من آنجا نیستم و فرزند پنجم برای پنجمین بار

رمان «فرزند پنجم» اثر دوریس لسینگ با ترجمه کیهان بهمنی توسط نشر افراز به چاپ پنجم رسید.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از خبرآنلاین، در خلاصه داستان رمان «فرزند پنجم» می خوانیم: زندگی «دیوید» و «هریت لُوات» زمزمه شکوهمند زیبایی ارزش های پاک و دل انگیز زندگی به دور از هیاهوی شهر است. اما آن گاه که فرزند پنجم آنها به دنیا می آید، سایه ترسناک و پلیدی بر زندگی آرام و خوش آنها می افتد. «بن» غول پیکر با چهره ای کریه و زشت، با قدرتی مهار نشدنی، مملو از نفرتی خشک ... .


«فرزند پنجم» را می توان در زمره موفق ترین آثار سری کتاب های این نویسنده با درون مایه علمی تخیلی دانست تا حدی که او پس از 12 سال، ادامه این داستان را در رمان دیگری تحت عنوان «دنیای بن» منتشر کرد.


دوریس لسینگ
، نویسنده انگلیسی برنده جایزه نوبل در شهر کرمانشاه ایران متولد شد و در شش سالگی به همراه خانواده راهی کشور زیمباوه که در آن روزگار از مستعمرات انگلستان بود، شد. او تا 14 سالگی به اجبار به مدرسه کاتولیک ها می رفت و پس از آن در خانه به ادامه تحصیل پرداخت.


لسینگ
در 15 سالگی خانه را ترک کرد و به عنوان پرستار کودکان مشغول به کار شد. در همین دوران با توصیه کارفرمایش مطالعه کتاب های سیاسی را شروع کرد و پس از آن به مرور به نوشتن پرداخت. او مدتی بعد از ازدواج اولش، به عضویت در باشگاه کتاب چپ که کلوپی سوسیالیستی بود، درآمد. به رغم گرایش های کمونیستی در آثار اولیه لسینگ، بعدها از عضویت در حزب کمونیست ابراز پشیمانی کرد.


چاپ پنجم این کتاب در 208 صفحه و قیمت 11 هزار و 800 تومان به بازار نشر عرضه شده است.


بنابراین گزارش، این ناشر نمایشنامه «من آنجا نیستم» نوشته مهدی میرباقری را نیز در قالب مجموعه «ایران این روزها» منتشر کرده است. این نمایشنامه با نگاهی به مفهوم نظریه جهان‌های موازی منتشر شده است.


طبق این نظریه، جهان‌های زیادی وجود دارند که کنار هم به‌طور موازی حرکت می‌کنند. عامل اصلی در جدایی این جهان انتخاب‌های افراد است؛ انتخاب در مورد هر پیش آمدی در زندگی، انتخاب مدرسه، انتخاب دوستان، انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه انتخاب‌هایی در شغل، همسر به‌طور کل انتخاب بر سر دوراهی‌ها یا چندراهی‌ها.


بر اساس این نظریه شمار زیادی (شاید بی‌نهایت) جهان وجود دارد که حاصل هزاران انتخاب متفاوت در زندگی است و هرآنچه می‌توانست در دنیای ما رخ دهد و اتفاق نیفتاده است در جهان‌های دیگری در حال رخ دادن است.


مفسران این نظریه بیان می‌دارند که رؤیایی که شما می‌بینید، رؤیا نیست بلکه یک واقعیت است که در جهان مجاور در حال اتفاق افتادن است و روح شما (که ممکن است با سرعت نور حرکت کند) تحت آن شرایط خاص میان جهان‌های مختلف حرکت می‌کند و حتی پا را فراتر می‌گذارند و می‌گویند دنیای ما واقعی نیست ما بدلی هستیم از یک واقعیت در دنیایی دیگر.


نمایشنامه «من آنجا نیستم» در 64 صفحه و به قیمت پنج هزار و 500 تومان روانه بازار شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :