین هفته تیرماه جایگاه نخست را در اختیار دارد. این کتاب نوشته‌­هایی از ابراهیم گلستان به سیمین دانشور است و پاسخی است به نامه‌های او. کتاب به همت عباس میلانی در ۱۰۶ صفحه در انتشارات بازتاب‌نگار منتشر شده است. ابراهیم گلستان نویسنده و مترجم متولد۱۳۰۱ است. مجموعه داستان­‌های «آذر، ماه آخر پاییز» «شکار سایه»، «جوی و دیوار و تشنه»، «مد و مه» و داستان­ های «اسرار گنج دره جنی» و « خروس» از جمله آثار این نویسنده است. در مقدمه کتاب «نامه به سیمین» عباس میلانی نوشته است: «چند سال پیش، در دیداری با ابراهیم گلستان، سخن از آفت ساده‌انگاران پرمدعای گاه بی‌پروایی به میان آمد که نیم‌قرنی بر ذهن و زبان نسلی از ایرانیان نفوذ زیان‌بار داشته‌اند. گلستان از سابقه دوستی و آشنایی بیست و چندساله‌اش با آل احمد می‌گفت. از سیمین دانشور می‌گفت و از سجایای اخلاقی ستودنی‌اش...» 

در بخشی از نوشته پشت جلد کتاب آمده است: این مرد گفته است «کسی که قدیم را بفهمد جدید را حتما می‌فهمد یا متمایل است بفهمد.» با برهان خلف می‌توان گفت آن کس که تازه را نمی‌فهمد قدیم را هم نفهمیده است. آن‌هایی که تازه را نفهمیدند قدیم را نفهمیدند، پرت می‌گفتند. آن‌هایی که عاجزند از فهم، سنت را به جای جست‌وجو، عادت را به جای فهم می‌گیرند. نمی‌دانند گیرکردگی میان لجن فرق داد با ثابت‌قدم بودن. نمی‌دانند زیبایی جداست از زیور. نمی‌دانند زندگی را نمی‌شود چپاند در تابوت. تابوت جای زندگی نمی‌شود باشد، هرچند تابوت را به عطر و خلعت و کافور و شال ترمه بیارایی. زندگی بیرون از آن برهنه می‌رقصد.» 

کتاب «شفای زندگی» نوشته‌ «لوئیز ال هی» با ترجمه گیتی خوشدل عنوان دیگری از پرفروش های این روزهای علوم انسانی است. این کتاب در زمینه‌ خودسازی، تحول جسم و جان و ذهن و همین‌طور پزشکی است. انتشارات «پیکان» چاپ پنجاه‌ونهم این کتاب را در سال 1395 منتشر کرده است. «شفای زندگی» در چهار بخش و شانزده فصل تدوین شده است. 

عنوان کتاب دیگری که در این هفته فروش مناسبی داشته است «سرکلاس با کیارستمی» نوشته پال کرونین است. این کتاب با ترجمه سهراب مهدوی از سوی انتشارات نظر منتشر شده است و این روزها فروش خوبی را تجربه می­ کند. این کتاب نگاهی است شاعرانه به زیبایی‌شناسی کیارستمی و تلاش او برای آفرینش معنا از راه سینما. همچنین مجموعه‌ای از راهنمایی‌های عملی که حول اصول کلی سازمان‌دهی شده است.

«نیمه تاریک وجود» نوشته دبی فورد با ترجمه فرناز فرود از انتشارات حمیدا، «حقوق بگیران انگلیس در ایران» نوشته اسماعیل رائین از انتشارات بدرقه جاویدان، «هنر همیشه بر حق بودن» نوشته آرتور شوپنهاور با ترجمه عرفان ثابتی از انتشارات ققنوس، «گذر از سرمایه داری» نوشته سعید راهنما و ترجمه پرویز صداقت از انتشارات آگاه، «واپسین عصر طلایی هالیوود» نوشته جاناتان کرشنر با ترجمه نریمان افشاری از انتشارات بیدگل، «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رولف دوبلی» و ترجمه عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی و علی شهروز از نشر چشمه و «جامعه‌شناسی روسپیگری» نوشته سعید مدنی از انتشارات پارسه عناوین کتاب­هایی هستند که به ترتیب در جدول پرفروش­های این هفته قرار گرفته اند.

این آمار از کتابفروشی چشمه آران،شهرکتاب ابن ­سینا، کتابفروشی چتر، شهرکتاب مرکزی، کتابفروشی ثالث، کتابفروشی افق، کتابفروشی اسفند شیراز، کتابکده فرهنگ زنجان، شهرکتاب گرگان، کافه کتاب آفتاب مشهد، کتابفروشی یراقچی، کتابفروشی چشمه کورش، کتابفروشی مولی، کتابفروشی خوارزمی اصفهان و کتابفروشی امیرکبیر تهیه شده است.

 

 

 

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :