«موراکامی» خجالتی پس از 18 سال سخنرانی میکند
سخنرانی «هاروکی موراکامی» که از سرشناس‌ترین نویسندگان معاصر جهان محسوب می‌شود، در اقدامی بی‌سابقه پس از 18 سال در یک مجمع عمومی سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش شهر کتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، هاروکی موراکامی، رمان‌نویس معروف ژاپنی و خالق آثاری چون «کافکا در کرانه» و «1Q84» برای نخستین‌بار پس از 18 سال در مجمعی عمومی سخنرانی خواهد کرد.

موراکامی که جدیدترین رمانش با استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان همراه بوده، قرار است ماه آینده در سمیناری به نام «تماشای روح، نوشتن روح» به روی سن رفته و سخنرانی کند.

وی که از چهر‌ه‌های سرشناس و در عین حال خجالتی دنیای ادبیات به شمار می‌رود، دوشنبه هفته‌ آینده راهی شهر کیوتو می‌شود و در این جلسه پرسش و پاسخ حضور پیدا می‌کند.

این سمینار برای بزرگداشت «هایااو کاوایی»؛ دوست روانکاو و موراکامی برپا می‌شود و پس از مراسم رسمی جدیدترین رمان این نویسنده‌ی برنده‌ی جوایز بین‌المللی با عنوان «بوکورو تازاکی و سال‌های زیارتی‌اش» به علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

اثر پرفروش موراکامی 12 آوریل درحالی روانه‌ بازار کتاب ژاپن شد که کتاب‌دوستان از شب پیش از آن در صف‌هایی طولانی به انتظارش نشسته بودند.

کتاب‌فروشی‌های بسیاری در چند شب اول انتشار این رمان تا صبح باز بودند. تنها در 11 روز اول انتشار این کتاب بیش از 10 هزار جلد در سایت آمازون پیش خرید شد. سرعت فروش این کتاب حتی از رمان قبلی موراکامی «1Q84» هم بالاتر بوده است.

آثار ماندگار این نویسنده‌ی ژاپنی که «کافکار در کرانه» و «جنگل نروژی» از معروف‌ترین آن‌ها هستند تاکنون به 40 زبان دنیا ترجمه شده‌اند.

لیست کتابهای هاروکی موراکامی
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :