موفقیت «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» و آثار تازه‌ی خانیان
در شرایطی که «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» جمشید خانیان به عنوان اثر برگزیده برای دریافت دیپلم افتخار 2014 دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان معرفی شده، به تازگی دومین اثر این نویسنده در حوزه رمان نوجوان امروز کانون راهی بازار شده است.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» این نویسنده از سوی کمیته جوایز شورای کتاب کودک برای دریافت دیپلم افتخار 2014 به دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل‌ جوان IBBY معرفی شده است.

دفتر بین‌المللی کتاب‌ برای نسل جوان IBBY دو سال یک‌بار فهرست افتخار خود را متشکل از آثار برجسته و برگزیده‌ی تازه منتشرشده ارائه می‌کند.

این فهرست به منظور تجلیل از نویسندگان‌، تصویرگران و مترجمان کشورهای عضو IBBY ارائه می‌شود و گزینش آثار‌ توسط شعبه‌های ملی دفتر صورت می‌گیرد؛ به نحوی که از شعبه‌های ملی دعوت می‌شود تا کتاب‌هایی را از کشور خود که برای انتشار به سایر زبان‌ها قابل توصیه است، به همراه ارائه‌ی ویژگی‌های آن‌ها برای معرفی در فهرست انتخاب کنند.

«عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» پیش‌تر نیز موفقیت‌هایی را در عرصه‌ی داخلی کسب کرده است.

قرار گرفتن در فهرست «عالی» جایزه‌ی لاک‌پشت پرنده و در نهایت کسب نشان طلای این فهرست، تقدیر از این کتاب در مراسم سالگرد شورای کتاب کودک و قرار گرفتن نام این رمان در میان نامزدهای جایزه‌ی شهید غنی‌پور در سال 90 از جمله این موفقیت‌هاست.

کتاب «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» از جمله آثاری است که در قالب طرح رمان نوجوان امروز توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

از سوی دیگر، به تازگی کتاب خانیان با عنوان «یک جعبه پیتزا برای ذوزنقه کباب‌شده» در زمره آثار طرح رمان نوجوان امروز کانون راهی بازار شده است.

این داستان درباره خانواده‌ی سه‌نفره‌ای است که به آپارتمانی نقل مکان می‌کنند و در آن‌جا شرایط تازه‌ای برای‌شان ایجاد می‌شود.

این نویسنده هم‌اکنون نیز مشغول بازنویسی فیلم‌نامه اقتباسی خود از قصه‌ی «رستم و سهراب» شاهنامه‌ی فردوسی است. به گفته‌ی خانیان، بناست بر اساس این فیلم‌نامه، فیلمی سینمایی با کمک یکی از تهیه‌کنندگان ساخته شود.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :